Skocz do zawartości
best-boy

Poszukuje filmow typu U-571

Rekomendowane odpowiedzi

heh nie moglem sie powstrzymac zeby cos nie napisac. Mam fiola (ogolnie tesh ;) ) na tym punkcie. Niestety poza Das Bootem nie ma dobrego filmu o tej tematyce. Wszystkie sa wyssane z palca, nierealne pelne przeklaman i naciagniec. Das Boot tez nie jest idealny ale trudno oczekiwac zeny ktos zrobul film dla 0,000000001 % oglaajacych.

 

U-571 to dopiero porazka. Debilizm tego filmu az mnie boli. Bomby glebinowe wybuchajace 15-20 i (blizej!) od kadluba op a ten dalej sobie plynie. Jednosilnikowy, Niemiecki samolot rozpoznawczy na srodku atlantyku . Genialny 1 oficer z S-51 stwierdza ze to samolot z niszczyciela (!?!) ktory zablakal sie na srodku atlantyku. Jezu co za debilizm. Zresszta jak ktos sie zna o niech popatrzy na ten nisczyciel o uzbrojeniu okretu liniowego i jego zanurzeniu :) szkoda gadac.

 

Jako tak klimat II WW i niemieckich op trzyma Ostatni Uboot gdzie ktoras z nanszch 641 gra uciekajacego Uboota XXI

 

Troche lepiej jest ze wspolczesnymi filmami o okretach podwodnych, ale chyba nie oto ci chodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam na miliotariach, ale podobal mi sie K19 - rozgrywa sie w czasie Zimnej Wojny - jest to o lodzi Rosjan z bomba atomowa na pokladzie. No i patriotyzmie tychze Rosjan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Das Boot - Wolfganga Petersena z roku 1981. Klasyka  :D, a o czym to chyba jasne.

Ale na wszelki wypadek tu masz opis:http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=3862

Oj tak zdecydowanie ten film wymiata poprostu, kiedyś leciał jeszcze serial na TV Regionalnej podajże 13 odcinków po 45min. Ukazuje owiele więcej szczegułów niż film. POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie w/w filmy oglądałem i polecam (no może U-571 można sobie darować) jeśli ktoś interesuje się tę tematyką. A tak na marginesie to polecam książke Toma Clancy pt,, Atomowe okręty podwodne,, tam jest dużo szczegółów, opisów i ciekawostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie moglem sie powstrzymac zeby cos nie napisac. Mam fiola (ogolnie tesh ;) ) na tym punkcie. Niestety poza Das Bootem nie ma dobrego filmu o tej tematyce. Wszystkie sa wyssane z palca, nierealne pelne przeklaman i naciagniec. Das Boot tez nie jest idealny ale trudno oczekiwac zeny ktos zrobul film dla 0,000000001 % oglaajacych.

 

U-571 to dopiero porazka. Debilizm tego filmu az mnie boli. Bomby glebinowe wybuchajace 15-20 i (blizej!) od kadluba  op a ten dalej sobie plynie. Jednosilnikowy, Niemiecki samolot rozpoznawczy na srodku atlantyku . Genialny 1 oficer z S-51 stwierdza ze to samolot z niszczyciela (!?!) ktory zablakal sie na srodku atlantyku. Jezu co za debilizm. Zresszta jak ktos sie zna o niech popatrzy na ten nisczyciel o uzbrojeniu okretu liniowego i jego zanurzeniu :) szkoda gadac.

 

Jako tak klimat II WW i niemieckich op trzyma Ostatni Uboot gdzie ktoras z nanszch 641 gra uciekajacego Uboota XXI 

 

Troche lepiej jest ze wspolczesnymi filmami o okretach podwodnych, ale chyba nie oto ci chodzilo

TAAA U-571 jest strasznie naciągany.

Nie interesuja mnie filmy o okretach z Pentium4 na pokladzie i napędem jądrowym. Więc zdecydowałem sie ssać DAS BOOT.

Nastepny w kolejce CZERWONY PAŹDZIERNIK.

 

Trzymajta sie.

I dzięki za pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: Nie interesuja mnie filmy o okretach z Pentium4 na pokladzie i napędem jądrowym.

 

A Czerwony Październik to nie miał reaktorka :wink:

Nie wiem. Ale napewno nie mial GPS-a i Pentiuma 4. Co kwalifikuje ten film do oglądania :wink:

 

Z tego co wiem to Czerwony październik to nie jest zbyt nowy film dlatego sie spodziewalem ze nie mial reaktora ale kompów i GPS-ów to napewno na pokladzie nie miał :P Sam reaktorek jeszcze tak nie psuje fabuly filmu jak 100 migajacych lampek na ekranie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy okręt podwodny (nowszy) ma komputery, GPS i mnóstwo innych bajerów. Nie wspominając o okrętach które pokrywane są materiałem pochłaniającym fale akustyczne. No ale Czerwony Październik miał inny bajer :wink: i na 100% miał reaktor.

 

ps: czy ktoś potwierdzi że do roli Czerwonego Października(okręt) użyto klasy Typhoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ksiace Toma Clancy-ego na podstawie ktorej robiono film (jeszce zadna ekranizacja jego dziela nie umywala sie do ksiazki, ale czerwony pazdziernik i tak byl najlepsza) radzieckim okretem byl zmodyfikowany rakietowy okret podwodny o napedzie nuklearnym. Raczej nie sadze ze w filmie ruscy "pozyczyli" go, do tego uzywa sie makiet i fx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...