Skocz do zawartości
Grimlock

Tomb Raider 2013 (Tomb Raider 9)

Rekomendowane odpowiedzi

To jak głupio ci? Popatrz na zmiany w patchu Dołączona grafika

 

Nie jest mi głupio, nie zrozumiałeś w ogóle dlaczego się przyczepiłem do Twojej wypowiedzi Dołączona grafika

 

Jeszcze lepsze zonki wychodzą, prawdziwe wodotryski graficzne, czyli cały potencjał silnika/gry tylko w windowed mode!Dołączona grafika np:

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=m8OU9jrCQjw

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny error jaki mi wyskoczył to po 4h od uruchomienia gry (a może dłużej ciut) Out_of_memory;

 

Ustawienia graficzne ustawiałem z poziomu samej gry (tzn. pierw launcher'em, potem w grze drugi raz przestawiałe/zatwierdzałem); 1920x1200 fxaa vsync, bez "Eksluzywnego full-screena" i bez "uber-włosy", reszta najwyżej jak się da i... dało się grać - parę razy może spadek fps do poziomu (dla mnie) utraty płynności był a tak to jak dla mnie wsio ok;

 

A co do samej gry to... wyświechtany frazes "czasy się zmieniły" jak najbardziej na miejscu; Widowiskowo, efekciarsko ale i znacznie prościej vs 'klasyczne' (jedyne prawdziwe?) TR 1-4 (1-5?);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi sie podoba poza jednym ... dlaczego w takich grach na sile wprowadza sie miejsca w ktorych gra doslownie "sra" przeciwnikami. Tak samo jak w uncharted tak samo i tutaj sa pojedyncze takie miejsca i poprostu odechciewa mi sie grac ... Ta gra nie jest "strzelanka", zebym musial na raz zabijac tabuny wrogow. Nie podoba mi sie to i za to jestem wstanie odjac grze spokojnie jedno oczko. To nie ma byc cos w stylu Army of Two for f... sake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buziak

 

 

Z tego co widzialem to max w jednej lokacji 10-12 chlopa ,

przy czym jak sie posiada odpowiedni sprzet to sprzatanie wroga idzie nadwyraz latwo.

Gry nie posiadam i niemam zamiaru jej kupowac ale mialem juz 2 razy okazje pograc do kupy jakies 1,5h

po tym moge stwierdzic ze gra jest calkiem przyzwoita aczkolwiek to nie moj typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości obadałem grę na GTX 670 i najnowszych sterownikach. Włączyłem wszystko na Ultra/high co się da. Włączyłem AA x2 i do tego Teselacje i ten TressFX. Już myślałem że spadnie do 11 FPS a tu zonk. Stałe 50 klatek i te fajowe włoski. Jak na razie żadnych dropów do 24 nie zobaczyłem. A tak miałem na poprzednich tyle że na GTX 460. Bez TressFX w podobnych ustawieniach miałem 35-60 i dropy do 25 w tym samym miejscu po czym znów wracało do ok 40. Teraz średnio ok 55. Dziwne:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na GTX670, ustawieniach "Ultimate" i sterach 314.07 WHQL wywala od razu po wejściu do gry. Będe musiał poszukać opcji przez którą wywala grę, bo na najniższych detalach nic się nie dzieje, ale grać tak nie zamierzam.

 

Gra już po aktualizacji.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz ten ekskluzywny pełny ekran jak nie pomoże to zapewne wyłączenie tesselacji pomoże.

 

Wgraj sobie jakieś normalne sterowniki Dołączona grafika

 

Tylko dziwne patch pomaga na wywalanie się gry oraz już są wszystkie efekty w trybie pełnego ekranu.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem i faktycznie winna jest teselacja, zostaje mi albo zmiana sterów albo czekać na kolejną łatkę bo z teselacją gra wygląda lepiej.

 

Co d sterów to jakie polecasz ?, najnowsze bety 314.14 ?.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przedwczesny zachwyty. Gra po jakimś czasie wywala do puplitu. Sprawdzałem to jeszcze przed wgraniem Biosa Side. Nawet obniżyłem taktowania i wszystko co się da. Raczej to wina gry. Bład jest powiązany z plikiem: msvcp90.dll

 

Odpaliłem jeszcze raz steam i faktycznie coś tam pobrało. Side jakie normalne sterowniki polecasz ? Dołączona grafika

 

 

p.s z wyłaczoną teselacją i TressFX pograłem jakieś 10 minut i działa jak należy póki co. Potem będę próbował jeszcze z TressFX bez teselacji. Bo róznica w obrazie różnica nie aż taka duża.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side jakie normalne sterowniki polecasz ? Dołączona grafika

 

311.06 whql

 

Vista/Win7/Win8 x32 : (172,91 mo)

http://download.windowsupdate.com/ms...a3bb8ef48f.cab

 

Vista/Win7/Win8 x64 : (227,80 mo)

http://download.windowsupdate.com/ms...0f1e94500a.cab

 

Ewentualnie 311.25 , 311.35 , 313.95 to są najlepsze stery na dzień dzisiejszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie sądziłem, że tak wciągnę się w "nową" grę. Ogólnie hejtuje wszystkie te crapy, które obecnie wychodzą, TR spróbowałem z sentymentu, bo jedynka była pierwszą grą jaką odpaliłem z akceleracją sprzętową. ;p

Póki co gra pokazuje 25% a ja nie czuję nawet odrobiny znużenia i wtórności. Grafika prześliczna, widoczki mega, animacja też na najwyższym poziomie. Sama Lara też bardzo przyjemnie zrobiona, pykam sobie na padziku i na tv i wrażenia są niesamowite, udźwiękowienie też oceniam wysoko.

Jak widzicie jestem oczarowany. Gra ma pewne elementy klikane itp. ale nie ma tego aż tak dużo, żeby raziło. Bardzo przyjemna pozycja po ciężkim dniu pracy na zrelaksowanie się.. na chwilę obecną daję maksymalną ocenę, mam nadzieję, że nie zmienię zdanie w dalszej części gry. :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne wrażenia. Na padzie aż miło, nie chce mi się podpinać pod TV o niższej rozdzielczości. Trochę smuci przedłużanie gry na siłę cofaniem się do wcześniejszych obozów po odblokowaniu kolejnych ficzerów ekwipunku Lary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Najsłynniejsza pani archeolog wraca po dłuższej przerwie, aby zmierzyć się z własną legendą i zupełnie od podstaw nakreślić charakter serii, która wychowała już kilka pokoleń graczy. Cóż... Lara Croft jako wielkoformatowa gwiazda przemysłu rozrywkowego, zawsze wzbudza spore zainteresowanie męskiej części widowni, kiedy w całym swoim jestestwie wkracza na ekrany. Jeszcze wczoraj wiele osób rechotało słysząc kultowe: „Co będzie pan robił? Grał w grę! A jaką? Tumb Rajder!”, ale dzisiaj pewnie sami odpowiedzieliby twierdząco na postawione pytanie. Zwolennicy wdzięków panny Croft od miesięcy ostrzyli sobie ząbki na najnowszą odsłonę cyklu, która dzięki sumiennej pracy marketingowców nie schodziła ze świecznika, zaś ostatecznie w zeszłym tygodniu szczęśliwie wylądowała na sklepowych półkach. Dziesiąty już Tomb Raider wzbudza emocje z różnych względów: oprawy audiowizualnej, przesadnej brutalności, zmian poczynionych w strukturze rozgrywki oraz odświeżonego wizerunku głównej bohaterki. Czy twórcom udało się połączyć tradycję z nowoczesnością? Powodów do wstydu raczej nie będzie, bo efekt końcowy jest bardzo interesujący, aczkolwiek nie uniknięto kilku mniejszych potknięć...

Recenzja Tomb Raider - Lara Croft zaprasza na wycieczkę
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, prawie skończone ;> Znaczy się historia się skończyła, ale po mimo tego, że poszczególne obozy mam zaliczone w 100% i zakończyłem grę z pełnym apgrejdem broni i umiejętności, to nadal mam 99% :> Czy to oznacza, że mimo wszystko powinienem zakończyć wszystkie wyzwania dla PD, które nie były wymagane do osiągnięcia 100% danej mapy?

Jeśli tak, to "bul" i będę musiał się podeprzeć solucyją, co by przypomnieć sobie wszystkie te wyzwania, żeby kolejnych 34h nie spędzić na szukaniu starych flag do sfajczenia i tym podobnych ;>

 

Tak czy owak, ostatnie etapy (te po plaży) fantastyczne, troszku walka z ostatnim kolesiem mnie wkurzyła, bo myślałem, że złamię klawiaturę na QTE - za każdym razem cisnąłem klawisz akcji zbyt mało intensywnie - i ogólnie grę oceniłbym na 9/10, z zastrzeżeniem, że za mało było grobowców, a te które były, były banalne oraz nie wybaczę CD, że Lara nie pływała (szczególnie pod wodą - brak podwodnych lokacji, gdzie płynie się na pograniczu utraty świadomości) ;D

No, chyba, że w kolejnej części będzie już umiała ;D

 

No nic, jeszcze multi został ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się wreszcie sterowniki dla kart nV 314.21 BETA poprawiające wydajność i stabilność w Tomb Raider Dołączona grafika

 

http://www.guru3d.co..._available.html

 

AMD też nie śpi Dołączona grafika Catalyst 13.3 Beta 2

  • Improves performance in Far Cry 3 up to 5 percent
  • Improve performance in Sim City 5 up to 16 percent
  • Improves latency performance issues seen in Tomb Raider and Hitman Absolution
  • Resolves slight corruption seen in Tomb Raider with TressFX enabled for CrossFire and single GPU configurations
http://www.guru3d.co...2_download.html

 

 

Również nowy patch na horyzoncie:

  • Addressed an issue in ”Shipwreck Beach” where the mast on the wooden ship was occasionally missing depending on the player’s path.

  • Fixed a gating issue in “Research Bunker” where the elevator would get stuck in an unintended state.

  • Multiplayer Connectivity: An issue related to security certificates that stopped many users from connection to Square Enix servers was resolved.

  • Multiplayer Connectivity: Improved messages when you are unable to connect with Square Enix servers.

  • Voice Chat: New Push-To-Talk feature, by default mapped to F1.

  • Voice Chat: New voice-chat volume option.

  • Voice Chat: Improved overall quality of voice-chat.

  • Fixes for crashes on startup in specific situations when no audio output is available.

  • Fixes for various reported crashes during both single-player and multi-player.

  • Movies are showing up again when using SSAA.

  • Cost of TressFX reduced, especially in combination with SSAA.

  • TressFX memory usage reduced for AMD Eyefinity and NVIDIA Surround setups.

  • TressFX simulation and graphical quality improvements.

  • New Ultra-quality shadow mode for contact hardening shadows. This is not enabled by default in any quality profile, but can be enabled from the advanced settings.

  • Improvements to fullscreen/windowed switching and multiple display handling.

  • Various UI improvements.

Edytowane przez epoxer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz obadam. Chociaż na 311.06 podanych przez Side'a działa też całkiem nieźle. Zdarzaja się spadki do 25 w zbliżeniu jak Lara bardziej porusza głową i włosy latają na różne strony. Zwykle nie spada poniżej 40 ze wszystkim na max, Teselacją, wspomnianym TressFX i ekskluzywnym pełnym ekranie. Wszystko na najnowszym patchu. Nic nie wywala. Ale raz miałem dziwne artefakty na cały ekran że nic nie było widać. Dałem dwa razy Alt+enter i znikły. Póki co działa. Jednak jedyna wada tych sterów że troszkę słabiej wypada FPS w innych grach jak Crysis 3 np. Więc sprawdzę te. A gra po przejściu jakiś 30% daję radę. Wciąga i nie nudzi się, a to jest najważniejsze. Chociaż Tomb Raider'em tego nie nazwę nigdy. Grimlock, a Ty co tak cicho ? Od czasu premiery nie zamieniłeś ani słowa. No chyba że po obejrzeniu tych wszystkich filmików w grze stwierdziłeś że nie warto kupować, skoro cała obejrzałeś całą rozgrywkę od pierwszej do ostatniej misji ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość podświetlna osiągnięta ;>

Jeśli chodzi o 99%, to okazało się, że brakowało mi jednego proporca (do spalenia) w bunkrze na klifie - nie ma tego wyzwania w statystykach, gdyż nie ma tam obozu szybkiej podróży ;>

Gdyby ktoś go jeszcze szukał - to jest na jednym ze słupów "z prądem" xD na zewnątrz bunkra - w życiu bym nie pomyślał, że tam będzie ;D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem w toto grać i powiem tyle - czuję się jak małpa z kontrolerem nawalająca w klawisze. Jak patrzę na znaczek "18" na pudełku to mi się śmiać chce - swojego czasu gry erotyczne oferowały podobny gameplay. Nie mogli użyć innego tytułu, choćby Lara Craft: Beginning czy coś w tym stylu?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Z Tomb Raider to nie ma nic wspólnego. Niby to mają być początki Lary, które je zahartowały i zrobiły Archeologa niczym Indiana Jones ( co zresztą miało tak, być bo początkowo TR miał być z facetem, a nie Larą ;) ) . W fabule starej serii TR (1-4), a raczej z jakiś tam zapisków, a bardziej wymyślonych historii przez fanów Lara niby wylądowała na jakiejś wyspie gdy miała wypadek samolotowy, gdzie niby zginęli jej rodzice. Po części można to zobaczyć też TR: Legend. Ale to by i tak się nie zgadzało, bo ona sama tam popłynęła na statku badawczym z własną ekipią. Ale mniejsza już o historię, która i tak przecież została zmyślona. Stary TR się skończył na 4 części, a reszta to czerpania pomysłów z wykorzystaniem postaci Lary. Oczywiście były lepsze i gorsze części. Ta jest chyba najlepsza ze wszystkich tych nowych jeśli chodzi o poziom grafiki i gameplay. Legend i Underworld (pomijając Anniversary jako remake) miały swój klimat i było im bliżej do poprzednich części. Zwłaszcza Underworld, który szczerze średnio mi podszedł. Grafika w tej części faktycznie jest niezła. Sporo możliwości i wspomniany nowy, również dobry gameplay. Ale nie oceniłbym tej gry wyżej niż TR 1,2,3, czy 4 z zeszłego wieku. Gra jest dostosowana do potrzeb dzisiejszych graczy. Jest dość mocno konsolowa z tymi QTE, które osobiście mnie irytują. Na razie daje 8/10 i to jest max.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo TR to zawsze byla zrecznosciowka z bardzo fajnym klimatem z nuta tajemniczosci. Trzeba sie bylo czasami niezle naglowic nad zagadkami a przy zrecznosciowych etapach niezle nagimnastykowac WSADem i reszta klawiszy. Ale jak sie micha cieszyla kiedy po kilku probach wskoczylo sie wkoncu do sekretnego pomieszczenia. Sorry ale dla mnie ta czesc jest kompletnie wyprana i odwirowana z tych elementow. Kto sie przestawil na dzisiejsza mechanike w grach to moze mu sie podobac. Ja pozostane przy milych wspomnieniach po pierwszych 4 TR

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tydzień temu, skończyłem wątek na 86%. Odkurzam pada tym i DMC.

Same rebooty. Czekam teraz na Crysis: Begining oraz NFS:Restart.

 

Poziom leci na łeb. QTE, infantylnie niski poziom trudności i zagadki na miarę przedszkola.

Z żalu kupię chyba Starcraft'a z dodatkiem bo to zawsze było lepszą gimnastyką umysłu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiaja mnie wydawcy tym, ze obieraja taki kierunek kiedy widac na kickstarterze jak bardzo gracze sa spragnieni gier robionych w starym stylu. Kwoty rzedu mln$ sa zbierane w przeciagu kilku dni. Moge sie zalozyc ze gdyby ludzie odpowiedzialni za pierwsze tomby wystartowali z takim projektem na KS to kasa by leciala niczym manna z nieba

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jak to zrozumieć:

 

2013

 

http://www.gry-onlin...ena.asp?ID=2001

 

1996

 

http://www.gry-onlin...ena.asp?ID=5562

 

No cóż inne czasy, więc wybaczam.

 

Oczywiście to tylko GOL, ale co najmniej ponad 1000 osób dało temu 9/10. Gusta jak widać są różne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...