Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

A już miałem brać 3x HD502HI do raida. No to się wstrzymam bo trochę miejsca na macierzy zostało (acz niewiele).

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olafo jak mam być szczery to kupuj teraz. 1 nie wiadomo kiedy pojawią się w Polsce (może jutro a może za dwa miesiące... to co jest w linku to jest tylko pre order) 2 choroby wieku dziecięcego. niby mamy tak wyrafinowane technologie i wymagających konsumentów że tego terminu już się nie powinno używać ale każdy wie jak jest. wada potrafi ujawnić się nawet po kolejnych dwóch miesiącach.

 

swoją drogą ciekawi mnie to ze taka cisza była. nic w newsach nie było...

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wiadomo od jakiegoś czasu, że nadchodzą samsungi o gęstości 500gb/talerz i 7200rpm. Identycznie wchodziły na rynek barki 7200.12, także ja bym podstępu nie upatrywał. Znając numery jakie wykręcał samsung z F1 to później będą jakieś "el0" wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak były głosy że będą 500gb na jednym talerzu, zresztą f2eg ma tak owe. mnie dziwi tylko to, że marketing samsunga nic nie mówił o nowej serii. byłem niemal na 100% pewny że to zwyczajnie będzie upgrejd serii F1.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choroby wieku dziecięcego. niby mamy tak wyrafinowane technologie i wymagających konsumentów że tego terminu już się nie powinno używać ale każdy wie jak jest. wada potrafi ujawnić się nawet po kolejnych dwóch miesiącach.

Właśnie odwrotnie. Teraz kiedy jest taka presja na konkurencje i producenci ciągle sr**ą nowymi modelami żeby nie być w tyle i mają mało czasu na dopracowanie sprzętu często zdarzają się takie babole. Im bardziej skomplikowany sprzęt tym częściej. Po płytach głównych i dyskach twardych widać to najbardziej. Kiedyś nie było tylu wad fabrycznych.

 

Nie mniej jednak F3 brzmi baardzo interesująco i napewno będę śledził topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja dla Seagate 7200.12 ST3500410AS/ST3500418AS, który to miał ~110 MB/s w średnim odczycie:

 

Dołączona grafika

 

także pewnie Samsung HD502HJ będzie trochę lepszy.

 

Co do głośności i ilości wydzielanego ciepła to prawdopodobnie Samsung wypadnie lepiej. Po pierwsze choćby dlatego, że Seagate uparł się wypuszczać dyski 1-talerzowe w cienkiej obudowie* 20 mm (Samsung w normalnej - 26,1 mm), a po drugie to już jest tradycją, że Samsungi są (z reguły) cichsze i chłodniejsze.

*Pisałem już o tym na końcu tego postu.

 

Osobiście zdecydowałem się na Samsunga HD502HI (500 GB/talerz, 5400 RPM), który to ma porównywalną wydajność z dyskami Samsung/Seagate (250-320 GB/talerz, 7200 RPM) ale jest znacznie od nich cichszy (i chłodniejszy), a na cichutkim dysku mi zależało.

 

A tak w ogóle to chciałbym żeby były już SSD w cenie ~1 zł/1 GB... :)

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tutaj o chorobach wieku dziecięcego, a przecież te talerze już zostały przetestowany w eko wynalazkach samsunga, F2G. To samo tyczy się WD i ich greenow...

 

EDIT>>F3 chyba sa low-profile, więc odpada w przedbiegach. Oby WD nie oszczędzał na obudowach

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT>>F3 chyba sa low-profile, więc odpada w przedbiegach. Oby WD nie oszczędzał na obudowach

A czemuż to? Skoro dysk ma 1 talerz to po co mu obudowa jak dla dysku z 3 talerzami? To chyba logiczne.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiczny jest jedynie wzrost hałasu generowanego przez talerz. Pozdro

a dlaczego? moim zdaniem to jest plus będzie można ciaśniej upakować dyski.

 

wg samsunga Dyski mają być DO 30% szybsze od F1. nawet iż to jest marketingowa paplanina to i tak wygląda ciekawie ;)

 

inny news 500gb wejdą lada chwila a 1tb w sierpniu.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i prawdopodobnie znamy oficjalne ceny

Sugerowana cena detaliczna w zależności od pojemności wynosi 46 Euro (SpinPoint F3 500GB) lub 69 Euro (SpinPoint F3 1TB).

na wielu portalach polskich jak i zagranicznych podawane jest takie info. nie jest to dużo na starcie seagaty 7200.12 chyba były droższe.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

no wkoncu cos na co czekałem od dawna 500/7200/nie Seagate :lol:

WD na rynku tez jest...

 

EDIT>>F3 chyba sa low-profile, więc odpada w przedbiegach. Oby WD nie oszczędzał na obudowach

Co masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

gdzie :)? narazie to ja nie widze WDeka z talerzami 500gb 7200obr pomijając ślamazarną serie Green.

Zwracam honor, przepraszam. Nie zrozumialem ;) Myslalem , ze piszeszo tym jako dysku 500GB ;) Moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...