Skocz do zawartości
Cael

Pudło Do 6 000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad takim zestawem:

 

Mobo: Gigabyte EX58-UD5 /intel X58/

 

Proc: Intel Core i7-920

 

RAM: OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL7 Platinium

 

GPU: Gainward GeForce GTX 295 1792MB DDR3 /2x448 bit/ HDTV 2xDVI

 

HDD: Samsung 1TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

 

PSU: OCZ GameXStream 700W SLI PSU LED

 

Napęd DVD: ?

 

Obudowa - NZXT Hush Classic Series

 

System: Microsoft VISTA Home Basic OEM 64Bit SP1 PL

 

Proszę o ewentualne sugestie. Komp będzie do grania. Płyta musi mieć SLI.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda płyta pod X58 ma SLI, z tym nie będzie problemu. Polecam mocniejszy zasilacz, szczególnie jeżeli będzie się zamierzało podkręcać. Na pewno nie kupować GameXStream, mają dużo linii 12v co ogólnie nie jest najlepsze w tego typu mocnych zestawach. Podkręcony I7 i GTX 295 potrzebują zasilacza o dużej mocy. Płyta może być, jak w zasadzie każda pod X58, ja wole Asusy ale czepiał się nie będę. Co do dysku może warto by było kupić 2 takie i połączyć w RAID. Bo w takim zestawie standardowy dysk będzie tą rzeczą która go spowalnia, nie to żeby słabo działał ale RAID z pewnością go przyspieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram : lepsze będą reapery

hdd 2xsamsung 500 f2eg , robisz raid , będzie szybciej , ciszej , mniejsza szansa na awarię (2x1 talerz w 500 f2eg w stosunku do 3 w 1TB F1)

psu corsair 750 , be quiet 700 (jak masz w planach quad sli z dwóch gtx295 to 1kW byłby w sam raz)

 

każde mobo pod i7 ma sli , w końcu wszystkie płyty są oparte na x58

 

system , podziałaj na win 7 rc , a jak wyjdzie finalna wersja to sobie kupisz , teraz zakup visty jest mało opłacalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że x58 potrafi obsługiwać i cf i sli to nie problem zresztą nawet p45 czy inne chipy by to potrafiły problemem jest płatna licencja na sli i chęć nabicia sakwy przez nvidie.

 

asus p6t se może tylko obsługiwać cf ponieważ ati udostępniło darmową licencję na swoją technologie. a jako że jest to jedyna tania płyta asusa która z pozoru przynajmniej nie odstaje od innych droższych modeli/konkurentów, no to trzeba było na czymś zaoszczędzić aby być w najniższym przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system , podziałaj na win 7 rc , a jak wyjdzie finalna wersja to sobie kupisz , teraz zakup visty jest mało opłacalny

Komp ma być do gier, windows 7 jest mało kompatibilny.

 

PSU:

 

Corsair CMPSU-750HXEU czy OCZ PCPower&Cooling Silencer 750W Quad ?

 

Obydwa maja mocna linie 12V i z tego co wyczytałem są podobnej, dobrej jakości.

 

Dzięki za rady.

Edytowane przez Cael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp ma być do gier, windows 7 jest mało kompatibilny.

cóż może to zależy od konfiguracji albo od gier ,w które grasz , ale znajomy któremu zainstalowałem w7 nie narzeka (w końcu w7 to vista sp ileśtam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że im więcej SP tym więcej kłopotów z uruchomieniem aplikacji, szczególnie starszych gier. Na Win 7 nie chce działać Starcraft. To mi wystarczy.

 

Aktualna konfiguracja wygląda następująco:

 

Mobo: Gigabyte EX58-UD5

 

Proc: Intel Core i7-920

 

RAM: G.Skill DDR3 3x2048MB 2000MHz TRIDENT CL9

 

GPU: Gainward GeForce GTX 295

 

HDD: 2x Samsung 500GB F2EG

 

PSU: Corsair CMPSU-750HXEU

 

Obudowa - NZXT Hush Classic Series

 

Jeszcze jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Składam praktycznie taki sam komp jak kolega wyżej aczkolwiek jeszcze się zastanawiam czy nie wziąć mobo Bloodrage'a Foxconna. Jakie polecilibyście chłodzenie na proca- dodam że mam INTEL CORE i7 920 @ D0 więc tak na 4,2 chce go wykręcić. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cael

Jeszcze obadaj ta zasilke http://www.cooling.pl/zasilacz-antec-earth...ukt,551552.html podobna cena, a chyba lepszy, tu Ci koledzy podpowiedza :)

 

@Dutch

Scythe Mugen 2 + cichy wentyl + dobra pasta(~250zl) i brzydko jak dla mnie

Noctua NH-U12P - 270zl, 2 wentyle (1 zbedny, mozna dac do budy) i bardzo dobra pasta w zeestawie - wychodzi podobnie cenowo i lepiej wydajnosciowo.

Prolimatech Megahalems + wentyl + pasta ~ 320zl - wydajniej ale drozej, roznica w tempach 2..3 stopnie w stosunku do Noctuy gdzies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że im więcej SP tym więcej kłopotów z uruchomieniem aplikacji, szczególnie starszych gier. Na Win 7 nie chce działać Starcraft. To mi wystarczy.

Na win7 działa Starcraft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie do tematu jeśli oczywiście można :D :D :D :razz: :razz: :rolleyes:

 

Procesor: Intel Core i7-920

 

Płyta główna: Asus Rampage II Extreme /intel X58/

 

Pamięć RAM: OCZ 6GB (3x2GB) 2000MHz CL9 Reaper

 

Dysk twardy: Samsung 1TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1 lub 2x500GB + 1Tb ale to jak kasa pozwoli

 

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 295 co do grafiki to chyba odczekam ;/ bo czytałem ze ma coś w nie długim czasie wyjść nowego ;D

 

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-117FBK LabelFlash (black)

 

Obudowa: Antec Gamer Nine Hundred Two / buda po prostu mi sie podoba bez względu na cene :D takie małe zboczenie :D

 

Zasilacz: BeQuiet StraightPower E6 700W / czy wystarczający bedzie ??

 

 

no i jak jeszcze starczy siana to Noctua NH-U12P SE1366 bedzie kupiona ;]

CO MYŚLICIE O MOIM CONFIGU ?

Edytowane przez lokaty88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW

Do iCore + gTX 295 spokojnie wystarczy 750W.. Nawet do 2x295+iCore. Dopiero SLI+podkrecenie mocne iCore bedzie potrzebowac okolo 800.

Ja bym tak wpakował Tagana 750W, albo 700 - jakbyś się rozmyślił czy cuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1159zł

MSI X58 Pro /intel X58/ 769zł

Patriot 6GB (3x2GB) 1600MHz CL8 Viper LLK 495zł

Gigabyte Radeon HD4870x2 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI HDTV 1599zł

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG 390zł

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG 390zł

Pioneer DVR-117FBK LabelFlash (black) 125zł

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) 260zł

Chieftec 750W [CFT-750-14C] CableManagement 469zł

Razem: 5266zł www.esc.pl Komputer złożą prawidłowo bez dodatkowych kosztów.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakieś sugestie?

Trochę kasy wydajecie na te konfigi.. Czemu nie bierzecie pod uwagę dysku SSD pod system..? W sumie 30GB OCZ'a starczy na system (viste) nie wspominając o 60GB... Jak co, to bierz jednego SSD i 1T Samsung F2EG

 

@ixrw0w

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG 390zł - te dyski aż tak podrożały ..? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mobas bardzo do mnie przemawia :D :D :D :D :D

Jezeli chodzi o mobasa do ostrego Oc Evga Class /LE lub ut X58 DFI

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...Classified.html

Tylko odpadają już karty ATI, których itak nie planowałem :D

 

ale

 

ASUS RAMPAGE 2 EXTREME również :D

 

Jeśli chodzi o dysk SSD to ja raczej chyba dam sobie spokój z nim bo nie wierze w nie jeszcze ;/ iż czytałem ze ich żywotność jest nie zbyt długa i coś tam jeszcze z nimi było ;/ a po za tym cena ;/ nie przemawia... raid z 2óch 500 lub inny wydaje mi sie ze w jakiś sposób będzie szybszy niż 1 dysk ;] z resztą zobaczy sie jeszcze kasa sie zbiera na maszynę więc jak będzie to sie zobaczy na co wystarczy ;]

 

Ceny hurtowe może mi sie uda pochytać więc komputer nie wyjdzie mnie aż tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ar u crazy? jak to sie mowi:)? Po co ci Classified, tosz to plyta do extremalnego OC! Zamiast brac zwykla za pare stow + sdd chcesz uderzyc w cos takiego i olac ssd bo im nie ufasz? :D Cena cie przeraza, ale wydac 1600 na plyte zamiast 700-800 to jest ok ? hehe powodzenia ;)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będę miał te części po cenie hurtowej w co wierze mocno :D to czemu nie kupić takiej wykoksowanej płyty :> a po za tym ten komputer będzie miał mi służyć przez co najmniej 4-5 lat :] Więc wolałbym już mieć maszynę maszyn :D

 

A co do pamięci pod i7 to jakbym zapakował pamięci o częstotliwości 2000MHz to nie będzie problemów? Bo wszyscy jak polecają to 1600MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Skoro ta EVGA taka "wykoksowana".to czemu nie ma PCI-Ex X16 wszystkich slotów grafiki-tylko 16x i 8x? :D

A jeśli chodzi o RAID,to jak padnie któryś dysk z macierzy (a przy szajsungu jest na to duża szansa)-to Ci "wydajność" bokiem wyjdzie.

 

A co do pamięci pod i7 to jakbym zapakował pamięci o częstotliwości 2000MHz to nie będzie problemów? Bo wszyscy jak polecają to 1600MHz?

Bo są tańsze od 2000MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać Asus Revo ma wszystkie pci-ex x16 czyli True 3way sli ,a classiefide ciężko dostępne ja już czekam trochę czasu na nią. A co do SSD to czytałem też o nich że niby dopiero win7 będzie je w pełni i bez problemowo obsługiwał ,ale nie wiem na ile w tym prawdy ,sam się czaję na jakiegoś SSD. Jak będziesz miał ceny hurtowe to bierz GTX 285 w SLI a nie gtx295 ,kup tańszą płytę niż Classi i masz na gtx285 SLi.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ta EVGA taka "wykoksowana".to czemu nie ma PCI-Ex X16 wszystkich slotów grafiki-tylko 16x i 8x? :D

A jeśli chodzi o RAID,to jak padnie któryś dysk z macierzy (a przy szajsungu jest na to duża szansa)-to Ci "wydajność" bokiem wyjdzie.

 

 

Bo są tańsze od 2000MHz.

Zaraz wychodzi class 762 3x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którą budę byście polecili do tego zestawu?

 

Mobo: Gigabyte EX58-UD5

 

Proc: Intel Core i7-920 będzie kręcony na 4 ghz

 

RAM: G.Skill DDR3 3x2048MB 2000MHz TRIDENT CL9

 

GPU: - narazie pojadę na starym EVGA 8800gt SCE do czasu premiery nowych katy od nvidii

 

PSU: Corsair CMPSU-750HXEU

 

 

Mam na oku te 3 i nie wiem na którą się zdecydować?

 

http://www.cooling.pl/lian-li-pcv1110b-cza...ukt,550889.html

 

http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=33516

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._zasilacza.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...