Skocz do zawartości
Dreame®

Nec 2490wuxi2 - Eizo S2432w - Dell 2408wfp --- Który Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję monitora 24'' 3500 zł Max. Zależy mi na tym aby miał dobry wpływ na wzrok, na lepszej technologi IPS, PVA, MVA. Wejścia DVI, HDMI(mile widziane).

Moje poniższe typy

- Nec 2490WUXi2 ~ 3500 zł

(IPS, niestety nie posiada HDMI)

- Dell 2408WFP ~ 2500 zł (chyba najbliżej mi do kupna tego)

- Eizo S2432W - zdaje się że brak w sklepach i cena będzie > 4000

 

Który model wybralibyście? Może zaproponujecie inne ciekawe monitory. Chciałbym go używać głównie w pracy do programowania, małych prac graficznych, projektowania stron, filmów, rzadko kiedy grania.

O czym warto jeszcze pamiętać przy kupnie takiego monitora? Warto mieć HDMI, jakość jest zauważalna?

A może nie ma potrzeby na wydawanie tylu pieniędzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA z tych kupiłbym EIZO S2432W bo ma 10 bit LUT i szeroki gamut. NEC też nie jest zły (ale chyba ma wąski gamut i nie ma A-TW - toms83 coś ostatnio o partaczeniu NEC'a pisał to będzie wiedział lepiej odnośnie choćby tego polaryzatora ;) )

 

Nie kupiłbym DELL - ... masówka

 

ps. ten EIZO będzie kosztował raczej mniej niż 4K ... 940 USD x3,15 = nawet niecałe 3K choć znając PL realia będzie nieco ponad.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam Eizo, ewentualnie Nec. Dell'a nie, masówka średniej jakości.

Nec 2490/2690 wersja 2 nie ma A-TW polaryzatora, który niwelował świecenie czerni pod kątem. Będziesz miał tak -

. Filmik to trochę wyolbrzymia, jak siedzisz na wprost, to rogi tak nie świecą, ale ogólnie w czerni kąty są słabe. W kolorach są świetne.

 

Eizo będzie na S-PVA, czyli czerń jest czarna pod kątem, ale z kolei w kolorach będzie słabiej - przykład.

 

Dell nie tykaj, jeśli masz kasę na Nec lub Eizo.

 

Szeroki gamut, nie każdy może z tego wyciągnąć plusy. Chodzi o to, że w aplikacjach bez zarządzania kolorem, czerwony i zielony będą świecić mocniej.

10-bit lut, po regulacjach w osd monitora nie będzie bandingu.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po polsku ;)

Przede wszystkim monitor z 10 bit LUT jest zwykle przez producenta zlinearyzowany ... i nie ma przynjamniej na ustawieniach domyślnych pomimo zlinearyzowaniabandingu. W modelach 8 bit LUT albo nie ma linearyzacji (panel np. jest za ciemny w cieniach i za jasny w jaśniejszych miejscach - po prostu jest zakłócony balans barw) ale za to nie ma bandingu przy domyślnych ustawieniach ... albo jest zlinearyzowany ale nawet przy ustawieniach domyślnych będzie banding.

 

A szeroki gamut to większe pokrycie przestrzeni barw - większe możliwe do uzyskania nasycenie. Przy gamucie wąskim (~sRGB) wielu kolorów po prostu nie da się wyświetlić ... sRGB to okolice 35% tego co widzi człowiek ... monitory szerokogamutowe (aRGB) są w stanie wyświetlić ~45-50%+ tego co widzi człowiek.

 

W przy każdym monitorze wypada mieć włączone profilowanie barw ... przy modelach szerokogamutowych jest to praktycznie konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba na S-PVA, cena większa za Eizo. Ale z tym Neciem są problemy, straszny rozrzut jakościowy. Fabryczna linearyzacja jest kiepska, bez kalibratora są cyrki. IMO wziąłbym bez zastanawiania Eizo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli im wierzyć :

To jego minimalna jasność jest równa 118 cd - za dużo.

Coś te pomiary dziwne dla kilku monitorów mi się nie zgadza. Ale faktycznie ten Nec ma powyżej 100 nitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to wszystko jasne. Tam mierzyli jasność z włączoną opcją ColorComp, czyli wyrównywanie podświetlenia panelu, który to redukuje jasność. Bez włączonej opcji CC, jasność w granicach tak jak podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...