Skocz do zawartości
Frioniel

Prędkość Przeglądarek Internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż na pewnym kanale IRC rozpoczęła się dyskusja (a raczej kłótnia) dotycząca prędkości przeglądarek internetowych. Pewien jegomość stwierdził, że najszybszą i najlepszą przeglądarką jest bezsprzecznie Firefox. Wysunąłem moje osobiste doświadczenia z tą przeglądarką opierając się na jej działaniu na trzech komputerach (dwa silne, trzeci kilkuletni grat), gdzie oznajmiłem, że jest ona wolniejsza niż konkurencja na każdym ze sprzętów. Na potwierdzenie mojego zdania podałem link do wyników z Peacekeepera. W odpowiedzi usłyszałem, że a to nie ma podanej konfiguracji sprzętowej, a to wyniki są przekłamane, a to że testy się mylą, a ów jegomość oczywiście ma rację. Dlatego postanowiłem napisać na forum i zapytać osób siedzących w temacie, jak to faktycznie jest z prędkością przeglądarek (Firefox, Opera, Chrome, Safari) i czy wyniki z Peacekeepera są wiarygodnym źródłem. Byłbym wdzięczny za jakieś linki z jakimiś testami i innymi takimi rzeczami. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle benchmarki przeglądarek są organizowane/sponsorowane przez ich twórców (Microsoft, Mozilla). Peacekeeper jest niezależnym benchmarkiem, więc jego wyniki są na pewno bardziej wiarygodne niż jakiekolwiek inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...