Skocz do zawartości
PANTHER X

Naj MOBO pod ATHLONA

Rekomendowane odpowiedzi

a co z takimi plytkami ???

 

Asus A7V8X/1394 Via KT400 + LAN 1 Gbps + Raid + IEEE-1394 + Serial ATA

 

Gigabyte GA-7VAXP Ultra VIA KT400 ATA /133

 

albo

 

ASUS A7N8X Deluxe (nforce2 spp)

 

Co o nich powiecie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co apopo tych nforce bo niemam przekonania jakos :|

a to niby na jakiej podstawie??

bo poki co od kilku miesiecy dopiero co weszly i nieznam nikogo kto takie sudo ma i niewiem jak to chodzi a jak juz widze w niektorych plytach ziintegrowana grafe to mnie trzesie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z takimi plytkami ???

 

Asus A7V8X/1394 Via KT400 + LAN 1 Gbps + Raid + IEEE-1394 + Serial ATA

 

Gigabyte GA-7VAXP Ultra VIA KT400 ATA /133

 

albo

 

ASUS A7N8X Deluxe (nforce2 spp)

 

Co o nich powiecie ? :)

Pierwsze dwie - stare, mało wydajne na KT400, mniejsze możliwości OC.

ASUS A7N8X - nieeee, razczej nieeeee ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja i tak raczej niebede krecil niczego ekstremalnie - niepotrzebne mi to .... - wiec pomozcie mi cos wybrac niekierujac sie tym zebym w przyszlosci chcial athlona 3.0 przetaktowywac na 8.0 na fsb 1000 ;D :P heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo PC WoRLD COMPUTER ocenia plyty w/g innych kryteriow niz przecietny forumowicz. ASUS moim zdaniem produkuje w tej chwili przecietniaki bazujac na kiedys wypracowanej renomie GIGABYTE to loteria, poza tym to sa plyty dla malo wymagajacych uzytkownikow. EPOX to solidna marka bardzo dobra do o/c ale jak dla mnie wiecej szumu wokol EPOXA niz to warte za to ABIT powraca w chwale po kilku niezbyt udanych modelach i rzadzi w tej chwili na oby platformach (AMD INTEL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo PC WoRLD COMPUTER ocenia plyty w/g innych kryteriow niz przecietny forumowicz. ASUS moim zdaniem produkuje w tej chwili przecietniaki bazujac na kiedys wypracowanej renomie GIGABYTE to loteria, poza tym to sa plyty dla malo wymagajacych uzytkownikow. EPOX to solidna marka bardzo dobra do o/c ale jak dla mnie wiecej szumu wokol EPOXA niz to warte za to ABIT powraca w chwale po kilku niezbyt udanych modelach i rzadzi w tej chwili na oby platformach (AMD INTEL).

SWIETE SLOWA :!: :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz pod slowem dla malo wymagajacych uzytkownikow ??? :| , za to z tego co widzialem to abit niema tylu bajerow np 4 kontrolery ata 4 usb kontroler raid ,firewire czy tez karty sieciowej 1 gb/s - chociaz to narazie i tak sie nieprzyda - niewim w komputroniku nawet nienapisali czy ma 6 kanalowa karte dzwiekowa - a mi sie by bardzo przydala (glosniki 5.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-7VAXP   stary i kiepski to dlaczego w ostatnim numerze pc world komputer (chyba - moze enter ;P )  wypadl jako najlepsza z 15 testowanych plyt ??? :|

jak polegasz na testach z gazet ,to sory ze sie tu dopisalem :roll:

nforce 2 to najlepshy i najstabilniejszy chipset pod amd

jak chodzilo ci o gryzienie sie z 1/3 pamieci na rynku i osiaganie przez chipset temp 60C to zle rozumujesz

nie lubie jak ludzie powoluja sie na takie terminy tylko zeby zaakcentowac wyzszosc jakiegos urzadzenia (jak samochod jest szybki to wcale nie musi byc komfortowy,a zazwyczaj nie jest komfortowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz pod slowem dla malo wymagajacych uzytkownikow ??? :|  , za to z tego co widzialem to abit niema tylu bajerow np 4 kontrolery ata 4 usb kontroler raid  ,firewire czy tez karty sieciowej 1 gb/s - chociaz to narazie i tak sie nieprzyda - niewim w komputroniku nawet nienapisali czy ma 6 kanalowa karte dzwiekowa - a mi sie by bardzo przydala (glosniki 5.1)

abit KD7 i AT7 ma 6 kanalowa karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT NF7-S a ten ???

 

- testy z gazet cos w sobie prawdy musza miec bo ci ludzie cos tam robia a nieoceniaja plyt na podstawie opakowania za to tu polowa ludzi jest stronnicza i wybiera plyty na podstawie o/c co mnie wogole nieinteresuje - jak juz gdzies napisalem w mniejszym lub wiekszym stopniu skraccajacym zywotnosc urzadzen .Wiec czy ktos mi moze powiedziec chociaz co ten ABIT NF7-S ma w sobie takiego ze warto go wybrac co z raidem firewire dzwwiekowka kontrolerami obsluga (i ile gniazd pamieci) 400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-7VAXP   stary i kiepski to dlaczego w ostatnim numerze pc world komputer (chyba - moze enter ;P )  wypadl jako najlepsza z 15 testowanych plyt ??? :|

A to zęś mnie rozbawił :lol: Kiepski :lol: , jak chcesz wiedzieć to jest najszybsza płyta na KT400 , Stara bo stara, narazie niema dostępnego nowego chipsetu KT400A lub KT600

 

mikaelus niemiałęś tej płyty a gadasz <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły :evil:

 

Pooglądajcie sobie razem ten test a nie jakiegos brukowca

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Link do testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANTHER X- widze ze Ty oceniasz mobo w/g dokladnie tych samych kryteriow co takie gazetki jak PCWK a mianowicie wyposazenie. Nie wszyscy tak mysla a tych, ktorzy w pierwszej kolejnosci patrza na wyposaznie a nie na parametry plyty mozliwosci biosu (regulacja napiec, timingi, max fsb) nazywam malo wymagajacymi uzytkownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta ma byc przedewszystkim uzyteczna stabilna i szybka , co mi po tym ze bede mogl przetaktowac sobie 1.5 na 2.2 jak niebede mogl niczego podlaczyc bo wyposazenie plyty bedzie tak ubogie ze strach na nia patrzec ??? :| - przetaktowanie i te bajery owszem mozna ale najpierw trzeba wiedziec co sie kupuje a bue tak jak ktostu juz napisal - kupic samochod ze wzg na szybkosc vmax a niemoc w nim siedziec bo fotele sa z aluminium ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jak by co to KD7 ma 4dimm ,lan,6 kanalow,wyswietlacz z bledami jak w epoxie moim, R ma raida i.... zagwarantowane biosy,ktore obsluza wszystko co wyjdzie na SocketA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw tez lubie wiedziec czy w przyszlosci bede mogl dokupic do tej plytki lepszego proca jaki ma mnoznik itp ale napewno niezrezygnowal bym np z firewire,czy lan 1gb/s tylko dlatego ze bede mogl w przyszlosci dokupic tylko athlona 2.6 a nie 2.8 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jak by co to KD7 ma 4dimm ,lan,6 kanalow,wyswietlacz z bledami jak w epoxie moim, R ma raida  i.... zagwarantowane biosy,ktore obsluza wszystko co wyjdzie na SocketA

no i to jest konkret ... dzieki - to prznajmniej juz cos wiemy :D

 

ALE KTO MI WRESZCIE POWIE COS O ABIT NF7-S ??? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Epoxa takiego jak mam w podpisie. Stabilne 230fsb i jdziesz z koksem :D

A ty znowu z tym epoxem :D

 

 

do tematu: wez najbardziej wypasiona wersje Abita na NF i bedziesz mial wypas.

A tak :D Ale to tylko dlatego że jestem BARDZO zadowolony z tej płyty. WIem że inni mieli z nią troche kłopotów. ALe te najnowsze wersje Epoxa stanowią ruwnorzędną konkurencję, a to że na okapowaniu nie pisze gwarantowane 200fbs nie sprawi problemu człowiekowi który posiada dostateczną wiedzę na temat komputerów. Ja nie mówie że ABIT jest zły, jest wyśminity, ale Epox też :D

 

Pozdro for all [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...