Skocz do zawartości
halo?!

[rower] Jaka Sakwa Na Bagażnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie jestem pewny, którą z poniższych sakw wybrać :/ Ogólnie sakwa potrzebna jest do użytku codziennego, czyli np. jedziemy do sklepu po trochę zakupów i zamiast plecaka sakwa, lub przewozimy dysk przenośny, dokumenty, cokolwiek. Miał ktoś styczność z którąś z nich? Mniejsza (nr 2) wygląda lepiej, zwinniej, ale nie wiem czy te boczne kieszenie będą wystarczające. (Nie ma to jak przesiadka z opcji "plecak na plecy i jedziemy" na "sakwa na bagażnik" )

 

Sakwa nr 1 (kelly's KB-205)

Sakwa nr 2 (kelly's KB-204)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką z drugiego linka. Jest dość wytrzymała, przejechałem z nią 1000km za jednym razem, a następnie leżała w szafie, podarła się lekko, ale po naprawdę solidnym uderzeniu.

 

Jednak na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy plecak nie jest lepszym rozwiązaniem, teraz nawet na dłuższe wyprawy staram się pakować w plecak, sakwa bardzo zmniejsza mobliność roweru, jeśli ją obładujesz trudno będzie np wchodzić z nim po schodach w mieście, albo jazdę po wszelkich krawężnikach i innych miejskich umilaczach.

 

Wiem, że nieprecyzyjnie odpowiadam na Twoje pytanie, bo mówię o plecakach zamiast o sakwach, ale chciałem Cię po prostu skłonić, żebyś się zastanowił czy dobry plecak nie byłby lepszym rozwiązaniem. Do wad plecaka można zaliczyć z pewnością nieco mniejszą pojemność i raczej większy koszt, bo dobrego plecaka za 70PLN kupić się raczej nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plecak na dluzsze odleglosci to najgorsza opcja jaka moze byc 8O Wiem z wlasnego doswiadczenia. Nie dosyc ze obciaza kregoslup i barki to jeszcze w cieple dni gwarantuje cale mokre plecy. Inwestuj w sakwe i sie nie zastanawiaj 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie odległości ? 8O 1000 km? 800 km ? Drodzy Panowie tutaj chodzi o krótkie wypady typu "codziennego"(praktycznego), ewentualnie najwyżej 25 - 40 km w jedną stronę nad wodę. Raczej nie przepadam za rowerowymi wycieczkami typu 800 km 8O, [prawie] codziennie 2-3 h jazdy (ładna okolica) to OK.

 

Zresztą (jakby coś) plecak już mam :) - Wolfgang Włóczykij 24l.

 

@PMichalak Dużo się do Kelly's KB-204 zmieściło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wypady prawie trekkingowe po Polsce. Zawsze jeździłem z tymi sakiewkami i zobaczę jak będzie teraz z plecakiem. Do sakwy się mieściło dość dużo. Wiem, że rower z 12 tył do 24 - 26 kg 8O Mieściło się wszystko co jest potrzebne na tygodniowe życie, bez namiotu i śpiwora - sypiam w wynajętych pokojach.

 

Może na takiie krótkie wyprawy wystarczyłaby Ci duża torebka podsiodłowa?

Dołączona grafika

[Zdjęcie pożyczone]

Cytując: "[...]mieści mi się w nim pompka teleskopowa około 23cm + kurtka/wiatrówka + dętka + zestaw kluczy i łatki, jest nieprzemakalna i wykonana z solidnego materiału[...]"

 

Mnie na wypady jednodniowe zawsze wystarczaja 3 kieszonki koszulki kolarskiej ;P [aparat, telefon, klucze, rękawki, jedzenie] trzeba brać to co potrzebne 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wypady prawie trekkingowe po Polsce. Zawsze jeździłem z tymi sakiewkami i zobaczę jak będzie teraz z plecakiem. Do sakwy się mieściło dość dużo. Wiem, że rower z 12 tył do 24 - 26 kg :P Mieściło się wszystko co jest potrzebne na tygodniowe życie, bez namiotu i śpiwora - sypiam w wynajętych pokojach.

 

Może na takiie krótkie wyprawy wystarczyłaby Ci duża torebka podsiodłowa?

Wątpię :D to wystarczy tylko na narzędzia, a potrzeba mi sakwy, która pomieści trochę więcej :). Jutro jadę zobaczyć jak obie sakwy wyglądają w rzeczywistości (w sklepie), może kupie, jeżeli ceny będą przystępne (tj. nie więcej niż w necie, wliczając przesyłkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...