Skocz do zawartości
bagienny

Propozycje Artykułów, Testów

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałbym poprosić o nie pisanie: "JESTEM ZA, POPIERAM, O TAK POTRZEBA ITD"

 

Ostrzegam, że takie posty nic nie wnoszą do tematu i zacznie się czystka zaraz moderacji z odpoczynkiem dla kilku z Was. Regulamin się kłania.

 

Macie dawać propozycje a nie klepać się po pleckach, mówić: +1 popieram... To nie jest propozycja a robienie śmietniku, którego bardzo nie lubimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial test Monitora LCD vs. Telewizor LCD służący jako monitor, oba za podobną cene.

heh.

Fajnie jakbyś określił jakieś modele. Jeśli chodzi o wersje z tunerem lub bez od Samsunga to niestety od sierpnia będzie problem, bo Samsung ostro zmienia swoją paletę produktów.

 

Do wszystkich, jak już dajecie propozycje artykułów tego typu, to piszcie o jakie modele wam chodzi, bo szukanie u kilkuset producentów produktów nie jest takie łatwe jak myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor, jakiś best buy, na oku mam DELL 2209wa

Telewizor, samsung robi tanie i calkiem dobre telewizory, nie znam sie dokładnie ale:

Samsung 2333HD ( 23" fullHD ) lub Samsung T240HD ( 24" FullHD ).

 

Mysle ze Monitor vs TV LCD to bylby ciekawy test.

 

// a co samsung zmienia ?

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę za dużo powiedzieć bo to informacje nadal tajne, lecz T240 zniknie z rynku i już pytałem o możliwość jego wypożyczenia, niestety nie ma takiej możliwości bo nie testuje się produktów wychodzących z produkcji. Będą nowe monitory FullHD już niedługo lecz niestety jeszcze nie wiem nic o modelach z wbudowanym tunerem telewizyjnym.

 

Po zakończeniu wszystkich testów monitorów jakie ma teraz Bagienny, powalczymy o takie porównanie jak prosisz. Nie będzie to jednak wcześniej niż w połowie sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, przede wszystkim nie interesują mnie ( nie wiem jak innych ) modele monitorów z tunerem TV, napewno taki tuner źle wpływa na cene monitora oraz troche zmniejszy zakres wyboru monitora.

 

Od zawsze uzywam jednego z pierwszych modeli monitorów LCD firmy LG o przekątnej 17", od zawsze denerwują mnie jego wady tj. słabe kąty, kolory, brak szczegółów w czerni, czarny kolor "swieci". Te wszystkie wady tylko dokuczają podczas oglądania filmów oraz podczas gier ( no w sumie teraz to juz nie gram, mam za stary komputer ). Tak wiec zastanawialem sie do teraz czy kupić nowy monitor a może telewizor który postawiłbym gdzies w pokoju ( bo chyba do przeglądania internetu telewizor niezbyt ergonomiczny ).

 

Z monitorów raczej w rachubę wchodzą tylko takie lepsze modele z dobrymy matrycami które dobrze "udają" telewizory Dell 2209wa z matrycą IPS albo Samsung F2380 z matrycą cPVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Miło by było gdybyście pomyśleli nad recenzją procesora AMD phenom II X4 905e (2,5GHz - 65W TDP).W takim teście autor mógłby zawrzeć porównanie tego modelu do cpu z tej samej serii (tj. phenom II X4 o TDP 95W i 125W).Chodzi mi głównie o wydajność, oraz pobór prądu (przybliżony) całej platformy z danym procesorem.Gdyby w tym teście zawarte było jeszcze porównanie (wydajność/pobór prądu) w stosunku do inteli z serii C2Q S (również TDP 65W), byłoby dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić test "budżetowych" płyt pod i7, ponieważ coraz więcej osób przesiada się na ta platformę. Myślę i7 920 jest w stanie po OC zadowolić każdego kto potrzebuje mocy. Cena samego procka myślę że w stosunku do wydajności nie jest zła. DDR3 też mocno potaniał zostaje tylko cena pyty... Większości osób taka "tania" płyta starczy pytanie tylko którą wybrać. Jest na dobą sprawę tylko kilka płyty z segmentu "najwydajniejsze ale tańsze" wiec myślę że przetestowanie mobasów pokroju Foxconn Flaming Blade GTI nie jest kłopotem a wiele osób na taki wiarygodny test czeka. ;-)

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić test "budżetowych" płyt pod i7, ponieważ coraz więcej osób przesiada się na ta platformę. Myślę i7 920 jest w stanie po OC zadowolić każdego kto potrzebuje mocy. Cena samego procka myślę że w stosunku do wydajności nie jest zła. DDR3 też mocno potaniał zostaje tylko cena pyty... Większości osób taka "tania" płyta starczy pytanie tylko którą wybrać. Jest na dobą sprawę tylko kilka płyty z segmentu "najwydajniejsze ale tańsze" wiec myślę że przetestowanie mobasów pokroju Foxconn Flaming Blade GTI nie jest kłopotem a wiele osób na taki wiarygodny test czeka. ;-)

zgadzam sie,to bardzo dobry pomysł na test płyt pod LGA1366 ,chodz moim zdaniem najlepsze płyty to Asus P6T7 WS SuperComputer i EVGA X58 SLI Classified(pojawila sie rowniez wersja tej EVGA z wbudowanym chłodzeniem wodnym na chipset oznaczenie EVGA X58 SLI Classified Hydro Copper). Edytowane przez dupcengier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test procesorów polecanych w "Zestawach komputerowych"? Oczywiście tych, których jeszcze nie testowaliście. Zawsze będzie to lepsza podstawa niż jakieś chińskie ciach!o i może wreszcie skończą się dyskusje na ten temat (chociaż nie wiem, czy jeszcze ktoś będzie miał odwagę zwrócić na coś uwagę pod groźbą bana permamentnego).

 

Moja racja jest racja najmojsza.

Tak to niestety wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test procesorów polecanych w "Zestawach komputerowych"? Oczywiście tych, których jeszcze nie testowaliście. Zawsze będzie to lepsza podstawa niż jakieś chińskie [ciach!]o i może wreszcie skończą się dyskusje na ten temat (chociaż nie wiem, czy jeszcze ktoś będzie miał odwagę zwrócić na coś uwagę pod groźbą bana permamentnego).

 

Moja racja jest racja najmojsza.

Tak to niestety wygląda.

Do konca sierpnia nie licz na to. Ciagle jestem w rozjazdach i turnieje O/C mi skutecznie zabijaja wolny czas. Ale we wrzesniu, czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zobaczymy co da sie z tym zrobic wszystkim.

dziękówa :)

 

anyway dodajcie do listy jeszcze asus p6t ws pro. nie wiem jakim cudem ale cena opadła do mniej niż 800zł ;)

 

EDIT: krótko mówiąc to chyba nawet nie ma testów tej płyty :) kolejny powód aby przetestować tą płytkę :)

 

EDIT: lol kto miał farta i kupił płytę p6t ws pro za mniej niż 800zł niech isę cieszy cena wróciła do normalnego poziomu :D

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę ucichł więc coś zaproponuje :

Test SSD vs HDD - Intel , OCZ, Kingston, A-data, vs Samsung, Wd ,Seagate :)

 

fajnie by było jak by ssd miał pojemność do 64gb a hdd 1tb. Szukam czegoś i może recka mnie oświeci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę ucichł więc coś zaproponuje :

Test SSD vs HDD - Intel , OCZ, Kingston, A-data, vs Samsung, Wd ,Seagate :)

 

fajnie by było jak by ssd miał pojemność do 64gb a hdd 1tb. Szukam czegoś i może recka mnie oświeci :D

ostatnio pojawił się test SSD vs HDD w RAID u konkurencji ;)

 

a ja też z chęcią bym zobaczył test pasywnej zasiłki Azo Digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie widziałbym prawdziwą recenzję laptopa Asusa UL50Vg,

 

- Przeliczenie faktycznej długości pracy baterii w 2-3 trybach. (normalne użytkowanie-przeglądarka-youtube vs. pełne obciążenie-pakowanie w tle-gra vs. opcjonalnie druga skrajność czyli "wymiana multimediów" przy wygaszonym lapku)

- Wydajność w aplikacjach biurowych

- Wydajność w grach

- Wydajność w różnych benchmarkach

- Czasu dostępu do pamięci / dysku

- Ogólny opis ergonomii i materiałów

- Oczywiście jeszcze czy istnieje szansa na overclocking tej maszyny i co można tym uzyskać (porównanie np do 3 gier, do 3 aplikacji i 2 benchmarków po OC)

 

Jakby była taka możliwość, i ten laptop trafiłby do redakcji to bardzo proszę o info (nie o gotowej recenzji, tylko wcześniej ;) ).

 

Uważam, że laptop jest ciekawy bo charakteryzuje się 12h czasem pracy na baterii, no i ciekawi mnie wydajność Intela SU7300 w połączeniu z GF 210M i 4GB Ram. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie widziałbym prawdziwą recenzję laptopa Asusa UL50Vg,

 

- Przeliczenie faktycznej długości pracy baterii w 2-3 trybach. (normalne użytkowanie-przeglądarka-youtube vs. pełne obciążenie-pakowanie w tle-gra vs. opcjonalnie druga skrajność czyli "wymiana multimediów" przy wygaszonym lapku)

- Wydajność w aplikacjach biurowych

- Wydajność w grach

- Wydajność w różnych benchmarkach

- Czasu dostępu do pamięci / dysku

- Ogólny opis ergonomii i materiałów

- Oczywiście jeszcze czy istnieje szansa na overclocking tej maszyny i co można tym uzyskać (porównanie np do 3 gier, do 3 aplikacji i 2 benchmarków po OC)

 

Jakby była taka możliwość, i ten laptop trafiłby do redakcji to bardzo proszę o info (nie o gotowej recenzji, tylko wcześniej ;) ).

 

Uważam, że laptop jest ciekawy bo charakteryzuje się 12h czasem pracy na baterii, no i ciekawi mnie wydajność Intela SU7300 w połączeniu z GF 210M i 4GB Ram. :)

Spokou, w kolejce przed nim jest akurat trochę perełek, ale chętnie się mu przyjrzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...