Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kurier dostarczył mi Samsunga 1TB F3 HD103SJ i się zastanawiam czy jest jakiś sposób zeby go podzielić na 2 partycje (jedna partycja na jednym talerzu, druga na drugim). Mam nadzieję ze rozumiecie o co mi rozchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bez ingerencji w firmware dysku nie ma szans. Trzeba było sobie kupić dwie jedno talerzówki ;)

2 talerze 1TB, wiec ma okolo 465GB na talerz, wiec niech zrobi takie partycje i ma...po 1 na talerz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale to wtedy nie będzie 1 partycja na talerz ;) tylko połowa będzie na 1 i połowa na 2 :lol:

Czemu? Sa 2 talerze dajace ta 1TB, po 465GB kazdy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Sa 2 talerze dajace ta 1TB, po 465GB kazdy :|

gdyby bylo wg. twojego rozumowania, to odczyt z dysku spadalby od 0 do 465GB a pozniej znowu max i spadalby do konca... popatrz na wykresy odczytu z dysku i pomysl dlaczego twoj sposob myslenia rozni sie od uzytkowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam obydwa tematy o HD503HI oraz HD502HI, teraz mam dylemat czy brać 503 którą mam na miejscu czy zamawiać z netu 502 ?

Już kilka osób wcześniej pisało o tym wyborze , ale to chyba tajemnica poliszynela ...

Pisałam już w topicu Samsung Spinpoint F2 Ecogreen, ale zostałam delikatnie rzecz biorąc olana :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

503 będzie ok.

Szybkość i głośność podobna do 502.

W przeciwieństwie do 502 nie wydaje dźwięku podczas wyłączenia.

I oto chodziło, dziękuje serdecznie za niewątpliwe nakierowanie na jeden z w/w modeli

Rozumiem ze w/w dysk posiadasz, może w końcu pozbędę się znienawidzonego SQD :wink:

Edytowane przez lian-li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

503 będzie ok.

Szybkość i głośność podobna do 502.

W przeciwieństwie do 502 nie wydaje dźwięku podczas wyłączenia.

Oba dyski działają bezproblemowo w raidzie? :blink:

 

I oto chodziło, dziękuje serdecznie za niewątpliwe nakierowanie na jeden z w/w modeli

Rozumiem ze w/w dysk posiadasz, może w końcu pozbędę się znienawidzonego SQD :wink:

Tak, można spokojnie pozbyć się SQD w przypadku tego dysku, chyba że jesteś wyczulona na hałasy z PC.

Ja wolałem jednak zostawić wyciszenie hdd, bo jednak różnicę słychać przy wyłączonych wentylatorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba dyski działają bezproblemowo w raidzie? :blink:

 

 

Tak, można spokojnie pozbyć się SQD w przypadku tego dysku, chyba że jesteś wyczulona na hałasy z PC.

Ja wolałem jednak zostawić wyciszenie hdd, bo jednak różnicę słychać przy wyłączonych wentylatorach.

U mnie SQD zaburza cyrkulacje powietrza z lekka (lezy na dnie budy podklejony gąbką), mam 3 noctua, które śmigają skręcone na 600 obrotów wiec myślę ze bez wyciszania da rade (mam nadzieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam obydwa tematy o HD503HI oraz HD502HI, teraz mam dylemat czy brać 503 którą mam na miejscu czy zamawiać z netu 502 ?

Już kilka osób wcześniej pisało o tym wyborze , ale to chyba tajemnica poliszynela ...

Pisałam już w topicu Samsung Spinpoint F2 Ecogreen, ale zostałam delikatnie rzecz biorąc olana :angry:

Kilka(nascie) postow wczesniej pisalem (tutaj) na ten temat - zerknij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka(nascie) postow wczesniej pisalem (tutaj) na ten temat - zerknij :)

 

Gdybym miała się sugerować awaryjnością sprzętu PC to bym nadal działała na liczydle :wink:

Z drugiej strony Twoje wykresy były imho pomocne.

Edytowane przez lian-li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę stron wcześniej ktoś pytał o piski F3. Kupiłem 2 sztuki 500 GB (HD502HJ) i pisk jest na prawdę bardzo męczący. Mam w tej chwili 4 dyski Samsunga (2x F3 i 2x F1) i razem dają niejednolity koncert pisków (taki oscylujący). Czy coś takiego podlega gwarancji? Przecież tego nie idzie wytrzymać... Gdy odłączę dwa stare dyski (F1) to z oscylującego pisk zmienia się na stały (również wkurzający). Zanim kupiłem te F3-ki, przy dwóch F1-ach, nawet nie zauważyłem żadnych pisków.. Teraz się to wszystko chyba sumuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mozliwosc nagrania tego dzwieku? Moj F1 jest cichy.

Na moje trzy sztuki F1 tylko jeden z nich był od początku do końca cichy. Pozostałe z czasem były coraz głośniejsze a jeden wybijał sie ponadto.

Pewnie sposób łożyskowania stosowany przez Samsunga ma z tym związek (nowy typ pojawił si od F1) bo starsze nie miały tego typu dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wczoraj wyskoczył mi błąd na HD103SJ w pozycji C8 Write Error Rate - czym to może być spowodowane ?

Mam to samo na UJ. Wyskoczyl po ktoryms resecie jak mialem problem z tasma zasilajaca. Olalem bo dysk smiga ok.

 

Na moje trzy sztuki F1 tylko jeden z nich był od początku do końca cichy. Pozostałe z czasem były coraz głośniejsze a jeden wybijał sie ponadto.

Pewnie sposób łożyskowania stosowany przez Samsunga ma z tym związek (nowy typ pojawił si od F1) bo starsze nie miały tego typu dźwięków.

wiesz, skoro F1 potrafilby miec rozne wyniki dla liniowego to i moze lozyskowanie zmieniano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...