Skocz do zawartości
kavoo

Dd5.1/dts Przez Toslink - Jaka Karta?

Rekomendowane odpowiedzi

Wypuścić z dźwiękówki z 3 wyjść jack do 6 wejść cinch w ampli. Czyli zakupić trzy kable jack<->2xcinch ;-)

Tak, jassssssne... a głośniki komputerowe pewnie do Toslinka podłącze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablówka, Cyfra+ i większość DVD nie posiadają 6 wyjść analogowych, tylko stereo. A każdy amplituner posiada jeden zestaw 6 wejść analogowych dla jednego źródła. DVD kolega także na pewno nie podłączył analogami, bo po co skoro ma wejścia cyfrowe w ampli. Tak więc brakiem złącz nie można tego tłumaczyć, co najwyżej brakiem chęci.

Jesli slucha SACD/DVD Audio, to powinien miec podlaczone analogowo, jak raz (moze byc i cyfrowo przy okazji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mi przychodzi do głowy w kwestii podłączenia karty dźwiękowej do wejścia multichannel w amplitunerze, bez rezygnacji z zestawu głośników komputerowych, to użycie trzech takich przejściówek:

Dołączona grafika

 

Jest sens pakowania się w taką partyzantkę?

Edytowane przez kavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Takie przejściówki są do kitu.

 

A głośniki komputerowe możesz podłączać do front panelu na obudowie gdy będzie ci to potrzebne. Nie wiem zresztą po co używać glośników skoro masz amplituner i kolumny. Wydaje mi się że na siłę robisz sobie problemy i szukasz cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A głośniki komputerowe możesz podłączać do front panelu na obudowie gdy będzie ci to potrzebne.

Taki panel trzeba najpierw mieć.

 

A głośniki komputerowe możesz podłączać do front panelu na obudowie gdy będzie ci to potrzebne. Nie wiem zresztą po co używać glośników skoro masz amplituner i kolumny. Wydaje mi się że na siłę robisz sobie problemy i szukasz cudów.

Faktycznie, na siłę robię sobie problemy. Masz rację - odłączę w cholerę głośniki komputerowe i jak będę następnym razem chciał sobie w jakąs grę zagrać, to będę biegał z jednego pokoju (gdzie mam kompa) do drugiego pokoju (gdzie mam kino domowe) żeby na amplitunerze posłuchać co się w grze dzieje.

 

Rewelacyjny pomysł, całkowicie pozbawiony "problemów i cudów na siłę"... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to rozwiązanie kończące temat:

 

Zmień dźwiękówkę na X-Fi Titanium (posiada wyjście optyczne), zainstaluj Live/Connect Pack, podłącz kablem optycznym i ciesz się dźwiękiem 5.1 cokolwiek byś odtwarzał na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Connect Pack z OEM-owym Titanium na PCI-Express będzie działać? Pytam, bo wolę dmuchać na zimne, zwłaszcza że:

1. w wymaganiach Connect Packa nie widzę Titanium (są Elite Pro, Platinium i Xtreme Music/Gamer),

2. w tych samych wymaganiach widzę sterowniki X-Fi w wersji 2.18.0008 lub nowszej, a tymczasem ostatnia wersja sterów dla tego Titanium to 2.17.0006.

 

Wolałbym nie wydawać pieniędzy tylko po to, żeby kolejna karta dołączyła do X-Fi na półce z etykietką pt. "ciach!o warte i niepotrzebne"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zainstalowac zmodowane stery od Daniel K i maz DDL na X-fi :)

 

a z innej beczki ... zna ktos jakis działajacy plugin do winampa ktory odtwarza pliki dts i ac3 i pusci to przez SPDIF do ampli?

zessalem sobie in_winampac3 ale albo ja nie umiem tego skonfigurowac albo to nie dziala .. tylko szum jest albo stereo :/

dzwiek w filmach i grach mam normalnie 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle brednie wypisujesz....nie puścisz flac w nic przebranego...z kompa zawsze idzie pcm...czy to na D/A czy na cyfrę....passtrough puszcza ewentualnie DD/DTS.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to walnięte i zamotane ale po cyfrze się da się puścić flaca "przebranego" jako dts też nie wierzyłem, że to możliwe dopóki nie sprawdziłem i nie zobaczyłem. A PCM owszem jak najbardziej ale jego post nie ma nic do PCM'u a traktuje o DTS'ie włąsnie po passthrough tylko zamiast stratnego 5.1 mamy zakamuflowanego flaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle brednie wypisujesz....nie puścisz flac w nic przebranego...z kompa zawsze idzie pcm...czy to na D/A czy na cyfrę....passtrough puszcza ewentualnie DD/DTS.....

Nie napisałem że "puszczę flac w coś przebranego" (czytanie ze zrozumieniem się kłania) ... tylko odtworzę flac w foobar z zawartym surowym DTS i ampli odtworzy dźwięk (zaświeci się DTS) a nie cyfrowy szum

 

I jak to się niby robi?

Trzeba mieć kartę umożliwiającą transmisję bitperfect , przezroczysty system operacyjny/sterowniki, wszystko poprawnie skonfigurowane (głośność na max, odpowiednie parametry łacza SPDIF) i spreparowany plik zawierający surowy DTS.

 

Mi się udała transmisja na Realtek 883 (z najnowszymi sterami ... na 888 muszę jeszcze spróbować) , Vista X64, wyjście SPDIF musiało pracować przy 24 bit 48K jeśli dobrze pamiętam ...

 

może to walnięte i zamotane ale po cyfrze się da się puścić flaca "przebranego" jako dts też nie wierzyłem, że to możliwe dopóki nie sprawdziłem i nie zobaczyłem. A PCM owszem jak najbardziej ale jego post nie ma nic do PCM'u a traktuje o DTS'ie włąsnie po passthrough tylko zamiast stratnego 5.1 mamy zakamuflowanego flaca.

Nie da się puścić surowego flac do ampli bo ampli nie mają dekoderów flac. Da się puścić jedynie DTS zakamuflowanego jako flac (ampli będzie widział DTS a Ty będziesz odtwarzał flac który będzie dekompresowany do PCM {będącym na prawdę surowym DTS i taka postać będzie wychodzić poprzez SPDIF}) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie, ze wiecej jest z tym palowania niz to warte ;)

No pewnie (jeśli chcesz traktować używanie takich plików jako normalny materiał do słuchania swojej muzyki) .... ja tego używam tylko po to by sprawdzić czy karta potrafi pracować idealnie co do bitu czy jednak coś wnosi od siebie. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejako podepne sie pod temat , dzis kupilem w bardzo atrakcyjnej cenie wzmaka AV Yamaha 765

polaczony optykiem (toslink) z X-Fi daje czadu na 4 kanaly ( obecnie mam tylko 4 kolumny ) oczywiscie dzieli sygnal na kazda z kolumn z osobna tak ze mozna

doswiadczyc efektow dzwieku dookolnego , mam kilka dem DTS wszystlo chula , test z Creativa tez .

 

Dziwne , nieprawdaz ?

 

skoro ktos wczesniej pisal ze po Toslinku mozna puscic tylko STEREO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo można puścić tylko stereo to 765 to rx-v765 ? bo jak tak to postaraj się wyłączyć enkodery a przestanie iść. Najłatwiej sprawdzić czy sygnał jest czysty uruchamiając pure direct jak nic nie leci to znaczy, że masz zakodowany 5.1 jak leci to znaczy ze idzie czysty PCM jak po przełączeniu na DSP widzisz DTS to sprawdź czy to nie jest neo czy coś w ten deseń inaczej nie wiem o co kaman ale przepuszczenie nie zakodowanego 5.1 przez optyk jest nie możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385

 

Wykonalem prosty test

 

Pure Direct On : ( wyswietlacz na wzmaku zgaszony wszystkie bajery off )

puscilem test kolumn z panelu X-Fi i leci po Toslinku kazda kolumna nie zaleznie :) heh dziwne nieprawdaz ?

 

 

do tego wykonalem test odtwarzajac pliki .m2ts z dema na plycie BD DTS / DTS HD

i wszystkie chodza na niezaleznych 4 glosnikach , bo narazie tylko tyle posiadam .

 

widac

CUDA nie tylko od NVidi

 

Tak na powaznie X-Fi z pluginem DTS Neo PC cos tam kopresuje w locie ze potem wzmacniacz potrafi z tego wyseperowac poszczegolne kanaly

ale ze robi to na Pure Direct , to sie sam zdziwilem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nikt tu nie pisał, że nie można po toslinku puścić DTS :lol:

Po toslinku nie można puścić lpcm - bezstratny 24/96(używany przy dts HD itp) w 5.1, tylko max stereo, a to zupełnie co innego. DTS to stratny format i dla niego został toslink stworzony więc dlaczego miałoby nie iść w 5.1?

 

A co do tego dema to komp sam wybrał sobie dts zwykły(jak masz ścieżkę w dts hd to musi być też zwykły dts), zapewniam Cię, że jeśli chcesz mieć dts hd to tylko hdmi lub analog, innej opcji nie ma. Choć na 765 to i tak pewnie różnicy by nie było.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...