Skocz do zawartości
Gnapek

Playstation + S-video

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy konsolę Sony PlayStation (1 / 2) mogę podłączyć pod moją kartę graficzną ATI Radeon X1950 PRO i nagrywać jednocześnie obraz z konsoli na komputer w postaci pliku *.avi. Grafika ma wejście S-Video. W pudełku z kartą znalazłem przejściówkę chinch -> s-video. tak więc podłączyłem kablem composite od konsoli do przejściówki, a przejściówkę pod grafikę. Odpaliłem program Movie Maker, chciałem przechwycić obraz, ale nie dało rady :(

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś komponent z kompozytem mistrzu ;]

 

Potrzebujesz coś takiego:

http://www.allegro.pl/item688527527_ati_8_...te_adapter.html

 

A dźwięk to chyba tylko przez wejście liniowe w dźwiękówce:

http://www.blazemp.com/record_line-in.htm

http://forums.winamp.com/showthread.php?threadid=26533

http://www.jrmediacenter.com/help/lineinrecordingtips.htm

 

A do tego potrzeba tego:

http://www.allegro.pl/item687633234_przejs...hinche_rca.html

 

Linki pierwsze lepsze z Allegro, więc lepiej poszukaj czegoś lepiej wykonanego.

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta karta ma w ogóle VIVO ? Wiem że i starsze to posiadają ale jednak nie każda.

właśnie, najpierw się dowiedz na 100% czy ta karta posiada wejście s-video lub composite, czy ma tylko wyjście

 

 

ta twoja przejściówka na fotce jest od wyjścia component, nie przyda się

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na fotce nie ma żadnego Componenta, jest kabel S-Video->3xRCA (Composite + Audio R/L). Wtyczkę S-Video podpina do konsoli, z drugiej strony do wyjścia żółtego wpina kabel Composite który łączy z przejściówką S-Video->Composite (która akurat dziala chyba tylko w tą stronę).

 

Sprawa jest jednak taka że karta raczej nie ma VIVO, bo inaczej była by dołączona puszka z wyjściami i wejściami. Skoro do karty dali tylko przejściówkę S-Video->Composite to raczej wejścia video nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, skupcie sie, w tej grafice jest wyjscie Component. To nie jest zadne aj-waj, moj GF6600GT na AGP mial dokladnie takie samo cos (to zlacze na karcie to nie jest, wbrew pozorom, S-Video).

 

Ale ten obrazek z podlaczeniami to ja sobie zachowuje, bo po prostu padlem ze smiechu jak to zobaczylem :lol:

Koledze Gnapek polecam sie douczyc w dziedzinie rodzajow zlacz i sygnalow nimi przesylanych, bo przy obecnym polaczeniu, nawet jakby grafa miala wejscie video (tak, wejscie od wyjscia tez trzeba odrozniac ;) ) to to nie ma prawa zadzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Faktycznie jest tam Component, normalnie przy mojej "windowsowej" jasności TV widzę tam czerwoną i dwie czarne wtyczki.

 

A wyjście TV w kartach obsługuje zarówno sygnał S-Video jak i Component, dlatego dodawane sa przejściówki S-Video->Composite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś źle napisałem?

A wyjście TV w kartach obsługuje zarówno sygnał S-Video jak i Component, dlatego dodawane sa przejściówki S-Video->Composite.

Composite = 1 wtyk RCA (żółty)

Component = 3 wtyki RCA (czerwony, zielony, niebieski)

S-Video = 4-pinowy wtyk mini-DIN

 

Na kartach graficznych za wyjście TV robi przeważnie ponad-4-pinowe gniazdo mini-DIN, do którego możesz bezpośrednio podłączyć 4-pinowy wtyk mini-DIN i pociągnąć do TV (połączenie S-video).

Dostępne są też przejściówki i tu zależnie od karty są różne. Praktycznie wszystkie karty posiadają przejściówkę Gniazdo_Na_Karcie_Graficznej(GNKG)->Composite (1xRCA), a nowsze karty (tak gdzieś od serii GeForce 6) posiadają także przejściówki GNKG->Component (3xRCA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie widzę co źle napisałem. Z TV-Out we współczesnych kartach można wypuścić zarówno sygnał S-Video jak i Component. 4-pin gniazdo to było dawno temu, w obecnych kartach jest 7-pin, a w przypadku VIVO chyba nawet 9-pin.

 

Ta przejściówka jak to nazwałeś GNKG->Composite to to samo co moje S-Video->Composite. Wtyk mini-DIN w tej przejściówce ma 4 piny i pasuje do wszystkich kart graficznych, konwertuje on sygnał S-Video do Composite. Fakt może i nazwa nie jest do końca poprawna, ale można jej użyć jako że obrazuje co ta przejściówka robi. Fachowo można by ją nazwać mini-DIN->RCA, bo nie ma czegoś takiego jak złącze S-Video czy złącze Composite, jednak takie określenia sie przyjęły bo od razu każdy wie o co chodzi, można powiedzieć że to skróty od np. "złącze obsługujące sygnał S-Video".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba od kilku postów widać że nie jestem inteligentny więc proszę od razu napisać o co biega, bo niestety ja kumać nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyjście TV w kartach obsługuje zarówno sygnał S-Video jak i Component, dlatego dodawane sa przejściówki S-Video->Composite.

Nie widzę co źle napisałem. Z TV-Out we współczesnych kartach można wypuścić zarówno sygnał S-Video jak i Component. 4-pin gniazdo to było dawno temu, w obecnych kartach jest 7-pin, a w przypadku VIVO chyba nawet 9-pin.

 

Ta przejściówka jak to nazwałeś GNKG->Composite to to samo co moje S-Video->Composite. Wtyk mini-DIN w tej przejściówce ma 4 piny i pasuje do wszystkich kart graficznych, konwertuje on sygnał S-Video do Composite. Fakt może i nazwa nie jest do końca poprawna, ale można jej użyć jako że obrazuje co ta przejściówka robi. Fachowo można by ją nazwać mini-DIN->RCA, bo nie ma czegoś takiego jak złącze S-Video czy złącze Composite, jednak takie określenia sie przyjęły bo od razu każdy wie o co chodzi, można powiedzieć że to skróty od np. "złącze obsługujące sygnał S-Video".

Piszesz tak, jakby Component i Composite były synonimami, a tak nie jest :) To dwa różne standardy transmisji sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dołączona grafika

 

To jest przejściówka S-Video->Composite, pisząc o tej konwersji miałem na myśli właśnie tego typu przejściówkę.

 

Napisałem ze grafiki mogą wypuszczać zarówno S-Video i Component, więc skora mogą Component to po co bym pisał o konwersji do tego formatu? Nie ma nawet chyba takich przejściówek.

 

Zeby było jaśniej to można napisać "konwerter S-Video->Composite".

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze grafiki mogą wypuszczać zarówno S-Video i Component, więc skora mogą Component to po co bym pisał o konwersji do tego formatu? Nie ma nawet chyba takich przejściówek.

S-video > component

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

I właśnie to co napisałeś jest niepoprawne. Możesz napisać mini-DIN->Component. S-Video dotyczy się formatu sygnału, a nie złącza. S-Video składa się z dwóch sygnałów, Component z trzech. Obecne karty obsługują oba formaty na wyjściu TV-Out, i dołączane sa przejściówki. Niektórzy nie dają konwerterów S-Video->Composite.

 

Od początku nie mieszałem Composite i Component, być może źle się wyraziłem, nie wiem, ale nie mylę tych formatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...