Skocz do zawartości
Matthaios84

Ile Trwa Dostawa Della?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem sobie laptop Dell'a pod koniec czerwca, zapłaciłem cenę (koniec czerwca) i czekam na niego. 2 tygodnie to trochę sporo czasu biorąc pod uwagę fakt, że w sklepie dostałbym laptopa od razu. Wiem, że Dell robi niezłe komputery i, że ludzie je sobie chwalą, ale bez przesady ile można czekać ? Dzwoniłem wczoraj do centrali to mi powiedzieli, że przyjdzie gdzieś w przyszłym tygodniu, to już ponad 3 tygodnie oczekiwania. Moje pytanie do posiadaczy tej marki, czy wy też tak długo czekaliście na dostawę czy po prostu jestem olewany przez firmę ? Coraz bardziej jestem przekonany do rezygnacji z zamówienia i wybrania się do sklepu po jakiegoś HP'eka.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie dostałbyś gotową konfigurację - stąd krótszy czas oczekiwania, bo sprzęt jest dostępny od ręki. Na stronce sam wybierasz konfigurację - sprzęcik muszą dopiero złożyć, więc w pewnym sensie jest to uzasadnione. Poza tym, gwarancja jest liczona od momentu opuszczenia lapka z fabryki, więc jeśli kupisz sprzęt, który leżał sobie zapakowany w sklepie np. 4 miesiące, gwarancja jest już o 4 miesiące krótsza. Na Twoim miejscu poczekałbym (chyba, że cena nagle jakoś konkretnie spadnie - płacisz więcej, a dostajesz sprzęt, którego wartość w momencie odbioru jest mniejsza - wtedy możnaby się zacząć zastanawiać nad rezygnacją).

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu chcialem zamowic ich laptopa w uk, ale na stronie pisali ze w razie niestandardowej konfiguracji maja 5tygodni na dostawe, niestety nie mialem tyle czasu i hp dostarczyl mi lapa w 1.5tygodnia, czego poniekad zaluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku, rozumiem, że konfiguracja była niestandardowa, ale bez przesady, ile idzie zmieniać RAM i procek, mogli by mi przysłać same pudło z laptopem i osobno procka i RAM, wmontowanie tego zajęłoby mi 10 minut. Nawet w sklepie jak się zamawia składaka to krócej to trwa.

 

@_OskaR

Wydaje mi się, że jesteś w błędzie, musiałbym przeczytać treść ustawy bo w tej chwili nie pamiętam, ale na 90% jesteś w błędzie. Gwarancja jako taka nie jest uwarunkowana tym jak długo sprzęt leży w sklepie. Jeżeli kupuje produkt na, który jest np. 2 lata gwarancji to czas ten się liczy od momentu zakupu (daty wystawienia faktury), ale tak jak mówię musiałbym to sprawdzić w ustawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja dawana przez sklep to jedno, a gwarancja dawana przez Della to drugie. Sklep może i daje np. 2 lata swojej gwarancji, ale jeśli chcesz NBD - czas jest liczony od momentu opuszczenia fabryki. Jeśli sklep zamówi lapka u Della i będzie go trzymał w magazynie np. 23 miesiące, a potem ktoś go kupi, trudno, żeby gwarancja NBD trwała jeszcze np. 24 miesiące (chyba, że jest wykupiona 4-letnia). Sklep oczywiście może udzielić 2 latka gwary, ale nie będzie to NBD. Dzieje się tak m.in. dlatego, że zamawiający (w tym przypadku sklep) staje się właścicielem lapka - jak kupisz w sklepie, trzeba jeszcze dokonać transferu gwarancji - http://support.dell.com/support/topics/glo...&redirect=1

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w USA to akurat standard i dla wszystkich producentow, sprawa jednak dotyczy naszego podworka i moim zdaniem 3tyg oczekiwania to juz lekcewazenie klienta. DELL ma fabryki w Europie, w samej UE wiec złozenie i przetransportowanie laptopa nie powinno przekraczac 10dni urzedowych.

 

Fajnie byłoby gdyby Matthaios odpisał po jakim czasie w koncu dostał tego laptopa. Tak dla pełnego obrazu.

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...