Skocz do zawartości
FumFel_20

Podrobione ATHLONY!!! - skur.......syństwo!

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam cały tekst z Sirius.pl

 

AMD zawiadomiło swoich dystrybutorów, że na rynku ukazały się podrobione procesory Athlon XP. Według X-Bit Labs-a można je znaleźć na rynkach Europy Wschodniej, Rosji i Azji, jak również w innych krajach...

Dołączona grafika

Na zdjęciu znajduje się procesor AMD Athlon XP 2200+. Na czerwono zaznaczono obszary, które zostały przerobione.

 

Dołączona grafika

Tutaj natomiast są mostki o nazwach: L11 i L12/L5, które zostały zmienione być zwiększyć napięcie i mnożnik.

 

Dołączona grafika

Różni się także etykieta. Powyżej oryginalna AMD, a pod spodem podrobiona. Można zauważyć, że zarówno czcionka jak i jakość druku bardzo się różni.

 

Podobno „sprytni chłopcy” dowiedzieli się jak przyspieszyć Athlona XP Thoroughbred B0 i ze słabego procesora stworzyli produkt segmentu high-end. Niektóre z takich procesorów mogą być niestabilne i mogą nie posiadać żadnego potencjału do podkręcenia. Powyżej można dowiedzieć się jak odróżnić procesor oryginalny od przerobionego.

 

Należy wystrzegać się tych procesorów, gdyż nie tylko mogą one być „niepodkręcalne”, ale również przy normalnych ustawieniach mogą pracować niestabilnie.

 

 

Szczyt skur.....wysyństwa.Przez takich palantów AMD jeszcze nam zablokuje mnożnik :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p mmx zaczynal sie od 150MHz

a blokuje od p2

Zgadza sie ale dlatego zaczeli blokowac w P2 bo z P1 mieli w tym temacie problemy a juz im sie nie oplacalo zmieniac linii produkcyjnej. Co do MMX to mozliwe ze zle pamietam.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie tak sie zastanowilem przy okazji tego postu juz o to kiedys pytalem ale nie dostalem odpowiedzi czy ktos wie ktory mostek polaczyc albo nozki zeby 1700+ zaczelo defaultowo chodzic na 166 mam giga ta wersje ze nie moge usatwic na plycie a ten mod plyty wykonywalem z 10 razy i nic na razie jade 15x133

probowalem juz to http://www.lostcircuits.com/cpu/tbred_333/3.shtml

niby ostatni mostek l3 lakierem srebrnym ale nie pomoglo.

Dołączona grafika

jak mozecie to zajrzyjcie na ta stronke niby z engliszem nie mam zadnych problemow ale jakos nie moge sie polapac czy dobrze robie czy to ma prawo dzilac na 1700

wielkie dzieki za pomoc

dla osoby ktora roziwaze moj problem skutecznie mam prezenet niespodzianke :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tez tak bylo z P133MMX. I od tamtego czasu Intel blokuje mnozniki.

Pozdro

Dexter

p mmx zaczynal sie od 150MHz

a blokuje od p2

A wlasnie ze nie opd 150 bo od 166 :)

HEHE

Byly cztery modele desktopowe

P166MMX, P200MMX, P233MMX i bardzo krotka seria P266MMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

p mmx zaczynal sie od 150MHz

a blokuje od p2

Zgadza sie ale dlatego zaczeli blokowac w P2 bo z P1 mieli w tym temacie problemy a juz im sie nie oplacalo zmieniac linii produkcyjnej. Co do MMX to mozliwe ze zle pamietam.

Pozdro

Dexter

wporzadku

cenie ludzi ktorzy potrafia przyznac sie do bledu (zlej pamieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiedzialem ze do tego wczesniej czy pozniej dojdzie to bylo bankowe ... ale yteraz tak sie zastanawiam czy przypadkiem zmiana wygladu AXP ...odslaniecie tych sciezek itp nie mialo na celu uwidocznienia takich wlasnei oszustk ...bo jak widac te nowe maja cale mostki elegancko widoczne i karzdy mod bedzie widoczny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tez tak bylo z P133MMX. I od tamtego czasu Intel blokuje mnozniki.

Pozdro

Dexter

p mmx zaczynal sie od 150MHz

a blokuje od p2

A wlasnie ze nie opd 150 bo od 166 :)

HEHE

Byly cztery modele desktopowe

P166MMX, P200MMX, P233MMX i bardzo krotka seria P266MMX

byl 150MMX ,jedyny na fsb60 ,w szkole takie 3 mielismy,wypas bez dzwiekowek :P

a 266MMx to tylko w notebookach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiedzialem ze do tego wczesniej czy pozniej dojdzie to bylo bankowe ... ale yteraz tak sie zastanawiam czy przypadkiem zmiana wygladu AXP ...odslaniecie tych sciezek itp nie mialo na celu uwidocznienia takich wlasnei oszustk ...bo jak widac te nowe maja cale mostki elegancko widoczne i karzdy mod bedzie widoczny??

W sumie to calkiem mozliwe. AMD pomyslalo i prosze. Chyba to bedzie skuteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiedzialem ze do tego wczesniej czy pozniej dojdzie to bylo bankowe ... ale yteraz tak sie zastanawiam czy przypadkiem zmiana wygladu AXP ...odslaniecie tych sciezek itp nie mialo na celu uwidocznienia takich wlasnei oszustk ...bo jak widac te nowe maja cale mostki elegancko widoczne i karzdy mod bedzie widoczny??

W sumie to calkiem mozliwe. AMD pomyslalo i prosze. Chyba to bedzie skuteczne

Bardzo możliwe ze tak będzie :( Lipa, przez takich kutasów moze raj się skończyć :( ........Na sybir chamów :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie skaczy sie ..jesli chodzi o odblokowanie mnoznika jedyne co sie skaczy to przepalanie itp ..teraz bedzie bardzo widoczne i nikt tego juz na gwarancje nie lyknie no ale zawsze sa jeszcze przeciez te no laczenie nozek czy jak ..(delikatny blok) ale wiecie o co chodzi ...

 

ps. fumFel_20 do matury sie ucz ....tak jak ja hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe ze tak będzie :( Lipa, przez takich <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ów moze raj się skończyć :( ........Na sybir chamów  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Heh... Zdaje się, że oni właśnie są z tych okolic :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo możliwe ze tak będzie :( Lipa, przez takich <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ów moze raj się skończyć :( ........Na sybir chamów  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Heh... Zdaje się, że oni właśnie są z tych okolic :D :D :D

No to na sahare bez wody skur..synow :D :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol .....heheh ......nie koniecznie ..moge sie zalozyc ze w polskich sklepach 1700xp tez czesto jako 2200xp lub 2400xp byly sprzedawane ...sami sprzedawcy manipulowali mnoznikami ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo możliwe ze tak będzie :( Lipa, przez takich <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ów moze raj się skończyć :( ........Na sybir chamów  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Heh... Zdaje się, że oni właśnie są z tych okolic :D :D :D

Kurna to lipa :) , bo -40 to juz dla nich lajt :) .Do gazu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol .....heheh ......nie koniecznie ..moge sie zalozyc ze w polskich sklepach 1700xp tez czesto jako 2200xp lub 2400xp byly sprzedawane ...sami sprzedawcy manipulowali mnoznikami ..

 

Jakieś potwierdzone dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dokladnych nie mam ale ...na logike to w polsce tu wszyscy kombinuja jak sie tylko da ...na allegro jak i na stadionie 10 lecia to pewnie jest tak pospolite ja nie wiem co .....hehe ....wystarczy ze taki sprzedawca czai baze i widzi przy ladzie rodzinke kompletnych lam z dzieckiem w wieku 9 lat czy tam kiedy ma sie komunie czy cos ...i sa dziani i cha kupic szybkiego kompa no zyla zlota dla takiego sprzedawcy ..nie dosc ze wsadzi 1700xp z mnoznikiem powiecmy na stale 15x133 = i juz jest 2000mhz i athlonek 2400xp za polowe ceny .zalozy jeszcze plomby na bude i co go obchodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dokladnych nie mam ale ...na logike to w polsce tu wszyscy kombinuja jak sie tylko da ...na allegro jak i na stadionie 10 lecia to pewnie jest tak pospolite ja nie wiem co .....hehe ....wystarczy ze taki sprzedawca czai baze i widzi przy ladzie rodzinke kompletnych lam z dzieckiem w wieku 9 lat czy tam kiedy ma sie komunie czy cos ...i sa dziani i cha kupic szybkiego kompa no zyla zlota dla takiego sprzedawcy ..nie dosc ze wsadzi 1700xp z mnoznikiem powiecmy na stale 15x133 = i juz jest 2000mhz i athlonek 2400xp za polowe ceny .zalozy jeszcze plomby na bude i co go obchodzi ...

i haslo na bios

 

dlatego sam skladalem sobie kompy,a znajomym odradzam sklepy z plombami (jak juz nie wierza w moje sily)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i ztym haslem mi sie przypomnialo ze kiedys ktos mi mowi ze wlasnie kupil gdzies kompa i ma haslo na biosa ..tyle ze to juz kupa czasu temu jak o xp w 013u nikt nawet nie mazyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...