Skocz do zawartości
traktor

Ajax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialbym sie nauczyc ajaxa od zera. Nie mam na jego temat zielonego pojecia na chwile obecna. Slyszalem, ze nauka ajaxa bez znajomosci javascript tez nie ma sensu. Javascript tez nie umiem. Mozecie mi polecic jakies ksiazki, tak, aby od zera wdrazyc sie do tematu? Moze na poczatek jakas dobra ksiazka do javascriptu ktora mozecie od siebie polecic. I czy bede w stanie po przeczytaniu takiej ksiazki do js zaczac czytac ksiazke do ajaxa? Jesli tak, to bardzo prosze o tytuly.

 

Pozdrawiam, Wiktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialbym sie nauczyc ajaxa od zera. Nie mam na jego temat zielonego pojecia na chwile obecna. Slyszalem, ze nauka ajaxa bez znajomosci javascript tez nie ma sensu. Javascript tez nie umiem. Mozecie mi polecic jakies ksiazki, tak, aby od zera wdrazyc sie do tematu? Moze na poczatek jakas dobra ksiazka do javascriptu ktora mozecie od siebie polecic. I czy bede w stanie po przeczytaniu takiej ksiazki do js zaczac czytac ksiazke do ajaxa? Jesli tak, to bardzo prosze o tytuly.

 

Pozdrawiam, Wiktor

@traktor, dla początkujących moge polecić tutoriale w3schools (nie tylko do nauki JavaScriptu). java script: http://www.w3schools.com/js/js_intro.asp, AJAX: http://www.w3schools.com/ajax/ajax_intro.asp. Jeśli to koniecznie musi być książka to do AJAXa jedyne co mi przychodzi do głowy to "Pragmatic Ajax".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam książkę "Head Rush Ajax" w wersji angielskiej jednak zdaje mi się że Helion zdążył już wydać wersję PL. Jak dla mnie rewelacyjnie wszystko wytłumaczone. Ogólnie cała seria Head Rush utrzymana w podobnym klimacie. To nie są "zwykłe" książki tzn nie składają się z 300 stron tekstu i samej teorii tylko w sposób łopatologiczny tłumaczą co i jak ;) polecam

 

Link: Ajax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...