Skocz do zawartości
Grimlock

Tomb Raider 2013 (Tomb Raider 9)

Rekomendowane odpowiedzi

yyy Lara? Gdzie bo to cos nie przypomina...

 

Z jednej strony taki trend. Lara kreskówkowa ustąpiła miejsca tej bardziej naturalnej (realistycznej) począwszy od Underworld. Z drugiej w tej części będziemy mieli doczynienia z młodą Larą. Zresztą nie tylko rysy twarzy i sylwetka uległy zmianie ale np. kolor oczu także z brązowych na niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż graficznie to raczej to słabo wygląda. Gameplay z kolei wypada zdecydowanie lepiej. Zobaczymy jak na PC graficznie wypadnie, ale raczej nie ma co się spodziewać zbyt dużych różnich. Filmik jest średniej jakości, ale te tekstury to wołają po pomstę do nieba. Już w Underworld to lepiej wyglądało. Sama lara z kolei nie przypomina tej z poprzednich części. Mimo że tu młodsza to wygląda zupełnie inaczej. Dla mnie to zuepłenie inna gra patrząc nawet na gameplay. Takze tylko nazwa pozostaje ta sama. Ale zagrac pewnie zagram, bo jak wspomniałem gameplay wypada całkiem nieźle.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głównej można poczytać news'a o trybie Multi w nowej odsłonie TR od Crystal Dynamics. Cóż nie mam nic do multiplayer. Jak nie zepsują trybu Single Player to mogą i dodać MP. Po filmikach mimo wszystko siię troszkę uspokoiłem. No przynajmniej jeśli chodzi o gameplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym kilka dni temu. Ciekawe jakie będą umiejętności pozostałych bohaterów? Raczej tak sprawni i wytrzymali w pokonywaniu choćby przeszkód terenowych Lary raczej nie będą. W przeciwnym razie, dziwnie by to wyglądało gdyby przypadły im te same lub zbliżone zadania co Larze.

 

 

Polska relacja z przejścia dema najnowzego TR:

 

http://laracroft.pl/relacja2012.htm

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polska lokalizacja Tomb Raider. Głosu Lary użyczy Karolina Gorczyca. Cóż na dobrą sprawę będzie możliwość przełączenia na oryginalną ścieżkę. O ile głos Lary jeszcze jako tako jest ok to reszta już słabiej brzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lara mówiąca po polsku... :/

 

Inicjaltywa z polskim dubbingiem jest całkiem ok. Ale dobrze, że Cenega dała wybór i wersje na PC i PS3 będą pozwalały na wybór ścieżki polskiej lub angielskiej. Zamawiając pre-order byłem przekonany, że zamawiam angielską. Po kilku dniach padła informacja tylko o wersji polskojęzycznej. Ale dobrze, że to się wyjaśniło.

 

Edycja PL, ANG czy PL/ANG?

Wczoraj poinformowaliśmy o tym, że polskie wydanie nowego Tomb Raidera na komputery PC oraz konsolę Playstation 3 będzie zawierało jednocześnie dubbing polski jak i oryginalny, angielski. Pojawiły się pytania co z zamówieniami w sklepie muve.pl. Odpowiadamy: w przypadku tych dwóch platform niezależnie czy zamawialiście edycję oznaczoną jako "PL" lub "ANG", otrzymacie po premierze edycję "PL/ANG". Dotyczy to zarówno edycji podstawowych jak i dwóch kolekcjonerskich - droższej edycji z figurką (nakład na PC został już wyczerpany) oraz edycji limitowanej Survival. Wkrótce wspomniany sklep dokona scalenia tych ofert.

 

Jak już informowaliśmy, w przypadku Xboxa niestety nie udało się w polskiej edycji umieścić także dubbingu angielskiego. Przyczyną jest zbyt mała pojemność płyty DVD, na którą gra zostanie nagrana. W przypadku Xboxa musicie dokonać wyboru - zamówić albo wersję tylko z polskim dubbingiem albo tylko z angielskim.

 

Podsumowując i tym samym odpowiadając na pytanie zawarte w tytule newsa - w przypadku Xboxa możecie zamówić grę w wersji "PL" lub "ANG", podczas gdy na PS3 i PC wybierać nie trzeba - na tych platformach będzie dostępna edycja "PL/ANG".

 

Pozostaje jedynie pytanie czy w przypadku włączenia angielskiego dubbingu będzie można włączyć równocześnie polskie napisy. Jeszcze nie znamy odpowiedzi na to pytanie, choć prawdopodobnie będzie taka możliwość.

Źródło: laracroft.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup preorder, odbierz prezent

Nadal wahacie się nad złożeniem przedpremierowego zamówienia na nowego Tomb Raidera? Poniższa informacja powinna pomóc wam w podjęciu decyzji.

 

Cenega Poland poinformowała, że klienci sieci MediaMarkt, Saturn oraz Empik otrzymają ekskluzywne dodatki, jeśli zdecydują się na wykupienie preordera w jednej z ich placówek. Oferta prezentuje się następująco:

 

Salony Empik:

- Oryginalna koszulka z motywem z gry

- Kod do pobrania dodatku do gry „Zestaw podróżnika”, który zaoferuje dodatkowe miejsce do zwiedzenia w pełnej wersji gry oraz umiejętność szybkiej wspinaczki. Użytkownik sam decyduje o platformie docelowej dla dodatku (PC, PS3 lub Xbox360)

 

Media Markt i Saturn:

- Ekskluzywne metalowe pudełko (steelbook) na pełną wersję gry

- Kod do pobrania 10 utworów ze ścieżki dźwiękowej z gry

 

Cena prdeordera to 19,99PLN w wypadku każdej platformy. Kwota ta zostanie oczywiście odliczona, gdy w dniu premiery gry stawimy się w sklepie z paragonem i specjalnym pudełkiem.

 

Niestety, nie wiemy jak wygląda sytuacja w wypadku osób, które już wcześniej zamówiły grę chociażby w sklepie muve.pl - czekamy na oficjalny komunikat Cenegi.

 

 

Źródło: laracroft.pl

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tym bardziej, że całkiem spora liczba preorderów została zamówiona. Np. edycja kolekcjonerska PC wyprzedała się w ciągu kilku dni. Osoby, które już zamówiły TR jako preorder raczej nie dostaną tych dodatków: koszulka, steelbook.

 

A tak będą musieli pójść do marketu po niebrzydkie, metalowe pudełko (i wydadzą 20 zł), a dla większych zapaleńców kolejne 20 zł w Empiku (szybka wspinaczka i koszulka). Czysty biznes.

 

Po przemyśleniu, ostatecznie zrezygnowałem z Edycji Kolekcjonerskiej (329 zł z wysyłką) na rzecz Surival (187 zł odbiór osobisty w Empiku). Szczerze mówiąc figurka jest taka sobie. Zbytnio widać ruchome stawy i "odstający" tyłek. Figurka zapewne po kilku minutach trafiłaby z powrotem do pudełka i pewnie bym o niej wkrótce zapomnial Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pobieraczgier.pl/gry/Tomb%20Raider/Tomb%20Raider.php

 

Że się tak zapytam - kupował Ktoś coś od nich? Taka cena preordera (59,90 zł;) jest w ogóle możliwa? :)

Przed momentem czytałem na innym forum, że koleś kupił od nich nowego-starego Baldura za 19,90 zł; i bez problemu podpiął go pod steam, więc sam nie wiem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę jeszcze temat, bo zależy mi na korzystnym, steamowym preorderze nowego Tomba ;>

Skusił się ktoś na ofertę z Nuuvem?

 

http://www.nuuvem.co...091-tomb-raider

 

Wychodzi ok. 95 zeta - gry SE nie maja z reguły blokady regionalnej, więc powinno być kłopotów z podpięciem TR do polskiego konta Dołączona grafika

Tymczasem na GMG gra wychodzi 140 zł; jednak dorzucają zwrot 31 zł; (w kilka dni zwracają na konto) lub kredyt na kolejną grę, w wysokości 46 zł; Innymi słowy, cenowo wyjdzie prawie na jedno - albo 109 zł; (tutaj 14 zł; więcej niż w przypadku Nuuvem) albo 94 zł; jeżeli planujemy kolejne zakupy Dołączona grafika

W sumie wykorzystałbym ten kredyt na nowego Bioszoka, o ile w międzyczasie nie pojawi się info, że gra jest crapowata ;D

 

Ew. może Ktoś wie, gdzie można zakupić TR w podobnej cenie, bez kombinacji z "brazylianą" ;D

Edytowane przez Tom Ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne wymaganie sprzętowe:

 

Minimalne:

 

System: Microsoft Windows XP z dodatkiem Service Pack 3

Procesor: dwurdzeniowy: Intel Core2 Duo 1.86 Ghz (E6300), AMD Athlon64 X2 2.1 Ghz (4050+)

Pamięć RAM: 1 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista i nowsze)

Karta graficzna: z pamięcią 512 MB, obsługująca DirectX 9 - NVIDIA GeForce 8600, AMD Radeon HD 2600 XT

HDD: 10 GB wolnego miejsca na dysku

Inne: klawiatura i mysz

 

Zalecane:

 

System: Microsoft Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8

Procesor: czterordzeniowy: AMD Phenom II X2 565, Intel Core i5-750

Pamięć RAM: 4 GB

Karta graficzna: z pamięcią 1 GB, obsługująca DirectX 11 - AMD Radeon HD 4870, nVidia GTX 480

 

Potwierdzono również, że gra będzie podpięta pod platformę Steam.

 

żródło: http://www.laracroft.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę jeszcze temat, bo zależy mi na korzystnym, steamowym preorderze nowego Tomba ;>

Skusił się ktoś na ofertę z Nuuvem?

 

http://www.nuuvem.co...091-tomb-raider

 

Wychodzi ok. 95 zeta - gry SE nie maja z reguły blokady regionalnej, więc powinno być kłopotów z podpięciem TR do polskiego konta Dołączona grafika

Tymczasem na GMG gra wychodzi 140 zł; jednak dorzucają zwrot 31 zł; (w kilka dni zwracają na konto) lub kredyt na kolejną grę, w wysokości 46 zł; Innymi słowy, cenowo wyjdzie prawie na jedno - albo 109 zł; (tutaj 14 zł; więcej niż w przypadku Nuuvem) albo 94 zł; jeżeli planujemy kolejne zakupy Dołączona grafika

W sumie wykorzystałbym ten kredyt na nowego Bioszoka, o ile w międzyczasie nie pojawi się info, że gra jest crapowata ;D

 

Ew. może Ktoś wie, gdzie można zakupić TR w podobnej cenie, bez kombinacji z "brazylianą" ;D

 

Nie zamawiałem nigdy u nich gier, ale przemyślałem swoje zamówienie na "TR Survival Edition". Porównując z tą promocją na muve.pl:

 

http://muve.pl/tombraider - w zależności od ilości zamówień można otrzymać dodatki znane z preorderów (np. Empik: "pakiet podróżnika"). Dodając do tego rabat kwotowy w wysokości 20 zł i darmową przesyłkę przy płatności z góry:

 

Podstawowa edycja PC (tylko pudełkowa):

Kod: LARA-CROFT-PC-2013

Cena po uwzględnieniu rabatu: 99,99 zł

 

Podstawowa edycja PS3 oraz Xbox 360:

Kod: LARA-CROFT-KONSOLE-2013

Cena po uwzględnieniu rabatu: 199,99 zł

Ostatecznie zdecydowałem się na wersję podstawową (99 zł z przesyłką). Metalowe pudełko (steelbook) i kod na pobranie soundtracku już mam - po zakupieniu preodera za 19,99 zł.

 

Dodatki z TR SE w postaci mapy i artbooka będą omówione i pokazane ze szczegółami na niejednym forum o TR (niedługo też pewnie będą krążyć w postaci pdfów). Artbook raczej nie będzie przypominał wydawnictwa na skalę "Raising Bar". Bardziej spodziewałbym się papierowej wersji renderów i artworków z krótkimi opsami. Z kolei pakiety umiejętności będą przydatne podczas grania: jak szybka wspinaczka i inne dodatkowe umiejętności Lary czy tłumik do pistoletu lub możliwość skuteczniejszego wykańczania przeciwników. Dodatkowa lokacja też może być ciekawa. W TR SE ciekawi mnie "weapon pack" - nie doszukałem się szczegółów nt. broni. Czy będą to zupełnie nowe rodzaje czy raczej ulepszenia jak tłumik czy granatnik, a może ten nowoczesny łuk widoczny w ostatnim klipie? Może weapon pack będzie tym trzecim bonusem (ewentulanie "Aviatrix Skin" i "Hunter Skin") po przekroczeniu 1000 zamówień na muve.pl?

 

PS. Haha, i tak z edycji kolekcjonerskiej, poprzez SE dobrnąłem do dopakowanej podstawki :lol:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawartość pudełek Tomb Raider Survival Edition i Tomb Raider Collectors Edition:

 

 

Pierwsza recenzja TR w "GameMaster":

 

Okładka: http://i.imgur.com/wsUeRn6.jpg

 

Pierwsza recenzja Tomb Raidera - mamy hit?

Brytyjski magazyn GamesMaster opublikował pierwszą na świecie recenzję nowego Tomb Raidera, wystawiając ocenę 9/10!

 

Redaktor szczególnie chwali oprawę graficzną (dając jej ocenę cząstkową 95%) oraz długi czas gry. Dodaje, że standardowe zaliczenie nowych przygód Lary zajmuje 10-15 godzin, ale chęć odnalezienia wszystkich sekretów wydłuża go nawet do 20 godzin. Pochwał doczekał się także system hubów. Recenzent uspokaja również – w grze nie ma wielu Quick Time Events.

 

Autor recenzji stwierdza w podsumowaniu, że gra jest tak niesamowita, że Crystalsi będą mieli problem z przebiciem jej w sequelu.

 

Pozostaje czekać na kolejne recenzje, które powinny pojawić się na dniach. Miejmy nadzieję, że tendencja zostanie utrzymana.

 

Źródło: laracroft.pl

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamawiałem nigdy u nich gier, ale przemyślałem swoje zamówienie na "TR Survival Edition". Porównując z tą promocją na muve.pl:

 

http://muve.pl/tombraider - w zależności od ilości zamówień można otrzymać dodatki znane z preorderów (np. Empik: "pakiet podróżnika"). Dodając do tego rabat kwotowy w wysokości 20 zł i darmową przesyłkę przy płatności z góry:

 

 

 

Ostatecznie zdecydowałem się na wersję podstawową (99 zł z przesyłką). Metalowe pudełko (steelbook) i kod na pobranie soundtracku już mam - po zakupieniu preodera za 19,99 zł.

.......

 

Zdecyduję się na wersję digital z muve :) Cenowo jest korzystnie, a ryzyko wtopy - jak w przypadku chociażby ostatniego Aliena - jest raczej nikłe, więc nie będzie to kasa stracona ;>

Kolejny w kolejce Bioshock, gdzie oprócz gry dostajemy dwa dodatkowe tytuły - akurat je mam, więc pchnę w ludzi i gra wypadnie poniżej stówki ;>

 

Zapowiada się piękny marzec ;D

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...