Skocz do zawartości
Elfjoy

Amd Athlon Xp 1100mhz -> Amd Athlon Xp 2600mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstepie mowie ze bedzie trzeba mi tlumaczyc szczegolowo.. ;p

Kupilem Athlon XP Barton 2600+

Powiedzcie mi jak ustawic napiecie na 1.65V, Mnożnik na x11,5 i FSB na 166

Jesli te FSB w biosie ustawiam w cpu configuration na 166 akceptuje zmiany i res kompa jest, to potem wlacza sie komputer i tylko on, monitor nie wlacza sie, na komputerze pracuje caly czas takze czerwona dioda, odczekuje 5min, nic, 10, 15 minut nic... 3 razy zrobilem res kompa wchodze znowu w bios i jest jak bylo, na 100 fsb ustawione. Probowalem tak samo ustawic na 133 i niestety rezultat identyczny...

PROCESOR byl kupowany na tej aukcji: >>>CLICK<<<

Tutaj przedstawiam wyniki z EVERESTa po zmianie procka:

Dołączona grafika

 

Napiecie, mnoznik oraz fsb bralem z wikipedii

Dołączona grafika

Uprzedze jedna z odpowiedzi i powiem ze procesor pasuje do plyty, tutaj mam liste prockow pasujacych do niej, moj procesor na niej jest. >>>CLICK<<<

Powtarzam jeszcze raz Jestem w tym zielony, licze na szczegolowa pomoc.. :P

Dziekuje

 

tak sie zastanawiam, czy to moze byc wina tego ze RAMu jest tylko 256?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania kompa wciskasz DEL/F1/F2 i wchodzisz do BIOS. Znajdujesz zakladkę z ustawieniami CPU i tam ustawiasz FSB 166 MHz oraz stosowne napięcie, mnoznik jest już ok.

 

W ogóle to poczytaj nieco - bylo o tym 100 razy, a temat do przeniesienia w "Zagadnienia Podstawowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb:

 

 

Jesli te FSB w biosie ustawiam w cpu configuration na 166 akceptuje zmiany i res kompa jest, to potem wlacza sie komputer i tylko on, monitor nie wlacza sie, na komputerze pracuje caly czas takze czerwona dioda, odczekuje 5min, nic, 10, 15 minut nic... 3 razy zrobilem res kompa wchodze znowu w bios i jest jak bylo, na 100 fsb ustawione. Probowalem tak samo ustawic na 133 i niestety rezultat identyczny...

Średnio ogarniam AMD z tamtej epoki, ale może trzeba ustawić fsb zworką na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio ogarniam AMD z tamtej epoki, ale może trzeba ustawić fsb zworką na płycie?

Bardzo dobry trop. To chyba jedyna płyta na Nforce2 z ustawianiem fsb zworkami.

Odpowiadają za to zworki FSB_SEL0 oraz FSB_SEL1. Musisz ustawić je w pozycji opisanej w manualu jako FSB 333MHz. Po tym najlepiej zrób CLEAR CMOS > odpowiednia zworka/piny na mobo. Pozwoli to płycie samej wykryć procesor.

 

Kupilem Athlon XP Barton 2600+

Prawda.

Amd Athlon Xp 2600mhz

Błąd. Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry trop!, Zeby bylo te FSB dobre, trzeba przestawic zworki macie racje, na innym forum tez tak napisali. :P Tylko w instrukcji czego bedzie napisane? Procesor kupywalem na allegro i bez instrukcji byl.. Do Plyty mam instrukcje, w tej powinno byc? Co mam mniej wiecej zrobic, co to te FSB_SEL 0 i 1, jak to przestawic?;<, <zielony>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ustawi się automatycznie (zostanie sczytane z mostków procesora).

Na płycie są jeszcze piny do ustawienia mnożnika procesora- tego nie ruszamy. Zresztą- procek prawdopodobnie ma zablokowany mnożnik na 11.5 więc i tak nic się nie zmieni.

post-7513-1247761126_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...