Skocz do zawartości
erioth587

Blok Black Water Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym skompletować możliwie tanim kosztem chłodzenie wodne. Interesuje mnie zestaw tylko na CPU, będzie współpracować z E8400 E0 i wątpię, by w tym samym składzie współpracował z czymkolwiek innym.

Chciałem wziąć chłodnice black water advenced 122 rev2, pompkę black water silent pump 12V. I teraz blok na CPU - najtańszym kosztem, ale żeby było dość wydajnie. Wsadzę też rez (nie teraz to później) i będę robił próby z cieczą, która będzie miała niską temperaturę (ok 4*C).

Pytanka:

1. Taki zestaw zmieszczę do CM Elite?

2. Jaka będzie różnica w stosunku do najwydajniejszych chłodzeń powietrzem?

3. Można zrobić tak, by była cisza?

4. Ewentualnie blok na GPU popsułby wydajność chłodzenia CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki budżet? podstawa zwłaszcza jeśli masz zamiar kupić używane części.

 

blok na cpu to polecam heatkillera na angela.pl jest za 179zł bardzo mało patrząc na to co oferuje.

 

co do chłodzenia w budzie może być ciężko ale raczej da radę. wywiercić dziury w tyle budy i 240 na tył ;) tylko nie zasłoń sobie nią paneli I/O

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że w cenie do 200zł się zamknę. Nie muszę go mieć ani na dziś ani na jutro.

Jaką różnicę zrobi w temperaturze cieczy 4*C taki blok w stosunku do black water XT? Jak wyrwę ten blok w cenie ok. 50zł to warto kupić, czy dostane dużego 'boosta' wydajnościowego z takimi blokami jak apogee gt, czy heatkiller?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 200zł to tylko giełda. masz całkiem spore szczęście ostatnio na forum w dziale giełda pojawiło się sporo ofert z częściami do chłodzenia wodnego.

 

ogółem trzymaj się tego nie bierz chłodnic cieńszych niż 45 mm i nie mniejszych niż 360 mm(długość) jeśli masz zamiar wodować również inne niż cpu komponenty, kup mocną pompę.

 

i poczytaj FAQ bo widze że kompletnie bladego pojęcia nie masz na co się porywasz z takim budżetem.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż rozglądam się TYLKO za używkami na allegro - sporo osób sprzedaje i można kupić niezły sprzęt tanio. Nie znam się jednak (prawie kompletnie) na modelach i dlatego proszę o pomoc. Te elementy, które poza blokiem dobrałem, będą się sprawować OK? Wiem że nawet jak dobrze przeczekam to za 200zł mogę dostać po prostu budżetówkę. 200 liczę bez węży, skrętek i płynu - za całe chłodzenie chciałbym zapłacić 250, góra 300, a najlepiej 200 :). Tak więc pytanie o blok na procesor - blackwater xt będzie dużo słabszy (temperatura na procku o ile większa) niż taki heatkiller?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zestaw tylko na CPU, będzie współpracować z E8400 E0 i wątpię

Wal na oko jaka będzie różnica w temperaturze procka, dasz radę?

No - poleciłbyś blok który dostanę w cenie <100zł? Czy mam zbierać koniecznie na tego heatkillera?

Edytowane przez erioth587

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xspc delta v3, gtz, ek supreme i inne takie, choć może być tak że w przypadku gtz używki, nowy heatkiller i tak będzie tańszy. ale zadowolić Cię powinny delta v3, supreme, może również mnp poseidon. masz dwujajcowca więc nie trzeba też jakichś specjalnych cudów. zadbaj lepiej o mocną pompę ;)

 

różnica to jednak będzie z pewnością od 5 stopni w górę (względem mnp). co już robi znaczną różnicę.

 

odnośnie chłodnicy kup sobie jakąś dobrą 240 np feser albo thermochill + silentium pc zephyr i będzie cicho i wydajnie. żadnych BWA jak już to BW ultimate 360 lub magicool 360 extreme. dodatkowo mocne wentyle (czyli głośne)

 

a i sory za początkowy brak znajomości pierwszego wpisu nie wiem czemu ale połowę tekstu nie wyłapałem...

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli advenced 122 nie brać pod uwagę w ogóle? Wiesz, bajer polega na tym, że wątpię żeby proc chodził na więcej jak 3 GHz, WC chcę po to, że można zrobić taniego i ogólnodostępnego 'prawie extreme', bo można utrzymać temperaturę cieczy poniżej 4-5 stopni. Rzeczy o których mówisz są niedostępne na allegro. Ta pompka BW też się nie nadaje? Robię budżetówkę, wrzuciłbym dwa Zephyry 120 na chłodnicę, jeden na przód obudowy i dalej by nie dawała rady? Wiadomo, jak składam zestaw to chcę, żeby nie miał problemów ze schłodzeniem E0@ 4,5 GHz - to może, nawet nie h-endowe, chłodzenie powietrzem. Więc jak jest? Mogę coś złożyć do codziennego użytku ( w sensie chłodnica + pompka + blok cpu) za 200zł, czy nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade ale będzie ciężko, tym bardziej jeśli myślisz o 4.5 ghz, a jeszcze tym bardziej jeśli myślisz również o wodowaniu grafiki. a pompa może jeszcze da radę na dwa bloki ale co jakbyś miał zamiar wodować również płytę? nie ma co sie oszukiwać wc to nie tania zabawa.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, hd3650 to moja grafika i nie widzę potrzeby jej zmiany - przynajmniej póki co. Ja się mid-endem z grafik zadowalam w 100%, więc za chłodzenie posłużyło by mi dobrze accelero s2. Co do chłodzenia NB - tutaj tym bardziej nie widzę potrzeby, a zestaw będę stopniowo ulepszał pewnie.

4,5 GHz to problem? To będzie miało wydajność mniejszą niż karaluch? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka lipa jest ? Pompkę taką samą polecacie, mam wziąć droższy blok, tak? Tylko co z chłodnicą w takim razie? :o

 

@edit

może zrobię tak, że wezmę blok do 140-150 zł, pompkę black water i chłodnice kupię kiedy indziej. Co jeszcze potrzebuje by taki prosty zestaw zadziałał (blok + pompka + miska z zamarzniętą wodą).

Edytowane przez erioth587

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węże, płyn chłodniczy, złączki, pompa, blok, rezerwuar, chłodnica. o ile złączki, węże i czynnik chłodzący idzie jeszcze załatwić dość tanio to już blok pompa, chłodnica, to są ważne elementy i dość drogie. nie które chłodnice mają otwór odpowietrzający, i dodatkowe miejsce na płyn, dzięki temu eliminują użycie rezerwuaru, tak samo pompy (pompa black water ma takowy, 100ml)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no - chcę zrobić tylko chłodzenie na 'specjalne okazje', później dokupię chłodnicę i rez, żeby zamknąć to w obudowie. Wziąłbym tylko blok i pompkę, za chłodziwo destylka, za chłodnice miska, w której dryfować będzie zamarznięta woda, więc jakie węże i czy jest tańsza alternatywa dla heatkillera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, masz zamiar chłodzić to wodą z lodem w misce? dłużej niż z godzinę bez wymiany lodu się nie obejdzie... lepiej od razu kup chłodnicę.

 

no podałem mnp poseidon jest tani i dobry, xspc też poszukaj czegoś w giełdzie i czytaj testy o tym.

 

kurcze normalnie jak za rączkę trzeba prowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, masz zamiar chłodzić to wodą z lodem w misce? dłużej niż z godzinę bez wymiany lodu się nie obejdzie... lepiej od razu kup chłodnicę.

Takie 10-15l wiaderko naprawdę daję radę. Policz sobie ile minie czasu aby komp dający 300W ciepła podniósł temp wody o 12*C. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, a bloki jak frost 3 duo, jakbym znalazł, też są ok? Bo wiem, że często były polecane, gdy je robiono.

Sprawdz PM. Mam trochę stuffu na sprzedaż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...