Skocz do zawartości
kaczorkcx

Jaki Procek Do Zestawu Z Podpisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprzęcik mam w podpisie - myślę nad zmianą procka na coś konkretniejszego. Największym wyzwaniem dla niego byłby oczywiście gry. W tym momencie pojawiają się moje wątpliwości - słaba 4-rdzeniówka czy mocniejsze 2 rdzenie. Modele o których myślę:

E8400

Xeon E3110

czy może:

Q9400

Czy ładowanie tych procków pod HD4850 ma sens? Może lepiej wziąć coś słabszego (jeśli nie będzie różnicy w grach) bo ogólnie do pracy codziennej to co mam nie budzi większych zastrzeżeń (po OC). Proszę o jakieś porady.

Pozdrawiam.

 

PS Dodam, że te ceny procków z moich propozycji to już max czyli mówimy o kwocie do 750 zł.

Edytowane przez kaczorkcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Q9400, choć szkoda, że kwota do 750 zł - za ~800zł można dorwać Q9550, a to jest lepsza propozycja. Wygrzeb brakującą kwotę spod ziemi - sprzedaj, na przykład, przed zakupem nowego proca swojego Pentiuma.

 

Czy ładowanie tych procków pod HD4850 ma sens?

Jak widać po mojej sygnaturze - tak :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyborem będzie, zmień platformę na Phenom II, sprzedaj płytę, proca i pamięci na allegro. Od razu mówię że na AM3 będziesz miał już przyszłość. Pakowanie się w przestarzały socket 775 nic nie wniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię że na AM3 będziesz miał już przyszłość. Pakowanie się w przestarzały socket 775 nic nie wniesie.

Pracujesz w AMD, że wiesz takie rzeczy? 100% pewności nie ma, że na SB750 będzie coś nowego - prędzej na SB850...

 

Core 2 Quad jest na tyle dobrym procesorem, że można brać śmiało - na 2 lata solidnego grania starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz w AMD, że wiesz takie rzeczy? 100% pewności nie ma, że na SB750 będzie coś nowego - prędzej na SB850...

Tak wiem, na AM3 dużo rzeczy jest w planach.

 

Core 2 Quad

 

Fanboy? Posiadasz to polecasz? Ja aktualnie mam e5200 2,5@4,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyborem będzie, zmień platformę na Phenom II, sprzedaj płytę, proca i pamięci na allegro. Od razu mówię że na AM3 będziesz miał już przyszłość. Pakowanie się w przestarzały socket 775 nic nie wniesie.

 

sprzedawać taką fajną płytę? Nie wiem czy by mi wystarczyło siana na zmianę platformy bo jednak nowa płyta, proc i ddr3 kosztują swoje - co bys proponował?

 

jeśli chodzi o Q9550 w cenie hurtowej w tej chwili widzę ponad 850 zł i ponad 900 dla klienta końcowego więc trochę sporo. Pytanie czy Q8400 jest lepszy od tego Xeona faktycznie przy graniu - chodzi mi o to która gra wymaga 4 rdzeni? Bo jednak takty większe można uzyskać na E3110 jak dobrze rozumiem, no i dwa razy więcej pamięci na rdzeń przypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawaj.

 

Trochę mniej:

 

3333489[/snapback]

Fanboy? Posiadasz to polecasz? Ja aktualnie mam e5200 2,5@4,0

Przejrzyj moje posty w tym dziale... Polecam zarówno AMD, jak i Intela. Zależy od kategorii cenowej.

 

Zarzuty niskiego lotu...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gi3r3k

Testy oznaczają 2-4 krotny przyrost wydajności w grach względem mojego procka - robi wrażenie, a myślałem że ten e2140 nie jest zły hehe. Widzę, że to już zabytek jest. Przekonałem się, że jednak 4 rdzenie robią różnicę. No i te ceny też niezłe... Może się faktycznie skuszę na tego Q9550 - kawał luja z niego... Swoją droga ciekawe jak by na nim pykało GTA4 (przy HD4850 512 a nie jak w teście 4870 1G) - jak wygląda liczba FPSów na twoim zestawiku?

 

Pytanie pomocnicze - Q9550 obsługuje virtualizacje? To ważne dla mnie bo używam często linuxa, a przy moim raidzie nie mam jak go zainstalować obok windy - raczej muszę pracować na VirtualBoxie.

Edytowane przez kaczorkcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na mój mini-test w sygnaturze :wink: .

 

HD4850 z 512MB starczy - wystarczy zastosować sztuczkę opisaną tutaj:

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,674715/...cards/Practice/

 

... a można grać w detalach większość na high praktycznie bez zacinek na wykręconym Quadzie.

 

Q9400 i Q9550 obsługują wirtualizację.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam, bo gdzies czytałem o Phenomach II dual core z możliwością odblokowania 4 rdzeni ktoś jest obeznany w temacie? Jakie płyty główne obsługują takie unlocki? A i jeszcze czy jest to możliwe z DDR2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

tak

prawde mowiac, to chyba najlepsze wyjscie, gdybym mial zbyt kaski tez bym zrobil taki myk ;] 4rdzenie przy odrobinie szczescia, i swietne oc plus w odroznieniu od c2d niskie tempy - to daje kopa nie tylko w 3dmarkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

prawde mowiac, to chyba najlepsze wyjscie, gdybym mial zbyt kaski tez bym zrobil taki myk ;] 4rdzenie przy odrobinie szczescia, i swietne oc plus w odroznieniu od c2d niskie tempy - to daje kopa nie tylko w 3dmarkach

właśnie do takiego wniosku doszedłem, poza tym AMD mi służył dobrze od 2001 roku aż do zakupu e2140 w 2008 jakoś, a skoro AMD wraca do formy to też nie ma co wspierać monopolu intela... Poza tym jest tutaj opcja przejścia na DDR3 - ceny już są w miarę przyzwoite. Tylko teraz będzie trzeba znaleźć kogoś na mój stary sprzęt. BTW o tej płycie co pokazałeś myślałem - zależy mi na RAIDzie. CrossFire też może sie przydac jak przyjdzie ochota na drugiego radka... tylko pytanie na ile w tej chwili Gigabyte jest porównywalny jakościowo z DFI moim... oraz na ile wydajny bedzie Phenom II 550 w razie gdyby nie chciał się odblokowac... Ale i tak chyba łyknie E8400? A już mojego E2140 z palcem w d...dziurce nosowej :)

 

ps dodalem sygnaturke żeby było wiadomo o jakim sprzecie mowa... mam nadzieje że nie jest za długa znów...

Edytowane przez kaczorkcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

testy mowia same za siebie. phenom na 2 rdzeniach niebardzo lyknie e8400, ale bedzie deptal piety, przy oc jakie prezentuja te amd'ki. przy 4 rdzeniach, e84 odstawi.

co do plyty - gigabyte robi solidne plyty, z duzymi mozliwosciami oc. moze nie jest to poziom dfi, ale mimo to jest to gorna pólka plyt glownych. mialem pare gigabyteow i nie zawiodlem sie na nich - wrecz przeciwnie dobre oc, stabilne, sekcje zasilania to to juz chyba marka tej firmy. dfi rowniez mialem, wiec wiem co mowie. Jezeli chodzi o Twoja dfi, bardzo fajna plyta, chetnie bym ja od Ciebie odkupil, gdyby nie to ze moj Asus nigdy mnie nie zawiodl i pozwala poszalec z fsb wiec po co doplacac. Smiem twierdzic ze przy Twoim procku ta plyta sie marnuje, no chyba ze benciach!esz w wolnych chwilach. Jezeli nie jestes maniakiem tuby, szronu i bicia rekordow w superpi, roznicy miedzy gigabyte a dfi na am3 tak czy siak bys nie zobaczyl.

pozatym am3 to rozwijajacy sie socket, wiec nie musisz sie martwic za rok zmiana calej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego ryzykować z zakupem P II, przecież nie masz 100% pewności, że odblokujesz te dwa dodatkowe jajka. Obecnie posiadasz świetną płytę główną i kupując, tak jak wyżej Ci proponowano, Q9550 będziesz mógł sporo z niego wycisnąć....Myślę, że zakup jednego procesora to dużo mniej zachodu niż sprzedaż-wymiana całej platformy ;).

 

PS

Jak dla mnie nie chciałoby mi się także stawiać od nowa RAIDu i przenosić tych wszystkich danych gdzie indziej, na czas formata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zwłaszcza, że faktycznie w przypadku X2 trzeba mieć dużo szczęścia. Ostatnie serie się nie odblokowują i bardzo ciężko trafić na sztukę, która się odblokuje.

 

A Q9550 można wyrwać już za nieco ponad 780 zł... Jeśli złotówka jeszcze się umocni, to cena spadnie do ok. 750 zł. To będzie najlepszy wybór w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta się marnuje wiec albo zmienię procka albo całą platformę :) cały czas rozważam dlatego ze q9550 jest trochę kosztowny :) a jednak nie ma ddr3 i nic lepszego już nie będzie się nigdy opłacało montować na tą płytę. Przeniesieni RAIDu to nie kłopot - 15 min zabawy, ważnych danych nie ma aż tak dużo RAID pracuje u mnie w trybie 0 - nie mam tutaj na uwadze bezpieczeństwa danych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość enebene

q9550 to swietny procesor, ale to jest ostatnia półka dla lga775

am3 dopiero sie rozwija, jestem uzytkownikiem c2d, ale na Twoim miejscu chyba wybralbym opcje am3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat DDR2 nie jest tutaj minusem :wink: . Zobacz sobie na aktualne ceny DDR1... Pamięci DDR3 cały czas się rozwijają i kupując 1333MHz DDR3 teraz to jak kupić 533MHz DDR2 3 lata temu i stwierdzić, że są przyszłościowe :razz: . Każdy już się takich pozbył... Przynajmniej każdy OCer :wink: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że już nigdy nie będzie się opłacało wsadzić na to mobo innego procka - i dobrze mówisz :D Kupując teraz Q9550 będziesz miał wystarczający zapas mocy na coś około 3 lat ;) Myślę, że do tego czasu AM3 porządnie się rozwinie, albo powstanie nowszy socket od zielonych. Zresztą wybór ostateczny i tak należy do Ciebie :) Osobiście mając taką platformę, zdecydowałbym się na pozostanie przy Q9550 (poza tym na chwilę obecną DDR3 nie ma takiej gigantycznej przewagi nad DDR2, a za dwa, trzy lata...hmm :D Wtedy moszna sie martwić :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instaluj q9550

 

Szkoda zachodu na zmianę platformy. Tak jak pisali poprzednicy: nie wiadomo co będzie za 3 lata, bardzo możliwe że kupiony dzisiaj sprzęt na am3 za 3 lata też będzie do modernizacji i wcale nie będzie przyszłościowy.

Rynek sprzętu komputerowego zmienia się bardzo szybko, pamiętam jaki bum był na forum aby kupować abity kn9, bo takie niby przyszłościowe, bo będzie można procki am3 wsadzić itd. No i się okazało, że Abit padł, biosów nie ma i jak się chce zmienić proca to i tak nową płytę trzeba kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyborem będzie, zmień platformę na Phenom II, sprzedaj płytę, proca i pamięci na allegro. Od razu mówię że na AM3 będziesz miał już przyszłość. Pakowanie się w przestarzały socket 775 nic nie wniesie.

Bzdura. To komputer HP. Zmiana płyty głównej na AMD nie wchodzi w grę. Inne, niestandardowe połączenia. Pozostaje tylko montaż Intela, sprawdź czy twój chipset i bios obsłużą nowsze procki.

Jeżeli dasz radę to Q9550 zdecydowanie będzie najlepszym wyborem. Dodając niecała stówkę masz pełny bardzo dobry proc nie gorszy od E8400 w wielu zastosowaniach jedno i dwurdzeniowych a lepszy tam gdzie quady dominują.

To jest obecnie najlepszy procesor na rynku do gier i multimediów.

O ile się orientuję twoja płyta nie umożliwia w ogóle OC. Sprawdź to bo jeżeli tak to tym bardziej nie opłaca się wkładać E8400 a bardziej E9550.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. To komputer HP. Zmiana płyty głównej na AMD nie wchodzi w grę. Inne, niestandardowe połączenia. Pozostaje tylko montaż Intela, sprawdź czy twój chipset i bios obsłużą nowsze procki.

Jeżeli dasz radę to Q9550 zdecydowanie będzie najlepszym wyborem. Dodając niecała stówkę masz pełny bardzo dobry proc nie gorszy od E8400 w wielu zastosowaniach jedno i dwurdzeniowych a lepszy tam gdzie quady dominują.

To jest obecnie najlepszy procesor na rynku do gier i multimediów.

O ile się orientuję twoja płyta nie umożliwia w ogóle OC. Sprawdź to bo jeżeli tak to tym bardziej nie opłaca się wkładać E8400 a bardziej E9550.

ja nie chce procka do laptopa :) nie zrozumiałeś mojej sygnaturki albo nie jasno ja napisałem :)

 

co powiecie o q6600? troche tanszy a ma 8 mb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3344500[/snapback]

ja nie chce procka do laptopa :) nie zrozumiałeś mojej sygnaturki albo nie jasno ja napisałem :)

 

co powiecie o q6600? troche tanszy a ma 8 mb...

Ano nie przeczytałem dokładnie sorry :blink:

 

Nie Q6600 nie polecam. Sama kasza nie czyni go lepszym, proces technologiczny i konstrukcja z poprzedniej generacji.

 

A oto dowód, Q9550 vs Q6600 Jak widać stary quad dostaje w czapę przez wszystkie rundy i wyczerpany pada bez życia na deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...