Skocz do zawartości
nrl

Metro 2033

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałem w temacie GTX 460. Chyba lepiej ustawić tryb High w DX11, bo niewiele się różni od Very High. Albo DX9. DX10 w zasadzie za bardzo się nie różni od DX9. Ale może mam słabe oko ;) W każdym razie w DX11 ja i tak tam nie widzę żadnej Teselacji na teksturach i obiektach. Wyrywkowo robiłem porównania między DX9, a DX11. Ale jak napisałem może mam słabe oko.

 

Zresztą tu załączam screeny jakie zrobiłem przed chwilą.

 

DX9 Very High

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

 

DX11 Very High

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

Dla mnie różnice w teksturach i geometrii obiektów są nie duże, ale w DX11 są lepsze cienie i lepsze efekty (blur) no i fizyka chyba lepsza. Za dużo zresztą nie grałem jeszcze w Metro.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie widze nic na tych screenach co by usprawiedliwiało framerate mniejszy o połowę lub wiecej. Pewnie DoF i AO są aktywne, czyli nic nie dające zjadacze FPS. Dopóki nie będzie gier DX11-only, to będzie własnie taki syf, a chyba nikt nie powie że tekstury są lepsze dzięki DX11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co to GI? Szukając w goglach znajduję tylko sam skrót.

 

TS to rozumiem teselacja, której specjalnie nie widzę na tych screenach. Zresztą co pokazał np. Stone Giant teselacja wcale bardzo framerate nie zjada, przynajmniej na normalnym poziomie, a efekt genialny, w przeciwieństwie do DoF czy AO. W Stone Giant po włączeniu DoF połowa FPS, a wygląda gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem w DX11 dochodzi parę efektów jak wspomniany GI. Myślę więc, że warto ustawić DX11. Ja gram na High. Wiadomo, że spadki są, ale grać jako tako się da. Średnio FPS utrzymuje się na poziomie tych 20-28 FPS. W mniejszych pomieszczeniach oczywiście powyżej 30. Co zresztą widać na screenach. A gra naprawdę warta zagrania. Klimat i jeszcze raz klimat :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Dla czego wszędzie podają że do tej gry najlepiej jest mieć 8gb ramu skoro posiadam 8gb i podczas grania max co mi używa system + gra to 1,91gb? Z czego system po uruchomieniu się + kaspersky razem zużywają 1,2gb.. śmieszne trochę.. Denerwuje mnie fakt że posiadam dość mocną konfigurację 2500k @4,9ghz + gtx 570 @ 900mhz 1800mhz 4300mhz a miejscami mam 20fps które utrzymuję się przez dłuższą chwilę aż nie pójdę w inne miejsce.. wy też tak macie?

A to dla tych którzy dalej nie widzą różnicy między dx11 high i dx11 very high, u mnie różnica jest zawsze i wszędzie widoczna..

high post-174386-0-12924400-1319961906_thumb.jpg

very high post-174386-0-54595100-1319961935_thumb.jpg

Zwróćcie uwagę na beczki skrzynki i podłogę obok tych przedmiotów widać wyraźną różnicę między ustawieniami

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

przepaści nie ma ale na very high wszystko co jest dalej jest wyraźne a na high jest rozmyte mi to rozmycie przeszkadza dla tego mam vh.. jest różnica? jest.. nie którzy twierdzą że nie ma..

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

nie potrzeba bo mi używa 800mb. Sprawdź sobie w gpu-z max użycie ramu karty podczas grania. dla porównania crysis wciaga 600mb przy max detalach.

 

Mi to wygląda na słabe filtrowanie tekstur.

 

Ale w grze było ustawione 16x w dwóch trybach więc skąd taka róznica?

po oc z 742mhz na 930mhz skok w wydajności w tej grze to aż 8fpsów co nic nie zmienia bo dalej się tnie.. jakieś mikro przycięcia miejscami itd.. Koszmar,.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

znacie jakieś sztuczki na nie limitowana amunicje? nie mogę przejść w jednym miejscu bo nie mam amunicji :( nie chce zaczynać od nowa.. te triki w user cfg nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siew dziwicie malych roznic pomiedzy DX9 i pseudo DX11 , silnik tej gry siaga korzeniami poczatku obecnego wieku (stalker) ,

wiec jaki by niebyl DX uzyty w tej grze bedzie ''doklejnony'' na sile i odpowiednio rozreklamowany .

Tak jak ktos napisal nowe natywnei wykozystujace DX11 silniki gier moga dac kopa w jakosci grafiki w grach . moze CryEngine 3 i FrostBite 3 zaoferuja jakis konkretny krok naprzod .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie robił gier only dx11 , bo to nie ma sensu.W bf3 czy NFS Run brak obsługi dx9 to zabieg celowy , a czy dana gra będzie obsługiwać dx9...dx11 czy tylko dx11 to jest bez znaczenia nie ma to wpływu na końcową optymalizacje czy wygląd gry. Tworzenie gry pod jedno api to tylko oszczędzanie czasu , a czas to pieniądz :wink:

 

Radzę sobie włączyć GI i potem pitolić czy różnice są widoczne czy nie , ten silnik ma bardzo dużo wspólnego z xrayem dlatego po włączeniu GI wydajność spada niesamowicie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam spotkał sie ktos z problemem odpalenia gry na dx 9, gdy odpalam gre w dx 9 mam zwieche w menu na 10sek, potem troche idzie ze 2sek jest ok i dalej zwiecha i czarny ekran. na dx 10 włącza sie normalnie. tylko fps jest niski liczyłem na dx9 i troche lepszy fps . dodam ze chyba mam w ogóle jakis problem z tym dx 9 , gry na nim chodza wolniej, niz na dx10. mam gf gt325m win 7 64bit. dodam ze metro odpaliłem na 7300gt agp i atlonie 2.9oc na ultra niskich było ok czasem w miescie zarwało do 10 fps :).liczyłem ze tu zagram komfortowo na medium . i jescze jedno co odpowiada za te smugi swiatła (sunshafty) chyba ,jaka komenda w user cfg. mam nadzieje ze jest sposób by odpalic na dx 9 , a mam tego całego optimusa w lapku. instalowałem dx,physx, c+ redist.... dołaczone do gry.

Edytowane przez elfuego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

U mnie jest coś takiego 1920 na 1080 very high dx10 60fps a jak dam dx11 to 30 :( różnicy nie widzę w grafice a w płynności kolosalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

płynnie zalezy jak dla kogo... w nie kótrych miejscach będziesz miał 25fps w innych 8 wiec płynności nie będzie. na gts250 są problemy z płynnością już.

w jakiej rozdzielczości będzies grał?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namówiłeś mnie Carson, ale znalazłem i jest za 4,99 eu - niby niewielka roznica ale jak na gre w która nie wiem kiedy uda mi sie zagrać to się jeszcze wstrzymam ;)

Edytowane przez rezo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namówiłeś mnie Carson, ale znalazłem i jest za 4,99 eu - niby niewielka roznica ale jak na gre w która nie wiem kiedy uda mi sie zagrać to się jeszcze wstrzymam Dołączona grafika

 

nie chce cie specjanie zachecać ale fabuła nie zła a i grafa przednia, generalnie jedna z lepszych gier ostatnich lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie odmienne zdanie , gra jest nudna jak flaki z olejem i do bólu liniowa. Także tą grę ciągnie tylko grafika i na dzisiejsze czasy już nie jest za dobra , optymalizacja totalnie sp.. , dx11 zabija każde gpu na rynku. Za to w dx9 wymagania sporo spadają , a grafika w zasadzie nie zmienia się.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...