Skocz do zawartości
Xtreme Addict

Goodram Pro Elpida Hyper + Msi Eclipse Plus

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu nadszedł ten czas, kiedy producent Wilk Elektronik oficjalnie wypuszcza pamięci na dość kontrowersyjnych kościach - Elpida Hyper, w czasie, kiedy większość producentów zaprzestaje produkcji pamięci o te chipy z powodu skali RMA na 50-70%. Polscy inżynierowie w laboratorium długo pracowali by wyeliminować przyczyny zgonów i stworzyć odpowiednie zabezpieczenia. Wyprodukowano moduły, których po prostu nie umiemy zabić. Nie odnotowaliśmy ani jednego zgonu modułu na Elpidzie Hyper ani degradacji czy innych powikłań. Warto dodać, że pamięci dostawały napięcia zabójcze dla Microna D9 GMH/GKX DDR2 :wink: Nawet moja magiczna ręka nie zabiła ani jednej kostki... Nowa linia składa się z trzech przedstawicieli rodziny:

 

- GOODRAM PRO 2000 CL7-8-7-21 1.7-1.9v 3x2 GB

- GOODRAM PRO 2000 CL8-8-8-24 1.7-1.9v 3x2 GB

- GOODRAM PRO 2000 CL9-9-9-24 1.7-1.9v 3x2 GB

 

Wszystkie modele mają w 100% gwarantowane kości ELPIDA HYPER.

 

W ciągu tygodnia powinny pojawić się w sklepach albo bedzie je można kupić bezpośrednio od producenta.

WYNIKI

 

Konfiguracja testowa:

i7 920 D0 #5

MSI ECLIPSE PLUS - zdecydowanie NAJLEPSZA płyta pod i7 jaką miałem w rękach, dziękuję MSI POLSKA, a szczególnie Jackowi za dostarczenie tego sampla

ASUS 7300GT

Pentagram 1050W SilentForce ES

Maxtor 80GB SATA DiamondMAX

Vista x64 Ultimate

 

Model 2000 CL7 3x2 GB

 

 

Kategoria CL6 na rozgrzewkę:

 

Dołączona grafika

 

Kategoria CL7:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I tak dla osłody:

 

Dołączona grafika

 

Model 2000 CL8 3x2 GB

 

Kategoria CL7:

 

Dołączona grafika

 

Testy trwają dalej. Później uzupełnię temat i może wstawię jakieś zdjęcia. Stay tuned.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict - a jaki był powód tak wysokiej awaryjności modułów z hyperami?

 

Czy jest szansa na trafienie CL9-ek kręcących się tak dobrze jak CL7-ki, czy może wszystkie moduły przechoodzą przez takie sito, że nie ma na to szans?

 

Jakie będę ceny u producenta?

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

za niecaly 1k mozna dostac Dominatory GT z przesylka,wiec imo cena 1000pln za najslabszy zestaw troche kiepsko

no i to czekanie,mialy byc za tydzien a od 3tygodni cisza :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem goodramy powinny być tańsze i to sporo od zachodnich odpowiedników, a nie na odwrót jakaś nienormalna sytuacja jak dla mnie bo raz że dominatory gt można mieć w polsce poniżej tysiaka 2 na rodzimym rynku w stanach są sporo tańsze niż nasze goodramy na rodzimym rynku w polsce...goodramy mogłyby być sprzedawane bezpośrednio u producenta na stronie internetowej np, ale nawet bez tego mogłoby być taniej, omijamy przecież transport przez ocean, cło, kursy walut, mamy niższe koszty pracy, no ale przy całej mojej sympatii dla firmy wilk,.. w polsce zawsze musi być inaczej dlatego kupie dominatory tym bardziej ze znajomy wybiera się pod koniec sierpnia do stanów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...goodramy mogłyby być sprzedawane bezpośrednio u producenta na stronie internetowej np, ale nawet bez tego mogłoby być taniej, omijamy przecież transport przez ocean, cło, kursy walut, mamy niższe koszty pracy, no ale przy całej mojej sympatii dla firmy wilk,.. w polsce zawsze musi być inaczej dlatego kupie dominatory tym bardziej ze znajomy wybiera się pod koniec sierpnia do stanów...

Import pcb+ram+produkcja a Polak nie będzie pracował za 60$ miesięcznie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilk się chyba przeliczył. myśleli że uda się im rozwikłać problem przed innymi producentami i w ten sposób zarobią coś ekstra (tak przynajmniej ja to widzę) ale się przeliczyli bo kingston już rozpoczął sprzedaż poprawionych hx'ów corsair zrobi to na dniach a mushkin będzie tuż za nim (inni producenci pewnie zrobiąto w "locie") a o goodramach pro ani widu ani słychu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilk się chyba przeliczył. myśleli że uda się im rozwikłać problem przed innymi producentami i w ten sposób zarobią coś ekstra (tak przynajmniej ja to widzę) ale się przeliczyli bo kingston już rozpoczął sprzedaż poprawionych hx'ów corsair zrobi to na dniach a mushkin będzie tuż za nim (inni producenci pewnie zrobiąto w "locie") a o goodramach pro ani widu ani słychu...

Moze jestem w bledzie ale wydaje mi sie ze Goodram po prostu zrobil nowe moduly na starych kosciach elpidy i sam poprawil to co sie dalo, natomiast cala reszta leci na nowej serii hyperow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze robią, ze lecą na sprawnych elpidach, a nie wadliwych... Pewnie sam Wilk będzie miał też nowe rewizje kości, bo w tym samym czasie Corsair coś zaczął przebąkiwać o wznowieniu sprzedaż modułów na hyperach. Jaki byłby sens pakowania się w wadliwe kości? Kto by to kupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem w bledzie ale wydaje mi sie ze Goodram po prostu zrobil nowe moduly na starych kosciach elpidy i sam poprawil to co sie dalo, natomiast cala reszta leci na nowej serii hyperow.

tak na prawdę to nowe jest stare ;) myślisz że by wywalili tyle sprzętu? z padniętych kości/samych kostek pamięci (nie całego ramu) odratują więcej niż się tobie wydaje, przebiją nalepkę i ponownie do dystrybucji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elpida Hyper jest nadal i ciągle produkowana, co więcej jest rozchwytywana przez producentów modułów.

 

właściwie to nie wiem gdzie składają dominatory gt, ale mimo wszystko i tak upieram się ze cena goodramow większa od tych pierwszych to nieporozumienie...

cóż mamy kapitalizm, nikt nikogo nie zmusza do zakupu danej marki, też należy wziąć pod uwagę fakt, że dominatory o których mówisz to 1866 a nie 2000... Poza tym ramy ddr3 idą do góry, więc jest duża szansa, że różnica będzie na naszą korzyść :]

 

wilk się chyba przeliczył. myśleli że uda się im rozwikłać problem przed innymi producentami i w ten sposób zarobią coś ekstra (tak przynajmniej ja to widzę) ale się przeliczyli bo kingston już rozpoczął sprzedaż poprawionych hx'ów corsair zrobi to na dniach a mushkin będzie tuż za nim (inni producenci pewnie zrobiąto w "locie") a o goodramach pro ani widu ani słychu...

Goodramy PRO są już retailowe i można je zakupić.

 

Moze jestem w bledzie ale wydaje mi sie ze Goodram po prostu zrobil nowe moduly na starych kosciach elpidy i sam poprawil to co sie dalo, natomiast cala reszta leci na nowej serii hyperow.

Można wyeliminować wiele czynników i można coś złożyć porządnie a nie oszczędzać każdego centa.

 

No i dobrze robią, ze lecą na sprawnych elpidach, a nie wadliwych... Pewnie sam Wilk będzie miał też nowe rewizje kości, bo w tym samym czasie Corsair coś zaczął przebąkiwać o wznowieniu sprzedaż modułów na hyperach. Jaki byłby sens pakowania się w wadliwe kości? Kto by to kupił?

 

tak na prawdę to nowe jest stare ;) myślisz że by wywalili tyle sprzętu? z padniętych kości/samych kostek pamięci (nie całego ramu) odratują więcej niż się tobie wydaje, przebiją nalepkę i ponownie do dystrybucji :)

Nie warto wszędzie doszukiwać się teorii spiskowych :wink: Chętnie bym tutaj dodał swoje dwa grosze ale niestety obowiązuje mnie tajemnica handlowa/firmowa.

 

Ogólnie wróciłem z urlopu, więc teraz trzeba trochę wyników zauploadować :rolleyes:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...