Skocz do zawartości
bagienny

Propozycje Artykułów, Testów

Rekomendowane odpowiedzi

No i Broadwella + przy okazji możba sprawdzić wpływ podkręcania pamięci cache w Iris Pro na wydajność procka (podobno coś nawet daje).

 

 

A co do artykułow to czy w ramach guidów możnaby zrobic tekst o programach do ulepszania jakości filmów ? Rzeczy w stylu MAD VR + opis jak to ustawić + kilka słów jak takie rzeczy działają na najtańszych prockach (tanie apu od AMD, jakiś pentium), a jak na desktopowych potworach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co powiecie na test ddr3 vs ddr4 na skylake z porównaniem do haswella?Codzi mi o najlepsze modele bo wasz test skylake pozostawia pewien niedosyt z powodu użytych pamięci przy haswellu gdy sami dawaliście jasny przekaz że jednak i one odgrywają tu jakąś rolę.

 

Coś czuje że Seba już nad tym pracuje  :) Sam z czystej ciekawości zobaczyłbym to porównanie. Również na jakichś wypasionych DDR4

 

No i Broadwella + przy okazji możba sprawdzić wpływ podkręcania pamięci cache w Iris Pro na wydajność procka (podobno coś nawet daje).

No to niech będzie :>

 

test_skylake_ddr3_vs_ddr4_1.png

Premiera procesorów Intel Skylake przyniosła kilka istotnych nowości, których użyteczność nie została jeszcze odpowiednio zbadana, aby wysnuwać fundamentalne wnioski dotyczące konieczności ich stosowania. Jednym z zagadnień budzących najwięcej kontrowersji jest wpływ pamięci DDR3/DDR4 na wydajność platformy LGA 1151, ponieważ Core i7-6700K obsługuje obydwa standardy. Producenci płyt głównych z chipsetami Intel Z170 postawili przede wszystkim na wsparcie DDR4, wyraźnie marginalizując DDR3, które oddelegowano do słabszych lub budżetowych modeli. Tylko czy słusznie? Postanowiłem to zweryfikować i przygotowałem test procesorów Intel Core i7-6700K (Skylake), Core i7-5775C (Broadwell) i Core i7-4790K (Devil's Canyon) na pamięciach DDR3/DDR4 2400 MHz CL11. Oczywiście nie zabrakło też pomiarów w innych ustawieniach, aby rozwiać wszelkie wątpliwości...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o benchmark software'a roznych ramdiskow.

Roznice bywaja spore (leciwe testy):
http://fiehnlab.ucdavis.edu/staff/kind/Collector/Benchmark/RamDisk/ramdisk-benchmarks.pdf

https://www.raymond.cc/blog/12-ram-disk-software-benchmarked-for-fastest-read-and-write-speed/
 

 

 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

One question only - czy redakcja ma może w planach test (większy, mniejszy?) chłodzeń  - kompatybilnych pod wszystkie podstawki na rynku (LGA, AM* & FM*) firm takich jak Noctua, Thermalright - z rodzaju "tower"?

 

ogólnie mam na myśli przykładowo całą serię True Spirit od TR czy też NH-U**S & NH-U**D + jakieś inne warte zachodu chłodzenia.

Grzecznie pytam :P

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One question only - czy redakcja ma może w planach test (większy, mniejszy?) chłodzeń  - kompatybilnych pod wszystkie podstawki na rynku (LGA, AM* & FM*) firm takich jak Noctua, Thermalright - z rodzaju "tower"?

 

Niestety, temat chłodzeń w tym roku na pewno nie zostanie poruszony. Za dużo innej roboty przy CPU/GPU/Gry itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Szkoda, przydałby się jakiś test :)

Będę zmuszony ( ;) ) skorzystać z zagranicznych portali w takim wypadku, bądź z polskich vortali :P

Pozdrawiam.

 

ps.

ale skoro w "tym roku" już nie starczy czasu (a mamy OFC 2015) - jest nadzieja na rok 2016 :P

będę dobrej myśli w tej materii ;)

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o art o sprzęcie służącym do streamingu gier ze regularnego PC na TV/tablet/smartfon.
Temat fajny, bo mamy mocne PC w domu, ale czasami już się nie chce przy biurku siedzieć i by się palneło przed TV czy w wyrku.
 

Możliwe tematy do ogarnięcia:

1/ Wireless HDMI
2/ Moonlight (dawny Limelight) w kilku smakach - PC, Android, RPi, no i oczywiście oryginalne rozwiązanie Nvidia (Gamestream/Shield?), obaz bazujące na tym samym protokole
3/ Steam streaming w kilku smakach (client/server z Windows lub Steam OS lub "generycznym" Linuxem - w sumie 6 kombinacji) + oczywiście SteamLink + big picture
4/ Razer Cortex ( http://www.razerzone.com/cortex/stream ) i inne "properitary solutions"
5/ Zwykłe HDMI plus przedłużka USB?
6/ HDMI po Ethernet?

Do tego aspekty takie jak rozkminienie sterowania (np. XBoxMouse), przesyłki dzwięku do ampli, Plus testy z Wifi "n" i Gigabit Ethernet, routowanie między podsieciami, info o protokołach, wymaganej przepustowosci etc.

 

Szczególnie ciekawe jest to, że żaden liczący hardware’owy serwis w Polsce nie testował przystawki Steam link!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem testy SSD i CPU i zauważyłem pewne rozerwanie i niekonsekwencje między nimi. W testach CPU Caleb używasz testu kompresji w 7-zip a testach SSD używasz testu rozpakowywania w winrar.

Niestety ni cholery jak je porównać żeby widzieć jaki duży wpływ na to ma dysk a jaki CPU..

 

Coś do przemyślenia? :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się test... procesorów I5 i i7 i FX w... streamingu twiczowym i np kilka programów OBS/ten  z Geforcea/XSplitGamecaster tz. ile zasobów zabierają te programy... czy i7 lepiejsza ;)... itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy testach Rise of the Tomb Rider padł w komentarzach ciekawy pomysł ,a mianowicie, żeby porównać wydajność wersji ze steam mającą drm, denuvo wraz z wersją ze sklepu windows która ponoć nie ma zabezpieczeń. Tyle się słyszy, że te przeróżne zabezpieczenia negatywnie wpływają na wydajność samej gry i można by to łatwo sprawdzić albo zużycie ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jest szansa na test Corsair Carbide 400 Q i C? Widzę, że mają fajny design i zagospodarowanie przestrzeni. Może to być alternatywa dla fractala r4/5 lub enthnoo pro więc myślę, że ten test kogoś by tu zainteresował a i dawno żadnego nowego testu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy więcej testów niereferencyjnych RX480 4 i 8GB. Minęły już dwa miesiące od pierwszych artykułów, większość jak nie wszystkie karty na rynku i dostępne..tylko nie wiadomo co wybierać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest dużo szukania, kombinowania z wyborem podzespołów małych komputerów bezwentylatorowych. Wprawdzie trafiały się opisy, ale to nie było we wszystkim dobrane. Komputerek taki przydatny dla wszystkich, co nie potrzebują sprzętu do wymagających nowych gier, do pakietu biurowego, obsługi internetu, multimedialny, programu graficznego i tam innych.

Trzeba dobrać płytę, procesor przynajmniej i3, dysk SSD, pamięć, nagrywarkę, obudowę, zasilanie. To ma być sprzęt dobry, niezawodny, ultra cichy, w miarę tani, do tego najnowszy system.

Przeczytałem dużo opisów o takich komputerach. Nie było takiego, w których nie chciałbym coś zmienić. Zawsze w kompletach jest wciskany jakaś badziewna część. Brak zestawień. Testów na poziomie purepc.

Wyszukiwarka na portalu nie zna słowa bezwentylatorowy. Sam dla siebie układałem listy ewentualnych części do złożenia minikomputera, wychodziło mi bez systemu jakie 800zł, ale na tyle nie jestem specem, żeby z przekonaniem zrealizować swoje marzenia na starość. Komputer ma być oszczędny w eksploatacji, niezwykle sprawny. Tani.

Taka ta moja propozycja artykułów/testów komputerów bezwentylatorowych i podzespołów do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szanowne purepc.pl i Szanowni użytkownicy. Można liczyć na jakieś testy w multiplayer, szczególnie w BF1, różne wariacje procesorów +rx 470/480 i gtx 1060? Szczególnie jestem zainteresowany prockami 4 rdzeniowymi I5, taki mam. Waham się cały czas między gtx 1060 a rx 480 i już dawno wybrałbym Radeona, który ma więcej plusów i góruje nad geforcem, ale posiada jedną poważną wadę, narzut sterownika na procesor. Czy od BF4 i starszych radków coś w tej kwestii się zmieniło? Czy znowu radeon bez mantle w multiplayer będzie miał 10-30fps mniej niż geforce. Głównie gram po sieci i dlatego mnie to tak interesuje i sądzę, że nie tylko mnie. Za jakiś odzew Serdecznie Dziękuję.

 

Może jeszcze jakiś teścik czy  ramy od 3000mhz, powyżej 4000mhz dają tak samo znaczący wzrost fps jak między 1333 a 2400mhz?

 

To byłby fajny prezent na Nowy Rok od Was dla graczy :)

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

Mam pomysl na artykul. 

 

"Jak wytlumaczyc zonie, ze granie w gry majac wiecej lat, nie jest objawem uposledzenia umyslowego i niedojrzalosci psychiczno emocjonalnej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test wydajnosci w grach zestawu takiego jak:

 

CPU: 4 rdzeniowe z serii Skylake i Kaby Lake

 

GPU: Radeon RX 480 i GTX 1060

 

MOBO: zwykle najtansze

 

SSD: Adata SU800

RAM: zwykle najtansze DDR4 oraz ile jest % RAM'u zużywane (Steam,TeamSpeak 3 lub Discord, odpalona gra testowa)

 

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SOOB3K

Może jeszcze dokładne testy comiesięczne wszystkich proponowanych zestawów komputerowych?

A czemu nie? Nie wszystkich ale wybranych. Caly czas proponowane sa zestawy ale nie ma ich realnych testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób wszytskie testy swojego pc tak jak robi to redakcja purepc i zmierz sobie ile Ci to zajmie, dodaj do tego koszt zakupu wszystkich części.

Tego typu testy robią sklepy które te części mają np. morele. Gdyby to było takie proste to takie testy by były, redakcja jest za mała by to wykonywać w dodatku "za darmo".

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ani razu na łamach portalu nie było porównania monitorów dla graczy. Wiem, że ocenianie wyświetlanego obrazu jest subiektywne i bez odpowiedniego sprzętu ciężko jest przedstawić dowody na wyższość jednego modelu nad drugim, ale super byłoby przeczytać taki bezstronny artykuł na PPC, a widzę, że ta prośba przewija się pod artykułami regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wziąć pod uwagę wykonanie testów:

- Zbiorczych coolerów CPU, coolerów GPU.

- Zbiorczych wentylatorów 120, 140 mm.

- Wydajność Windows 7 vs Windows 10 - jak się ma obecnie?

- Wydajność poprzednich generacji kart AMD i nVidia (np. z ostatnich 5-6 lat, z każdej generacji 2-3 karty) - jak się ma obecnie?

- AMD vs nVidia - porównanie starszych i nowszych sterowników - po 1-2 karcie z obecnej i poprzedniej generacji.

 

Ponadto uważam, że przy sprawdzaniu temperatur w recenzjach obudów brakuje bardzo waznej informacji: temperatury otoczenia (chyba, że gdzies jest, a ja jestem ślepy). Proszę wziąć też pod rozwagę publikację w tych recenzjach wykresów, na których będa krzywe w funkcji czasu: obrotow wentylatorow, temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nowy jestem tak więc sakramentalne Cześć wszystkim. 

Ja że swojej strony zaproponuje porównanie wydajności nowych i starych ryzenów na płytach z chipsetami różnej generacji. 

Użyć tych samych ramów, GPU, dysku itp. 

Oczywiście można to zestawić z podobnym zalezeniem jeśli chodzi o intela stosując jeden procesor i chipsy kompatybilne z daną generacją procka. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2017 o 12:38, Doleginho napisał:

Chyba ani razu na łamach portalu nie było porównania monitorów dla graczy. Wiem, że ocenianie wyświetlanego obrazu jest subiektywne i bez odpowiedniego sprzętu ciężko jest przedstawić dowody na wyższość jednego modelu nad drugim, ale super byłoby przeczytać taki bezstronny artykuł na PPC, a widzę, że ta prośba przewija się pod artykułami regularnie.

Wprawdzie porównania nie było ale był za to top 10 polecanych do 1000zł ;) 

https://www.purepc.pl/top_10/jaki_monitor_do_gier_top_10_polecanych_modeli_do_1000_zlotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię wasze artykuły o zestawach, niestety szybko się przedawniają - już teraz widziałem wahania po 500-600 zł w odnosząc się do artykułu ze stycznia.

Myśleliście może by zbudować kalkulator, gdzie podajesz grafikę, procesor, docelową rozdzielczość monitora i cenę zestawu a on podaje ci cenę jednego FPS na podstawie waszych testów (z i bez RT na przykład)?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...