Skocz do zawartości
Krzysiekiksde

Zotac Geforce Gtx 280 Amp Vs Sapphire Radeon Hd 4890 Vapor-x 1024mb Gddr5 !

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor:

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

Płyta Główna:

ASROCK X58 Extreme Intel X58 LGA1366

Pamięć RAM:

OCZ 3GB (3x1GB) 1866MHz CL9 Reaper

Karta Graficzna:

ZOTAC 280 GTX 1GB ???

Dysk twardy:

Samsung F2EG 500 gb

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

Obudowa:

Cooler Master Elite 335 (Black)

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 600W

 

Chodzi o to że jeszcze nie kupiłem (mam zamiar to w poniedziałek zrobić, jak się uda to dziś zamówię). Grać będę raczej 1920X1200 (24")

 

PS. Podczas wyboru karty nie chodzi już o kasę !!! :)

Edytowane przez Krzysiekiksde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkretnie za ile?

 

GTX 280 jest wykonany w starszej technologii (65nm), a więc bardziej się grzeje, pobiera więcej prądu i jest głośniejszy niż GTX 275/285.

 

Lepszym wyborem są porównywalne wydajnościowo GTX 275/HD4890, które w dodatku są zauważalnie tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jedna gra, to samo jest w Crysis i Left 4 Dead . Poza tym coś na tym portalu słabo wykecili tego GTX'a 275, to mój GTX260 -216sp idzie wiecej a wydajnościowo prawie to jest to samo co GTX275.

 

Poszukaj dobrej 275 , która po oc zrobic w okolizach 740-760 na gpu i napewno będzie wtedy tymbardziej wydajniejsza niż HD4890 po OC. A cena napewno mniejsza niż GTX 280.

 

Chociaz ja osobiście bym szukał GTX260 - 216 core z fabrycznym OC tak by robiła 750-760 na rdzeniu. W sumie Gigabyte GTX 260 OC wydaje się ciekawe i OC też ma dość dobre ok 740-760mhz. A kosztuje jakieś 750-760zł także warto ;)

 

PS. Wyniki z 3dmarków można sobie wsadzić między sztachety :razz:

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał HD4890 i kręcił. Po OC na 1GHz powinna gonić GTX275 i GTX280, a GTX260 tym bardziej, bo dla niej konkurentem jest HD4870.

Kolego zagłębij się dokładniej w specyfikacje GTX'a 275 i 260 -216sp , obie w 55nm. To stwierdzisz że to prawie identyczne karty - różnica jedynie w 24 sp. Karty różniące się taktowaniem defaultowym stąd różnica w wydajności defaultowego GTX'a 275 i 260 630MHz VS 575. Zresztą testy pokazują że GTX 275 = GTX 260 -216sp przy taktowaniu zegar w zegar. Czasami potrafi być różnica 1-2FPS , zależy od GRY i ile tych FPS'ów jest.

 

A skoro w teście podanym powyżej , słabo podkręcony GTX 275 potrafił przegonić HD4890 z OC blisko 1GHz - dokłądnie 980MHz , to 275'ka z OC na poziomie 730-760MHz przegoni Radeona z OC na poziomie 1GHz to samo tyczy się GTX'a 260 -216sp.

 

PS. I nie każdy 4890 podkręci się na 1GHz , za takiego który tyle robi trzeba dać więcej niż 800zł.

 

Ale co tam nie mój wybór , ja już wyboru dokonałem. Ale ostatnio panuje " trend " na Radeony i ludzie się nim kierują.

 

 

" Jestem za 4890

http://allegro.pl/item686060396_xfx_radeon...z_promocja.html " >> Życzę powodzenia przy zakupie u tej "firmy" :razz: :razz: . No o braku gwary już ktoś wspomniał ;).

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko jedna gra :) A jak to ma się w 3dmark :)

Masz tam jeszcze 4 inne gry...

 

Mi się wydawało że GTX 280 jest z tych kart najwydajniejsza... ale mi teraz pokręciliście ;p

... i wszystkie wskazują na GTX 275/HD4890.

 

Obie karty są bardzo dobre i którąkolwiek wybierzesz - nie zawiedziesz się.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś się uparł na tego GTX 280... Sklep, w którym kupisz, będzie zadowolony, że może pozbyć się towaru, który miał już zostać na półce...

 

Testów, które podałem, za Ciebie nie mogę przeczytać.

 

Odpowiadając na pytanie:

 

Z tych dwóch - HD4890.

 

Ale mam wrażenie, już podjąłeś decyzję... Czekasz tylko na kogoś, kto napisze Bierz GTX 280!

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, chyba jednak po popatrzeniu na te testy wezmę HD4890... już dawno bym go wziął gdybym nie kombinował :) Najpierw wziąłem pod uwagę HD4890 a później już gtx i hd inne się posypały :)

 

Jeszcze jedno... czym się różnią Sapphire Radeon HD4890 Toxic 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out od Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI które lepiej będą pod OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie GTX275 a HD4890 to raz jedna wydajniejsza raz druga chociaż w większości nieco góruje GTX275. W większości wypadków GeForce jest lepszy o około 3-4fps a musisz dopłacić około 100zł, niby nie wiele a jednak wydajność wyższa. W zamian za to otrzymujesz kartę cichszą w stressie ale za to bardziej grzejącą się niż HD4890. GTX 275 też się podkręca a wtedy różnica będzie jeszcze większa. Osobiście wziąłbym GTX275 mimo że HD4890 jest równie bardzo dobrą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze nie wybrałeś to zwróć uwagę ku 4850x2 (tylko!) 2gb. karta głośna i wielka (ale odziwo się nie grzeje mocno) ale mocniejsza niż 280, oc też ma całkiem dobre. microstratatata... mit rozbity o nowe stery, karta to twórczość sapphire ale w pełni zaakceptowana przez ati i dostała pełne wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...