Skocz do zawartości
ethude

Panel W Cenie Do 1600zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na dniach planuje kupno nowego komputera (w końcu raz na 10 lat wypada nadrobić zaległości). Idąc za ciosem monitor również idzie do wymiany, bo kto w dzisiejszych czasach używa 19" CRT ;). Na ten cel mam 1600zł, ale niestety sprawa z wyborem nie jest prosta. Ze względu na rodzaj matrycy byłem napalony na Della 2209WA, ale są spore problemy z dostępnością. W dodatku czuję lekki niedosyt jeżeli chodzi o przekątną obrazu - często oglądam filmy na komputerze, a tutaj rozmiar ma znaczenie.

 

Z niesmakiem zacząłem się oswajać z myślą kupna TN'ki (co nie było proste po przeczytaniu tylu opinii jakie to zło, tragiczna czerń, słabe kąty itp.) W sklepie przyglądałem się trochę Benq E2400HD i powiem szczerze nie było aż takiej tragedii jak się spodziewałem.

 

Moje potencjalne typy to:

 

- 24" Asus VW246H (16:9), 1050zł

- 24" Benq E2400HD (16:9). 1120zł

- 24" HP Pavilion w2448hc, 1475zł

- 26" LG W2600H-PF, 1550zł

 

Co myślicie o sprawie? Komputer to dla mnie głównie źródło rozrywki, więc odwzorowanie kolorów nie ma aż takiego znaczenia (dlatego większość podanych przeze mnie monitorów ma powłokę typu GLARE). Jednocześnie nie mam ochoty tracić nerwów, że nawet lekkki ruch głowy powoduje zmiany kontrastu.

 

Proszę o pomoc w znalezieniu kompromisu pomiędzy przekątną, jakością i ceną :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię filmy, miałem większy budżet i z przyjemnością kupiłem odpowiednio dobre 22" a nie tandetne 26-27" - ale oczywiście to mój wybór

 

Dla mnie istnieje jedynie do 1600 PLN ten nowy Samsung 23" na PVA (ale jest nieco wolny - do filmów powinien być OK ale gier ... ? ) i DELL 2209WA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell jest od samego początku moim faworytem. Przy oglądaniu filmów nie brakuje Ci tych kilku cali więcej? Rozumiem, że brak rozdzielczości FullHD też nie stanowi problemu?

 

A ten Samsung F2380 raczej odpada właśnie przez czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell jest od samego początku moim faworytem. Przy oglądaniu filmów nie brakuje Ci tych kilku cali więcej? Rozumiem, że brak rozdzielczości FullHD też nie stanowi problemu?

 

A ten Samsung F2380 raczej odpada właśnie przez czas reakcji.

Nie brakuje mi tych kilku cali więcej ... prędzej wolałbym gęściejszy ekran (22" i 1920x1200) ... oczywiście 24" 1920x1200 by nie zaszkodziło ... ale wolę dobre 22" niż kiepskie 24-27.

 

Dobry monitor 24" kosztuje 3-4 tys. (raczej 4 tys.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry monitor 24" kosztuje 3-4 tys. (raczej 4 tys.)

to zależy co rozumie się przez dobry. jak masz na myśli porządne IPS od Neca to rzeczywiście będzie >4000zł, ale radzę popatrzeć za HP 2475w albo Dellem 2408w, oba panele zasługują na uwagę, a kosztują ok. 2100-2300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Z niesmakiem zacząłem się oswajać z myślą kupna TN'ki (co nie było proste po przeczytaniu tylu opinii jakie to zło, tragiczna czerń, słabe kąty itp.) W sklepie przyglądałem się trochę Benq E2400HD i powiem szczerze nie było aż takiej tragedii jak się spodziewałem.

 

Moje potencjalne typy to:

 

- 24" Asus VW246H (16:9), 1050zł

- 24" Benq E2400HD (16:9). 1120zł

- 24" HP Pavilion w2448hc, 1475zł

- 26" LG W2600H-PF, 1550zł

 

Co myślicie o sprawie? Komputer to dla mnie głównie źródło rozrywki, więc odwzorowanie kolorów nie ma aż takiego znaczenia (dlatego większość podanych przeze mnie monitorów ma powłokę typu GLARE). Jednocześnie nie mam ochoty tracić nerwów, że nawet lekkki ruch głowy powoduje zmiany kontrastu.

 

Proszę o pomoc w znalezieniu kompromisu pomiędzy przekątną, jakością i ceną :)

Ja mam TN i nie narzekam,a służy mi do wszystkiego-filmy,gry,zdjęcia i inne cuda :D

Może nie ma zajebiaszczych kątów,ale ja siedzę naprzeciw monitora i walą mnie one (trzeba się z metr odchylić żeby zobaczyć jakąś różnicę.

Tak więc jak chcesz monitor najbardziej Ci odpowiadający,to sprawdź w sklepie na własne oczy który będzie dla Ciebie najlepszy.

Reszta parametrów to i tak głównie marketingowy bełkot-teraz każdy producent w danej klasie ma zbliżone parametry.

 

I nie polecam powłoki typu GLARE-chyba że zamierzasz go używać w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu-na lustrze się źle pracuje :D

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma zajebiaszczych kątów,ale ja siedzę naprzeciw monitora i walą mnie one (trzeba się z metr odchylić żeby zobaczyć jakąś różnicę.

Problem z kątami jest przy patrzeniu na wprost ... jak nie widzisz to znaczy że zupełnie olewasz negatywne zmiany barwne wywołane kiepskimi kątami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy co rozumie się przez dobry. jak masz na myśli porządne IPS od Neca to rzeczywiście będzie >4000zł, ale radzę popatrzeć za HP 2475w albo Dellem 2408w, oba panele zasługują na uwagę, a kosztują ok. 2100-2300zł.

HP i Dell to są monitory bardzo średniej jakości. HP jest rodzynkiem, bo ma świetną matrycę przy małej cenie. I to go wyróżnia spośród innych modeli. Niestety poza matrycą, reszta kuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z kątami jest przy patrzeniu na wprost ... jak nie widzisz to znaczy że zupełnie olewasz negatywne zmiany barwne wywołane kiepskimi kątami.

moze nie wpatruje sie w jednobarwne plansze na cały ekran :)

zmiany kolorów przy grach, internecie, filmach nie mają dla mnie żadnego znaczenia ale ja już taki jestem że używam monitora do grania/oglądania/pracy a nie wpatrywania sie w niedoskonałości obrazu. Komputera też używam do grania a nie benchmarków i niektórzy się śmieją że gram na Radeonie 4850 :)

 

 

Ja też od zawsze używam TN, miałem też okazje siedzieć przed S-IPS

 

Do użytku domowego TN w zupełności mi wystarcza i jest 1000razy lepszy od każdego CRT jakie wcześniej miałem.

Zdecydowanie wolę mieć 24" czy 26" z 1920x1200(1080) niż 22", co innego gdybym pracował z grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie wpatruje sie w jednobarwne plansze na cały ekran :)

Nie trzeba się wpatrywać w jednobarwne plansze. Przekłamania barw są widoczne przez cały czas na każdym obrazie. Na jednolitych planszach można zobaczyć to łatwiej.

 

Fakt że jeśli ktoś nie ma większych wymagań estetycznych to TN mu obleci (z tych co nie pracują z grafiką ... bo grafik musi mieć coś lepszego chyba że robi byle co i byle jak). Człowiek jest w stanie zaakceptować nawet skrajnie marny obraz i dźwięk ... w końcu coś tam widać lub coś słychać prawda ? ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem, zdania są podzielone i decyzja nie jest prosta.

 

Niestety w żadnym sklepie we Wrocławiu nie udało mi się znaleźć na wystawie owego Dell'a, wtedy miałbym jakiekolwiek porównanie. Pochodze jeszcze dzisiaj po mieście i postaram się trochę zgłębić temat.

 

 

Dzięki Wszystkim za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się wpatrywać w jednobarwne plansze. Przekłamania barw są widoczne przez cały czas na każdym obrazie. Na jednolitych planszach można zobaczyć to łatwiej.

 

Fakt że jeśli ktoś nie ma większych wymagań estetycznych to TN mu obleci (z tych co nie pracują z grafiką ... bo grafik musi mieć coś lepszego chyba że robi byle co i byle jak). Człowiek jest w stanie zaakceptować nawet skrajnie marny obraz i dźwięk ... w końcu coś tam widać lub coś słychać prawda ? ;)

Przecież napisałem że przy oglądaniu TV (poprzez tuner PCI) przy grach filmach pracy z office i w intrnecie nie widze zadnego przeklamania barw, jesli jest to takie ze kompletnie mi nie przeszkadza.

 

Nie mam wiekszyh wymagan estetycznych powiadasz? Otoz wyobraz sobie ze widzialemw akcji zarowno SIPS jak i PVA, w zyciu bym tyle nie dopłacil bo roznicy w pewnych zasosowaniach nie bylo widac prawie zadnej, dodatkowo na wypasionej matrycy smuzenie bylo takie ze jakiekolwiek gry odpadały.

 

I nie akceptuje skrajnie marnego obrazu bo nowy monitor na TN 22" lub wiekszy FullHD to wiecej niz ma wiekszosc i obraz jest lepszy niz na kazdym monitorze jaki mialem wczesniej (CRT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że przy oglądaniu TV (poprzez tuner PCI) przy grach filmach pracy z office i w intrnecie nie widze zadnego przeklamania barw, jesli jest to takie ze kompletnie mi nie przeszkadza.

 

Nie mam wiekszyh wymagan estetycznych powiadasz? Otoz wyobraz sobie ze widzialemw akcji zarowno SIPS jak i PVA, w zyciu bym tyle nie dopłacil bo roznicy w pewnych zasosowaniach nie bylo widac prawie zadnej, dodatkowo na wypasionej matrycy smuzenie bylo takie ze jakiekolwiek gry odpadały.

 

I nie akceptuje skrajnie marnego obrazu bo nowy monitor na TN 22" lub wiekszy FullHD to wiecej niz ma wiekszosc i obraz jest lepszy niz na kazdym monitorze jaki mialem wczesniej (CRT).

No to ja nie wiem jakie IPS i PVA widziałeś (wypasione ... inaczej :lol: ) Chłopie ... dobre IPS potrafi być szybsze niż nie jedno TN. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...