Skocz do zawartości
nrl

Metro 2033

Rekomendowane odpowiedzi

No gra wciaga nie powiem, 2,5h minely jak z bicza strzelil.Klimat jest i czuc stalkera w powietrzu, grafika podobna chociaz tu mi sie bardziej podoba mimo iz nie gram na maxie. Boli niemoznosc ustawiania poszczegolnych efektow, tylko jest low/med/high/v.high przez co tekstury na high momentami biedne. Na moim sprzecie dx11 1680x1050 AA off, AFx8 very high - niegrywalne, ustawilem high i daje rade chociaz momentami czuc ze nie jest plynnie, ile fps nie wiem bo fraps nie ogarnia, jutro sprawdze jak wyglada dx9/10. Gdyby nie to ze za 6h musze wstac do pracy gralbym do rana! Jutro po powrocie z pracy bede szarpal dalej, zapowiada sie ze bedzie to pierwsza od bardzo dawna gra ktora przejde do konca :) Po bitych 2h zdecydowanie polecam, oczywiscie w pokoju ciemno, sluchawki i jazda na pelnej k. Podoba mi sie oldsql jesli chodzi i bronie, wybor biedny, znalazlem niedawno kalacha i cieszylem sie jak dziecko chociaz mialem max 7 naboi i bandytow musialem wybijac z przyczajki lub wbiegac im na ryj z shotgunem, zabierac im kolejne 5 naboi i biec dalej;) Potworki fajne nie raz bawilem sie z nimi w ganianego, raz udalo im sie mnie zlapac, ale bylo 10 na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane  :rolleyes:  Powiedz jeszcze jak to u Ciebie lata i na jakich detalach.

 

Sluchaj czlowieka ktoremu miod z ekranu wylewal sie przy nowym AvP :lol2: Klimacik jest fajny, ale to niestety strzelanka... a kiedy przychodzi do strzelania wyglada bardzo biednie. O jakims nastroju grozy nie ma mowy, bardziej patrzylem zdziwiony co te glupie potworki wyprawiaja ;p Gralem na high w 1920x1200 i grafika tez mi jakos nie przypadla do gustu... do tego gra totalnie niezoptymalizowana, nawet patrzac w sciane, kiedy nic sie nie dzieje fps nie wychodzi ponad 40... za to ponad 30 jest w pelnym ludzi podziemiu  :blink: ja sobie daruje, szkoda czasu na niedorobionego sredniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shooter się nam tak podniecił, że zaraz wystrzeli :lol2: No cóż, niektórym niewiele potrzeba do szczęścia, zwłaszcza w młodym wieku :lol:

 

Co do samej gry...

Zacznę od technikali. Oświetlenie i cienie są niewątpliwie najładniejsze jakie do tej pory widziałem w grze. I to właśnie w scenach gdzie jest dużo oświetlenia to fps spada jak łeb na szyję. Tekstury są średnie (chyba najgorsze są na powierzchni), ale nie jest źle. Modele są co najmniej dobre. Jeśli chodzi o animację, to mamy tutaj kontrast. W cut-scenkach i tym podobnych animacje są wręcz wyśmienite i wydaje się, że nie brakuje im nawet jednej klatki, podczas gdy animacje w trakcie walki (czyli esencji fps-a) są lekko mówiąc tragiczne (pomijając finisher-a nożem, ale to jest zaskryptowane). Najbardziej to widać po mutantach. I śmierdzi tu na kilometr Stalker-em. Lokacje są piękne mimo tego, że w większości czasu przyjdzie nam chodzić po ciasnych tunelach w metrze. Wszystkie efekty cząsteczkowe, blur, dof itd są też wysokich lotów (być może i najlepiej zrobione jakie nam przyszło oglądać do tej pory w grach). Ogólnie sam silnik bardzo przypomina Stalkera mimo zapowiedzi twórców, że to nie xray. Podkreślić należy, że czas loading-ów jest fenomenalny (czyli krótszy chyba być nie może). Optymalizacja, jest prawdopodobnie słaba albo w ogóle jej nie ma. Oczywiście trudno się wypowiadać na ten temat nie znając kodu, ale można zauważyć, że w niektórych lokacjach, gdzie jest mało obiektów i źródeł światła fps-y spadają nie wiadomo dlaczego, podczas gdy na otwartych przestrzeniach jest płynniej.

 

Jeśli chodzi o gameplay, to niestety nie jest już tak różowo. Oczywiście klimat jest mroczny, postnuklearny i taki jaki powinien być, na tym się nikt nie zawiedzie. Stalker tutaj może "wiązać buty". Ale samo strzelanie jest chyba jeszcze gorsze niż w stalkerz-e. Jest ono bezpłciowe, bronie są tragiczne, AI zachowuję się tak beznadziejnie (zwłaszcza mutanty) ogólnie to chyba najsłabszy aspekt gry + dodając wspomniane wcześniej słabe animacje to resztę można sobie samemu dopowiedzieć. Jeśli atakują nas mutanty to walka wygląda chaotycznie a często komicznie. Podziemne "miasta", czy też "stacje" są także bez "duszy". Nic w nich nie można zrobić prócz handlu arsenałem. Wszystkie napotkane NPC są sztywne i (znów użyje tego samego słowa) "bezpłciowe" włącznie z ich słabymi kwestiami mówionymi (zresztą niemal podobnie jak to było w Stalkerze). Podsumowując to nie ma w nich nic ciekawego. Nie ma save-ów manualnych, są checkpoint-y (częste). Udźwiękowienie jest dobre, ale mam zastrzeżenia co do muzyki. Niby jest, ale sporadycznie, krótko i strasznie cicho (mimo, że jej głośność w opcjach jest ustawiona na 100%).

 

Tak podsumowując:

9+/10 za klimat

6/10 za gameplay (głównie za questy i fabułę), niestety strzelanie jest bardzo słabe a to przecież FPS i w tym gra powinna przynosić przyjemność, a jest odwrotnie

8/10 za audio

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał, że silnik bardzo mi przypominaten ten, który znaliśmy z Cryostasis na dodatek system PhysX znów moim zdaniem zasługuje na pochwałę. Mgłą i te wszystkie smaczki wypełniają scenę i nie ma poczucia pustki. W końcu gra, która mnie znów wciągnęła na parę godzinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie popatrzylem w nortonie i wykorzystanie procesora (e8400@4ghz) podczas gry w metro wynosilo ~50%. Troche dziwne... Jak sprawa wyglada na jakichs i7 i 4 rdzeniowkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić 16:10/11 w grze? mam 1440:900, a gra nie ma proporcji :/

 

btw. Zagranie 4A z tym by móc wybrać tylko low/med/high/v.high bez możliwości ustawienia pojedynczych efektów: ŻENUJĄCE. Mam nadzieję, że jakiś patch to poprawi.

...

 

Users\<USER NAME>\AppData\Local\4A Games\Metro 2033\user.cfg

 

cfg i można pozmieniać ;)

 

nie mniej nie wiem jaką wartość dać dla FOV

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Users\<USER NAME>\AppData\Local\4A Games\Metro 2033\user.cfg

 

cfg i można pozmieniać ;)

 

nie mniej nie wiem jaką wartość dać dla FOV

 

Jak bys mogl troche bardziej przyblizyc co gdzie i jak w cfg bylo by milo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shooter się nam tak podniecił, że zaraz wystrzeli :lol2: No cóż, niektórym niewiele potrzeba do szczęścia, zwłaszcza w młodym wieku :lol:Co do samej gry...Zacznę od technikali.

 

To po raz drugi napisze: pozamiatane. Tym razem w negatywnym sensie. No jesli nawazniejszy element w danym gatunku gry szwankuje to cos jest nie halo. Jesli naprawde jest jak piszesz, ze strzelanie nie sprawia funu to jest delikatna kupa imo. Szkoda bo shooter mnie nakrecil, zwlaszcza z tym porownaniem do stalkera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po raz drugi napisze: pozamiatane. Tym razem w negatywnym sensie. No jesli nawazniejszy element w danym gatunku gry szwankuje to cos jest nie halo. Jesli naprawde jest jak piszesz, ze strzelanie nie sprawia funu to jest delikatna kupa imo. Szkoda bo shooter mnie nakrecil, zwlaszcza z tym porownaniem do stalkera :)

 

nie ma sie co tak sugerowac, trudno jest zrobic cos zeby wszyscy byli zadowoleni, dla mnie np gra jest swietna i juz dawno mnie nic tak nie wciagnelo - klimat masakra ! co do strzelania i broni - gralem moze z 2h ale nic dziwnego nie zauwazylem, fajne jest ze bedac w obozie bandytow mozesz wybrac sposob w jaki ich wykonczysz - skradanka i rzucanie nozem albo zwykla rozwalka z karabinem w reku, mutanty rzeczywiscie nie grzesza inteligencja ale atakuja grupami i jest ich sporo - wiec gdyby do tego byly jeszcze bardzo inteligentne to rozgrywka byla by bardzo utrudniona i najczesciej ogladalibysmy ekran z wyborem stanu gry do wczytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał, że silnik bardzo mi przypominaten ten, który znaliśmy z Cryostasis na dodatek system PhysX znów moim zdaniem zasługuje na pochwałę. Mgłą i te wszystkie smaczki wypełniają scenę i nie ma poczucia pustki. W końcu gra, która mnie znów wciągnęła na parę godzinek.

 

Muszę to sprawdzić , bo tak jak w Cryostasis jest coś ala AA prócz MSAA , czyli taki filtr nie AA pod nazwą AAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat?, jaki tam jest klimat, typowy shooter na szynach ktorego nic oprocz grafiki nie wyroznia, nuda, monotonia i ciemnosci

 

ta gra gniecie torby zaśliniłem się już po pierwszych 10 minutach gry potem był już tylko większy ślinotok. Przy max wykręconym kompie i na very high w 1360x768 mam prawie non stop 40-60 klatek ale tylko efekty jak rozmycie powietrza nad ogniem np. lampka w zbrojowni wystarczy na nią spojrzeć i z 50 klatek robi 20 :) ale jutro się pobawię i powyłączam AA, zmniejszę mapę cieni z V.h na high i myślę, że nie powinno spadać poniżej 25 klatek a wtedy i strzelanie będzie sprawiało frajdę choć jak dla mnie już jest super :D a sama grafa nic specjalnego na V.h wszystko fajnie i wyraźnie ale tak naprawdę to tylko niszczy oświetlenie i mgły w niektórych momentach, no cudo.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat sie leje litrami, czesto przebija stalkera, tunele, dym, slaba widocznosc i nagle krzyk/ryk za plecami i potworek chce sie z nami pobawic, a do okola "dzwonki" alarmowe oznajmiajace ze przyszedl z kolegami ;)

 

Natrafilem na problem, otoz musze ruszyc dalej w tunele gdzie potrzebuje maske/filtry ale juz ich nie mam... i co teraz? Wrocic sie nie moge, isc tez bo sie udusze... co zrobic?

 

fps ciag dalszy.. dx10 very high i wszystko bardzo plynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa gierka. Ma ciekawy klimat. Co do fps to przeważnie około 50, max 70 min to 24 widziałem. 1920x1080 v.high dx11( ma byc DX 9 :rolleyes: )

Wieczorem zacznę w nią dłużej grać.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no offence, ale jakos nie wierze w te twoje fps'y ;]

 

Fakt duża pomyłka z mojej strony, to był tryb DX 9 :) w DX 11 25-31 :)

 

Dzięki za poprawę.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Grałem godzinę i gra jak na razie bardzo fajna. Grafika również syci, gram na 1280x1024, DX10, anizo x4, ustawienia high, physX włączony. Na takich ustawieniach gra chodzi całkiem ok, przy większej akcji trochę zwalnia, jest to zauważalne, ale gdy nic nadzwyczajnego się nie dzieje jest płynnie 35-45fps. Światła i cienie bardzo fajnie, tekstury bardzo dobre, efekty typu mgła itp też fajne. Jedynie pojedynki są takie sobie, użycie broni nie powala. Inteligencja przeciwników też nie powala, stwory są tępe i łatwo je zabić :D. To tyle, gra bardzo dobra.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem doslownie 20min i rzucilem w kat. Tak jak ktos pisal poprzednio, grafa super fajna, szcegolnie rozne efekty i oswietlenie, ale nie sama grafika czlowiek zyje. Engine o dziwo baaaaaaardzo przypomina mi stalkera co tez nie jest zaleta bo mam wrazenie, ze juz to gdzies widzialem. I musze sie zgodzic z tym, ze strzelanie nie sprawia frajdy. Doslownie, strzelam i nic. W BF BC2 jak wale do wrogow to jest duzo lepsze wrazenie i czuje jakas taka wewnetrzna radosc z naciskania LPM, a tu [gluteus maximus]. No nie umiem tego tak dokladnie opisac, ale niektorzy domysla sie o co chodzi. Dzwieki moim zdaniem bardzo srednie, nic czego by nie bylo wczesniej.

 

Wedlug mnie rozczarowanie roku mimo iz ludzie tak sie tym podniecali. Przereklamowana giera i nie warta kasy. Malolatom sie spodoba pewnie. Ja wracam do BF BC2 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas dwóch kart 5870 DX11 niestety czarny ekran jest...tylko jak cos rozmawiają, jakieś sugestie ? stery 10.3

 

Jedna... zmiań grafe :D a na serio to nie tylko Ty masz problem z Crossfire'em w Metrze - winne są najprawdopodobniej sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem doslownie 20min i rzucilem w kat. Tak jak ktos pisal poprzednio, grafa super fajna, szcegolnie rozne efekty i oswietlenie, ale nie sama grafika czlowiek zyje. Engine o dziwo baaaaaaardzo przypomina mi stalkera co tez nie jest zaleta bo mam wrazenie, ze juz to gdzies widzialem. I musze sie zgodzic z tym, ze strzelanie nie sprawia frajdy. Doslownie, strzelam i nic. W BF BC2 jak wale do wrogow to jest duzo lepsze wrazenie i czuje jakas taka wewnetrzna radosc z naciskania LPM, a tu [gluteus maximus]. No nie umiem tego tak dokladnie opisac, ale niektorzy domysla sie o co chodzi. Dzwieki moim zdaniem bardzo srednie, nic czego by nie bylo wczesniej.Wedlug mnie rozczarowanie roku mimo iz ludzie tak sie tym podniecali. Przereklamowana giera i nie warta kasy. Malolatom sie spodoba pewnie. Ja wracam do BF BC2 :-)

 

Czy my gralismy w ta sama gre? :blink: Ja zrobilem sobie przerwe po 3h zeby opisac swoje wrazenia i musze powiedziec ze gra urywa zad. No wiec zaczynajac od grafy, takkkk od grafy :lol: Jest naprawde na bardzo wysokim poziomie, oswietlenie i cieniownie wygladaja oblednie (a wlaczalem tylko w dx9 i high). Design leveli miazdzy klate :blink: ...i ta dbalosc o szczegoly, biegam z latareczka i ogaladam wszystkie katy. Nawet bioshock blednie przy tych lokacjach. Gra swiatla i cieni w polaczeniu z tymi nafaszerowanymi detalami lokacjami wygladaja kapitalnie. Udziekowienie jest naprawde dobre (nie wiem logimen do czego pijesz), muzyczka bardzo klimatyczna choc czasami "puscili" cos lekko nie wpasowanego w sytuacje. Co do strzelania i przyjemnosci to powiem tak: "dojdzcie" do lepszych broni i dopiero psioczcie ze nie ma funu. Faktycznie zanim dostaniemy w lapska kalacha jest delikatnie mowiac kupsko (ten karabinek przywodzacy na mysl jedynie wolfensteina :D). Z kalachem juz sie robi fajnie, mozna przycelowac w glowke. Ale jak zobaczylem na straganie to:

Dołączona grafika

 

to geba mi sie usmiechnela :D vss vintorez z luneta i przyjemnosc ze strzelania kapitalna. Zwlaszcza przy stracaniu koleszkom helmow z glów :D Moze to nie to samo co strzelanie w crysisie ale mimo wszystko przy lepszych broniach strzela sie przyjemnie. A zapomnial bym dodac ze gra ma elementy skradanki chociaz to juz bylo wiadomo przed premiera. Noze do rzucania ktore po rzuceniu mozna z powrotem podniesc, bronie z tlumikami. Dodatkowo lapmy daja sie rozwalic strzalem, mozna je tez recznie wylaczyc no chyba ze nie dosiegniemy ;) Do tego trzeba patrzec pod nogi, uwazac zeby nie narobic halasu wchodzac na szklo albo uruchomic pulapke pociagajac noga za linke. Masa takich smaczkow sprawia ze az chce sie grac i decydowac czy zrobie to w stylu rambo czy moze sama fishera. Co do fabuly to nie bede jej tu zdradzal, powiem tylko ze wciaga. Jesli ktos czul niedosyt podziemnych lokacji po przejsciu stalkera to tutaj bedzie mu jak w raju. Klimat z tych tuneli leje sie litrami. Wracam do gry

 

ps. gra naprawde nie jest przerklamowana a i wymagania nie sa takie straszne. Na moim trupie smiga w 1280x960 med, czasami przelaczam na high zeby popodziwiac levele ale przy zadymie jest juz cieniutko. No i troche screenow:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...