Skocz do zawartości
PANTHER X

Naj MOBO pod ATHLONA

Rekomendowane odpowiedzi

ale z tego co napisaliscie na poczatku wyszlo ze gigabyte niemajac mozliwosci krecenia takich jak epox czy abit jest zly a to bzdura poprostu dwie rozne kategorie sprzetow i wcale ten niemusi byc zly bo cos tam ...

pytales sie na samym poczatku o najlepsze mobo pod antka a ze to jest forum o podkrecaniu to malo kto zwraca uwage na to co posiada dana plyta (sund,lan itd) ale jak sie na niej kreci dlatego plyty wypasione ale z nienajlepszymi mozliowsciami o/c nie sa uznawane za najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie niepytalem o to co jest uznawane tylko o to co jest najlepsze ;) - zreszta zaznaczylem na poczatku ze o/c mi az tak niechodzi ;) - proste ? :D

To daj post na forum SPRZET :wink: -proste? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie  dalem ? :) LOL

Sorx ale ze mnie [gluteus maximus] :oops: Zwracam honor. Ale mimo wszystko wiekszosc uzytkownikow forum to kretacze wiec o/c jest glownym kryterium przy wyborze mobo. Ja polecam Ci NF7-S ze wzgledu na zaje**ste wyposazenie i jeszcze lepsze mozliwosci. Poprostu nie ma w tej chwili alternatywy dla tej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak po 3 stornach postow wyjasnilismy sobie odmnienne stanowiska ktore pozwolily nam dojsc do wspolnego celu ... a ich wypowiedezi byly coraz to krotsze i krotsze .... az wkoncu rozumieli sie bez slow buehehehehe ;) (buzi na dobranoc i spac beuhehehe ;D :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam EPoX 8RDA i sobie go chwale

nie jestem tak zamozny by go wymienic na Abita Nfs2

choc wydaje mi sie ze ten Abit jest lepszy

Bede jechal na moim epox-ie do konca jego dni hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co napisaliscie na poczatku wyszlo ze gigabyte niemajac mozliwosci krecenia takich jak epox czy abit jest zly a to bzdura poprostu dwie rozne kategorie sprzetow i wcale ten niemusi byc zly bo cos tam ...

pytales sie na samym poczatku o najlepsze mobo pod antka a ze to jest forum o podkrecaniu to malo kto zwraca uwage na to co posiada dana plyta (sund,lan itd) ale jak sie na niej kreci dlatego plyty wypasione ale z nienajlepszymi mozliowsciami o/c nie sa uznawane za najlepsze :)

TYlko, że abit dobrze sie kręci i ma wypasione wyposażenie :twisted: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie  dalem ? :) LOL

Sorx ale ze mnie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> :oops: Zwracam honor. Ale mimo wszystko wiekszosc uzytkownikow forum to kretacze wiec o/c jest glownym kryterium przy wyborze mobo. Ja polecam Ci NF7-S ze wzgledu na zaje**ste wyposazenie i jeszcze lepsze mozliwosci. Poprostu nie ma w tej chwili alternatywy dla tej plyty.

A dla mnie jest alternatywa i to swietna w postaci FRN2-L od Solteka.Plyta tansza,wydajnosc porownywalna jak nie identyczna,lepsza w kreceniu fsb.(tomasir cos wspominal o 250 synchro)Od wczoraj mam ja na testach i narazie jest super :D 10x230 synchro i wszystko zapierdziela jak glupie.

 

UPDATE : jedyne co mnie wkurza w tej plycie to Vcore do 1.85V ,dla mojego procka do stabilnej pracy na poziomie 2.4GHz przydaloby sie te 2V :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj koleś, napisałeś, że chcesz naj mobo pod athlona. Wszyscy piszą zebys brał NF7-S albo 8RDA+, a ty mówisz o wyposażeniu i o tym ze chipsety nforce 2 sa młode. I co z tego? moze kup plyte na BXie - one sa sprawdzone. ABIT ma wszystko, czego chcesz i nie chcesz:

Soundstorm (super, wiem bo mam)

Genialne o/c (fsb230 no problem :twisted: )

Fire wire

Lan

SATA raid (plus przejściówka)

b. szybka

oczywiście stabilna jak skała

 

jakies "ale" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Soltek to loteria wszyscy wiedza ze to lekko szajsowata firma i do takiego Abita czy Epoxa jeszcze jej daleko.

A to bardzo ciekawe stwierdzenie.Miales jakiegos Solteka ,ze tak mowisz??.A tak dla twojej wiadomosci FRN2-L zjada 8RDA na sniadanie (obydwa testowalem i wiem co mowie) .Co do Abita to zgadzam sie ze to wysmienita plyta i razem z FRN2-L jest to najlepsza aktualnie plyta na rynku.

 

UPDATE : Dla przykladu,na 8RDA wyciagnolem z procka 10x218 i koniec ,moze po Vmodzie poszlo by dalej,na FRN2-L 10x230 bez zednych problemow.Wydajnosc na tym samym ,wysokim poziomie.W piatek oddaje Solteka i biore na testy Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocena firmy na podstawie jednej plyty nie jest raczej dobra ocena a tak to wyglada w tym przypadku, poza tym z FRN2-L wszystko moze jeszcze wyjdzie w praniu bo jezeli sledzisz poczynania firmy Soltek to powinienes pamietac ze firma ta wslawila sie rowniez duza awaryjnoscia produkowanego sprzetu. Nie wspomne o tym ze do tej pory krecenie magistrala bylo raczej slaba strona Solteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocena firmy na podstawie jednej plyty nie jest raczej dobra ocena a tak to wyglada w tym przypadku, poza tym z FRN2-L wszystko moze jeszcze wyjdzie w praniu bo jezeli sledzisz poczynania firmy Soltek to powinienes pamietac ze firma ta wslawila sie rowniez duza awaryjnoscia produkowanego sprzetu. Nie wspomne o tym ze do tej pory krecenie magistrala bylo raczej slaba strona Solteka.

Tu sie zgadzamy.Ale na temat FRN2-L zlego slowa powiedziec nie mozna,bo tej MoBo naprawde trudno cos zarzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocena firmy na podstawie jednej plyty nie jest raczej dobra ocena a tak to wyglada w tym przypadku, poza tym z FRN2-L wszystko moze jeszcze wyjdzie w praniu bo jezeli sledzisz poczynania firmy Soltek to powinienes pamietac ze firma ta wslawila sie rowniez duza awaryjnoscia produkowanego sprzetu. Nie wspomne o tym ze do tej pory krecenie magistrala bylo raczej slaba strona Solteka.

Tu sie zgadzamy.Ale na temat FRN2-L zlego slowa powiedziec nie mozna,bo tej MoBo naprawde trudno cos zarzucic.

Dlatego nie wypowiadam sie na temat tej plyty tylko dziele sie swoimi uprzedzeniami do firmy Soltek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naj płyta pod AMD HMM

Chaintech CT-7NJS ZENITH full wypas lub Chaintech CT- 7NJL1 APOGEE wypas mniejszy ale za przystępniejszą cenę

IMHO CHAINTECH to Aston-Martin wśród płyt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Soltek to loteria wszyscy wiedza ze to lekko szajsowata firma i do takiego Abita czy Epoxa jeszcze jej daleko.

A to bardzo ciekawe stwierdzenie.Miales jakiegos Solteka ,ze tak mowisz??.A tak dla twojej wiadomosci FRN2-L zjada 8RDA na sniadanie (obydwa testowalem i wiem co mowie) .Co do Abita to zgadzam sie ze to wysmienita plyta i razem z FRN2-L jest to najlepsza aktualnie plyta na rynku.

 

UPDATE : Dla przykladu,na 8RDA wyciagnolem z procka 10x218 i koniec ,moze po Vmodzie poszlo by dalej,na FRN2-L 10x230 bez zednych problemow.Wydajnosc na tym samym ,wysokim poziomie.W piatek oddaje Solteka i biore na testy Abita.

VIP wydaje mi sie ze wyciagasz zbyt pochopne wnioski :?. Ja stawiam Solteka i Epoxa raczej na rowni fakt faktem ze jesli chodzi o o/c za pomoca fsb to soltek jest lepszy zreszta bije czesto nawet abita 8O ale ciekawe jak mobo bedzie sie sprawowac po dluzszym okresie uzytkowania :? Co do tego ze jak to powiedziales "zjada epoxa na sniadanie" :) to juz raz to tu chyba mowilem spojrz o ile pozniej ta plyta pojawila sie na rynku ile bledow mogli poprawic producenci :!: Epox byl jedna z pierwszych plyt jakie sie pojawily na nf2 ale co do jakosci wykonania stabvilnosci czy wydajnosci nie moge powiedziec o nim zlego slowa :twisted: Co do szajsowatosci tej firmy to hmm... dawniej nie da sie ukryc tak bylo ale teraz firma naprawde zaczela sie starac i robic dobre produkty (ale i tak jej zbytnio nie ufam) no ale w koncu kazda firma musi sie starac bo inaczej zostanie po prostu wygryziona z rynku a tymbardziej ze roznice cenowe coraz bardziej sie zacieraja :!:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Soltek to loteria wszyscy wiedza ze to lekko szajsowata firma i do takiego Abita czy Epoxa jeszcze jej daleko.

A to bardzo ciekawe stwierdzenie.Miales jakiegos Solteka ,ze tak mowisz??.A tak dla twojej wiadomosci FRN2-L zjada 8RDA na sniadanie (obydwa testowalem i wiem co mowie) .Co do Abita to zgadzam sie ze to wysmienita plyta i razem z FRN2-L jest to najlepsza aktualnie plyta na rynku.

 

UPDATE : Dla przykladu,na 8RDA wyciagnolem z procka 10x218 i koniec ,moze po Vmodzie poszlo by dalej,na FRN2-L 10x230 bez zednych problemow.Wydajnosc na tym samym ,wysokim poziomie.W piatek oddaje Solteka i biore na testy Abita.

VIP wydaje mi sie ze wyciagasz zbyt pochopne wnioski :?. Ja stawiam Solteka i Epoxa raczej na rowni fakt faktem ze jesli chodzi o o/c za pomoca fsb to soltek jest lepszy zreszta bije czesto nawet abita 8O ale ciekawe jak mobo bedzie sie sprawowac po dluzszym okresie uzytkowania :? Co do tego ze jak to powiedziales "zjada epoxa na sniadanie" :) to juz raz to tu chyba mowilem spojrz o ile pozniej ta plyta pojawila sie na rynku ile bledow mogli poprawic producenci :!: Epox byl jedna z pierwszych plyt jakie sie pojawily na nf2 ale co do jakosci wykonania stabvilnosci czy wydajnosci nie moge powiedziec o nim zlego slowa :twisted: Co do szajsowatosci tej firmy to hmm... dawniej nie da sie ukryc tak bylo ale teraz firma naprawde zaczela sie starac i robic dobre produkty (ale i tak jej zbytnio nie ufam) no ale w koncu kazda firma musi sie starac bo inaczej zostanie po prostu wygryziona z rynku a tymbardziej ze roznice cenowe coraz bardziej sie zacieraja :!:

pozdrav

Lagier

Lagier w 100% sie z Toba zgadzam,ale argument taki ze epox byl pierwsza plyta na nForce2 jaka wyszla nie ma dla mnie zadnego znaczenia jako konsumenta.Stwierdzajac ze Soltek zjada Epox'a na sniadanie mialem na mysli mozliwosci O/C a w szczegolnosci krecenie przez fsb i jak to juz sam powiedziales w tej dziedzinie Soltek jest liderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO  CHAINTECH to Aston-Martin wśród płyt ;)

:lol: :lol: dawno sie tak nie usmiałem

 

chaintech zawsze był , jest (nie wiem czy bedzie) low-endowym producentem

 

to ze ostatnio zminił na korzyść polityke ,marketing, a przede wszystkim produkty nie znaczy ze mozna go porównac do aston-martina

 

ps.znam osobiscie 2 osoby które tego chaintecha po tygodniu uzytkowania wymieniły szybciutko na inne mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza do o/c jest KD7 ,fsb 209 chodzi,zadnych wiesniackich blokad pci i agp ,napiecia do ustawienia w duzym zakresie,mnoznik ustawia w calym zakresie,zasilanie 3-fazowe,fajny wyglad

czego chciec wiecej za 400pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit NF7-S specyfikacja:

4x USB 2.0

2x FireWire

Karta dzwiekowa: SoundStorm (6kanalowa)

SATA raid 150

LAN 10/100 MB

FSB 333

3x DDR 400 (DUAL)

AGP 8x

Seriell - przejsciowka z ATA

fajne pudelko :D

i swiecacia czerwona dioda :lol:

 

szybka, stabilna 'bezproblemowa' (przynajmniej u mnie zadnych problemow) - jedyny to w kazdej jest zle nasmarowany chipset pod wentylatorkiem

 

ale wiadomo ze plyty ECS'a wymiataja :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych wiesniackich blokad pci i agp

KGB ales dowalił :lol:

 

czemu uwazasz blokade na wies???

 

to ze daje fsb 210-215 nie martwiąc sie o np hdd itp (czego raczej nie mozna powiedziec o kt333 czt kt400) uwarzasz za wiesniactwo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych wiesniackich blokad pci i agp

KGB ales dowalił :lol:

 

czemu uwazasz blokade na wies???

 

to ze daje fsb 210-215 nie martwiąc sie o np hdd itp (czego raczej nie mozna powiedziec o kt333 czt kt400) uwarzasz za wiesniactwo???

ROTFL tez tego za bardzo nie kumam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za trudnosc nacisnac przycis + w biosie zeby podwyzszyc fsb (no i jeszcze wydac kupe szmalu na pamieci)

tak kazdy moze sie bawic w o/c

 

a przy pci 4X trzeba wiedziec jak sobie poradzic z HDD i kartami rozszerzen

pozniej taki Kretacz na nf2 mowi,jak to on sie zna na o/c i wogole jaki wyje.bisty jest bo cos tam wykrecil

a prawda jest taka ze wykrecil forse z kieszeni rodzicow na nf2 i ram z gornej polki,dac mu do o/c K6-2 czy nawet jakigos intela na slot1 i juz nie bedzie wiedzial co sie dzieje jak mu dysk sie wysypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza do o/c jest KD7 ,fsb 209 chodzi,zadnych wiesniackich blokad pci i agp ,napiecia do ustawienia w duzym zakresie,mnoznik ustawia w calym zakresie,zasilanie 3-fazowe,fajny wyglad

czego chciec wiecej za 400pln

co rozumiesz przez pojecie "caly zakres"??? :?

 

 

a co to za trudnosc nacisnac przycis + w biosie zeby podwyzszyc fsb (no i jeszcze wydac kupe szmalu na pamieci)

tak kazdy moze sie bawic w o/c

 

a przy pci 4X trzeba wiedziec jak sobie poradzic z HDD i kartami rozszerzen

pozniej taki Kretacz na nf2 mowi,jak to on sie zna na o/c i wogole jaki wyje.bisty jest bo cos tam wykrecil

a prawda jest taka ze wykrecil forse z kieszeni rodzicow na nf2 i ram z gornej polki,dac mu do o/c K6-2 czy nawet jakigos intela na slot1 i juz nie bedzie wiedzial co sie dzieje jak mu dysk sie wysypie

chlopie nie rozsmieszaj mnie :lol: :lol: chyba nigdy nie miales mobo na nf2 w rece (bez urazy). Ja np.: bardzo sie ciesze ze mam locked PCI bo w koncu moj hdd nie jest narazony na latwe spier....nie bo niestety chocbys nie wiem co robil zawsze tak bedzie :evil: co do agp to moge sobie je przestawiac na jaka wartosc chce nie mowiac juz o innych opcjach umozliwiajacych bardziej extremalnmy o/c. Po drugie mobo nie kupilem z kieszeni rodzicow tylko za wlasnorecznie zarobione pieniadze to samo tyczy sie reszty podzespolow mojego kompa :!: Po trzecie nie wiem czy wzales pod uwage stabilnosc i wydajnosc tejze platformy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly zakres to od 5x-18x

ale nie wiem czy byka nie strzelilem i nie jest 5x-22x

no i chodzi o to ze mnozniki dzialaja,a nie tylko sa w biosie

 

co do wydajnosci i stabilnosci ,to daj mi KD7 ,a pobije epoxa nf2 zarowno w o/c jak i wydajnosci (na jednej kosci ramu ) i to wlasnie dzieki braku blokad pci i agp ,a stabilny bedzie jak skala

ja nie uznaje kompromisow,ale dobor FSB to wlasnie sztuka kompromisu

 

sam widzisz ze nawet epox zauwazyl ze zwiekszanie agp daje pewne przyspieszenie

 

na dyski sa sposoby i to banalne (bez urazy ale wlasnie o to mi chodzilo jak pisalem ze ludzie z nf2 malo wiedza o o/c)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...