Skocz do zawartości
charles

Rura Sterowa - Za Krótki Gwint

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak się składa, że mam MTB ale jeszcze na starej ramie, w główkę której wchodzą 1-calowe stery, gwintowane. Miałem w tym miejscu jakiegoś tandetnego, amortyzowanego zooma, który mi się zatarł chyba, bo nic nie tłumił, a że po lesie lubię sobie pojeździć, to chciałem mieć coś miękkiego. Więc zamówiłem na allegro ten oto sprzęt i trochę z braku czasu i trochę ze spokoju o to, że zwykle gwintu jest dużo za dużo na rurach sterowych takich amortyzatorów, nie zmierzyłem jego długości. Gdy jednak widelec przyszedł okazało się, że 5,5cm gwintu to o 2cm za mało, w przypadku mojego roweru. Byłem więc u wujka tokarza, dodam nie byle amatora, a profesjonalisty posiadającego własny, spory warsztat ślusarski i stwierdził, że on nie ma takiego gwintownika i że może to zrobić sposobem, ale nie w ciągu najbliższych dni z racji nawału pracy. Chciałem się więc dowiedzieć, gdzie coś takiego mógłbym szybciej załatwić? Czy w warsztatach rowerowych istnieje taka możliwość, czy takie warsztaty powinny dysponować odpowiednimi gwintownikami?

Dzięki z góry za odpowiedzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły problem z tym mam... Facet, od którego kupiłem ten amorek zaoferował mi dorobienie gwintu, ale muszę opłacić wysyłkę w obie strony. Dzisiaj obskoczyłem całą Wrześnię jak długa i szeroka, od największych molochów rowerowych, po najmniejsze, piwniczne i drobne serwisy rowerowe. Dowiedziałem się tylko, że na ileśtam serwisów tylko jeden miał taką narzynkę, ale coś tam się z nią stało, a nowej nie chcieli kupować, bo 300zł kosztowała. -.-

 

No ale nieważne, ludzie: ktoś zna może taki serwis, który miałby takie narzędzie? Interesuje mnie Gniezno, Słupca, i ogólnie rejony Wrześni w promieniu max 30km od niej...

 

EDIT: już po kłopocie. Wujek tokarz okazał się niezawodny i w 15 minut uporał się z problemem ;)

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez kalor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...