Skocz do zawartości
wunat

Witam i odrazu pytam ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pare pytan:

1.Mam plyte Soltek SL-75KAV na niej Durona 800 (1,6V) na ktorym jest zainstalowany coolerek Titana (niestety nie znam oznaczenia ale jest to srebrny dosc duzy i rozlozysty radiator + dosc spory (aczkolwiek cichy) wentylatorek, od spodu dmucha na niego wentylatorek (taki na "wysiegniku" f-my spire), w wnece 8X8 jest wyciagajacy powietrze wentyl (jakas firma Quietek, nie znam, kupiony za 5PLN na wolumenie ;)), a we wnwce 5,25 2 male wiatraczki (zestaw Titana do HDD). Moje pytanie jest nastepujace - ile moge najwiecej z takiego zestawu wyciagnac ? Po 2 i pol godzinnym meczeniu procesora programem CPU stability test mam 37 stopni. Gdy proboje podkrecac go w biosie za pomoca opcji Redstorm overlocking (czy jakos tak ;)) ustawia mi go na 880 czy to naprawde maksimum ?

2.Panuje teraz "moda" na wymienianie zasilaczy na mocniejsze, czy moj zasilacz 250W bardzo sie meczy przy moim konfigu ?

3. Ile moge maxymalnie wyciagnac z mojej karty graficznej bez zmieniania standardowego chlodzenia ?

 

z gory dzieki za odpowiedz, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do maxa to moj duron 800 na 7.5x133 chodzil stabilnie jak skala na titanku :))) a potem to juz co 66 Mhz sobie podnos (mnoznik co 0.5) i sprawdzaj ... :))

 

Jak bedziesz mial szczecie to na 8x133 pojdzie ... i ołówka nie trza bedzie urzywac (do odblokowania mnoznika jak bys nie wiedzial) :))

 

Co do zasilacza ... IMHO daruj sobie ... jak masz dobra 250 to ci znacznie wiecej pociagnie niz to c o tam masz ...

 

 

Co do karty ... zwieksz wszystko o 20 Mhz zapusc 3dmarka ... i szukaj artefaktow ( tylko nie pytaj co to ;) jak nie ma to dalej co 3 Mhz az znajdziesz maximum ... metoda prob i bledów dziecinko :)

 

Bye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW czy oplaca sie upgrade`owac bios tej plytce ? Nic mi sie nie sypie ale moze ...

Ktorą masz wersję BIOS-a? Ja swoją kupiłem z Q6.1 a po upgradzie do Q7 byłem bardzo zadowolony, bo ten początkowy ekran zzmienił wygląd na przyjemniejszy i przede wszystkim była dodana opcja dedykowania przerwań poszczególnym PCI :D . Teraz pracuję na Q9.1 który niczego nowego nie wniósł poza "support Athlon XP" oraz totalnym usunięciem tego obrazka na początku. Nie wgrywaj Q10 bo jest do [gluteus maximus]. Przedłużyli w nim parametr TURN ON DELAY. Dla niewtajemniczonych powiem tylko tyle że chodzi o opóźnienie w rozruchu komputera (żeby kondzioły się naładowały itp.) Efekt tego był taki, że przy każdym restarcie monitor zdążył mi na chwilę zgasnąć. Na starszych wersjach tego nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim MS6330 (KT133A) procek (d800) chodzi stabilnie do FSB 140, przy 142 nie chce restartowac, ale po wylanczeniu i ponownym uruchomieniu dziala. Po prostu wyjmuje zworke i ustawiam fsb (i wszystkie dzielniki) na 133, a potem bawie sie w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...