Skocz do zawartości
PANTHER X

Naj MOBO pod ATHLONA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu czegos nie rozumiem. Kolega chcial zeby mu doradzic. Wiec wszyscy mu doradzaja a on mowi NIE bo oceny sa subiektywne. Wie mam teraz pytanie skoro kolega ma swoj typ to dlaczego pyta innych.

 

Ja tez mam swoj typ - nie zgadniesz - ABIT NF7-S

 

Nie wiem co tym asz do nforce ale to jest najlepszy wybor. I skoro nie chcesz sluchac rad innych kolegow (niktorzy pewnie troche madrzejsi i bardziej obeznani) to po co zaczynasz TOPIC??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB ma w pewnym sensie racje bo koledzy od N-FORCE2 chwala sie ze ich plyty leca fsb 210 "synchro" podczas gdy to "synchro" jest jedynie namiastka prawdziwego SYNCHRO. A co do dyskow to moj dysk wytrzymywal bez problemu 170fsb na kt266a i to byl synchro czad (wlasnie na tym to polega-dobor komponentow). Po co puszczac sam proc i pamiatki "synchro" na 210 jak mozna puscic proc, pamiec, pci i agp SYNCHRO na 190/195 co jest w gornej granicy bezpieczenstwa i mamy w gruncie rzeczy to samo. Nie pamietacie juz postow z problemami typu: dojezdzam do fsb 166 i wydajnosc mi nagle spada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech kupi cobie P II i płytę na BX. stere, sprawdzone, do podkręcania kiepskie ale stabline (18365 update biosu :) ).

jakoś się nie może koleś pogodzić z wyższością abita nad innymi płytami. ale jego sprawa. doradzanie przerodziło się w kłótnię więc pan moderator powinien zamknąć temat bo to do niczego nie prowadzi.

 

TWEAK.PL - FORUM

twoje ventrum overclockingu.

 

ten napis sugeruje, że podkręcanie się liczy, może nie jest najważniejsze ale na pewno ważne.

polecić nforce-nie chce koleś, polecić sis 746- też nie, polecić KT333/400 to powie że nie pasuje. to czego on w końcu chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LAGIER- piszesz, ze mozesz recznie ustawic AGP- i co z tego jak przy recznie ustawionym AGP i zablokowanym PCI masz ASYNCHRO przez duze "A". Nawet laik wie ze najwiekszy przyrost wydajnosci daje synchroniczne podnoszenie wartosci wszystkich magistral wlacznie z AGP i PCI. Dla mnie jeszcze przy o/c wazny byl zawsze element ryzyka (uda sie czy sie nie uda) i ten przyrost adrenalinki ktory towarzyszyl kazdej pomyslnej probie jakiegos hardcorowego ustawienia. O/C na N-FORCE2 jest jakby troche wysterylizowane i dostepne dla wszystkich. Co nie zmienia faktu ze N-FORCE2 jest najlepsza platforma dla AMD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly zakres to od 5x-18x

ale nie wiem czy byka nie strzelilem i nie jest 5x-22x

no i chodzi o to ze mnozniki dzialaja,a nie tylko sa w biosie

 

co do wydajnosci i stabilnosci ,to daj mi KD7 ,a pobije epoxa nf2 zarowno w o/c jak i wydajnosci (na jednej kosci ramu ) i to wlasnie dzieki braku blokad pci i agp ,a stabilny bedzie jak skala

ja nie uznaje kompromisow,ale dobor FSB to wlasnie sztuka kompromisu

 

sam widzisz ze nawet epox zauwazyl ze zwiekszanie agp daje pewne przyspieszenie  

 

na dyski sa sposoby i to banalne (bez urazy ale wlasnie o to mi chodzilo jak pisalem ze ludzie z nf2 malo wiedza o o/c)

jasne ze pobije go w wydajnosci jesli PCI bedzie taktowane 40mhz abo i wiecej ale zrozum ze mnie glownie chodzi o bezpieczenstwo :!: dysku (przede wszystkim) a co najwazniejsze danych na nim wiem ze sa sposoby jednak mow co chcesz moim zdaniem zawsze ryzykujesz :? (w sumie bez ryzyka nie ma gry ;) ) to po pierwsze po drugie stabilny to on moze i bedzie ale ciekawe jak dlugo popracuje na takich ustawieniach rok, dwa to zobaczymy czy po takim czasie bedzie nadal stabilny jak skala :? (mialem juz z takim zjawiskiem doczynienia nie raz). Co do mnoznika to nie bede sie sprzeczal ale o ile mi wiadomo to dopiero NF7-S mial obsluge 5ciobitowego mnoznika :? Mowisz ze pobijesz epoxa na jednej kosci ramu sorry ale to chyba nie o to tu chodzi :? zwroc uwage ze ty bedziesz wykorzystywal maksymalne mozliwosci mobo podczas gdy epox (czy jakakolwiek mobo na nf2) bedzie miala jeszcze rezerwy :!: tak czy siak widze mamy zupelnie odmienne zdania i pewnie kazdy bedzie bronil swojej teori wiec najlepiej tym optymistycznym akcentem zakonczmy ta dyskusje na koniec dodam ze jesli chodzi o KT400 to KD7 jest niewatpliwie najlepsza mobo na tym jakze nieudanym (bez urazy) chipsecie :!:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LAGIER- piszesz, ze mozesz recznie ustawic AGP- i co z tego jak przy recznie ustawionym AGP i zablokowanym PCI masz ASYNCHRO przez duze "A". Nawet laik wie ze najwiekszy przyrost wydajnosci daje synchroniczne podnoszenie wartosci wszystkich magistral wlacznie z AGP i PCI. Dla mnie jeszcze przy o/c wazny byl zawsze element ryzyka (uda sie czy sie nie uda) i ten przyrost adrenalinki ktory towarzyszyl kazdej pomyslnej probie jakiegos hardcorowego ustawienia. O/C na N-FORCE2 jest jakby troche wysterylizowane i dostepne dla wszystkich. Co nie zmienia faktu ze N-FORCE2 jest najlepsza platforma dla AMD :D

zgadzam sie z toba :!: adrelnalinka byla zawsze spox jak moj pentak 233 chodzil na 266 na magistrali 75mhz :twisted: ale po 2 latach mobo padla :x Co do przyrostu wydajnosci to oczywiscie ze synchro jest the best dlatego wlasnie zaluje ze na nf2 nie mozna jeszcze zmieniac taktowania PCI wtedy bylby wypas ale jest tez druga strona medalu gdyby nie bylo tej opcji do zmiany fsb AGP to automatycznie prod. pozbawili by uzytkownikow kolejnyej opcji o/c ktora moglaby podniesc wydajnosc sprzetu.

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier- szczeze watpie zeby w mojej budzie po dwoch pozostanie chodzby srobka z dzisiejszego configu (z buda wlacznie). A co do bezpieczenstwa z zablokowanym PCI i asynchro AGP na N-FORCE2 to kojazy mi sie to z wskazywaniem predkosci na licznikach samochodowych. Jak wiesz wartosc ktora pokazuje licznik jest duzo wyzsza niz faktyczna predkosc a zawyzanie faktycznej predkosci ma na celu poprewe bezpieczenstwa. Ja doskonale wiem co moj sprzet moze a czego juz nie pociagnie i ja w tym przypadku jestem hamulcem bezpieczenstwa. Oczywiscie bez urazki bo nie mam nic do N-FORCE2 tylko sam sie dlugo zastanawialem nad zmiana platformy ale stwierdzilem ze chyba jednak zostane przy swoim KD7. A wracajac do mnoznika to tak jak pisal KGB na KD7 nie ma zadnej blokady mnoznika na 12.5 i mozna spokojnie zapodawac wyzsze (nie pamietam jaki jest max ale to chyba nie ma znaczenia). I jeszcze jedno: jak widze mamy bardzo podobne configi wiec mozemy kiedys porownac wydajnosc obu platform w okreslonych warunkach. Co Ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier- szczeze watpie zeby w mojej budzie po dwoch pozostanie chodzby srobka z dzisiejszego configu (z buda wlacznie). A co do bezpieczenstwa z zablokowanym PCI i asynchro AGP na N-FORCE2 to kojazy mi sie to z wskazywaniem predkosci na licznikach samochodowych. Jak wiesz wartosc ktora pokazuje licznik jest duzo wyzsza niz faktyczna predkosc a zawyzanie faktycznej predkosci ma na celu poprewe bezpieczenstwa. Ja doskonale wiem co moj sprzet moze a czego juz nie pociagnie i ja w tym przypadku jestem hamulcem bezpieczenstwa. Oczywiscie bez urazki bo nie mam nic do N-FORCE2 tylko sam sie dlugo zastanawialem nad zmiana platformy ale stwierdzilem ze chyba jednak zostane przy swoim KD7. A wracajac do mnoznika to tak jak pisal KGB na KD7 nie ma zadnej blokady mnoznika na 12.5 i mozna spokojnie zapodawac wyzsze (nie pamietam jaki jest max ale to chyba nie ma znaczenia). I jeszcze jedno: jak widze mamy bardzo podobne configi wiec mozemy kiedys porownac wydajnosc obu platform w okreslonych warunkach. Co Ty na to?

ad1. zgadzam sie :!:

ad2. a ja na to jak na lato :D nie ma sprawki lubie wyzwania :)

pozdrovka

Lagier

 

p.s. jakby co to pisz w domu jestem tylko w weekendy (studia :evil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly zakres to od 5x-18x

ale nie wiem czy byka nie strzelilem i nie jest 5x-22x

no i chodzi o to ze mnozniki dzialaja,a nie tylko sa w biosie

 

co do wydajnosci i stabilnosci ,to daj mi KD7 ,a pobije epoxa nf2 zarowno w o/c jak i wydajnosci (na jednej kosci ramu ) i to wlasnie dzieki braku blokad pci i agp ,a stabilny bedzie jak skala

ja nie uznaje kompromisow,ale dobor FSB to wlasnie sztuka kompromisu

 

sam widzisz ze nawet epox zauwazyl ze zwiekszanie agp daje pewne przyspieszenie  

 

na dyski sa sposoby i to banalne (bez urazy ale wlasnie o to mi chodzilo jak pisalem ze ludzie z nf2 malo wiedza o o/c)

jasne ze pobije go w wydajnosci jesli PCI bedzie taktowane 40mhz abo i wiecej ale zrozum ze mnie glownie chodzi o bezpieczenstwo :!: dysku (przede wszystkim) a co najwazniejsze danych na nim wiem ze sa sposoby jednak mow co chcesz moim zdaniem zawsze ryzykujesz :? (w sumie bez ryzyka nie ma gry ;) ) to po pierwsze po drugie stabilny to on moze i bedzie ale ciekawe jak dlugo popracuje na takich ustawieniach rok, dwa to zobaczymy czy po takim czasie bedzie nadal stabilny jak skala :? (mialem juz z takim zjawiskiem doczynienia nie raz). Co do mnoznika to nie bede sie sprzeczal ale o ile mi wiadomo to dopiero NF7-S mial obsluge 5ciobitowego mnoznika :? Mowisz ze pobijesz epoxa na jednej kosci ramu sorry ale to chyba nie o to tu chodzi :? zwroc uwage ze ty bedziesz wykorzystywal maksymalne mozliwosci mobo podczas gdy epox (czy jakakolwiek mobo na nf2) bedzie miala jeszcze rezerwy :!: tak czy siak widze mamy zupelnie odmienne zdania i pewnie kazdy bedzie bronil swojej teori wiec najlepiej tym optymistycznym akcentem zakonczmy ta dyskusje na koniec dodam ze jesli chodzi o KT400 to KD7 jest niewatpliwie najlepsza mobo na tym jakze nieudanym (bez urazy) chipsecie :!:

pozdrav

Lagier

napisalem ze na jednej kosci dla bezpieczenstwa,moze sie okazac ze i na dwoch na nf2 (wszystko sie moze zdarzyc)

dlugosc chodzenia podkreconego sprzetu zalezy glownie od temperatury

i tu dochodzimy do podstawowej wady nf2 w podkrecaniu (specjalnie wczesniej o tym nie pisalem) ,a mianowicie bardzo duzej temp chipsetu

wiec argument roku lub dwoch latach chodzenia KT400 jest bardzo nie na miejscu w porownaniu do nf2 (na moje oko to predzej nf2 padnie w starciu z dlugowiecznoscia) ,dlatego mam nadzieje ze mowiles ogolnie o podkreconym sprzecie :P

koncze wiec dyskusje tym optymistycznym akcentem,ze krecenie czegokolwiek na czymkolwiek skraca tegoz zywot :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blad ja niemowie ze neiche tytylko macie mi podac jakies sensowne pwdoy dlaczego ta plyta a nie inna wkoncu kazdy moze powiedziec ta mialem ta jest dobra to wez i to nic nieznaczy a niektorzy tak do bolu cholernie sugerujas ie tym o/c ze zapominaja ze plyty maja inne funkcje i sa wstanie zrezygnowac z calego wyposazenia na rzecz wiekszego fsb - dla mnie bezsens - rozumiem o/c wyzej wydajniej za mniejsza cene ale sa ludzie ktorzy kupuja komp i wcale go pozniej niekreca i im to starcza to po co wtedy jkakies szmery bajery z wysokim fsb, ogolnie juz powoli jestem przekonany do nf7-s ale to niemienia faktu ze pyty gigabyta sa duzo bardziej bogato wyposazone niz ten (miedzy innymi firewire i lan 1gb/s ) - ale ok powiedzm ze mnie przekonaliscie - bezsensu bylo pisanie mi na poczatku postow w stylu bierz ten bo na tym sie dobrze kreci bo zaznaczylem na poczatku ze mi niechodzi o o/c ale co niektorzy nierozumieja albo niepotrafia czytac ze zrozumieniaem i probuja forsowac moje zalozenia a pozniej sie dziwic ze topic ma 4 strony i nic z niego niewynika ...

 

Dzieki wszystkim ktorzy sie udzielili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blad ja niemowie ze neiche tytylko macie mi podac jakies sensowne pwdoy dlaczego ta plyta a nie inna wkoncu kazdy moze powiedziec ta mialem ta jest dobra to wez i to nic nieznaczy a niektorzy tak do bolu cholernie sugerujas ie tym o/c ze zapominaja ze plyty maja inne funkcje i sa wstanie zrezygnowac z calego wyposazenia na rzecz wiekszego fsb - dla mnie bezsens - rozumiem o/c wyzej wydajniej za mniejsza cene ale sa ludzie ktorzy kupuja komp i wcale go pozniej niekreca i im to starcza to po co wtedy jkakies szmery bajery z wysokim fsb, ogolnie juz powoli jestem przekonany do nf7-s ale to niemienia faktu ze pyty gigabyta sa duzo bardziej bogato wyposazone niz ten  (miedzy innymi firewire i lan 1gb/s ) - ale ok powiedzm ze mnie przekonaliscie - bezsensu bylo pisanie mi na poczatku postow w stylu bierz ten bo na tym sie dobrze kreci bo zaznaczylem na poczatku ze mi niechodzi o o/c ale co niektorzy nierozumieja albo niepotrafia czytac ze zrozumieniaem i probuja forsowac moje zalozenia a pozniej sie dziwic ze topic ma 4 strony i nic z niego niewynika ... 

 

Dzieki wszystkim ktorzy sie udzielili

o/c to nie tylko fsb :P

 

co do wyposazenia to jest Abit KD7-G z gigabitowym lanem ,ale w Polsce go chyba nie uswiadczysz

napisz poprostu jakiego wyposazenia oczekujesz po plycie,to i odpowiedz dostaniesz konkretna

jezeli chodzi ogolnie o najlepiej wyposazona mobo to chyba Chaintech robi (sluchawki,jakies tam wyjscia umieszczane w zatoce FDD i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly,w sumie nie zwracam na to uwagi,jak pewnie wiekszosc na tym boardzie,wiec albo okresl konkretne wymagania,albo zadaj to pytanie na innym boardzie - nie nastawionym w takim stopniu na o/c)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkreslam ze pisze w dziale sprzet a nie podkrecanie wiec odpowiedzi chce obiektywnej a nie z uklonem w strone o/c - pewnie swojego athlona i tak skrece wyzej ale chodzi o to ze z jednego konkretnie zadanego pytania zrobilo sie tyle szumu bo polowa czytac nieumie ze jest napisane " niebiore pod uwage o/c " to na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier- szczeze watpie zeby w mojej budzie po dwoch pozostanie chodzby srobka z dzisiejszego configu (z buda wlacznie). A co do bezpieczenstwa z zablokowanym PCI i asynchro AGP na N-FORCE2 to kojazy mi sie to z wskazywaniem predkosci na licznikach samochodowych. Jak wiesz wartosc ktora pokazuje licznik jest duzo wyzsza niz faktyczna predkosc a zawyzanie faktycznej predkosci ma na celu poprewe bezpieczenstwa. Ja doskonale wiem co moj sprzet moze a czego juz nie pociagnie i ja w tym przypadku jestem hamulcem bezpieczenstwa. Oczywiscie bez urazki bo nie mam nic do N-FORCE2 tylko sam sie dlugo zastanawialem nad zmiana platformy ale stwierdzilem ze chyba jednak zostane przy swoim KD7. A wracajac do mnoznika to tak jak pisal KGB na KD7 nie ma zadnej blokady mnoznika na 12.5 i mozna spokojnie zapodawac wyzsze (nie pamietam jaki jest max ale to chyba nie ma znaczenia). I jeszcze jedno: jak widze mamy bardzo podobne configi wiec mozemy kiedys porownac wydajnosc obu platform w okreslonych warunkach. Co Ty na to?

 

co do mnoznika to dodam cosik od sieb ie bo moze nie wszyscy ludize na forum to wiedza...... EPOX 8K9A(l) ma odblokowany mnoznik tak JAK ABIT KD7 i NFORCE2 :!: :!: wiec te dwie plyty na kt400 maja 5 bitowy mnoznik. wiec kt400 oplaca sie kupowac bo to bardzo wydajny chipset a jezeli nie masz kasy za duzo mozesz kupic np. EPOXA 8K9AL z lanem i muza......za jednyne 350,99 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier- szczeze watpie zeby w mojej budzie po dwoch pozostanie chodzby srobka z dzisiejszego configu (z buda wlacznie). A co do bezpieczenstwa z zablokowanym PCI i asynchro AGP na N-FORCE2 to kojazy mi sie to z wskazywaniem predkosci na licznikach samochodowych. Jak wiesz wartosc ktora pokazuje licznik jest duzo wyzsza niz faktyczna predkosc a zawyzanie faktycznej predkosci ma na celu poprewe bezpieczenstwa. Ja doskonale wiem co moj sprzet moze a czego juz nie pociagnie i ja w tym przypadku jestem hamulcem bezpieczenstwa. Oczywiscie bez urazki bo nie mam nic do N-FORCE2 tylko sam sie dlugo zastanawialem nad zmiana platformy ale stwierdzilem ze chyba jednak zostane przy swoim KD7. A wracajac do mnoznika to tak jak pisal KGB na KD7 nie ma zadnej blokady mnoznika na 12.5 i mozna spokojnie zapodawac wyzsze (nie pamietam jaki jest max ale to chyba nie ma znaczenia). I jeszcze jedno: jak widze mamy bardzo podobne configi wiec mozemy kiedys porownac wydajnosc obu platform w okreslonych warunkach. Co Ty na to?

 

co do mnoznika to dodam cosik od sieb ie bo moze nie wszyscy ludize na forum to wiedza...... EPOX 8K9A(l) ma odblokowany mnoznik tak JAK ABIT KD7 i NFORCE2 :!: :!: wiec te dwie plyty na kt400 maja 5 bitowy mnoznik. wiec kt400 oplaca sie kupowac bo to bardzo wydajny chipset a jezeli nie masz kasy za duzo mozesz kupic np. EPOXA 8K9AL z lanem i muza......za jednyne 350,99 :lol:

nie od dzis wiadomo ze Abit i Epox rulez (z nastawieniem na Abita jednak :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest naprawdę wielu świetnych producetów płyt - nie tylko Abit i Epox. Każdej firmie zdarzają się bardziej i mniej udane modele. Abit ostatnio dopiero się odbił na KD7 i NF2 (no może jeszcze KX-333 był niezły) - wcześniej różnie bywało ich mobo. Epox też się bardzo nie popisał z 8K9A(2 fazowe zasilanie) na przykład. ASUS odsunął się w cień, choć do niedawna przewodził - ale z nForcem mu nie wyszło. Gigabyte też robi bardzo pożądne płyty, Soltek również - teraz SL-75FRN2 jest rewelka.

Nie można się ograniczać do jednego i mówić, że reszta to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o jakieś.

 

Szczerze mówiąc jeśli miałbym wybierać jednego producenta, który cały czas trzyma wysoką formę to jest to Epox. Prawie o każdej mobo było dużo słychać - zawsze świetne wykonanie i możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci prawdę ---> KT400 jest najszybszym jednokanałowym chipsetem dostępnym na rynku .Jeśli nie potrzebujesz wkręcać pracka na max. to nie inwestuj w Nforce 2 lepiej w pamięci ( markowe i szybkie ) bo DDR jeszcze długo będą na rynku w przeciwieństwie do chipsetów bo już weszły poprawione NF2 a za chwilę wejdzie NF3~4 i tyle .Jeśli rzeczywiście chcesz Nforce 2 to wez ABIT NF7-s i dobre pamięci ----> to zagwarantuje ci długą bezproblemową pracę . Polecam Epoxa ( i wszyscy którzy epoxa mają się chyba nie obrażą ) bo jest świetna płyta. Ja bym jednak polecał KT400 + 512~1024 MB DDR Geil'a , TwinMOs lub coś w tym stylu.Mniej kasy a proca chyba nie będziesz tak bardzo żyłowł.Zresztą na KT400 1700+@2400+ wkręcisz bez problemu . A z podpisów widzę żę na NF2 nie mają jakiś niebagatelnych wyników i tłumaczą się że więcej nie potrzebują;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANTHER X- OLEJ KOMPA Zajmij sie wypasem owiec, przynajmniej nie osiwiejesz przed 40-stka. Poza tym bierz co chcesz a jak Ci sie nie podoba to zmienisz sprzecior i tyle. Nikt Ci tutaj nie pomoze w podjeciu decyzji, bo kazdy bedzie chwalil swoj sprzet i wyglaszal swoje zdanie na ten temat. Proponuje oblookac kilka porownan na kilku serwisach a nastepnie samodzielnie podjac decyzje- nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ja juz wybralem najprawdopodobniej bedzie do abit nf7-s ale monotonne sa te opinie "epox i abit" "abit i epox" a jak ktos wymieni co innego to reszta go zjezdza - wszyscy daza do tego zeby miec ten sam sprzet ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit zawsze byl dobry,ja przygode z nim zaczalem na KT7 i uwazam ta plyte za najlepsza na KT133/A

Epox od jakis dwoch i pol roku jest na topie ,dobrze wystartowal i sie trzyma

dlatego moge spokojnie polecic te dwie firmy

Epoxa kupilem trafila mi sie okazja,mialem pieniadze tylko na KX7,ale pamieci juz bym nie mial

przymierzalem sie do 8K7A+,ale akurat zabraklo w sklepie

ale znalazlem uzywana 8KHA+ i ja kupilem,bo wiedzialem ,ze sa tylko dwie plyty na KT266A ,ktore nie ustepuja nowym plytom:KR7 i 8KHA+

bo dlugowiecznosc plyty zalezy od supportu,a w tym wzgledzie mam zaufanie tylko do Abita i Epoxa

Soltek,GB,MSI juz pokazaly jak traktuja klienta pod wzgledem obslugi procow

moze powiecie ze czesto sie zmienia plyte razem z procem- tacy ludzie moga kupic dowolna plyte

mnie na to nie stac,wiec jeszcze raz powtorze :ABIT i EPOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO  CHAINTECH to Aston-Martin wśród płyt ;)

:lol: :lol: dawno sie tak nie usmiałem

 

chaintech zawsze był , jest (nie wiem czy bedzie) low-endowym producentem

 

to ze ostatnio zminił na korzyść polityke ,marketing, a przede wszystkim produkty nie znaczy ze mozna go porównac do aston-martina

 

ps.znam osobiscie 2 osoby które tego chaintecha po tygodniu uzytkowania wymieniły szybciutko na inne mobo

Co ty Qrde bredzisz :?:

Pewnie coś cięzkiego z góry sciągałeś :!:

miałem Chaintecha na MVP3 pod K6 i uważam iz była to bezproblemowa płyta z dobrym wyposażeniem Low - end raczej wtedy to nie był

za mobo zapłaciłem prawie 2 X tyle co za lucki Stara :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO  CHAINTECH to Aston-Martin wśród płyt ;)

:lol: :lol: dawno sie tak nie usmiałem

 

chaintech zawsze był , jest (nie wiem czy bedzie) low-endowym producentem

 

to ze ostatnio zminił na korzyść polityke ,marketing, a przede wszystkim produkty nie znaczy ze mozna go porównac do aston-martina

 

ps.znam osobiscie 2 osoby które tego chaintecha po tygodniu uzytkowania wymieniły szybciutko na inne mobo

Co ty Qrde bredzisz :?:

Pewnie coś cięzkiego z góry sciągałeś :!:

miałem Chaintecha na MVP3 pod K6 i uważam iz była to bezproblemowa płyta z dobrym wyposażeniem Low - end raczej wtedy to nie był

za mobo zapłaciłem prawie 2 X tyle co za lucki Stara :x

Nie problem wywalic kase, problemem jest dobrze ja ulokowac. CHAINTECH to przecietniak z ponadprzecietnym wyposazeniem ktore mocno zawyza cene. Ta plyta sprzedawana bez tych wszystkich <span style="color:red;">[ciach!]</span>l raczej nie przyciagnelaby niczyjej uwagi. Bez urazy oczywiscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci prawdę ---> KT400 jest najszybszym jednokanałowym chipsetem dostępnym na rynku .....

Już nie :!: SIS 746 jest szybszy :bij:

problem wywalic kase, problemem jest dobrze ja ulokowac. CHAINTECH to przecietniak z ponadprzecietnym wyposazeniem ktore mocno zawyza cene. Ta plyta sprzedawana bez tych wszystkich <font color="#FF0000">[ciach!]</font> raczej nie przyciagnelaby niczyjej uwagi. Bez urazy oczywiscie :D

a no chyba masz rację Abit NF7-S rev 2.0 rządzi obecnie :wink:

Gdybym miał kasę, to pewnie bym tą MOBO bym wybrał :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci prawdę ---> KT400 jest najszybszym jednokanałowym chipsetem dostępnym na rynku .....

Już nie :!: SIS 746 jest szybszy :bij:

problem wywalic kase, problemem jest dobrze ja ulokowac. CHAINTECH to przecietniak z ponadprzecietnym wyposazeniem ktore mocno zawyza cene. Ta plyta sprzedawana bez tych wszystkich <font color="#FF0000">[ciach!]</font> raczej nie przyciagnelaby niczyjej uwagi. Bez urazy oczywiscie :D

a no chyba masz rację Abit NF7-S rev 2.0 rządzi obecnie :wink:

Gdybym miał kasę, to pewnie bym tą MOBO bym wybrał :roll:

No nie wiem czy ten SIS746 jest szybszy, bycmoze jak spada to z wiekszej wysokosci :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabardzo w SISa nie wierzę :( Prawdę mowiąc jaką kolwiek płytę wybierzesz za min. 400 zeta to będzie dobrze chodzić i tyle jak masz kasę to bierz renomowane firmy : Asus , Gigabyte , MSI , Abit , Epox , ewent. Chintech ?Ogólenie w płytach głównych standard się się wyrównuje już nie ma tak że Jetway, Chintech, DFI , ECS jest na dole Asusy , i cała ferajna na górze . Wszyscy pną się do góry . Osobiście wsiołbym ABIT'a bo wyszło mu parę modeli ostatnio bardzo ładnie .Asus odsunął się w cien ale powróci . Ja mam sentyment do Asusa bo to była moja najlepsza płyta Jeszcze P2B .Potem miałem ECS - kiepski i mam gigabyta teraz GA-7VA i nie jestem zadowolony ( nie ma dipa do zmiany mnożnika , przy 182 FSB siada kontroler dysku ) więc wydajnościowo jest nawet o.k ale o/c kiepściutko dlatego wybrałbym ABIT'a NF7-S wypasiona , o/c ideał , wydajność na najwyższym poziomie i jakość co więciej chcieć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB eee aaaa nierozumiem ciebie a i owszem mam sentymet do laczenia nuzek na slocie i dawania 2.5Vcore puszczania 300 na 500 przcinanie mostkow itd. ale przyplacilem to 6 sfajczonymi hadekami i jedna spalona plyta wiec czy warto sie w to bawic bylem z tego dumny a i owszem ale czy nie lepiej miec bezawaryjnie dzialajacego komputera zamiast sie zastanwaiac co oznaczaj te piski ktore wydaje komputer ?? :twisted: daltego wybralbym na dzis dzien Nforce2 dlaczego bo wlasnie ma blokade PCI i niemartwie sie ze mi cala baza danych z miesiaca poleci jesli masz jakis cudowny sposob na hdd to niebedz ham i powiedz na forum !!!

 

co do zalozyciela topicu to sie zapytam bardzo grzecznie :

PO JAKI CH.UJ DALES TAKIEGO POSTA NA TYM FORUM NIEUMIESZ SZUKAC W INTERNECIE POTRZBNYCH INFORMACJI CZY CI SIE ZWYCZJNIE KORWA NIECHE!!!!!!!!! JESTES JAKIS UPOLSEDZNY CZY JAK PO CH.UJ SIE TU PYTASZ SKORO ZALEZY CI NA WYPOSAZENIU TYLKO I WYLACZNIE !!!! WEJDZ SE NA STRONKE ASUSA I TAM POSZUKAJ PLYTY CO MA NAJWIECEJ BAJEROW KONIEC KROPKA !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB eee aaaa nierozumiem ciebie a i owszem mam sentymet do laczenia nuzek na slocie i dawania 2.5Vcore puszczania 300 na 500 przcinanie mostkow itd. ale przyplacilem to 6 sfajczonymi hadekami i jedna spalona plyta wiec czy warto sie w to bawic bylem z tego dumny a i owszem ale czy nie lepiej miec bezawaryjnie dzialajacego komputera zamiast sie zastanwaiac co oznaczaj te piski ktore wydaje komputer ?? :twisted: daltego wybralbym na dzis dzien Nforce2 dlaczego bo wlasnie ma blokade PCI i niemartwie sie ze mi cala baza danych z miesiaca poleci jesli masz jakis cudowny sposob na hdd to niebedz ham i powiedz na forum !!!

juz mowilem wiele razy

wystarczyc zmniejszyc udma

tylko nie wyskakujcie mi ze spadkiem wydajnosci,bo to nieprawda (zalezy jak sie ustawi)

jeszcze nic nie sfajczylem ,a moj sprzet pracuje stabilnie,wiec moze dlatego nie tesknie za nf2 :-D

 

wkurza mnie ze ten chipset zawdziecz wszystkie laury blokadzie pci,wszyscy sie tym podniecili i musza sie jeszcze wspomagac jakas wydajnoscia (nf1 tez mial duala i jakos hitem nie byl) i dzwiekiem,ktorego jakosci i tak nikt nie odrozni od porzadnych kart (SB Live,Audigi)

uwazam Dual za spoko wynalazek,ale do wersji nf2 z GPU ,bo tam sie przyda,a w zwyklym to psu na bude,ale reklama i "owczy pęd" dziala i nic na to nie poradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...