Skocz do zawartości
izded

Delta 400mb Fanswap

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję fanswap w mojej delcie 400MB. Oznaczenia z tyłu oryginalnego wiatraka to DC 12v 0.41A -SV26 jest to wiatrak 80mm na zasilaniu 2pin.

Jaki do tego wentylator kupić żeby nie wydać kasy w błoto?

Czy Taki Noisblocker to dobry produkt?

lub Zephyr którego mogę odebrać osobiście.

Czy mam postępować wg TEGO poradnika?

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nois XL2 bądź http://www.cooling.pl/scythe-kama-flex-80m...ukt,528494.html będą dobre (ciche, oczywiście nie na max obrotach). Podepnij wpierw pod regulator w zasilaczu.. Jeżeli będzie za ciepło (będzie wylatywać cieplejsze powietrze niż teraz), to musisz puścić wentylator na osobnym regulatorze (np. jeżeli masz regulowane gniazdo 3pin na płycie głównej, to podepnij. Może też być osobny regulator). Nie przegrzej go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nois XL2 bądź http://www.cooling.pl/scythe-kama-flex-80m...ukt,528494.html będą dobre (ciche, oczywiście nie na max obrotach). Podepnij wpierw pod regulator w zasilaczu.. Jeżeli będzie za ciepło (będzie wylatywać cieplejsze powietrze niż teraz), to musisz puścić wentylator na osobnym regulatorze (np. jeżeli masz regulowane gniazdo 3pin na płycie głównej, to podepnij. Może też być osobny regulator). Nie przegrzej go.

Zdaje się że nie ma regulatora w zasilaczu tylko wejście 2pin, a ten Zephyr 80 się nie nada? ma tylko 14db Kama aż 27,5. Nie chcę kombinować z regulatorami tylko wpiąć wiatrak w zasilacz i zostawić jak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. to że jest wejście 2 pin, nie oznacza że nie ma regulacji.

Po 2. nie sugeruj się tymi decybelami podanymi przez producenta.

 

Kama flex jest oparta na łożysku Sonego, znanego z wentylatorów "S-Flex" uchodzących za najcichsze. Zephyr jest sporo przereklamowany i z doświadczenia wiem że taki Chieftec (on ma blisko 2200rpm na 12v, więc koniecznie trzeba ograniczać) będzie od niego dużo lepszy. Jego polecał bym ustawić na 7v. Jeżeli jednak zasilacz faktycznie nie ma regulacji, a ty nie chcesz podpinać wentyla pod 7v (bądź pod regulator) to ten Noiseblocker, będzie odpowiedni ;).

 

Edit:

jaki do tego wiatrak kupić żeby nie wydać kasy w błoto?

Nie wiatrak, lecz wentylator.

 

To jest wiatrak: Dołączona grafika :D.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...