Skocz do zawartości
qans

Access Point(?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zielony w tej dziedzinie a mam maly problem. W domu na dole mam router i urzadzenia na dole spokojnie przez niego sie lacza z internetem, problem pojawia sie gdy chce to zrobic przez urzadzenie na gorze domu. Tam sygnal jest bardzo slaby. Zlozylo sie ze mam pociagniety kabel telefoniczny na gore. Czy da sie podlaczyc kablem router z access pointem ktory postawilbym na gorze? Moj router to linksys WAG200G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie da zrobic to tak aby dzialalo chcialbym sie spytac jak to wszystko podlaczyc. rozumiem ze kabel podlacza sie do routera w to (http://i25.tinypic.com/30kaq0ee.jpg) miejsce oraz do access pointa, tutaj trzeba podlaczyc w miejsce ,,line"?

chcialbym sie zapytac czy linksys wrt54gl moze sluzyc jako taki access point?

dodam ze mam neostrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt dostępowy podłączasz pod port LAN w WAG200, połączenie uzyskujesz za pomocą skrętki, zakończonej z dwóch stron RJ45.

 

WRT54GL spokojnie może pracować jako punkt dostępowy, można też kupić urządzenie dedykowane czyli WAP54G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsystko prawie dziala, kiedy podalczylem tak jak mowisz na WRT54gl zaczalea sie swiecic lampka nad napisaem internet, sprobowalem wiec podpiac komputer do niego, wtedy lampka zaczela swiecic ale internetu nie bylo. dodalem adres mac do ustawienia routera, ale chyba trzeba jeszcze samego WRTka skonfigurowac, czy ma ktos pojecie jak nalezy to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podlacze wszystko tak jak mowi partyboy nadal nie mam internetu ;(

probowalem wszelkich kombinacji w podalczeniu komputera z WRT54gl zeby wylaczyc DHCP uzywajac plytki ale nie udalo mi sie, jak sie to powinno zrobic? w ustawienia routera moge wejsc przez przegladarke moze jest podobny sposob w przypadku WRTka?

 

Probowalem podalczyc WRT54gl z moim komputerem i wejsc przez przegladarke do ustawien wpisujac 192.162.1.... ale kiedy probowalem to robic wyskakiwalo tylko:

Przerwane połączenie

Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.

Połączenie sieciowe zostało przerwane podczas negocjacji. Spróbuj ponownie.

 

ma ktos jakis pomysl? :(

 

EDIT: poczytalem troche w internecie i chyba juz wiem co trzeba zrobic zeby dzialalo tak jak chce ale problem polega na tym ze nie moge wejsc w ustawienia WRT54GL, podalczam go tylko do komputera korzystajac z 1 z 4 wejsc, podpinam zasilke i wpisujac w przegladarke 192.168.1.1 nie znajduje niczego O_o?!

Edytowane przez qans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo, to mam nadzieję, że nie łaczysz routera z AP telefonicznym, bo po pierwszym poscie nabrałem wątpliwości.

 

po drugie, to na początek proponuję sprawdzić jak się ma połączenie kablem - czyli podłączyć u góry zamiast AP jakiegoś kompa i sprawdzić, czy działa internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy po prostu pociagnalem kabel na gore od routera i podlaczylem do kompa internet byl. podlaczylem kablem samego WRTka do 2 komputerow i na obu nie moglem wejsc w jego ustawienia >;[ wydaje mi sie ze jest uszkodzony chociaz byl uzyty tylko raz ;X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź połączenie jeszcze raz. źle zaciśnięta końcówka może dawać różne cuda. A potem:

 

1. reset AP sprzętowy (jakiś przycisk od tego powinien być)

2. połączenie AP i KOMPA kablem

3. sprawdzenie w dokumentacji jaki jest defaultowy adres/maska AP

4. Skonfigurowanie KOMPA w tej samej podsieci, ewentualnie zgodnie z instrukcją (czasami wymagane jest ustawienie konkretnego adresu na kompie)

5. Jak już wejdziesz w konfigurację AP, to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP ma byc WRT54GL, komputer jest skonfugirowany ale nadal nie moge sie dostac do ustawien

zresetowałeś go totalnie?

czasami trzeba trzymać przycisk reset bardzo długo (np. około minutę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd masz tego AP?

jeśli to nie jest jakiś głupi błąd, to podejrzewam uszkodzenie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys kupilem ten router ale okazal sie zly (mam nesotrade ;F) i lezal w szafie, teraz wpadlem na pomys lzeby tak go wykorzystac, czy jest szansa ze na komputerze do ktorego nie wchodzilem do itnernetu przez router (nie mowie teraz o wrtku ktory ma byc ap) bedzie mozliwosc wejscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...