Skocz do zawartości
Gość Kaaban

Kupieckie Domy Towarowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

Chyba już wszyscy w Polsce znają historię KDT - blaszak postawiony tymczasowo dla kupców pod PKiN. W końcu dzierżawa wygasła (pół roku temu) i miasto nie chciało jej przedłużać. Kupcy lamentowali jak można to im zabierać miejsca pracy i powiedzieli, że nie oddadzą tego. W końcu dziś trwa (już od 5 godzin!) eksmisja.

 

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1610705,0,,ha...,wiadomosc.html

 

Tutaj jest Relacja. Byłem tam i faktycznie komornik był, Ci kupcy mają niezły tupet. Było prócz tego jakieś 2000 osób i kordony policjantów. W końcu po 5 godzinach weszli do środka ale wtedy pojechałem do domu, bo szykowały się zamieszki i jak widać nie pomyliłem się - po wywaleniu ich ze środka kupcy zaczęli blokować Marszałkowską (główna ulica w Warszawie), przenosić tam barierki, w końcu policja zepchnęła ich stamtąd siłą - niezły hardkor :blink: .

 

Cała hala od zewnątrz była "przyozdobiona" hasłami typu "to wszystko przez premiera", "łamiecie prawo", "tak nie można", "za co wyślę dzieci do szkoły" - :lol:

 

Cokolwiek by się tam nie działo, to nie rozumiem, jak można mieć taki tupet, żeby pół roku zajmować bezprawnie teren i jeszcze toczyć o niego bitwę? Po co oni wprowadzali tam dzieci? Ciekawy jestem zachowania ludzi jakby to u nich na posesji ktoś nielegalnie zajmował jakiś budynek? Policja i komornik wykonywali tylko wyrok sądu a Ci ludzie lamentowali tam conajmniej jakby ich ktoś okradał.

 

Ja tam jestem za miastem.

 

p.s. w życiu nie widziałem takich zamieszek :blink:

 

p.s.2 - a filmów o braku policji w ogóle nie rozumiem - byli i to uzbrojeni po zęby...

 

p.s.3 - a twierdzenie, że miało być ugodowo to jest po prostu szczyt absurdu. Komornik powtarzał tym ludziom z 10 razy, żeby wyszli bo jak nie to użyją siły, a Ci (nie znam dobrego określenia na to) zabarykadowali się od środka i nie chcieli go wpuścić - no faktycznie, ktoś złamał umowę i zrobili to HANDLARZE.

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co poradzisz... Normalny człowiek z odrobiną hunoru i godnosci nie siedział by wbrew prawu 7 miesiecy po wypowiedzeniu umowy i nie pluł na kogo popadnie, że mu 'chleb zabiera', tylko zabrał się do roboty. Ale widać jest sporo ludzi, ktorzy maja w glowie to co najgorsze z poprzedniego (dać mi pod nos, to z łaską wezmę) i aktualnego (ja moge demolowac, rzucac w policje kamieniami, zablokowac miasto na caly dzien, ale niech mnie tylko ktorys dotknie!) systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym tu w ogole dyskutowac?? Nakopac im do du.p i tyle, krotka pilka. Centrum Europy, centrum stolicy i rok 2009 i w ogole jest jakis problem z egzekwowaniem wyroku sadowego? Tam powinno byc tak, ze komornik przyjezdza, prosi grzecznie (chociaz nie musi) o dobrowolne wyjscie, a potem robi wjazd na pelnej k...wie i to z asysta policji. Mi sie w glowie nie miesci, ze jakies barachlo wydziera mordy, rzuca kamieniami centralnie w policje i blokuje cale miasto i nic sie z tym nie robi. Kosztami powinni obciazyc wszystkich, ktorzy tam byli i ktorych udalo sie wylapac na kamerach.

 

BTW. To juz w ogole bez komentarza zostawiam:

 

Reporter TVN Warszawa: Czy w srodku jest pani wnuk?

Babcia: tak, ma 1,5 roku.

Reporter: Ale co on tam w ogole robi??

Babcia: jest z matka i protestuje!!

 

WTF?!?!?!?!

 

Podsumowujac: komornik FTW, lac palami i armatkami wodnymi i tylko patrzec czy rowno puchnie.

 

edit.

 

Hanka mowi ze czas na rozmowy sie skonczyl i bardzo dobrze, jak nei mozna po dobroci to trzeba krotko i za ryj.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

najgorsze jest to, że dosłownie po drugiej stronie Wisły jest CH gdzie by się większość zmieściła, ale jak nie chcieli to nie, w sumie to kto by nie chciał mieć stoiska w samym centrum największego miasta w kraju? Chyba każdy ;)

 

Teraz patrzę i tych ludzi policja "przepchnęła" 1,2 km dalej a oni się jeszcze dziwią - no faktycznie dziwne...

 

Jakby każdy tak podchodził "że mi się należy a prawo mam gdzieś" to byłby chaos nie do opisania...

 

edit: no armatki i gaz był, jak wyszedł reporter TVN warszawa to był w takim stanie że się przed kamerą nie pokazał :D a operator kamery jakby wpadł do jakiegoś zbiornika wodnego wyglądał

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sprawa już dawno powinna być załatwiona na szczeblu administracyjnym, miasto potrzebuje tego obiektu ale trzeba brać pod uwagę że miasto, kraj, państwo tworzą ludzie my wszyscy więc nie może być tak że miasto odbiera a w zamian nic nie daje, przecież to są miejsca pracy. Oczywiście nie powinno być tych burd bo to do niczego nie prowadzi a w końcu daje punkty ekipie rządzącej (awantury zwykle tworzą sprzeciw opinii publicznej) która z tego co słyszę za dobrze w Warszawie nie działa więc po co im jeszcze podnosić słupki poparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę się zgodzić, że zachowanie kupców pozostawia wiele do życzenia. Darciem się i robieniem zadymy nic nie zdziałają. (wiocha totalna) Taki był wyrok sądu i trzeba się z tym godzić. Ludzi masowo wywalali z zakładów pracy i jakoś musieli żyć. Szukać innej pracy. Nie wiem jak to jest z tym KDT i jaki tam ruch dziennie panował, ale czy to aby napewno był taki dochodowy zarobek dla tych kupców ? Czy może tłumaczą sobie tym, że na niczym innym nie zarobią. Jednym zdaniem: niech idą do pośredniaka, albo szukają własnego terenu do dzierżawy za własne pieniądze. Nie ma nic za darmo. A okupowaniem budynku czy głównych ulic miasta nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pieknie: Hanka mowi, ze kosztami obciaza KDT, a jak nie splaca to bedzie sprawa w sadzie. I tak to wlasnie powinno wygladac!!

 

@Devil: wies tam sprzedaje, wies tam kupuje. Taka jest prawda, ze handluja tam ludzie z poza stolicy i kupuja ludzie spoza stolicy. Taka prawda. Czy ruch duzy? Spory, bo inaczej nie byloby takiego burdla jak dzisiaj (wiadomo, ze chodzi o kase).

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Tyle, że oni dostali już XYZ tych nowych lokalizacji, jedną nawet łaskawie wybrali ale nic poza tym. Jakoś jak stadion likwidowali to nikt nie płakał.

 

A ci ludzie jak mieli stoisko w samym centrum warszawy to myślę, że po 10 koła miesięcznie to kosili, trudno się rozstać z pieniędzmi, oj trudno. Najgorsze jest to, że niektórzy ludzie plus PiS i SLD ich popierają :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy tekst

 

Kupcy: "Chcielismy sprawe zalatwic pokojowo" :lol2:

Szkoda tylko ze w rachube dla nich(Kupcow) pokojowo oznaczalo tylko i wylacznie zalatwienie sprawy na ich korzysc.

 

Szturmem i pałami dla darmozjadow.

 

Jestem ciekaw ile placili kosztow najmu w tym miejscu... pewnie jakies grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie są zdesperowani i tyle, nie usprawiedliwia to oczywiscie ich zachowania ale nie można też tak jednoznacznie ich oceniać. Moim zdaniem jeśli tworzą taką zwartą grupę to mogliby założyć jakaś firmę i wybudować własny NEOSTADION XXX LECIA gdzie by sobie handlowali.

 

Nie wiem jak to jest z tym KDT i jaki tam ruch dziennie panował, ale czy to aby napewno był taki dochodowy zarobek dla tych kupców ?

w sezonie (czyli teraz) to myśle ze na czysto jeden handlujący wyciąga spokojnie 3-4k/miech, gdzie może zarobić tyle 45 letni/a kobieta/facet bez żadnego konkretnego wykształcenia?

 

PS. Myślę że większość z was nie ma kompletnie pojęcia o ludziach tam handlujących.

Edytowane przez DMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

ludzie są zdesperowani i tyle, nie usprawiedliwia to oczywiscie ich zachowania ale nie można też tak jednoznacznie ich oceniać. Moim zdaniem jeśli tworzą taką zwartą grupę to mogliby założyć jakaś firmę i wybudować własny NEOSTADION XXX LECIA gdzie by sobie handlowali.

No mogliby, ale przecież to nie byłoby w centrum i przychody by spadły!

 

 

Tam wyżej ktoś pytał o ruch, tam dzień w dzień było ludzi jak mrówek, więcej to tylko na stadionie widziałem. A koszty wynajmu nie mam pojęcia. Ale utarg musiał być konkretny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil: wies tam sprzedaje, wies tam kupuje. Taka jest prawda, ze handluja tam ludzie z poza stolicy i kupuja ludzie spoza stolicy. Taka prawda.

Ah dobrze wiedzieć że Warszawiacy to same panicze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah dobrze wiedzieć że Warszawiacy to same panicze :lol2:

Czujesz sie urazony? Wies nie jest dla mnie absolutnie slowem obrazliwym, powiem wiecej, jakbym mogl to bym mieszkal na wsi. Nie zmienia to faktu, ze wies to rowniez synonim zachowania, ktore dzisiaj zostalo potwierdzone przez tych "sprzedawcow".

 

edit.

 

Czemu w TV slysze okrzyki: "Dziekujemy Warszawiakom"?? :blink: A i druga sprawa: co za mozgi rzucaly kamieniami centralnie na wizji? Mowili, ze to kibice czy cos?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie urażony :lol2: tylko śmieszy mnie takie wysokie mniemanie jakie mają o sobie niektórzy Warszawiacy. Fragment który cytowałem ewidentnie odnosi się do ogółu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić/pisać. 

 

1. Prawomocny wyrok sądu 

 

2. Podanie daty eksmisji po pół roku od wygaśniecia umowy. 

 

3. Kupcy czy chuliganie?? 

 

 

 

SPrawa ciekawa że PiS i SLD zawszę będą przeciwko władzy która jest u koryta bo sami chcą przy nim być. Niestety to jest PR i tyle. 

 

Jak dla mnie to bez litości powinno się pokazać że mamy w Polsce prawo i należy go przestrzegać. To co mówiła prezydent miasta to całkowita racja. Kosztami a będą one ogromne obciążyć spółkę a tych najbardziej krewkich pod sąd jak będą dowody winy. 

 

Ciekawie mówił Dziewulski. 

 

Niestety jak zawsze chodzi o kasę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bez litości powinno się pokazać że mamy w Polsce prawo i należy go przestrzegać. To co mówiła prezydent miasta to całkowita racja.

W tej kwestii to bez przesady bo niestety polskie prawo w wielu przypadkach jest ułomne więc ochłońmy zanim zgodzimy się na restrykcyjne metody zmuszania nas bez wyjątku do działania zgodnie danym z prawem.

Choć w tym przypadku widać że kupców zgubiła opieszałość w działaniu administracyjnym i chyba czekali na objawienie czy cuś [; ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No na TVN warszawa piszą niby, że pseudokibice przyszli, ale coś ciężko mi w to uwierzyć <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba czekali na objawienie czy cuś [; ...

Nie, czekali na to, ze "jakos to bedzie" i "zrobimy burdel i damy rade" - takie to wlasnie myslenie dominuje.

 

Pokazali wlasnie, ze przyjechala nawet konnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii to bez przesady bo niestety polskie prawo w wielu przypadkach jest ułomne więc ochłońmy zanim zgodzimy się na restrykcyjne metody zmuszania nas bez wyjątku do działania zgodnie danym z prawem.

Choć w tym przypadku widać że kupców zgubiła opieszałość w działaniu administracyjnym i chyba czekali na objawienie czy cuś [; ...

 

 

 

Tak ale mieli wyrok sądowy który był prawomocny to wystarczy. W tym przypadku chyba jednak prawo było po stroni miasta. Umowa się skonćzyła i tyle. Nie chciali opuścic to komornik. Poza tym skutecznie kombinowali jak tam zostać nie chciali się dogadać z miastem itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Gdzieś w necie można zobaczyć te zamieszki w Centrum? Nie mogę sobie tego wyobrazić :blink:

 

W sumie to tramwaje mogłby jakoś tam przejechać, pozgniatali by tylko trochę :P

 

edit: współczuję tym, co teraz muszą jechać przez centrum po cokolwiek. I ciekawe, co czuje ktoś, kto przyjechał np. w delegacje, wychodzi z centralnego a tam ludzie leją się z policją w samym centrum miasta :kijem:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze, te pijane mordy plujace na policje albo pokazujace dupska, to na mysl przychodzi mi tylko jedno slowo: pacyfikacja. Puscic policje na koniach i z psami, niech zrobia im sciezke zdrowia i bedzie po klopocie. Nie rozumiem czemu policja jest tak bierna i nic nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy jak zwykle pokazali „charyzmę” oraz brak poszanowania dla czegokolwiek. Liczy się tylko własna kiesa. OK, przychody z tego biznesu to ich źródło utrzymania ale temat eksmisji był pewny i wałkowany od bardzo dawna. Żyjemy w państwie prawa i powinno być ono bezdyskusyjnie egzekwowane. Cała akcja kupców z KDT miała zapewne wzbudzić z nimi solidarność społeczeństwa (Wszak to zwykły taki człowiek jak z nas każdy na zakładzie :D ), ale sami sobie ukręcili bat na du*ę. Styl który uprawiają górnicy i stoczniowcy nie jest powszechnie tolerowany, te czasy już minęły i czas oprzytomnieć.

 

Oczywiście banda debilnych pseudokibiców stanęła po ich stronie, ale to tylko świadczy o całkowitym braku stylu protestowania w wykonaniu KDTowców. Czego oni chcą od policji? Robota jak robota – ci łamią prawo – to drudzy ich ogarniają do pionu – prosta sprawą. Głupota niektórych ludzi mnie przeraża. Najlepsze były filmiki jak jakiś 80 letni dziadek zaczął słać funkcjonariuszowi od najgorszych po czym skwitował „chciałbym mi prz**** co? Zomowcu j****!” :> :) A chłop miał może z 28 lat – rozumiem że w ZOMO był już w wielu 5 wiosen.

 

Miasto ma całkowitą rację i w pełni je popieram. Nie chcę tego blaszanego łajna w centrum, szpecącego i tak niezbyt urodziwą okolicę. Oczywiście jak kupcom proponowano ugodę to im nie odpowiadała – zaparli się na amen. W końcu to miasto powinno sie ugiąć. Jak byli tacy twardzi to teraz niech radzą sobie sami!

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Właśnie ja nie wiem skąd ci kibice? O co oni walczą? ci z KDT musieli się z nimi ustawić jakoś wcześniej, bo nie wierzę w spontaniczną akcję kibiców "Idziemy pod KDT bo jest rozróba i nap**** ile sił" :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja nie wiem skąd ci kibice? O co oni walczą? ci z KDT musieli się z nimi ustawić jakoś wcześniej, bo nie wierzę w spontaniczną akcję kibiców "Idziemy pod KDT bo jest rozróba i nap**** ile sił" :blink:

Chodzi tylko o nawalankę z policją :) KDT pewnie poruszyło niektóre „środowiska” - chyba pasujące do nich, tak mniemam. A każdego polityka, który wyczul padlinę i wspiera kupców w życiu nie poprę czy będzie z PSL, SLD, PiS czy PO – dla mnie to ścierwojady :>

 

KUPIECKIE DOMY TOWAROWE KDT NA ROZRÓBĘ ZAPRASZAJĄ CIE! :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Myślę że większość z was nie ma kompletnie pojęcia o ludziach tam handlujących.

Przecież od rana TVN24 non-stop ich pokazuje, coś już chyba zaprezentowali i można ze 2 słowa o nich powiedzieć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Na czerwonym pasku było przez chwilę coś o posiłkach z Płocka, widział ktoś?

 

eidt: faktycznie, Płock, Radom i Białystok

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do [gluteus maximus] z taką organizacją, zeby przez 6 godzin nie wejsc do budynku. ale czego sie spodziewać po ochroniarzach z łapanki. same lejtki ;]

zamieszki to za duzo powiedziane. raptem jedna ulica zablokowana na godzine i ze 20 osob rzucajacych w policje. tego nie mozna porownywac z tym co sie dzialo w Paryzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamieszki to za duzo powiedziane. raptem jedna ulica zablokowana na godzine i ze 20 osob rzucajacych w policje. tego nie mozna porownywac z tym co sie dzialo w Paryzu

Glowna arteria stolicy zamknieta na godzine to malo? 20 osob to aresztowali, a tych co sie pluli to bylo ciut wiecej. Poza tym nie porownuj zamieszek w Paryzu, po smierci 2 osob z likwidacja nielegalnego sklepu. Jak na moj gust to burdel jest duzo za duzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o tym sporze? - imho retoryczne pytanie :lol: Już nawet pomijając prawne aspekty sprawy, to ten blaszak w centrum miasta to obraza estetyki (której w Warszawie i tak ciężko się gdzieś doszukać). W tym miejscu powinien stanąć 500-metrowy biurowiec, żeby wreszcie coś przyćmiło PKiN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...