Skocz do zawartości
anulka2009

Ocz Platinum 1600mhz Ddr3

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za wyjasnienie :gitarzysta:

a co do pamieci to teraz juz sam niewiem i obawiam o moj procek czy dlugo pozyje z tymi ustawieniami v na pamieciach zostawic czy zmniejszyc? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjasnienie :gitarzysta:

a co do pamieci to teraz juz sam niewiem i obawiam o moj procek czy dlugo pozyje z tymi ustawieniami v na pamieciach zostawic czy zmniejszyc? :huh:

 

moim zdaniem nic mu sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez moja niewiedze pamieci chodzily mi przez prawie 4 miesiace na 1.9v i procek zyje ale..

 

-blue przy 2000MHz CL8 jakie masz napiecie ?

-DDR2 a czy uznaja taka usterke/

Edytowane przez CUBEGAME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez moja niewiedze pamieci chodzily mi przez prawie 4 miesiace na 1.9v i procek zyje ale..

 

-blue przy 2000MHz CL8 jakie masz napiecie ?

-DDR2 a czy uznaja taka usterke/

Tak naprawdę żależy to od intela

raczej powinny uznać

ale lepiej dmuchać na zimne

one normalnie powinny to robić na 1,65V

te 1800 na cl7-8-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że masz mocne nerwy dając 1.9V 24/7 mając core i7.

Rozmawiałem dzisiaj z Intelem między innymi na temat kontrolera pamięci w i7, to asus wymyślił 1.65v max bezpieczne, intel nigdy nic takie nie powiedział itp. nic z tych rzeczy, co więcej, intel twierdzi, że spokojnie można dawać wysokie napięcia na pamięci, i co? ja się z tym zgadzam z praktyki

 

Jak będziesz miał pecha to spalisz kontroler w procu

inna sprawa że przy 1,65V to ramki takie sobie

Ramki takie sobie, ale nie spali na takim napięciu kontrolera pamięci.

 

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz I7 3szt rip

Tiaaa na martwej płycie która nie postowała i była uwalona w niej sekcja zasilania proca...

Ci co twierdzą, że na i7 można dać max 1.65v czy 1.7v na pamięci to lepiej niech w ogóle idą do pomieszczenia bez klamek w kaftanie bezpieczeństwa ;]

 

Na potwierdzenie, niech się zgłoszą osoby, które ubiły procesory i7, w sposób naturalny przez za wysokie napięcie QPI/DRAM, oprócz Jarka, który pozabijał proce na martwej mobo albo dostał procka na serwis po burzy gdzie spaliło cały komputer... no i na MOA jeden proc ubiła martwa płyta... o innych przypadkach zabicia i7 od steppingu c0 w góre nie słyszałem. Biorąc pod uwagę, że ja nie utłukłem i7 a jednego próbowałem dla testu, śmiem twierdzić, że tych proców nie da się zabić. Może je zabić uszkodzona mobo albo jak zasiłka padnie zabierając pół kompa :]

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez moja niewiedze pamieci chodzily mi przez prawie 4 miesiace na 1.9v i procek zyje ale..

 

-blue przy 2000MHz CL8 jakie masz napiecie ?

-DDR2 a czy uznaja taka usterke/

A jakie napięcie na tych OCZetach przy nominalnych 1600MHz i timingach według specyfikacji ??

Daj znać.

 

albo dostał procka na serwis po burzy gdzie spaliło cały komputer... no i na MOA jeden proc ubiła martwa płyta...

 

Może je zabić uszkodzona mobo albo jak zasiłka padnie zabierając pół kompa :]

Coś o tym wiem... tydzień temu wysadziło mi pół domu - router, lcd , mobo , dzisiaj sie okazalo ze proc tez... grafa , zasilacz... tylko dyski przeżyły <_< (mimo że komputer wyłączony i listwa . Nauczka - wyjmować z gniazdek) Podobnie padły w domu dwa inne komputery tyle że tam tylko płyty główne w lapku i drugim pececie .

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 1600MHz DDR3 CL 7-7-7-24 1.65 Volts

 

 

ps. Xtreme Addict teraz jestem spokojny dzieki:)

A niżej próbowałeś zejść przy zachowaniu tych opóźnień ? I jakie QPI przy 1600 Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubić nie ubjie tak łatwo ale jak można mieć 1,65V to po co latać pod 1,9V ?

przy 1,9V przy niektórych procach uregulować qpi nie jest łatwo

no ale 1.9v potrzebne jest mu do 1800 cl7....

ważne aby napiecie qpi i ddr nie różniło się od siebie wyżej niż 0.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.63 ramy (nizej nie probowalem ale w wolnej chwili..why not) a qpi 1.21/1.23 zaleznie czy 3.6 ht on czy 4.0 ht on jade :) [nizej sie nie da :/]

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z Intelem między innymi na temat kontrolera pamięci w i7, to asus wymyślił 1.65v max bezpieczne, intel nigdy nic takie nie powiedział itp. nic z tych rzeczy, co więcej, intel twierdzi, że spokojnie można dawać wysokie napięcia na pamięci, i co? ja się z tym zgadzam z praktyki

Oficjalna dokumentacja Intela w sprawie I7 twierdzi co następuje: absolutny max 1.875V vdimm. Ustawiam w biosie 1.9V. A co jeżeli płytka zawyża napięcia? Czy to jest na pewno OK?

 

Na XS jest specjalny temat poświęcony tej tematyce. Są tam 4 procesory które padły pracując przy vdimm powyżej 1.875V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego arykuly wynika ze mozna dawac powyzej 1.65 v na ram? slabo u mnie z ang. ale cos rozumiem tak czy nie?

tekst zaznaczony na czerowno znaczy bad?

a "vtt" od czego jest ten skrot volt czego?

sorki za moze glupie pytania ale poprostu niewiem:)

Edytowane przez CUBEGAME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego arykuly wynika ze mozna dawac powyzej 1.65 v na ram? slabo u mnie z ang. ale cos rozumiem tak czy nie?

tekst zaznaczony na czerowno znaczy bad?

a "vtt" od czego jest ten skrot volt czego?

sorki za moze glupie pytania ale poprostu niewiem:)

VTT = QPI (napięcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poswiecilem prawie caly weekend na temat jak jest naprawde z tym uszkodzeniem i7 przez wysokie napiecie na ram

Z pomoca wasza i nie tylko ale rowniez zagranicznych stron czytania opini, testow ,artykolow bardzo duzo mozna znalesc na ten temat dowiedzialem sie jednego ze nie mozna przekraczac 0,5V roznicy miedzy vtt a napieciem ramu!!! i tak jak w czesnijeszym poscie autora Blue napisal i chwala mu za to:)

oczywiscie kazdy robi to na wlasna odpowiedzialnosc nikt nie daje gwarancji ze nie uszkodzi:)

-ja przez 4 miesiace ustawione (niezmienialem to wszystko bylo auto) mialem napiecia vtt 1.475v a ram 1.9 miescilem sie w 0,5v :)XD

teraz wszystko :gitarzysta2: :gitarzysta2: :gitarzysta2:

Edytowane przez CUBEGAME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to DFI sama podniesie napięcie aby utrzymać różnicę ~0.5v między ram-em ,a kontrolerem. (osobiście już nie pamiętam czy tak faktycznie się dzieje, opieram się tylko na opinii użytkownika eva2000 z zagranicznego portalu).

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pcover.pl/forum/viewtopic.php?t=17

w poscie 3 testowalem troszke ram,co prawda 3x1 ale mysle ze 3x2 beda podobne,to pewno nie wszystko ale moze jutro ponownie wsadze te cosy 3x1 do mojego kompa(mam lepsze chlodzenie) i zrobie jakis test powazniejszy bo cosik mi sie widzi ze zrobia cos kolo 1900,zrobie memtesta,a odnosnie ramu,pamieci za smieszna kase

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis guide maly co do OC pamieci :)? (link, sugestia, porady) Wiem ze to "wyzsza szkola jazdy" ale chcialbym przetestowac swoje gskille czy mnie czasem nie ograniczaja przed wiekszym OC proca

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko doradzić... maniupalacja QPI + VDIMM , pamiętając o trzymaniu max różnicy 0.5v między jednym a drugim , więcej MHz więcej napięcia i pewnie wyższe timingi. Przy problemach ze stabilnością jeszcze po za napięciami i timingami może pomóc manipulacja tRFC . Proponuję też zerknąć TUTAJ . Jeszcze pytanie jakie założenia czy jak najwyższe takty przy zdrowym napięciu czy jak najniższe timingi . Z ciekawostek to pomocne przy stabilności może się okazać również inna kolejność pamięci w slotach na MB.

 

i dla przypomnienia : UnCore Frequency = 2xDram Frequency

 

Zabawy co nie miara... dopóki nic nie padnie :)

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Ty mnie nie strasz ;) bo sie rozochocilem po dzisiejszym dniu :D Dzieki za info, ja mam troszke gorzej widze w biosie niz na UT bo mam tylko mnozniki do Uncore i Dram freq. Wlasnie czytam wypociny eva2000 narazie temat o UT juz troszke info zebralem.

Co do celu OC to sam niewiem, chodzi mi o to zeby wieksze blck przy kreceniu proca mozna bylo osiagnac, bo powyzej 210 niemam pojecia jak poustawiac pamieci. Jutro kolejny dzien z OC :)

 

edit:

takie pytanie teoretyczne jeszcze, jesli sobie zjade z mnoznikiem na x6 np. to wtedy czasem nie musze sie mniej pamieciami przejmowac i timingami ? Bo widze ze na auto mi ustawil az 6-6-6-17 bodajrze, wiec zapas jest. Tak rozumuje ze zasada powinna byc taka, ze jak daje wysokie OC proca przy pamieciach 1600, to zmniejszajac z x8 na x6 mam wieksze pole manewru z blck? Bo wtedy ustawiajac standardowo 8-8-8-21 mam duzo zapasu zeby te 800Mhz osiagnac? dobrze rozumuje? Wtedy tez Vdimm nie musze tak podnosic? Ogolnie nie chce przekraczac 1.65 w miare mozliwosci, wole zmniejszyc mnoznik i miec "wolniejsze" pamieci, bo do pracy i tak mi to rybka, a benchmarkami nie zyje :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...