Skocz do zawartości
mielony

1700 niedopodkrecenia-ratunku!!

Rekomendowane odpowiedzi

czesc!!

zakupilem w piatek antka 1700+ dut3c 978397726047 jiuhb o3o9 upmw

wiec parametry ma dobre i dziala tlyko na ustaweiniach defaultowych 11x133. jesli podniose fsb do 166 i mnozik na 10.5 to startuje ale przy starcie bencha2001se sie resetuje o mnozniku 11 moge zapomniec bo sypie sie przed postowaniem o zmianie napicia tez bo zmienie na 1.625 i sypie sie przy starcie windowsow(zadne napiecie oprocz default niehula) probowalem podniesc napicie ramu na 2.7 i dalej to samo moj sprzet to soltek sl-75drv5 256mb333 spectec ,baracuda 40gb i zasilasz codegen 300wat(sprawdzalem na innym tosamo) ratujcie bo jak sie okaze ze wadliwy to w poniedzilaek ide reklamowac

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zareklamujesz ?

"Prosze Pana chcialem zareklamowac ten procesor bo sie nie chce podkrecac !"

Powody do reklamacji masz tylko wtedy gdy na default bedzie Ci sie wykladal.

IMHO masz cos zle skonfigurowane albo plyta nie wyrabia bo malo prawdopodobne zeby ten procek nie chcial smigac przy 1700MHz

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc!!

zakupilem w piatek antka 1700+ dut3c 978397726047 jiuhb o3o9 upmw

wiec parametry ma dobre i dziala tlyko na ustaweiniach defaultowych 11x133. jesli podniose fsb do 166 i mnozik na 10.5 to startuje ale przy starcie bencha2001se sie resetuje o mnozniku 11 moge zapomniec bo sypie sie przed postowaniem o zmianie napicia tez bo zmienie na 1.625 i sypie sie przy starcie windowsow(zadne napiecie oprocz default niehula) probowalem podniesc napicie ramu na 2.7 i dalej to samo moj sprzet to soltek sl-75drv5 256mb333 spectec ,baracuda 40gb i zasilasz codegen 300wat(sprawdzalem na innym tosamo) ratujcie bo jak sie okaze ze wadliwy to w poniedzilaek ide reklamowac

pozdrowka

Jeżeli to pradwa, że ten procek tj. 1700+ dut3c 978397726047 jiuhb o3o9 upmw nie chce w ogóle @ - a zmianę mnożnika możesz ..... to -stary masz cholernego pecha - bo jesteś takim pierwszym POWAŻNYNM PECHOWCEM.

Ale chyba scenariusz tu jest inny ( ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc!!

zakupilem w piatek antka 1700+ dut3c 978397726047 jiuhb o3o9 upmw

wiec parametry ma dobre i dziala tlyko na ustaweiniach defaultowych 11x133. jesli podniose fsb do 166 i mnozik na 10.5 to startuje ale przy starcie bencha2001se sie resetuje o mnozniku 11 moge zapomniec bo sypie sie przed postowaniem o zmianie napicia tez bo zmienie na 1.625 i sypie sie przy starcie windowsow(zadne napiecie oprocz default niehula) probowalem podniesc napicie ramu na 2.7 i dalej to samo moj sprzet to soltek sl-75drv5 256mb333 spectec ,baracuda 40gb i zasilasz codegen 300wat(sprawdzalem na innym tosamo) ratujcie bo jak sie okaze ze wadliwy to w poniedzilaek ide reklamowac

pozdrowka

Według mnie to wina płyty, a nie procka!

Na pierwszych DRV5 nie wyciągniesz FSB=166 :?

Było o tym trochę http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=202...&highlight=drv5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc!!

zakupilem w piatek antka 1700+ dut3c 978397726047 jiuhb o3o9 upmw

wiec parametry ma dobre i dziala tlyko na ustaweiniach defaultowych 11x133. jesli podniose fsb do 166 i mnozik na 10.5 to startuje ale przy starcie bencha2001se sie resetuje o mnozniku 11 moge zapomniec bo sypie sie przed postowaniem o zmianie napicia tez bo zmienie na 1.625 i sypie sie przy starcie windowsow(zadne napiecie oprocz default niehula) probowalem podniesc napicie ramu na 2.7 i dalej to samo moj sprzet to soltek sl-75drv5 256mb333 spectec ,baracuda 40gb i zasilasz codegen 300wat(sprawdzalem na innym tosamo) ratujcie bo jak sie okaze ze wadliwy to w poniedzilaek ide reklamowac

pozdrowka

No własnie też zakupiłem axp1700+ i mam problemy z podkręcaniem (DLT3c JUIHB 308) 1.5V

 

Ale mi się wydaję że to nie wina procka jest. Posiadam Solteka DRV5-c i pamięci 256MB SPECTEK DDR333MHz.(a druga kostka 256MB Spectek266MHz)

Wydaje mi się że problemy z podkręcaniem wynikają z tego, iż pamięci nie wyrabiają... Przecież posiadamy dwa rózne modele procesorów (tzn. serie)...

 

Otóż też nie chciał wystartować na FSB=166. Gdy wyjąłem te pamiatki 266MHz, i zostawiłem same 333, zresetowałem biosa, podniosłem napięcie do 1,7V, wtedy odpalił się na 2600+ (12,5*166).

 

Zabrałem się za "podrasowywanie pamięci" (CL2, 4bank..itp.)

Ale niesttey po następnym restarcie, komp "pikał" że w slotach nie ma włożonych pamięci ram...i to tak było dziwnie...raz się odpalał, a raz nie....

(temperatura 38-42 stopnie, chłodzenie TITAN)

Ja tam bym obwiniał sławne SPECTEKI, a nie procka.....no nie wiem....może ktoś nam pomoże?? Jakie są dobre i nie drogie pamiątki, z którym da się dużo zrobić ???;-)/podrasować??;-)

 

Wiem jeszcze, że na tym solteku można podnieść napięcie dla pamięci RAM (dipami), może to by pomogło, czy nic nie uszkodzę?? (na maxa mogę dać 2,7V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc!!

.... zasilasz codegen 300wat(sprawdzalem na innym tosamo) ....

sprawdzales na innym codegenie, czy na zasilce innej firmy???
od Codogena to daleko

czesc!!

zakupilem w piatek antka 1700+ dut3c 978397726047 jiuhb o3o9 upmw

wiec parametry ma dobre i dziala tlyko na ustaweiniach defaultowych 11x133. jesli podniose fsb do 166 i mnozik na 10.5 to startuje ale przy starcie bencha2001se sie resetuje o mnozniku 11 moge zapomniec bo sypie sie przed postowaniem o zmianie napicia tez bo zmienie na 1.625 i sypie sie przy starcie windowsow(zadne napiecie oprocz default niehula) probowalem podniesc napicie ramu na 2.7 i dalej to samo moj sprzet to soltek sl-75drv5 256mb333 spectec ,baracuda 40gb i zasilasz codegen 300wat(sprawdzalem na innym tosamo) ratujcie bo jak sie okaze ze wadliwy to w poniedzilaek ide reklamowac

pozdrowka

nie placz ,wina plyty,ale nie bedzie tak zle

ustaw sobie 12.5x 133 i sprawdz ,pozniej 12.5x150

jak pojdzie to wyzej jest watek o odblokowaniu mnoznikow >12.5 za pomoca drucika i krecisz spokojnie

no i nowy biosik zapusc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta chodzi na fsb=166 nawet wiecej bo wczesniej miaelm atl 1200 i krecilem go do 180...pamieci mam 333 wiec jak to bie masz powinin mi pojsc na 166 i z tym mnoznikiem...i tez prosze was o pomoc co gdzie jak ustawic jakies napiecia czy cos bo odpowiedzi w stulu masz pecha napewno mi niepomoga a jesli niepojdzie mi nic wyzej niz 11x133 to ide reklamowac i bede sie klucic dopoki mi niedzadza innego procka!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z nowym biosem,zmieniales kiedys bios?

bo jezeli masz plyte z pierwszych wypustow na orginalnym biosie to moze miec problemy z obsluga 0.13 wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z nowym biosem,zmieniales kiedys bios?

bo jezeli masz plyte z pierwszych wypustow na orginalnym biosie to moze miec problemy z obsluga 0.13 wogole

ja mam bios T1.8 i solteka DRV5-C (czyli powinien bez problemów obsługiwać 166FSB)

 

ale coś nie dizała....pomoże mi ktoś ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przechodzi 3dmarka na ustawieniach:

 

axp 1700+@2000+ (12,5*133)

 

Pamięci:

 

taktowanie : 133MHz

CL2

Fastest

4 bank

burst 8

4 level

1T command

 

Grafika:

220 rdzeń

500 pamięć

 

Chodził dziisaj 5h i 49 minut na 3dmarku i się nie zawiesił....

 

wynik: 7840pkt.

 

Co to jest Dram i CPU skew level na tej płycie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masza -> tobie to sie ram wykrzacza na 333 i cl2 wiec tak nie ustawiaj

 

a tak wogole to podnoscie napiecie na 1.8v jak sprawdzacie 2600+

bo niby tak sie swietnie kreca,ale szczesciarzom

ja stery pechowiec tak jak w podpisie na 1.8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na tych ustawieniach niestety tez nieprzechodzi :( najbardziej mnie zastanawia to ze niemoge wogle zmienic napicia na vcore bo odrazu sie resetuje i tlyko clear cmos

ach ten soltek

a kiedys takie spoko plyty robil (KV+ i KAV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem przed chila na zasilaczu kumpla maxpower tlyko 250wat i przy ustawieniu 166x12.5 nawet nie jeknie moze to rzeczywsicie wina zasilki sprawdzalem na codegen 300wat i 250wat niema mowy o zmianie napicia komputer prezd postowaniem pipczy moze zwiekszyc napicie na agp..a czy specteki to sa kijowe pamieci bo troche sie w tym nieorinetuje?

ratujcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem przed chila na zasilaczu kumpla maxpower tlyko 250wat i przy ustawieniu 166x12.5 nawet nie jeknie moze to rzeczywsicie wina zasilki sprawdzalem na codegen 300wat i 250wat niema mowy o zmianie napicia komputer prezd postowaniem pipczy moze zwiekszyc napicie na agp..a czy specteki to sa kijowe pamieci bo troche sie w tym nieorinetuje?

ratujcie

Mam dokładnie to samo....raz pipczy, a raz jest cicho..a po wyjęciu kostki 266 i pozostawieniu 333, zwiększeniu napiecia Vcore do 1,7V , się włączył.

Ale po "podrasowaniu" pamiątek, znów zaczał pipczeć...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok panowie temat zakonczony 

nowe chlodznie spire falonrock II

agp +0.1v

ram +0.2v

i przechodzi bench na 11x166

dzieki wszstkim za rady krece dalej!!!!

pozdraiwam

Jak juz bedziesz krecil to fajnie by bylo gdybys sprawdzil czy Ci plyta poleci na fsb200 ,bo u mnie max to 190.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łaaaaaaaaaaaaaa

 

FSB 166 Mnożnik 12 = 2400+

 

JEJEJe ruszył jak mu podnisłem napiecie na pamięciach i AGP, zrobiłem tak samiutko jak Ty!! i dziąła !!!!!!!!!! Na procku wcale nie trzeba było podbijać łaaa 9200 pkt w 3dmarku ! ;-)))))

 

Tylko musiałem wyjąc jedną kostkę (tą 266) bo się podczas 3dmarka wywalał do windows...lub sam się resetował...

 

Chłodzenie Titan (duży srebrny) temp. 42 stopnie to max miał ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super masza!!! mi idzie tlko 11,5x166 bo wyzje musze podniesc napiecie na vcore a wtedy spada napicie +5V do 4.94v-4,91v a to jusz wina niestety kiepskiego codegena.temp max po benchu 48 ale jak posmaruje pasta srebrna pewnie spadnie o kilka stopni.mam jeszcze jedno pytanko do solteka-niepokazuje mi ilosci obrotow na wiatraku,sprawdzalem na 2 i zaden nie pokazuje moze wie ktos dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłacz wiatrak do CPU2 (na płycie, taki żółte gniazdko, z lewej strony chyba procka, obok LPT).

Dokładnie w instrukcji MOBO jest to FAN2.

 

Mi poszedł bez podnoszenia Vcore na 12*166. Na 12,5 się zaiweszął.

Wąłśnie jutro zamieniam pamiątki specteki na Kingstonki 333, to się będzie działo ;-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Specteki 333 najszybciej szły:

 

Ram Frequency 166MHz

Dram Timing Manual

Cas Latency (CL): 2

Bank interleave: 4 bank

Burst lenght: 8

Queue depth: 4 level

Command rate: 1T command

Performance: Fastest

 

miałem 9200 3dmarków (2k1SE), na 1700@2400+ i tych ustawieniach ramek.

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...