Skocz do zawartości
Imperator Kret

Kurczak Z Migdałami W Sosie Z Wina I Sera Pleśniowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Taki przepis ostatnio parę razy robiłem i bardzo mi zasmakował, więc podziele się :wink: Ja zawsze robiłem wszystkie proporcje na oko i do smaku, ale postaram się troche przybliżyć ilości.

 

Składniki:

 

- podwójna pierś z kurczaka

- 100 g sera pleśniowego (Lazur, Gorgonzola)

- 50 g płatków migdałów

- 150 ml wina białego (wytrawne lub półwytrawne)

- mała cebula albo pół większej

- 4 ząbki czosnku

- sos sojowy

- śmietana 12%

- zioła prowansalskie

- oliwa z oliwek, ewentualnie olej

Przygotowanie:

 

Kurczaka oczyszczamy i kroimy w słupki, kostkę... jak kto woli. Wrzucamy do miski, dodajemy 5 łyżek sosu sojowego, trochę oliwy i ziół. W takiej marynacie mięso odstawiamy na minimum pół godziny. Kroimy bardzo drobno cebulę i czosnek.

 

Gdy mięso przejdzie marynatą, rozgrzewamy oliwe na patelni, wrzucamy cebulę z czosnkiem. Jak tylko cebula się zeszkli, wrzucamy mięso i obsmażamy krótko z wszystkich stron. Następnie dorzucamy nieco pokruszone płatki migdałów i zmniejszamy ogień.

 

Ser pleśniowy kroimy w kostkę, wrzucamy na patelnię i dodajemy nieco śmietany 12%. Mieszamy na małym ogniu aż ser całkowicie się roztopi a śmietana zredukuje. Następnie wlewamy wino i mieszając znowu czekamy aż nieco sie zredukuje. Całość można też trochę poddusić.

 

Doprawić do smaku solą i pieprzem. Podawać z ryżem lub makaronem, ja osobiście polecam do tego makaron.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...