Skocz do zawartości
Torwald

Jak to podkręcić ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Probowalem juz wszystkiego, moze wy mi cos doradzicie...

Ponizej podaje dane co do sprzetu:

 

- Duron 1,2GHz: (1.75V, max FSB 200MHz) + Titan TTC-CU5TB

 

- Soltek SL-75DRV5 (mnozniki od 5,5 do 12,5 co 0,5; CPU External Clock

100 i dalej co 1MHz - z poziomu biosu)

 

- Pamieci Kingston 256MB na kosciach Winbonda (184-pin, 2.5V, czas

dostepu 7.5ns, CL 2.5, 266MHz, non-ECC)

 

- grafika - Voodoo3 2000 (chwilowo, w pon. odbieram Sapphire Radeon 9100 64MB)

 

- Samsung 40GB 5200

- Sound Blaster Live! 1024

- sieciowka

 

Mam nadzieje ze tu ktos bedzie wiedzial jak to krecic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kladziesz wszystko na stol, i lewa lub prawa reka (zalezy ktora preferujesz) wprowadzasz wszystko w ruch obrotowy. Gratulacje wlasnie pokreciles sobie komputer :)

 

IMHO z tego Durnia wiele nie wycisniesz. Proponuje dac FSB 110 i wiecej sie nie bawic skoro nie znasz podstaw. A wystarczy tylko poczytac troche forum FAQ.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhh..podstawy znam, chodzi mi o jakies konkretne sugestie.

FSB 110 nie da rady wyciagnac (przynajmniej zmieniajac tykto to w biosie...reszta na default) a narazie mam 12,5x100... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniles mnoznik czyli juz go odblokowales ?

Jezeli odblokowales mnoznik no to daj na 9,5x i FSB na 140 Napiecie dla procesora zwieksz do 1,8V tak dla bezpieczenstwa stabilnosci. Bedziesz wtedy mial 1330 MHz i maszyne chodzaca jak burza :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniles mnoznik czyli juz go odblokowales ?

Jezeli odblokowales mnoznik no to daj na 9,5x i FSB na 140 Napiecie dla procesora zwieksz do 1,8V tak dla bezpieczenstwa stabilnosci. Bedziesz wtedy mial 1330 MHz i maszyne chodzaca jak burza :)

Pozdro

Dexter

tak, zjedz troche z mnoznikiem i wtedy dopiero magistrale winduj do gory bo z mn. x12,5 duzo nie zdzialasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dexter powiec mi poco zmniejszyles napiecie na swoim procu i wcale go nie wykreciles ?? no chyba ze jest to jakos tak 6x250fsb ??

Nie, jest 200x7,5 :) Szybszy proc w zasadzie nie jest mi potrzebny za to cisza jest teraz bloga. Mam nedzny cooler, wiec zjechalem z napieciem i obnizylem wydzielanie ciepla wiec nie potrzebuje huraganu w obudowie :)

Jestem zadowolony z tego proca. Na 1300 MHz chodzi mi na 1,1V czyli minimalny VCore jaki oferuje plyta. Teraz tylko czadu daje mi wentyl na karcie graficznej :( Bede msial cos w tym kierunku zrobic :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw 9x133

nastaw napiecie na 1.85v

napiecie na dimm zmien na 2.7v

wlacz redstroma

po odpaleniu nastaw fsb o 2MHz mniejsze niz te pokazane przez redstrom

pilnuj temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dexter powiec mi poco zmniejszyles napiecie na swoim procu i wcale go nie wykreciles ?? no chyba ze jest to jakos tak 6x250fsb ??

Nie, jest 200x7,5 :) Szybszy proc w zasadzie nie jest mi potrzebny za to cisza jest teraz bloga. Mam nedzny cooler, wiec zjechalem z napieciem i obnizylem wydzielanie ciepla wiec nie potrzebuje huraganu w obudowie :)

Jestem zadowolony z tego proca. Na 1300 MHz chodzi mi na 1,1V czyli minimalny VCore jaki oferuje plyta. Teraz tylko czadu daje mi wentyl na karcie graficznej :( Bede msial cos w tym kierunku zrobic :)

Pozdro

Dexter

hehe no czaje tez kiedys z napiecia zjechalem do 1,5 i na 1850 smigalo dalej nie chciaolo mie sie sprawdzac ale wrocilem do tego standardowego ...a to fajna sprawa jest ...ale ja i tak za karzdym razem musze sped fanem regulowac obroty wiec mija mi sie to z celem ...a co do karty to ci moge pomysl podsunac .ja tak mam .....ja jednym z przewodow poprostu wstawilem wlacznik i umiescilem go na przednim panelu jak i inne od wentyli i od oswietlenia ....i wiatraczek na grafie uruchamiam wraz ze startem gry a tak jest cisza i spokuj z jego strony ...w sumie to ja go wcale nie musze wlanczac jak karty i krece ale tak z przyzwyczajenie jakos no .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczne

u mnie dla pamieci mozna ustawic 3.2v

po prostu na solteku dali zamalo zmiany napiecia (niektore pamieci seryjnie potrzebuja 2.7v)

dla proca tez bezpieczne

 

TEMP jest wazna,pilnuj jej (najlepiej zeby nie przekraczala 50C ,jak przekraczac bedzie 55C to zmien cooler ,albo zapomnij o o/c)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze co ? Jakie 50C ? Teraz mam 58C... Case Temperature: 90C <- to jest chyba temp. koncowa dla mojego procka, wiec chyba nie jest zle...

A mam taka temp. bo mi strasznie ten Titan halasuje...zalozylem FANMATE i zmnijszylem obroty do 3500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze co ? Jakie 50C ? Teraz mam 58C... Case Temperature: 90C <- to jest chyba temp. koncowa dla mojego procka, wiec chyba nie jest zle...

A mam taka temp. bo mi strasznie ten Titan halasuje...zalozylem FANMATE i zmnijszylem obroty do 3500

przy podkrecaniu temp musi byc mniejsza,im proc bardziej krecony tym temp obudowy powinna byc mniejsza (normalna fizyka,lub termodynamika jak kto woli - a z termodynamiki mialem 6 :twisted: -wcale sie nie chwale)

titan 3500 obr/min?? co to za maly model

kup se BD5 czy jakos tak(kurde mam taki ale nazwy jakos nie pamietam ,w kazdym razie ma wiatrak 80x80 3000obr/min)

za 30pln i bedziesz mial spokoj (cichy i wydajny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i masz racje z ta temperatura...

na 9x133 i zwiekszonym V na pamiatkach komp nie odpala...a tylko w biosie mam mozliwosc zwiekszenia V procka (no chyba ze slepy jestem i na plycie tego nie widze...)

Jutro jeszcze z rana z ta temp. popatrze, moze cos wymysle. (a to ze procek ma max. fsb 200mhz jest bez znaczenia ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byly czasami schizmy ze duron nie chcial chodzic na fsb133 ,jakas blokada czy co (moj chodzil na 150)

ale chodzily na 132 i 134

 

jezeli to ci nie pojdzie to zrob wszystko od poczatku tylko na 12.5x100 i pamieci synchro (jezeli sie da na kt333 synchro przy fsb100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Advanced Chipset Features->DRAM Clock/Drive Control->

 

System Performance : Normal,Fast,Fastet,Turbo (szybkosc wedlug tej kolejnosci ) tak jest najprosciej zmieniac bo timingi same sie sensownie ustawiaja (i nie chcialo mi sie pisac tych wszystkich opcji czastkowych :P )

 

DRAM Clock: by SPD , 133 ,100 (jak fsb 100 to tu ustaw 100,zeby synchronicznie bylo)

 

DRAM Timing : by SPD ,Manual (to odslania te wszystkie opcje czastkowe,nastaw Manual to mniejsze klopoty ,ja u siebie musialem tak zrobic bo mi pamiec sie wykrzaczala - plyta kt266a ,a pamieci 333- u ciebie to bedzie pewniejsze ustawienie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dexter co powiesz na XP1800+ mam teraz w domu.

Seria Vcore, Cichy, Seria FSB be undelockingo i

30 C na procu 29 C na chipie.

A grafa bez wentyl-a.

 

Mam farta z tym procem czy co.

 

Max temp jaką miałem to 34 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam...

Czy bylby sens zmienic procka z Durona 1,2 na Athlona XP 1700+ ?

Czy wzrost wydajnosci bylby zauwazalny ?

Dzisiaj odbieram Radka 9100 64MB, czy procek nie bedzie "waskim gardlem" w takim konfigu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...