Skocz do zawartości
kurczakin

Tajemnicza Awaria P4

Rekomendowane odpowiedzi

Witm jak w tytule . dzisiaj brat mi się poskarżył ze komp mu "staje" jak się załaduje system. Wiatraki radiatory wszystko wyczyszczone lecz komp przestał włączać się w ogóle. Po naciśnięciu wyłącznika zaczyna ryczeć wiatrak i tyle nic więcej. dodatkowo reset powoduje chwilowe zatrzymanie wiatraka (ok3 sek) a czasem samo właczenie powoduje 3 sek wiatrak chodzi staje i znowu chodzi już ciągle speaker nawet jak jest to milczy

Płyta to jakiś fujitsu siemens pod prescoty mpga chipset intela z integrą , procek celek 2000 nortwood (microkody zaktualizowane) grafa radeon 9800 pamieci ddr 3 kości (640mb)

Sprawdziłem zasilacz wsadziłem drugi i dalej nic , wysołem baterie od biosa wkładałem ram po jednej kości dalej nic

chodziło rok bezproblemowo teraz zdechło na amen

pytanie : czy mam szukać kasy na nową płyte? czy da się coś jeszcze sprawdzić naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wizualnie bez żadnych uszkodzeń, kondensatory normalne proste i nie wylane, proca nie ma gdzie wsadzić bo na lga ani na s370 nie pasuje :] a grafy były 3 + integra z niezawodnym gf2 mx na czele i na żadnej nie ożyło. Ja wyczerpałem swoją wiedzę, myśląc że mogłem przegapić jakiś szczegół napisałem temat ale na to wychodzi że mobo do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...