Skocz do zawartości
Borys-Tech

Wc By Borys

Rekomendowane odpowiedzi

No więc po dość długim czasie i kompletowaniu wszystkich części mogę w końcu pokazać mojego Wcta szerszej publiczności.

 

WC jest złożone w budzie od The Drivera która przytyła u mnie o kilka dodatkowych kilo :]

 

Elementy WC:

 

Buda: CM Stacker STC-01

Blok CPU: Swiftech Apogee GTZ

Blok NB: Danger Den MPC-Universal

Blok GPU: D-Tek GPU ver1

Pompka: Laing DDC 1T

Top: OC Labs

Res: EK Multioption Res 250 v2 + EK Water Blocks EK-ANTI-Cyclon

Złączki: Bitspower 10/13

Wąż: Tygon R3603 9,5/12,7 mm

Chłodnica: Thermochill PA120.3

Płyn: Feser One UV Clear/Blue

 

Układ miał jakoś się prezentować oraz zarazem być jak najbardziej praktyczny. Myślę że jakoś mi się udało to połączyć.

 

Dosyć pisania teraz można trochę popatrzeć. Tylko proszę nie bić za jakość fotek Ja + aparat = 0 Skilla :P Co do krzyżowania węży wiem że nie wygląda to za dobrze ale niestety Tygon nie chciał zrobić mniejszego łuku miedzy CPU - NB więć jest jak jest.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Plany hmm jakieś są zobaczymy co się uda zrobić. Narazie czekam na paczuszkę od Maniakalnego ze złączkami + Topem Plexi na GTZ. Plastek namawia mnie na złożenie zestawu w kolorystyce "Everybody Pomarańcza" jednak moim głównym priorytetem jest zmiana grafiki na coś z ładnym Fullcoverem.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, estetycznie wykonane, ale daj się namówić na "Everybody Pomarańcza" bo ten kolor będzie pasował jak ulał. W tej chwili po włączeniu UV masz takie trochę Merry Christmas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna moja eks budka :D

Ładny układ ;) chociaż ja osobiście bym zmienił parę rzeczy. Fajny grill ;)

Czekam na wszelkie porady co można poprawić :] Jest to moje pierwsze WC które pokazałem szerszej publiczności więc przydadzą się dobre rady bardziej doświadczonych kolegów.

Wszystko ładnie pięknie, estetycznie wykonane, ale daj się namówić na "Everybody Pomarańcza" bo ten kolor będzie pasował jak ulał. W tej chwili po włączeniu UV masz takie trochę Merry Christmas

Wiem głównymi kolorami miało być Clear/White i tak na codzień jest. UV włączyłem tylko do zdjęć. Co do wersji Orange to nie wiem czy mogę bo Seba już taką zrobił a nie wiem czy mogę papugować :lol2: Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem fajnie to wyszło. Fakt taki mały misz masz z kolorkami. 

 

Kurdę takie buildy mnie dopingują do skończenia mojego Stackerka (mam za duzą ilość pomysłów na minutę :])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z czego zrobiłeś te covery na zatoki od napędów, dysków i dołu obudowy?

Covery są zrobione z ze zwykłej blachy 1-1,5mm wyciętej na laserze i potem pomalowanej proszkowo na czarny mat struktura.

 

No całkiem fajnie to wyszło. Fakt taki mały misz masz z kolorkami.

 

Kurdę takie buildy mnie dopingują do skończenia mojego Stackerka (mam za duzą ilość pomysłów na minutę :])

Tak wiem że w UV za dużo kolorków jednak w ciągu dnia świeci jedynie Xthermal z tyłu obudowy.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie Borys naprawdę świetnie ;) jak dla mnie to nawet kolory dfi nie biją po oczach ;)

 

mam pytanie czy miałeś inne katody? innego koloru? i czy na żywca kolor płynu w uv jest taki sam jak na zdjęciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodnice dales na front czy do piwniczki?

BTX w stackerze :D podobnie chce zrobic tylko widze ze po wlozeniu plyty i reszty malo miejsca sie robi na dual loop.

 

Gratki za przerobienie budy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po dwóch latach posuchy w temacie chyba czas zrobić mały update tutaj. W porównaniu do starej rev zmieniło się wszystko prócz reza i chłodnicy. Największą zmiana to nowa buda która została kupiona jak poprzedni Stacker od kolegi Drivera, więc jest dobrze znana w kręgach WC. Co do reszty to zmiany wymuszone drobnym upgrade sprzętu z którym pozostanę przez jakiś czas póki nie uzbieram $$ na Sandy. Wszelkie propozycje i sugestie mile widziane bo zawsze można coś poprawić :P

 

Buda: Lian Li A10B

Blok CPU: EK Supreme HF

Bloki Mobo: Bitspower Black Freezer

Blok GPU: EK GTX285

Pompka: Swiftech 350

Top: EK

Res: EK Multioption Res 250 v2 + EK Water Blocks EK-ANTI-Cyclon

Złączki: Bitspower 10/16

Wąż: DD-TFC 10/16

Chłodnica: Thermochill PA120.3

Płyn: Mathems Deep Blue

 

Kilka fotek do oceny (przepraszam za jakość ale nie ogarniam aparatu za bardzo):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na koniec foto drugiej tej gorszej strony układu :]

 

Dołączona grafika

 

Kilka fotek więcej w galerii więc zapraszam:

 

http://www.abload.de/gallery.php?key=e0mlaIo8

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza w dziale bo ja nie mam się kiedy zebrać na zdjęcia, do tego miałem ostatnio wycieki. A dziadek Racuch już chyba stracił całkiem nadzieję na wydłubanie u siebie czegokolwiek.

 

Swoją drogą układ sympatyczny, przejrzysty i bez niepotrzebnego przepychu. Mnie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie, a czy chłodzi również dobrze? ;)

 

Co do chłodzenia to na 775 starcza jednak jak będzie zmiana na Sandy to pewnie będzie już słabo i będzie trzeba dołożyć chłodnice na zewnątrz. Narazie trzeba kasę uzbierać na Sandy wtedy będę myślał jak TC nie da rady.

 

Idle:

Dołączona grafika

 

Stress (grafa tryb 2D):

Dołączona grafika

 

Później jak będzie mi się chciało to wrzucę screen przy obciążeniu grafa+proc. Znacie może jakiś program który jednocześnie obciąży oba??

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo taki gorący proc albo masz coś nie tak z układem, 65st to u mnie E8400 robił pasywnie przy 4GHz na pentagramie karakorum :|

 

Chyba gorący proc mi się trafił tutaj jest trochę lepiej ale było to jeszcze w starej budzie (Stacker) wentyle są ustawione sztywno na 700rpm. No i Orthos a nie LinX który jednak te kilka stopni C mocniej wygrzewa proca:

 

- blok cpu Swiftech GTZ

- buda była cały czas otwarta

- chłodzone było tylko cpu+gpu

- było inne gpu 8800GTS G92

 

Dołączona grafika

 

W najbliższym czasie zamierzam dokupić sobie czujnik inline temp i przepływomierz więc będę miał pełniejszy obraz układu. Być może pompka daje za mały flow lub coś innego kto wie :] Narazie musi pociągnąć do czasu uzbierania kasy na SB. Wtedy myślę aby dorzucić do układu Phobya 1080 Nova / Mora 3 jak zewnętrzną chłodnicę. Niestety z tym wiążą się też koszty i na dodatek musiałbym zmienić pompkę bo pewnie Swif 350 byłby za słaby.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDC 350 przy chłodnicy typu Phobya 1080 będzie za słaba,wygeneruje flow rzędu 60 l/h.

[Review] Phobya Nova 1080

DDC 355 a najlepiej 35X która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła,generuje potężny flow,

nawet Koolance 450 Strong ze sterownikiem 24V nie daje takich wyników.

Ciśnienie w układzie LC - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odkopię...

Jako że miałem dzisiaj okazję oglądać Twoje dzieło na żywo.

 

Układ na żywca prezentuje się mega dobrze.

Wszystko schludnie poukładane.

Bez zbędnych udziwniaczy. :)

Oploty też fajne. Wszystko równo docięte.

Misterna ręczna robota.

 

Bardzo miło się to wszystko podziwiało.

 

I ta cisza.

Twoja maszynka jest niemal bezgłośna!

 

Szkoda, że nie przedstawiłeś nam worka "step by step",

jak tworzyłeś swój sprzęt.

Na pewno byłaby to bardzo ciekawa lektura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...