Skocz do zawartości
nrl

Metro 2033

Rekomendowane odpowiedzi

No a to że ktoś da grze 20% to mi się ma nie podobać, a jak da 90% to nie może się nie podobac? Ocena w reckach nie ma najmniejszej wartości.

 

Tak, to o nudnej konwersacji jest bezwartościowe. Dla kogoś innego nie musi być nudna. Dla ilu ludzi były nudne misje w Far Cry 2? Ja przeszedłem gre dwa razy, i to nie koniec. Wartościowy jest opis w stylu "misje są bardzo podobne, głównym celem jest przeważnie zabicie ważnej postaci czy zniszczenie jakiegoś obiektu, po drodze wybijając masę przeciwników". To troszeczkę inne zdanie niż "misje są nudne".

Masz dziwny system wartości, na prawdę. Jeżeli (nie wiem na jakim etapie edukacji jesteś) ale przykładowo dostaniesz z egzamu 2 to mówisz "ale debil dostałem 5" ? :lol2: Ocena z czegoś wynika prawda? I tak też populacja robi czy to w wypadku recenzji filmu, gry, muzyki gdzie w wypadku wysokiej noty człowiek sięga po produkt bo powinien być dobry, a w wypadku niskiej jest to wątpliwe. proste jak słońce.

 

Ja FC2 wyłączyłem zniesmaczony po 90 minutach;

 

"misje są bardzo podobne, głównym celem jest przeważnie zabicie ważnej postaci czy zniszczenie jakiegoś obiektu, po drodze wybijając masę przeciwników"

 

I to jest dobry przykład bo to co napisałeś jest niemalże notką prasową producenta gry. Fajnie można rzec niestety w rzeczywistości te bardzo podobne misje wieją nudą na kilometr, cały czas to samo, zabij go, pojedź tam, potem wróć i w kółko macieju. To tak było na marginesie nie chcę więcej pisać o recenzjach, a nie o metro; nie mniej myślę, że w wypadku gry za jaką woła się 120 zł i daje ona zabawę na 10 h to wolę przeczytać kilka "nic nie dających recenzji" niż kupić produkt i lamentować na forum później jakie to słabe jest podczas gdy wszyscy wokół tak mówili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No dla ciebie wieje nudą, dla mnie nie, więc jak taki fakt może obiektywnie wpłynąć na ocenę gry? Ty byś odjął 10%, a ja nie. Egzamin ocenia się na podstawie kryteriów, albo sie coś ma dobrze albo nie. Tutaj każdy ocenia na bazie własnej opinii o grze, co jest bezwartościowe dla osób które sądzą inaczej.

 

Informacja o długości gry jest jak najbardziej wartościowa, choć wiadomo że będzie się trochę różnić między osobami. Jednak średni czas na zrobienie wszystkiego określić się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Już dawno się przyzwyczaiłem do tego, że recenzje mijają sie z "moją prawdą" (gustem). Ale te kilka lat temu (min.5lat) recenzje był bardziej rzetelne, bardziej oddawały specyfikę, realia gry, a teraz przy większych tytułach to czytają recenzję, to czasem myśle, czy czasem nie jest to pisemko PRowskie.

No i może tu jest problem. Bo ja wychowałem się na recenzjach które czytałem 10 lat temu i tam recenzenci opisywali dokładnie gre, każdy jej element, starali się obiektywnie oceniać a dopiero na koniec mówili co im się podoba a co nie. Teraz mniej więcej recenzję wyglądają tak, że albo recenzentowi się podoba i "zaje*ista gra musicie kupić" lub recenzent przypier** się nawet do jakiegoś 1 szczegółu i już gra jest hejtowana "totalny gniot nie radzę tego gó** kupować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ocena % wystawiana jest na podstawie czego? temperatury za oknem ? :lol2:

Taa wystawił 85% ale skąd masz bez przeczytania recki wiedzieć za co? Może 1/2 oceny to grafika, 1/4 to, że w grze są cycki, 1/8 grywalność i kolejna 1/8 fabuła. W recenzji zazwyczaj masz wypisane co się autorowi podobało, a co nie. Może akurat to co mu się podobało Tobie nie podejdzie?

 

Masz dziwny system wartości, na prawdę. Jeżeli (nie wiem na jakim etapie edukacji jesteś) ale przykładowo dostaniesz z egzamu 2 to mówisz "ale debil dostałem 5" ? :lol2: Ocena z czegoś wynika prawda?

Masz jasno napisane za co dostajesz punkty i po ile punktowane są zadania. Jeśli dostał byś wynik egzaminu 2 nie widząc swojej pracy, a będąc święcie przekonany, ze miałeś kilka zadań dobrze to co będziesz zadowolony i z uśmiechem na twarzy polecisz po wpis czy będziesz się domagał uzasadnienia oceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wtrace, ze recenzja z definicji nie jest obiektywna, bo jest w mniejszym lub wiekszym stopniu odbiciem gustow i przyzwyczajen piszacego. I to sie tyczy nie tylko gier.

Mozna wiec po recenzji dostac jakis obraz gry, ale to nie znaczy, ze skoro ktos gdzies ocenil gre na 85%, to ona jest bezdyskusyjnie bardzo dobra. jesli taka, lub zblizona, ocene wystawi X roznych recenzentow (gdzie X im wieksze, tym lepiej) to juz znaczy, ze cos jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła zawartość Edycji Kolekcjonerskiej.

 

Książka to strzał w 10. Maska gazowa z filtrem też fajna rzecz i praktyczna, bo przyda się, czy to dla zabawy, czy do ASG, na czarną godzinę(Oby nie!). ;) Plecak, zależy dla kogo. Ja już mam za dużo. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee. No faktycznie średnio to wygląda. Nie wiem z jakiej wersji są te screeny, ale nijak się mają do tych co widziałem np. na GOL czy IGN. Może to wersja na X360 ma tak wyglądać. No cóż gra już wyciekła na klocka, więc za niedługo pewnie się dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie na PC przyciski A i B i nimi cos wybieracie? :)

Mamy nawet cały alfabet nie tylko A i B hehehe.

 

Co nie zmienia faktu że średniawo nawet bardzo średniawo te screny z kloca wyglądają.

No i miałem nie narzekać znów że jak na PC taka grafa ma być to gdzie poszła cała ta moc obliczeniowa pieców patrząc na wymagania ale to przecież z kloca screny to inna bajka.

Edytowane przez Zwykły User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, redakcje, które miały już okazję zagrać w metro na pc-ta twierdzą, że optymalizacja jest strasznie skopana, a właściwie jej brak :) i nawet na high-end-zie chodzi lipnie ;(. W przeciwieństwie do wersji xbox-owej, która chodzi świetnie. Przypomina mi się wywiad w którym autorzy twierdzą, że silnik X-ray (ten ze stalker-a) nie nadawał się do metro bo nie był na tyle "flexible", że nie dało się go wykorzystać na konsolach, a oni przecież chcieli stworzyć grę (metro) multiplatformową. Wygląda na to, że było to masło maślane, a tak naprawdę to silnik był głównie pisany pod konsole a jego port mamy na pc-ta + pewnie lepsze tekstury i physyx. A miało być tak pięknie...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wtrace, ze recenzja z definicji nie jest obiektywna, bo jest w mniejszym lub wiekszym stopniu odbiciem gustow i przyzwyczajen piszacego. I to sie tyczy nie tylko gier.

Mozna wiec po recenzji dostac jakis obraz gry, ale to nie znaczy, ze skoro ktos gdzies ocenil gre na 85%, to ona jest bezdyskusyjnie bardzo dobra. jesli taka, lub zblizona, ocene wystawi X roznych recenzentow (gdzie X im wieksze, tym lepiej) to juz znaczy, ze cos jest na rzeczy.

 

To takie banialuki, ktorymi zaslaniaja sie recenzenci, ktorzy nierzadko maja profity (posrednie lub nie) od producentow i dystrybutorow (np. oplacona reklama na portala u oigrach lub w czasopismie). Tymczasem istnieje cos takiego jak metodyka pisania recenzji, wypracowana dla potrzeb ksiazek, filmow i sztuk teatralnych. Jedna sprawa to gusta, a druga to rzetelne opisanie roznych aspektow gry, pozytywnych i negatywnych. A nie tak, ze recenzenci nagminnie zapominaja dodac,z e gra jest fajna, ale tylko przez 3h, potem sie nudzi, albo ze polonizacja jest beznadziejna, albo ze w polskiej wersji dodano starforce'a itp. Co ciekawe, ci sami recenzenci czesto wskazuja na wady gier ktorym wsyawili oceny >95% - tylko, ze nie w recenzji, a w recenzji sequla, albo w recenzji innej superzajebistej gry.

 

Inflacja ocen (<8 to crap) nie bierze sie z niczego - wydawca i dsytrybutor chce widziec swoja gre w czolowce, zeby zadowloic wszystkich, trzeba wszistkims tawiac wysokie oceny. Slabe pozostaja gry niereklamowane (niszowe, brak dystrybutora itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca sie zgodze, ale chwilowo przejde na temat filmow, bo recenzji gier z reguly nie czytam. Mam swoich ulubionych krytykow filmowych, ktorych gusta pokrywaja sie z moimi i jesli oni cos poleca to jest bardzo duza szansa, ze mi sie spodoba. Co wcale nie oznacza, ze inni recenzenci musza podzielac ich zdanie. I vice versa: film polecany przez wszystkim dla mnie moze byc najwyzej przecietny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natrafiłem na testy wydajności Metra 2033.

 

Metro 2033: Grafikkarten-Benchmarks mit DirectX 11 und GPU-PhysX - Metro 2033, Grafikkarte, Benchmark, DirectX 11, GPU-PhysX

 

No masakra, niegrywalna czasem nawet na gtx285 i Core i7. Widzę, że ze swoim C2D6550@3GHz i gtx275 to nie powalczę zbytnio wyżej niż na średnich detalach w 1680x1050.

 

btw. jeżeli powyższy link narusza regulamin, to go Costi wywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy powtarzałem , że ci kolesie nie potrafią robić testów. W miejscach gdzie nie ma physx , po włączeniu physx na gpu zazwyczaj wydajność nieco spada. Takie zachowanie jest we wszystkich gierkach z physx. Także jak pojawi się coś konkretnego do liczenia i jeżeli była optymalizowana pod gpu , będą brutalne spadki na cpu do kilku klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scena z Benchmarka robi wrażenie ale tam pewnie wszystko było włączone na on. Liczę że 26 marca Nvidia pokaże power w tej grze bo w Full HD na swoim konfigu to i nawet na 5870 nie powalczę komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadszedł król. Jest to genialna gra, w której miód leje się z pełnych dzbanów.

STALKER nie istnieje przy Metrze. Został starty na proch i rozpłynął się w nicości.

 

Niech żyje król - nie ma z tym dyskutowania! Pokłony i chylić czoła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatane? Rozniesione w mak!

 

Normal@1280x1024 można spokojnie grać a grafika wydaje się przepiękna :).

 

Trzeba w to zagrać. Ciekawe jakie gry będą za 10 lat :).

Kto nie grał - proszę nie wstawiać głupich opinii. Szczęka opada i brak słów. Przed monitorem na klęczkach wylądujecie!

 

Nie wiem jak można było grać w taki chłam jak STALKER.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...