Skocz do zawartości
PANTHER X

Naj MOBO pod ATHLONA

Rekomendowane odpowiedzi

KGB thnx za oswicenie heh gdzie ty byles jak mi sie szyby trzesly podczas padczki mojego vancowera ;P

 

wiesz przed chwila ogladalem test chipow porownianie sisa z nForce2 hmm i co by tu powiedziec w grze Quake 3 nForce2 przy magistrali 166 i antku 1700+ poprostu miazdzy sisa niewiem jak to sie ma do KT400 a ze kocham Q3 to poprostu wybor dalmnie jest oczywisty i wiecej fps w tej grze bede mial tym dluzsze strafejumpy bede robil :wink:

 

przyznac jednak musisz ze blokada PCI to jest swietny wynalazek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB thnx za oswicenie heh gdzie ty byles jak mi sie szyby trzesly podczas padczki mojego vancowera ;P

 

wiesz przed chwila ogladalem test chipow porownianie sisa z nForce2 hmm i co by tu powiedziec w grze Quake 3 nForce2 przy magistrali 166 i antku 1700+ poprostu miazdzy sisa niewiem jak to sie ma do KT400 a ze kocham Q3 to poprostu wybor dalmnie jest oczywisty i wiecej fps w tej grze bede mial tym dluzsze strafejumpy bede robil :wink:

 

przyznac jednak musisz ze blokada PCI to jest swietny wynalazek :D

wynalazek jak wynalazek ,przydaje sie do sprawdzania maksymalnych fsb,ale do pracy w domu to juz tak jakos dla mnie znaczenia nie ma (zwlaszcza,ze przez niezsynchronizowana prace traci na przesyle ,a te pci37 to zdrowo miec :D )

widzialem testy w Q3 i roznice zedu 10% uzyskane dzieki samemu chipsetowi nie przemawiaja do mnie,po prostu nie wierze w to

testowalem (fakt ze nie ostatnio tylko kiedys) tak duzo roznych plyt do roznych procow i roznych producentow chipsetow i wyniki nie odbiegaly tak od siebie (mimo ze w gazetach BX byl tyle szybszy od via Apollo PRO,to w praktyce roznice byly minimalne)

nie wiem co ci magicy od testow robia ze sprzetem ,ze im takie roznice wychodza 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie denerwuj sie - nikt tu nie mowi ze NForce jest szybszy od np Kt400 o 50 % :/

Sam wychwytuj informacje ktore uwazasz za prawdziwe i obiektywne ;) Ja osobiscie ostanio przetestowalem ( czytaj tydzien siedzenia i testowania ) okolo 6 plyt ( 3xNF2 i 3xKT 400 ) i stwierdzam ze oczywiscie ze NF2 jest szybszy od KT400 o max 10 % - tego sie nie da ukryc - ale blokada PCI jest naprawde zbawienna przy kompie na ktorym nie tylko caly dzien zapuszczasz 3DMarka , Sandre itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie denerwuj sie - nikt tu nie mowi ze NForce jest szybszy od np Kt400 o 50 % :/

Sam wychwytuj informacje ktore uwazasz za prawdziwe i obiektywne ;) Ja osobiscie ostanio przetestowalem ( czytaj tydzien siedzenia i testowania ) okolo 6 plyt ( 3xNF2 i 3xKT 400 ) i stwierdzam ze oczywiscie ze NF2 jest szybszy od KT400 o max 10 % - tego sie nie da ukryc - ale blokada PCI jest naprawde zbawienna przy kompie na ktorym nie tylko caly dzien zapuszczasz 3DMarka , Sandre itd...

mowisz chyba o niekreconym nf2 i KT400 :?:

 

ja nie zapuszczam 3DMarka,bo przy mojej karcie tylko zdolowac sie mozna,zreszta podkrecona jest to zawsze wywala mi 3goowno marka,mimo ze zadna gra mi sie jeszcze nie zwiesila

a Sandry uzywam tylko do sprawdzenia napiec,temp i przepustowosci pamieci po zmianach w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N-force2 JEST szybszym chipsetem i tego nie da sie ukryc a klamca jest kazdy, ktory twierdzi, ze nie. Jednak blokada PCI to jak dla mnie debilne posuniecie a ten belkot o bezpieczenstwie itd. to gdakanie niegodne prawdziwego overclockera. Niedlugo podkrecanie bedzie polegac na wybraniu odpowiedniej opcji w biosie enabled/disabled i to juz bedzie zupelnie bezpieczne (RedStorm od Solteka jest tego namiastka), ale ja sie na to nie pisze i mysle ze jest jeszcze sporo takich ludzi jak ja. Co do bezpieczenstwa dysku przy kreceniu magistrala to jest to kiepskie tlumaczenie bo moj dysk odkad go mam (bedzie juz 2 latka) nigdy nie chodzil na PCI 33mhz zawsze bylo to conajmniej 38-39mhz i jakos dziala bez najmniejszych zgrzytow (zero badow, zero zwiechow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzisz z zalozenia ze skoro Twojemu dyskowi nic sie nie stalo to tak bedzie ze wszystkimi ;P

Ja mialem Fujitsu, ktory 2 lata pracowal na 40MHz i nic sie nie dzialo az pewnego dnia stracilem cala zawartosc dysku ni stad ni zowad :( To wedlug Ciebie nazywa sie prawdziwy overclock :/

Po za tym Ty caly czas zapominasz, ze na nF2 nie jest blokada PCI tylko magistrala PCI DA SIE regulowac wiec zawsze mozesz sobie ustawic ile chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie denerwuj sie - nikt tu nie mowi ze NForce jest szybszy od np Kt400 o 50 % :/

Sam wychwytuj informacje ktore uwazasz za prawdziwe i obiektywne ;) Ja osobiscie ostanio przetestowalem ( czytaj tydzien siedzenia i testowania ) okolo 6 plyt ( 3xNF2 i 3xKT 400 ) i stwierdzam ze oczywiscie ze NF2 jest szybszy od KT400 o max 10 % - tego sie nie da ukryc - ale blokada PCI jest naprawde zbawienna przy kompie na ktorym nie tylko caly dzien zapuszczasz 3DMarka , Sandre itd...

mowisz chyba o niekreconym nf2 i KT400 :?:

 

ja nie zapuszczam 3DMarka,bo przy mojej karcie tylko zdolowac sie mozna,zreszta podkrecona jest to zawsze wywala mi 3goowno marka,mimo ze zadna gra mi sie jeszcze nie zwiesila

a Sandry uzywam tylko do sprawdzenia napiec,temp i przepustowosci pamieci po zmianach w biosie

Wywala Ci 3DMarka, bo w newralgicznym momencie w ktorym grafa akurat duzo liczy pobiera duzo pradu - podnies napiecie na AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie denerwuj sie - nikt tu nie mowi ze NForce jest szybszy od np Kt400 o 50 % :/

Sam wychwytuj informacje ktore uwazasz za prawdziwe i obiektywne ;) Ja osobiscie ostanio przetestowalem ( czytaj tydzien siedzenia i testowania ) okolo 6 plyt ( 3xNF2 i 3xKT 400 ) i stwierdzam ze oczywiscie ze NF2 jest szybszy od KT400 o max 10 % - tego sie nie da ukryc - ale blokada PCI jest naprawde zbawienna przy kompie na ktorym nie tylko caly dzien zapuszczasz 3DMarka , Sandre itd...

mowisz chyba o niekreconym nf2 i KT400 :?:

 

ja nie zapuszczam 3DMarka,bo przy mojej karcie tylko zdolowac sie mozna,zreszta podkrecona jest to zawsze wywala mi 3goowno marka,mimo ze zadna gra mi sie jeszcze nie zwiesila

a Sandry uzywam tylko do sprawdzenia napiec,temp i przepustowosci pamieci po zmianach w biosie

Wywala Ci 3DMarka, bo w newralgicznym momencie w ktorym grafa akurat duzo liczy pobiera duzo pradu - podnies napiecie na AGP

zeby dwoch postow nie czynic to z tego co wiem na nf2 mozna agp taktowac ,a pci jest zablokowane na stale (8rda ,NF7, soltek)

 

nie moge zwiekszyc napiecia na AGP ,ale mam vmoda na core,moja grafa bierze malo pradu,to nie to

3Dmarka wywala mi bo pamieci na karcie sa na bardzo ostrych timingach i nie wytrzymuja na 125MHz (na 123MHz juz nie wywala) ,ale skoro wszystkie gry mi chodza na 125MHz to tak trzymam (po dluzszym czasie troche artefatow jest ,ale radiatory naloze jak kupie klej nie przewodzacy pradu) bo 3dmark mnie wali,grafe mam do gier ,a nie 3Dmarkow (chociaz w 2000 mam 5800ptk ,w 2001 4000ptk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby dwoch postow nie czynic to z tego co wiem na nf2 mozna agp taktowac ,a pci jest zablokowane na stale (8rda ,NF7, soltek)

Hmmm... tu sie nie bede sprzeczal, bo nie jestem na 100% przekonany :/ Powiedzialbym, ze bardziej slowo "blokada" oznacza, ze krecac fsb Agp stoi czyli jest zawsze na 66 zas PCI to raczej jest dzielnik w stosunku do AGP 1/2 wiec krecac AGP krecisz PCI - ale tego tez nie jestem tak do konca pewien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby dwoch postow nie czynic to z tego co wiem na nf2 mozna agp taktowac ,a pci jest zablokowane na stale (8rda ,NF7, soltek)

Hmmm... tu sie nie bede sprzeczal, bo nie jestem na 100% przekonany :/ Powiedzialbym, ze bardziej slowo "blokada" oznacza, ze krecac fsb Agp stoi czyli jest zawsze na 66 zas PCI to raczej jest dzielnik w stosunku do AGP 1/2 wiec krecac AGP krecisz PCI - ale tego tez nie jestem tak do konca pewien ;)

dobrze ze przynajmniej pewien nie jestes

bo prawda jest taka,ze agp i pci nie maja ze soba wiele wspolnego

byly juz rozwiazania ze agp bylo zablokowane na 66 ,a pci zmienialo sie z fsb (np. amd 760)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAD3R- AGP do PCI ma tyle co nic i jak masz manualna regulacje AGP to nie znaczy ze PCI podnosisz razem z AGP :D . Podnoszac FSB podnosisz odrazu AGP i PCI w odpowiednich proporcjach 3:2:1 dla FSB=100, 4:2:1 dlaFSB=133 i 5:2:1 dla FSB=166. A co do dyskow to poprostu miales pecha i tyle. Ja kilka razy musialem robic reinstal ale dysk niewiele mial z tym wspolnego to to byla sprawka ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet spoko ten Winfast :D nie trzeba mic Abita/Epoxa zeby miec fsb 200 :D buehehe SoundStrom jest, LAN jest i niczego mi narazie w życiu nie potrzeba :wink: no może nowego coolerka do procka i 1 GB ramu heheeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie na MX 440 :D ten config tylko + mój radek 9500 PRO którego bede miał dopiero w piątek bo ostatnia próba zflashowania skończyłą sie oddaniem karty do serwisu :/ a tak poza tym nie wiecie co znim mogło być ? Przy flashowaniu wywalało: Error time out :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...