Skocz do zawartości
unit1.cpp

System Plików Raw We Wszystkich Napędach Wymiennych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj problem polega na tym, ze ni z tąd ni z owad wszystkie napedy wymienne zmieniły system plików na RAW co oczywiscie uniemozliwia korzystanie z nich. Mam na mysli wszystkie napedy DVD, pendrivy, karty pamieci, pamieci flash nawet wirtualne napędy. Oczywiscie na linuxie na tym samym komputerze wszystko działa. Wyglada to tak: podpinam pendrive lub wsadzam plytke DVD, probuje otworzyc exploratorem i wyskakuje informacja, dla pendrive proponuje mi go sformatowac co oczywiscie nic nie daje, dla plytek DVD oraz napedow wirtualnych: 'Włoz dysk do stacji dyskow...'. Partycje z dysku twardego odczytuje bez problemu. TestDisk'iem nie da sie nic na to poradzić. ComboFix to samo. Przywracanie systemu nie wchodzi w gre, to sie dosyć dawno skopalo. Format systemowej nie wchodzi w gre. System WinXP.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Myślę że problemy są conajmniej 2:

- optyki (w tym wirtualne) najczęściej cierpią z powodu uszkodzonego/wadliwego softu nagrywającego - najczęściej pomaga wywalenie wpisów upper/lower filters, ale nie zawsze - czasem trzeba odinstalować i ponownie zainstalować soft, dotyczy to również programów typu DaemonTools, itp. Czasem jest to wina uszkodzonych driverów chipsetu - reinstall. Jakby co kolejność powinna być taka: najpierw wywalasz soft, reinstal sterów, ładujesz soft z powrotem

- karty pamięci, pendrive itp - przyznam szczerze sprawa jest trochę dziwna... a raczej dość rzadko spotykana - jeśli czytnik kart masz na USB to wyjaśnienie może być proste - USB też ma ustawienia upper/lower filters które mogą być skopane. Dziwne tylko że te dwa problemy wystąpiły jednocześnie...

 

Ogólnie RAW file system oznacza 2 możliwości: ^jw^, czyli uszkodzenie sterów, lub złe wpisy w rejestrze - ale jest jeszcze jedna - złe oznaczenie OEM_ID na nośnikach - może to być spowodowane jakimś softem do robienia obrazów, formatowania lub naprawiania dysków, ale także przerwaniem operacji formatowania "w połowie" -> tylko że takie sprawy teoretycznie naprawia pełny format...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz ważnych aplikacji w systemie/ustawień poczty itp w rejestrach, to zamiast naprawy/instalacji systemu wystarczy przywrócić oryginalny rejestr systemu.

 

Działający rejestr jest tu:

(1) C:\WINDOWS\system32\config\

 

Kopia bezpieczeństwa jest tu:

(2) C:\WINDOWS\repair\

 

Wystarczy przekopiować plik "system" z lokalizacji (2) do lokalizacji (1).

Jeśli nie pomoże, to nie zawadzi także "software".

 

Wcześniej utwórz nowe konto w systemie i sprawdź, czy na nim jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ilear, google nic mi nie chce powiedziec na ten temat, duzo szukalem, ale ludzie opisujący podobny problem najczesciej maja problem z jednym pendrivem lub plytka nagrana w systemie RAW.

@tomazzi, w swoim kompie nie mam nagrywarki, wiec softu do nagrywania nawet nie instalowałem. Daemony juz instalowałem i wywałałem dziesiatki razy i nie tylko je, inne emulatory również. Drivery od chipsetu także reinstalowałem, to bylo moje pierwsze przypuszczenie.

Niestety gniazda USB są podpinane bezposrednio pod plyte główną.

Zauważyłem jednak ciekawą rzecz:

1. Mam nawigacje GPS i do odtworzenia na niej karty microSD potrzebowałem narzedzia Windows AcitveSync czy jakos tak. Co mnie zdziwiło, system wtedy czytał karte bez problemu!. Moglem sie dostac do niej nawet bezposrednio z 'Mojego komputera'.

2. Co do plytek DVD i napedów wirtualnych, po ich zamontowaniu i użyciu programu Nero CD/DVD Speed, moge sobie podejzec jakie on tam pliki skanuje i wiem ze je widzi, ja tez, jednak tylko nazwy. To samo Alcohol 120%, po zamontowaniu obrazu, w tym programie widze cala strukture plikow, wszystko co jest aktualnie zamontowane. Nie da sie tego tylko exploratorem otworzyć.

 

Nie przypominam sobie takze zebym uzywal jakis softow do naprawiania dysków itp.

 

@ullisses, problem w tym że własnie mam dużo ważnych aplikacji poinstalowanych i dlatego na razie format też nie wchodzi w gre. Spróbuje z innym kontem i dam znać.

 

EDIT: Utworzyłem nowe konto jednak na nim problem dalej występuje.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Niestety gniazda USB są podpinane bezposrednio pod plyte główną.

Zauważyłem jednak ciekawą rzecz:

1. Mam nawigacje GPS i do odtworzenia na niej karty microSD potrzebowałem narzedzia Windows AcitveSync czy jakos tak. Co mnie zdziwiło, system wtedy czytał karte bez problemu!. Moglem sie dostac do niej nawet bezposrednio z 'Mojego komputera'.

2. Co do plytek DVD i napedów wirtualnych, po ich zamontowaniu i użyciu programu Nero CD/DVD Speed, moge sobie podejzec jakie on tam pliki skanuje i wiem ze je widzi, ja tez, jednak tylko nazwy. To samo Alcohol 120%, po zamontowaniu obrazu, w tym programie widze cala strukture plikow, wszystko co jest aktualnie zamontowane. Nie da sie tego tylko exploratorem otworzyć.

USB to USB - nie ważne gdzie są gniazda - system rozróżnia jedynie UHCI/EHCI. Czy np. Windows Commander widzi dyski?

 

edit: apropos "filtrów": co dokładnie skasowałeś? (ścieżka) poza tym czasami brak ustawień u/l filters stwarza takie same problemy jak ich zła wartość - dlatego właśnie czasem potrzebny jest reinstal softu (albo przynajmniej odtworzenie wpisów z plików *.inf)

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Windows Commander oraz podobne nie widza dysków.

Mialem tylko Lowerfilters, znajdował sie tutaj: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

ehh, przez Ciebie musiałem windę odpalić :lol:

... normalnie bym zlał ten temat, ale ponieważ a) jest to dość ciekawe uszkodzenie b) często naprawiam windę u "znajomych" więc może mi się to przydać: zrzuć mi na PW <albo do tematu> zawartość HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\ <klucze/podklucze/wartości> może będę w stanie pomóc, aczkolwiek nie obiecuję

 

ps. Class zawiera potencjalnie "niebezpieczne" wpisy - info o Twoim kompie, więc polecam PW, chyba że mi nie ufasz - nie ma problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

poprostu wrzuć zipa z wyeksportowanymi kluczami...

aha, bom zapomniał spytać: nie masz czasem masy plików *.CHK?

 

...na codzień... hmm powiedzmy 50% linux, po 25% bsd i winda. W domu siedzę głównie na ubu - tej "najgorszej" dystrybucji linuxa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało Ci się rozwiązać ten problem? mi pojawił się bardzo podobny wczoraj i nie chce czytać żadnej z trzech płyt dvd które zgrywał mi kumpel a co najlepsze - przestały mi działać również dyski które sam nagrywałem tydzień temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

TEN (system plików RAW) problem dotknął mnie i paru innych moich kolegów.Dawno.

Odkąd nie pozwalam "czyścicielom" rejestru automatycznie go czyścić, problem się nie pojawił. Otuż programy do wypalania tworzą 'bazę danych' , np. Nero - ZAWSZE wypali w systemie plików RAW gdy jej nie posiada! Wpis w rejestrze dotyczący tej bazy danych jest zawsze traktowany jako NIEPOTRZEBNY i kasowany. Aby tego uniknąć, należy uważać co się kasuje. Na przykładzie Nero 6 podam jak naprawić problem.

Są tu dwie aplikacje: Nero Burning Rom i Nero Express

Nero Burning Rom: Klikasz kolejno: plik > preferencje > zakładka: baza danych > w 'Użyj lokalnej bazy CD Nero' zaznacz okno 'baza danych użytkownika'. Następnie > Zastosuj. Pojawi się okno wyboru folderu gdzie ma być utworzona ta baza. Wybierasz 'Documents and Settings/twoje konto/dane aplikacji/Ahead i OK. Pojawi się informacja o pomyślnym utworzeniu bazy danych. Od tej pory nagrywasz płyty w systemie plików CDFS dla CD-R i UDF dla DVD-R. Dla aplikacji Nero expres podobnie, tylko należy po otwarciu okna, wktórym dodaje się pliki do zapisu kliknąć przycisk 'Więcej' > 'Konfiguruj' i dostajesz się do okna 'Preferencje'. Reszta jest taka sama, opisałem to wyżej.

Pozostaje tylko jeszcze pytanie: CZYM odczytać płytę wypaloną w systemie plików RAW? Odsyłanie do Google (z czym już się spotkałem...) jest żartem, bo od 6 miesięcy nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

np. Nero - ZAWSZE wypali w systemie plików RAW gdy jej nie posiada!

hmm, dziwne, bo gdy jeszcze używałem NERO to zawsze wyłączałem bazę ;)

 

Myślę że poprostu NERO odtwarza całość/większość ustawień napędu przy okazji ustawiania nowej bazy -> aczkolwiek jeśli jest to prawda to Twoje spostrzeżenie jest ważne -> może komuś pomóc.

 

Programy czyszczące: racja - większość ludzi nie potrafi zadecydować co jest do usunięcia a co nie. W trybie "auto" programy czyszczące uszkadzają rejestr - zawsze - tylko nie zawsze prowadzi to do poważnych kłopotów.

 

PS. w przypadku unit1.cpp problem był akurat inny - miał poprostu zniszczony system - najprawdopodobniej zniszczył go chkdisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...