Skocz do zawartości
Endurance

Prośba O Sprawdzenie Temp.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zainstalowane w komputerze dwa wentylatorki 120 mm (1 x Tacens AURA, 1 x CM 120mm) + Karakorum na procesorze. Podczas grania wydziela się dosyć dużo ciepła (obudowa jest nieźle nagrzana) i nie wiem, czy to jest normalne, czy powinienem interweniować.

 

Zamieszczam screen ze sf (W CZASIE WŁĄCZONEJ GRY), jeśli można to napiszcie mi czy to są normalne temperatury i czy nagrzana obudowa nie stanowi problemu. (Dodam, że komputer znajduje się we wnęce biurka).

 

Dołączona grafika

 

Na liście wentylatorów niestety nie ma moich dwóch wentylatorków (zasysającego tacens'a i wydmuciach!ącego powietrze z tyłu CM'a) tylko jest karakorum.

 

// Ostatnio sprawdzałem tylni wiatraczek CM'a, wydaje się być w porządku, ale jakoś dziwnie wydmuciach!e powietrze (tak, jakby zamiast wydmuchiwać, zbierał je do środka) - może źle jest zamontowany?

Edytowane przez Endurance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp jak najbardziej normalne.

 

Tym AUX 127*C się nie przejmuj bo co piąta osoba ma ten błąd.

No to w porządku, bo już się przestraszyłem, że coś jest nie tak, a przecież 2 x 120mm + Najwyższe obroty na karakorum powinny zniwelować te ciepło, no ale najwyraźniej się myliłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Mam niefortunnie usytuowany pokój i zachodzące słońce na niego pada, co prowadzi do nagrzania pomieszczenia. Zawsze w lato w moim pokoju było parę stopni więcej niż w reszcie budynku, czego konsekwencją jest 10 stopni więcej na procesorze niż w zimie. Ponieważ nie jest mi potrzebny na razie do niczego więcej niż internet czy filmy to spuściłem mu FSB do nominalnego 266, a mnożnik ustawiłem na sztywno na x6, napięcia oczywiście też w dół i temperatura nie przekracza 42C, wcześniej przy O/C w Orthossie podbijało do 70C (w zimie 60C).

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem "swieta" zasade tego forum "Napiecia mierzy sie miernikiem nie programami", podobnie jest z temperatura :)

W jaki sposób? Jestem ciekawy jak mierzysz temp CPU i GPU? (wykluczasz programy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

// Ostatnio sprawdzałem tylni wiatraczek CM'a, wydaje się być w porządku, ale jakoś dziwnie wydmuciach!e powietrze (tak, jakby zamiast wydmuchiwać, zbierał je do środka) - może źle jest zamontowany?

No chyba takie cos jesteś w stanie sprawdzić w którą stronę wieje wentylator? Jeśli wieje do środka to go odwróć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...