Skocz do zawartości
Slayer

Solaris- o co chodzi w tym filmie, bo nie załapałem ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, łapię wszystko do momentu, jak na końcu gość się zacina i mu rana znika ( czyli okazuje się klonem ) - pytanie- skąd on tam się wytrzasnął? I jeszcze jego żonka- też klon- się nagle pojawia. O co chodzi- UFO przyleciało na ziemię z Solarisa z klonem Cloneya ( oryginał został na statku), ten klon sobie wymyslił żonę ( też klona) i nastał początek dominacjii kosmitów na Ziemi ?! :lol:

 

Czy może od początku coś Lem namieszał, że to ten Cloney był od początku klonem i był wytworem żonki ( hmmm klon ? :) )....... się zamotałem ostro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki film? Chyba nie jestem na bieżąco...

 

BTW - masz błąd w podpisie - pisze się Mouse a nie Mause... (chyba, że to celowe).

hm moze to niemieckie Maus + a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, łapię wszystko do momentu, jak na końcu gość się zacina i mu rana znika ( czyli okazuje się klonem ) - pytanie- skąd on tam się wytrzasnął? I jeszcze jego żonka- też klon- się nagle pojawia. O co chodzi- UFO przyleciało na ziemię z Solarisa z klonem Cloneya ( oryginał został na statku), ten klon sobie wymyslił żonę ( też klona) i nastał początek dominacjii kosmitów na Ziemi ?!  :lol:

 

Czy może od początku coś Lem namieszał, że to ten Cloney był od początku klonem i był wytworem żonki ( hmmm klon ?  :) )....... się zamotałem ostro ;)

w ksiazce to wygladalo "troche" inaczej - polecam lekture (nie jest zbyt dluga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie ważne z tą mychą- już poprawiłem ;)

Dobra- ale ktoś to jeszcze oglądał? Film się nie przyjął w USA, bo go ludzie nie zrozumieli- no ja mam trochę podobny problem, bo nie jestem pewny, czy go dobrze zinterpretowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film w USA się nie przyjął, bo tam filozofia egzystencjalizmu nigdy się nie przyjęła. Film jako film nawet ujdzie, ale jako ekranizacja Lema cienki...książka lepsza.

Co do interpretacji, zapewne jest wiele, i o to chodziło- zobaczysz w nim co zechcesz, tak jak bohater zobaczył to, co chciał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem- siostra mi powiedziała ;) Motyw jest taki- Cloney nie poleciał na Ziemię, bo został na stacjii- ta została zniszczona, ale Solaris wykreował alternatywną Ziemię stworzoną na podstawie wspomnień Cloneya- tak powstał jego klon, żony i wszystich ludzi, których pamiętał- heh, mogłem się domyśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Solaris to syf nie podobal mi sie wcale, no moze poza babka ;-) ale ogólnie nie lubie ksiazek Lema w podstawówce przez niego buta dostałem do dzisaj nie wiem o czym sa Opowiesci o pilocie pirksie (nie wiem czy sie tak pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...