Skocz do zawartości
webx

Monitor 24'-26' Do 3-4 Tys Full Hd, Zlacze Hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, poszukuje sprawdzonego super monitora, który nie brzęczy, nie łamie się (pod wpływem temperatury).

 

Opcje są dwie 24' lub 26' lecz oba muszą obsługiwać HDMI (mam GeForce GTS280), niski czas reakcji 2ms?, duży kontrast 20tys++.

 

Możecie mi coś polecić, rozglądałem się po sklepach, ale ciężko coś wybrać. Ogólnie ma być bez smużenia, super jakby posiadał tuner TV. Proszę o modele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, poszukuje sprawdzonego super monitora, który nie brzęczy, nie łamie się (pod wpływem temperatury).

 

Opcje są dwie 24' lub 26' lecz oba muszą obsługiwać HDMI (mam GeForce GTS280), niski czas reakcji 2ms?, duży kontrast 20tys++.

 

Możecie mi coś polecić, rozglądałem się po sklepach, ale ciężko coś wybrać. Ogólnie ma być bez smużenia, super jakby posiadał tuner TV. Proszę o modele ;)

Nie istnieje taki monitor LCD który ma kontrast 20 tys. :1 . A "kontrast dynamiczny" z kontrastem nie ma nic wspólnego.

 

Za 3-4 tys. można już kupić całkiem niezły monitor ... w tej kwocie powinien się zmieścić EIZO S2432W (jeszcze nie ma w sklepach PL). A moze nawet EIZO SX2462W (też jeszcze nie ma w PL)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie roznil S2432W od S2431W?

 

@webx:

kolega dobrze Ci odpowiedzial:

- 2ms to w 90% przypadkow nie rzeczywiste 2ms a GTG

- kontrasty powyzej 1200-1500:1 praktycznie nie istnieja, standardem jest 1000:1. Wszystko co ma wieksze cyferki to kontrast dynamiczny, czyli kolejny wymysl marketowcow.

 

Jak chcesz monitor do grania/filmow to powinna wystarczyc matryca TN, np. Iiyama e2607WS (chyba ze znadziejsz wersje B, ma lepsza podstawke). Ogolnie trzymalbym sie 3 firm: Eizo, Iiyama, NEC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje taki monitor LCD który ma kontrast 20 tys. :1 . A "kontrast dynamiczny" z kontrastem nie ma nic wspólnego.

 

Za 3-4 tys. można już kupić całkiem niezły monitor ... w tej kwocie powinien się zmieścić EIZO S2432W (jeszcze nie ma w sklepach PL). A moze nawet EIZO SX2462W (też jeszcze nie ma w PL)

SX w takiej cenie nie ma szans dorwać. Będzie oscylować w kwocie obecnego model 2461, czyli coś około 6 tys.

Przy tej cenie bez wahania brałbym polecanego S2432 lub zastanowił się nad Nec 2490 v2.

 

 

czym sie roznil S2432W od S2431W?

S2432 to odświeżona wersja 31, ma szerszy gamut, nowsza matryca oraz kilka dodatkowych funkcji ECO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, poszukuje sprawdzonego super monitora, który nie brzęczy, nie łamie się (pod wpływem temperatury).

 

Opcje są dwie 24' lub 26' lecz oba muszą obsługiwać HDMI (mam GeForce GTS280), niski czas reakcji 2ms?, duży kontrast 20tys++.

 

Możecie mi coś polecić, rozglądałem się po sklepach, ale ciężko coś wybrać. Ogólnie ma być bez smużenia, super jakby posiadał tuner TV. Proszę o modele ;)

najnowszy model z LG ale przez to ze to 16:9 to jest 27" a nie 26"

 

http://www.komputronik.pl/Peryferia/27_LG_...85,cpsrc,ceneo/

 

albo jest tez wersja z tunerem M2794 ale gdzieś na forum ktoś pisał że jest odnowiona jego wersja z tunerem nowym MPEG4 i ona ma jakąś jedną literkę inną w nazwie. Poza tunerem te monitory mają bardzo dużo różnych wejść czyli composit component SCART DVI/HDMI itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy model z LG ale przez to ze to 16:9 to jest 27" a nie 26"

 

http://www.komputronik.pl/Peryferia/27_LG_...85,cpsrc,ceneo/

 

albo jest tez wersja z tunerem M2794 ale gdzieś na forum ktoś pisał że jest odnowiona jego wersja z tunerem nowym MPEG4 i ona ma jakąś jedną literkę inną w nazwie. Poza tunerem te monitory mają bardzo dużo różnych wejść czyli composit component SCART DVI/HDMI itp itd

Mówisz o LG M2794D? http://www.shopmania.pl/shopping~online-mo...~p-1100630.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji taką kwotę, osobiście nie brałbym pod uwagę TN. Masz fundusze, bierz lepszy sprzęt.

No ok, ale napisz mi jaką :), bo nie jestem elo elo w tym temacie ;). Powiedź mi jaka jest najlepsza, a jaka plasuje się na drugim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale napisz mi jaką :), bo nie jestem elo elo w tym temacie ;). Powiedź mi jaka jest najlepsza, a jaka plasuje się na drugim miejscu.

Najlepsza to A TW IPS ... później IPS i PVA,MVA ... później nic ... nic ... i TN. Ale sama matryca to nie cały monitor prawda ? ... oczywiście z TN super sprzętu nie zrobimy więc można skreślić od razu. Ale wolałbym np. 10 bit LUT PVA dobrze wyregulowane niż byle jakie 8 bit LUT IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale napisz mi jaką :), bo nie jestem elo elo w tym temacie ;). Powiedź mi jaka jest najlepsza, a jaka plasuje się na drugim miejscu.

W cenie do 4 tys. to masz:

- Eizo S2431W, S-PVA, stara produkcja;

- Eizo S2432W, S-PVA, nowsza matryca, szeroki gamut, eco pierdółki;

- Nec 2490WUXi v2 - H-IPS, normalny gamut;

- za trochę większą masz Nec 2690WUXi v2;

 

Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Brałbym Eizo S2432 ( która już się pojawia od 2 miesięcy i nie można się doczekać ) lub Nec 2490. Z tym, że na PVA masz świetną czerń/kontrast niezłe kąty. Na IPS masz gorszą czerń/kontrast, ale lepsze kąty w kolorach. Jak zwykle swoista kwestia wybrania mniejszego zła. :wink:

 

 

Najlepsza to A TW IPS ... później IPS i PVA,MVA ... później nic ... nic ... i TN. Ale sama matryca to nie cały monitor prawda ? ... oczywiście z TN super sprzętu nie zrobimy więc można skreślić od razu. Ale wolałbym np. 10 bit LUT PVA dobrze wyregulowane niż byle jakie 8 bit LUT IPS.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. :razz:

A ja pozwolę sobie nie zgodzić się :+) Obstawiam: H-IPS A-TW (Horizontal-IPS with Advanced True-Wide Polarizer). W skrócie H-IPS.

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie nie zgodzić się :+) Obstawiam: H-IPS A-TW (Horizontal-IPS with Advanced True-Wide Polarizer). W skrócie H-IPS.

 

Pozdrówy

:razz:

To co napisałeś, to jest najlepsze co można dostać, niestety z małym ale. H-IPS z polaryzatorem miały NEC 2490 i 2690 z pierwszej wersji, obecnie już nie do dostania. Wersja 2 nie ma polaryzatora, więc czerń świeci pod kątem. Obecnie jedyny model na H-IPS z ATW ma HP LP2480 i kosztuje około 8 tys. zł. Kwestia najważniejsza, matryca nie jest wykładnią jakości monitora ( ma duży wpływ, ale to nie tak jak za czasów CRT, gdzie kinol był najważniejszy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. W przeciwnym razie firm na poziomie Eizo byłoby całkiem sporo. Iiyama do dziś nie może osiągnąć tego poziomu w stawce, który miała gdy robili CRT.

Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego tak mało jest monitorów na H-IPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. W przeciwnym razie firm na poziomie Eizo byłoby całkiem sporo. Iiyama do dziś nie może osiągnąć tego poziomu w stawce, który miała gdy robili CRT.

Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego tak mało jest monitorów na H-IPS ?

Teraz chyba wszystkie IPS są "H" . To oznaczenie wewn LG . H-IPS od S-IPS różni się pow. czynną pikseli ... kontrast itd. jest zwiększany ... za niedługo pewnie zaczną nazywać G-IPS :lol:

 

Ja tylko patrzę czy jest IPS z A TW czy nie - literki dodatkowe się nie liczą.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba wszystkie IPS są "H" . To oznaczenie wewn LG . H-IPS od S-IPS różni się pow. czynną pikseli ... kontrast itd. jest zwiększany ... za niedługo pewnie zaczną nazywać G-IPS :lol:

 

Ja tylko patrzę czy jest IPS z A TW czy nie - literki dodatkowe się nie liczą.

 

No właśnie, E-IPS niczym się nie różni od H-IPS. Magia literek, długo było S-IPS no to zmienili literki i mamy dwie nowe matryce. :wink:

 

----------

 

@Kyle, jak obstawiasz? Eizo włoży jakiś A-TW polaryzator do 2462 na IPS? :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle, jak obstawiasz? Eizo włoży jakiś A-TW polaryzator do 2462 na IPS? :wink:

Byłoby źle gdyby tego nie zrobili. Świecenie czerni pod kątem w monitorze tej klasy byłoby delikatnie mówiąc nie fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle, jak obstawiasz? Eizo włoży jakiś A-TW polaryzator do 2462 na IPS? :wink:

Byłoby źle gdyby tego nie zrobili. Świecenie czerni pod kątem w monitorze tej klasy byłoby delikatnie mówiąc nie fajne.

a ja obstawiam 8:2 ze nie ma takiej opcji. i raczej (niestety) nie liczylbym na to poza serią "CG".

//edit: a moje przeoczenie. sx2462 i cg243 to beda pewnie zbiezne modele. tak jak poprzednicy (sx2461 i cg241). wiec teoretycznie jest to mozliwe. raczej nie bawili by sie w taka roznice dla odpowiadacej sobie parze paneli. z drugiej strony o polaryzatorze bylo by napewno jakies solidne info a tu cisza.//

 

-co za to jest bardzo fajne : bedzie miał DisplayPort. powoli nadchodzi moment na ktory czekam. czyli bezproblemowe polaczenie lapciak-lcd.

-ciekawe jest tez 13ms/5ms - bardzo mnie to ciekawi. z tego co mi w oczy wpadalo to eizo od jakiegos czasu nie bawilo sie juz w schodzenie nizej.

 

-zastanawiajace jest jednak max 'papierkowe' 270cd/m2. tak ze 300 mogli by zadeklarowac (tak jak mial poprzednik), bo w testach niekoniecznie osiagnie i owo deklarowane...

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...