Skocz do zawartości
Gość Kaaban

Kupieckie Domy Towarowe

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz ale reprywatyzacja nie we wszystkich przypadkach jest konieczna, ba w tym przypadku stoje murem za państwem i za terenem, który państwu się należy! To kupcy okupowali obszar państwowy i to oni oddziaływali w negatywny sposób na państwo, a nie odwrotnie.

Taka drobna uwaga: grunt in question jest wlasnoscia samorzadu (m.st. Warszawy), a nie panstwa. Roznica moze drobna, ale wole sprostowac, zeby ktos nie nabral mylnego wrazenia (np. takiego, ze bieganie z placzem do premiera moglo odniesc jakis skutek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Taka drobna uwaga: grunt in question jest wlasnoscia samorzadu (m.st. Warszawy), a nie panstwa. Roznica moze drobna, ale wole sprostowac, zeby ktos nie nabral mylnego wrazenia (np. takiego, ze bieganie z placzem do premiera moglo odniesc jakis skutek).

http://www.tvn24.pl/-1,1611432,0,1,kdt-ska...,wiadomosc.html

o ironio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga: grunt in question jest wlasnoscia samorzadu (m.st. Warszawy), a nie panstwa. Roznica moze drobna, ale wole sprostowac, zeby ktos nie nabral mylnego wrazenia (np. takiego, ze bieganie z placzem do premiera moglo odniesc jakis skutek).

W zamyśle pisząc "państwo" mówiłem o organie władzy ponad nami, bez różnicy czy jest to własność MSW czy bezpośrednio państwa jako tego właściwego. Tak czy inaczej dzięki za sprostowanie, czasami takie babole mogą nieźle namieszać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadają jak czytam na różnych portalach odnośnie KDT. 

 

Ci ludzie mają tupet oj mają idąc do prezyndenta RP. Nie rozumiem tego kompletnie co oni chcą osiągnąć to jakieś chore parcie na szkło czy co??

 

Mam nadzieję że prokuratura/sądy ich szybko w obroty wezmą. A my i tak będziemy mieli kolejny spór 2 opcji rządzących........... Chory kraj po prostu chory.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie mają tupet oj mają idąc do prezyndenta RP. Nie rozumiem tego kompletnie co oni chcą osiągnąć to jakieś chore parcie na szkło czy co??

Z tego co słyszałem, prezydent popiera kupców i jest "zaniepokojony" reakcją władz miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Z tego co słyszałem, prezydent popiera kupców i jest "zaniepokojony" reakcją władz miasta.

Kartofel zrobi wszystko by słupek skoczył w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, prezydent popiera kupców i jest "zaniepokojony" reakcją władz miasta.

Sam de facto wpakował miastu na głowę to bandę. Porażka ten kraj. 

 

 

Słupki poparcia?? Niech ten człowiek sam zrezygnuje bo takiego prezydenta to mieć jest wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Niech ten człowiek sam zrezygnuje bo takiego prezydenta to mieć jest wstyd.

O nie. Puki można kraść to dlaczego ma rezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Mam nadzieję że prokuratura/sądy ich szybko w obroty wezmą.

...

Prawidłowo działająca prokuratura będzie miała sporo roboty bo doszło do szeregu przestępstw w związku ze szturmem najemników na halę.

Pierwsze dobrze udokumentowane na taśmach filmowych to nilegalne użycie gazu łzawiącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo działająca prokuratura będzie miała sporo roboty bo doszło do szeregu przestępstw w związku ze szturmem najemników na halę.

Pierwsze dobrze udokumentowane na taśmach filmowych to nilegalne użycie gazu łzawiącego.

Tak a dodatkowo przygotowanie do bitwy z policja/ochroną. Użycie gaśnic (zagrożenie życia??) i innych narzędzi niebezpiecznych. Nie wspominając o wezwaniu bandy debili w postaci kiboli Legii Warszawa notabene jak zawsze pokazują co potrafią..........

 

Mam nadzieję że sądy bedą bezlitosne dla tej bandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Mam nadzieję że sądy bedą bezlitosne dla tej bandy.

Z przyczyn politycznych? Bo ktoś stracil politycznie podejmując głupie decyzje o zastosowaniu

niezgodnej z prawem i zbyytecznej przemocy?

Stąd takie emocje? Banda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn politycznych? Bo ktoś stracil politycznie podejmując głupie decyzje o zastosowaniu

niezgodnej z prawem i zbyytecznej przemocy?

Stąd takie emocje? Banda?

Powiem krótko. 

 

 

Jak widzę to zawsze masz kontrargument w postaci przemocy. Otwórz oczy w końcu!!!!! 

 

Jakie przyczyny polityczne???????? Co tu do k*rwy nędzy ma polityka do tego?? Ja tam nie widziałem żadnych partii politycznych czy  coś. Może ślepy jestem...

 

Będąc właścicielem gruntu budynku czy innej nieruchomości masz PRAWO DO WYPOWIEDZENIA umowy w okresie czasu który jest określony w tej umowie. Jeżeli to nie jest RESPEKTOWANE (rozumiesz to słowo??) to masz prawo użyć wszelkich prawnych środków włącznie z eksmisją. Tak mówi prawo. 

 

A co do tego że użyto gazu czy innego ustrojstwa. To czy masz 100% pewność że atak gazem nie został wymuszony przez sytuację. Pokojowo nastawieni kupcy byli uzbrojeni po zęby i tyle. 

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie zabarykadowali w nieswoim budynku i uzbroili sie nalezalo uyc przemocy (no moze poza mordowaniem i demonstracyjnym okaleczaniem)... dla wszystkich komuchow i popierajacych metody "jest nas duzo, w [gluteus maximus] mamy prawo" polecam wyobrazic sobie sytuacje: macie ogrodek dzialkowy i pozwalacie sasiadowi uprawiac go, a pewnego dnia reygnujecie z tej umowy i kazecie mu isc gdzie indziej... czy nie uylibyscie przemocy, gdyby po wielu staraniach smial sie wam w twarz? a na koniec jeszcze na wasz widok odpalal weza i pryskal was woda?

 

jak w kraju ma byc normalnie skoro takie antyprawo jest promowane przez tak wielu krzykaczy... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

masz prawo użyć wszelkich prawnych środków włącznie z eksmisją.

 

A co do tego że użyto gazu czy innego ustrojstwa. To czy masz 100% pewność że atak gazem nie został wymuszony przez sytuację. Pokojowo nastawieni kupcy byli uzbrojeni po zęby i tyle. 

Tylko prawnych środków.

Użyto gazu niezgodnie z prawem (widziałem to w TV i mam 100% pewności) prowokując zamieszki.

 

Co do działania KDT to zajmując nielegalnie nieruchomość powodowali jakąś szkodę dla miasta którą można wycenić.

Obawiam się że ta szkoda była mniejsza niż łącznie opłaty za handel w hali.

Nie zapominaj że wszystkie decyzje o wypowiedzeniu umowy i użyciu siły niezgodnie z prawem podejmowali urzędnicy nie właściciel.

Prywatny właściciel takich głupot zazwyczaj nie robi.

Prywatny właściciel szuka zysku:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,111954,title,P...b&_ticrsn=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj że wszystkie decyzje o wypowiedzeniu umowy i użyciu siły niezgodnie z prawem podejmowali urzędnicy nie właściciel.

Prywatny właściciel takich głupot zazwyczaj nie robi.

Prywatny właściciel szuka zysku:

Ok, ale m. st. Warszawa nie jest prywatnym właścicielem i nie w każdej sytuacji musi kierować się chęcią zysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ok, ale m. st. Warszawa nie jest prywatnym właścicielem i nie w każdej sytuacji musi kierować się chęcią zysku

Miasto nie może kierować się niczym, to urzędnik reprezentujący miasto czymś się kierował (ciekawe czym)

Przy okazji urzędnicy naruszyli prywatną własność blokując prywatny teren niezgodnie z prawem:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8..._Postawili.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko prawnych środków.

Użyto gazu niezgodnie z prawem (widziałem to w TV i mam 100% pewności) prowokując zamieszki.

 

Co do działania KDT to zajmując nielegalnie nieruchomość powodowali jakąś szkodę dla miasta którą można wycenić.

Obawiam się że ta szkoda była mniejsza niż łącznie opłaty za handel w hali.

Nie zapominaj że wszystkie decyzje o wypowiedzeniu umowy i użyciu siły niezgodnie z prawem podejmowali urzędnicy nie właściciel.

Prywatny właściciel takich głupot zazwyczaj nie robi.

Prywatny właściciel szuka zysku:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,111954,title,P...b&_ticrsn=3

Miasto nie jest nastawione na zysk. Jeśli by tak było to zamiast np galerii, muzeum czy innych obiektów mielibysmy same galerie handlowe i inne obiekty tego typu. 

 

 

Poza tym taki taki obiekt jak hala KDT szpecił miasto. Poza tym jakoś kupcy z Markpolu potrafili się w kulturalny sposób wynieść z hali i tyle. 

 

 

 

Po Twoich wypowiedziach mam wrażenie że tak zawzięcie bronisz kupców jakbyś był z nimi w jakiś sposób związany. Nie mylę się?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Po Twoich wypowiedziach mam wrażenie że tak zawzięcie bronisz kupców jakbyś był z nimi w jakiś sposób związany. Nie mylę się?? 

Błędnie utożsamiasz krytykę głupiego i nilegalnego dziaania urzędników z obroną konkretnych kupców lub ich zachowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że nie jestem warszawiakiem i nie znam całej historii... ale bywałem w warszawie kilka razy i nawet udało mi się odwiedzić opisywane

miejsce i przyznam że był to jeden wielki chlew...

 

Kilka osób doszukuje się tutaj czegokolwiek aby "biedni" kupcy wyszli na pokrzywdzonych niestety tak nie jest i nigdy nie będzie... zrobili pośmiewisko z siebie i tyle... żyjemy w państwie prawa z którym sam nie zawsze się zgadzam ale niestety prawa i należy je respektować niezależnie jak głupie by się nam nie wydawało w przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z konsekwencjami... te konsekwencje mam nadzieje zostaną w pełni wyciągnięte od osób które miały czelność barykadować hale i rzucać wyzwiskami i innymi przedmiotami w policje i ochronę

 

Do całej sprawy oczywiście musiała zamieszać się polityka i szanowny prezydent RP (na szczęście kończący niedługo kadencje) bo jeśli nie są przy korycie to wszystko co robi panujący rząd i ich sojusznicy jest złe nawet jeśli nie mają argumentów na to po prostu z zasady wszystko na opak

 

 

 

Zaznaczam że nie jestem warszawiakiem i nie znam całej historii... ale bywałem w warszawie kilka razy i nawet udało mi się odwiedzić opisywane

miejsce i przyznam że był to jeden wielki chlew...

 

Kilka osób doszukuje się tutaj czegokolwiek aby "biedni" kupcy wyszli na pokrzywdzonych niestety tak nie jest i nigdy nie będzie... zrobili pośmiewisko z siebie i tyle... żyjemy w państwie prawa z którym sam nie zawsze się zgadzam ale niestety prawa i należy je respektować niezależnie jak głupie by się nam nie wydawało w przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z konsekwencjami... te konsekwencje mam nadzieje zostaną w pełni wyciągnięte od osób które miały czelność barykadować hale i rzucać wyzwiskami i innymi przedmiotami w policje i ochronę

 

Do całej sprawy oczywiście musiała zamieszać się polityka i szanowny prezydent RP (na szczęście kończący niedługo kadencje) bo jeśli nie są przy korycie to wszystko co robi panujący rząd i ich sojusznicy jest złe nawet jeśli nie mają argumentów na to po prostu z zasady wszystko na opak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto nie może kierować się niczym, to urzędnik reprezentujący miasto czymś się kierował (ciekawe czym)

Przy okazji urzędnicy naruszyli prywatną własność blokując prywatny teren niezgodnie z prawem:

Kierowal sie tym, ze planuja inwestycje: lacznik dwoch linii metra i muzeum. Musieli miec grunt pod budowe - czego nie rozumiesz, cos przeliterowac?

 

No popatrz, urzednicy naruszyli czyjas wlasnosc. I wiesz co, niespodzianka!! To samo robili kupcy zajmujac hale KDT. Czy co? Moralnosc Kalego? Bez kitu drazysz sprawe chyba tylko dla samego drazenia, bo argumentacje masz lekko "z [gluteus maximus]".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do całej sprawy oczywiście musiała zamieszać się polityka i szanowny prezydent RP (na szczęście kończący niedługo kadencje) bo jeśli nie są przy korycie to wszystko co robi panujący rząd i ich sojusznicy jest złe nawet jeśli nie mają argumentów na to po prostu z zasady wszystko na opak

To samo robiła w szczególności PO za rządów PiS więc w czym problem? Nie opowiadam się po żadnej ze stron ale nawet jeśli bardziej przychylam się decyzji likwidacji tego targowiska to jednak tyłków lizać nikomu nie będę bo tak jest w modzie patrząc na nieadekwatne do rzeczywistości sondaże w których z niewiadomych powodów PO ma podobno 50% poparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwaIP - urzednicy postapili zgodnie z prawem, sad wydal wyrok, kupcy mieli pol roku... malo tego - zabarykadowali sie i sami uzywali przemocy wobec ochrony i policji (zarowno slownej jak i fizycznej (gasnice, dresy...) imho dalsza dyskusja z obroncami tych naciagaczy-kupcow nie ma sensu...

 

teren nalezal do miasta i miasto nie ma zadnego obowiazku przedluzac dzierzawe/wynajem zwlaszcza jesli byloby to ze szkoda da wizerunku miasta... miasto nie olalo ludzi i dalo im 3 dogodne lokazliacje - kupcy jednak sie wypieli, to dostali po [gluteus maximus] i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Kierowal sie tym, ze planuja inwestycje: lacznik dwoch linii metra i muzeum. Musieli miec grunt pod budowe - czego nie rozumiesz, cos przeliterowac?

 

No popatrz, urzednicy naruszyli czyjas wlasnosc. I wiesz co, niespodzianka!! To samo robili kupcy zajmujac hale KDT. Czy co? Moralnosc Kalego? Bez kitu drazysz sprawe chyba tylko dla samego drazenia, bo argumentacje masz lekko "z [gluteus maximus]".

Zobaczymy kiedy ruszy budowa, na dzisiaj trudno mi uwierzyć że urzędnikom chodziło o rozpoczęcie budowy bo nawet nie podali daty

kiedy ma się rozpocząć.

Być może czas pokaże o co naprawdę chodziło (jak nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj chodzi o władzę lub pieniądze).

Emocjonalne, pełne agresji wypowiedzi, pani prezydent miasta i paru innych polityków sugerują inne motywacje.

O ile rozpoczęcie budowy mogło być sensownym argumentem do pozbycia sie KDT z terenu hali to do bezprawnego użycie siły

sensownych argumentów nie ma.

 

Dla jasności: nie popieram działania KDT polegającego na zajmowaniu hali wbrew decyzji sądu i trwanie tam w oczekiwaniu na

wizytę komornika . Jeśli chcieli zaprotestować przeciwko decyzjom ratusza powinni zrobić to legalnie a halę opuścić przed wizytą komornika.

Brak poparcia dla działań KDT nie oznacza u mnie poparcia dla znacznie poważniejszego łamania prawa przez odzyskujących teren hali.

To poważniejsze łamanie praw ,to nie tylko naruszenie prywatnej własności ale głównie stworzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia

lub życia kupców, policjantów, ochraniarzy, oraz obserwujących sytuację dziennikarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanka w dzien zamieszek udzielila bardzo dobrego wywiadu jakiejs stacji, niestety nie pamietam jakiej.

Odpowiedziala na wszystkie " niewygodne" pytania bardzo konkretnie i przynajmniej dla mnie przekonujaco.

dwaIP urzednikom nie chodzilo o date rozpoczecia budowy... bo ona tak szybko nie nastapi. Natomiast zeby jakiekolwiek prace mogly sie zaczac hala MUSI byc przejeta. Z tego co Hanka mowila trzeba najpierw rozpoczac przetarg na odkupienie tej hali. Pozniej trzeba ja rozebrac, przygotowac plac itp. Przetarg na budowe metra tez dobiega konca.

Pozatym po cholere kupcy byli przygotowani taktycznie jak na wojne ?

dwaIP wygladasz mi na czlowieka, ktory poprostu musi byc w opozycji, jesli jedni sie zgadzaja to ty musisz byc przeciwny, zeby byc zauwaonym. Probujesz na sile przekazac swoja racje, mimo iz kazdy usmiecha sie pod nosem czytajac co piszesz.

 

http://www.wykop.pl/link/213839/kdt-film-p...iom-sprzedawcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Probujesz na sile przekazac swoja racje, mimo iz kazdy usmiecha sie pod nosem czytajac co piszesz.

...

Nie przypuszczałem że moje wypowiedzi mogą być postrzegane jako przejawy przemocy intelektualnej :)

Ataki personalne w mioim kierunku nic nie zdziałają, (może poza rozbawieniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj że wszystkie decyzje o wypowiedzeniu umowy i użyciu siły niezgodnie z prawem podejmowali urzędnicy nie właściciel.

Prywatny właściciel takich głupot zazwyczaj nie robi.

Prywatny właściciel szuka zysku:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,111954,title,P...b&_ticrsn=3

przeoczyłeś wpisy o tym że kolejna inwestycja wymaga czasu na przygotowanie zanim położy się pierwszą cegłę? człowieku skąd tyś się urwał? a co jak miasto ma zamiar wydzierżawić tą ziemię np pod hotel. wiesz jakie to zyski będą? z 10 razy większe niżeli ta banda jełopów płaciła miastu. weź otwórz oczy i wywal te solidarnościowe ciach!ły z pokoju... co do gazu, NIE NAM TO OSĄDZAĆ! ale skoro chcesz to ok. wandalizm, niszczenie prywatnego mienia, kradzież, nie legalna demonstracja, zagrożenie zdrowia i życia. i co Ty na to? i pewnie to nie wszystko. a co cały czas zarzucasz dla ochrony? użycie gazu. opierasz się tylko na jednym argumencie i wychodzisz z założenia że to ochrona sprowokowała kupców do rozpoczęcia zamieszek. GÓWNO PRAWDA. przecież oni już od dawna byli na to przygotowani. na ile czasu przed gazowaniem, porozkręcali hydraulikę budynku, pokradli gaśnicę? a co gdyby wybuchł pożar? brak gaśnic w odpowiednich miejscach i co? miałbyś tylko 1000 zwęglonych trupów. i pewnie dalej byś twierdził że to wina miasta bo umowa o dzierżawę wygasło i miasto w pełni w zgodzie z literą prawa chciało wywalić biednych kupców na bruk... co za ignorancja...

 

mamy 21 wiek, komuna upadłą przeszło dwadzieścia lat temu i aż dziw bierze że są jeszcze ludzie którzy tego nie zauważyli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem że moje wypowiedzi mogą być postrzegane jako przejawy przemocy intelektualnej :)

Ataki personalne w mioim kierunku nic nie zdziałają, (może poza rozbawieniem)

Niezłe masz o sobie mniemanie, nie ma co :lol: .

 

No ale wracając do tematu: widziałem dzisiaj wydanie faktów z roku 2000, czyli sprzed 9 lat. Mówiono w nim o planach postawienia tej tymczasowej hali i wypowiadał się m.in jakiś przedstawiciel kupców, którego zacytuję z pamięci: "to jest tylko przejściowe rozwiązanie, na max 3 lata. Po tym czasie przeniesiemy się w inne miejsce, miasto obiecało nam pomoc w znalezieniu lokalizacji". Potem wypowiadał się jakiś urzędnik i mówił, że problemów z "odzyskaniem" terenu nie będzie, ponieważ w umowie zawarty jest zapis, że w razie takiej konieczności kupcy mogą zostać wyeksmitowaniu metodami siłowymi, o czym kupcy doskonale wiedzieli (już w momencie podpisywania umowy, 9 lat temu!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...