Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Minimalny odczyt ponad 70MB/s, nieźle.

 

Faktycznie, dyski są już w sklepach, w comp4you HD502HJ jest za 187zł, HD502HI (5400obr.) jest z kolei za 184 zł, czyli różnic w cenie nie ma żadnych.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem google działa i wypluło coś takiego http://www.planet3dnow.de/vbulletin/showthread.php?p=4005057 :) pzdr

Z google jestem za pan brat, szukałem już kilka razy i nic, dobrze, że Tobie się udało. Dysk niczego sobie, już się zastanawiam nad kupnem do starej F1(w dodatku dwa talerze) :D Edytowane przez smal88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde robi się ciekawie- teraz tylko pytanie czy po wakacjach 2x 500 czy 1x1tb(wariant oszczędnościowy no i nieco bezpieczniejszy ;))

Też się nad tym początkowo zastanawiałem, ale jednak rzecz, którą cenię pierwszorzędnie to bezpieczeństwo danych, więc poluje na jakieś solidne 1TB. Miałem już brać 7200.12, ale okazało się, że sypią badami niewiele mniej niż 7200.11, więc mam nadzieję, że samsung teraz pokaże coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Małe sprostowanie. 11 nie sypała badami tylko "firmware'ami" ;)

Klienci na www pisza co innego. O ile nie padl im z powodu firmware to z reklamowano z powodu masy badow.

 

 

 

Wyzej ktos pytal o R0 vs 1TB. Stawiam na 1TB. Wygodniej , bezpieczniej. Raid nie jest zly , sam uzywam , ale jednoczesnie widze minusy tego.

 

Sprawdzalem hurtownie , jeszcze ich nie ma , w Gralu mozna juz zamawiac. Dobre dojscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz, Firekage. U mnie przed wymianą firmware w 1,5TB, też dysk sypał badami. Po wymianie 0 przez pół roku.

 

I tu jest ciekawostka - czy bady sa wynikiem tylko firmware? Bo zakladajac , ze tak to z 90% komentarzy na forach i www sa zasadne tylko po czesci , czyli te odnoszace sie do padniecia przez firware , ale sporo ludzi pisze w tym momencie niedorzecznosci (pomijam to , ze ludzie nie rozrozniaja serii od serii i przy okazji 500.7200.12 wpisuja frustracje dotyczace 500.7200.11) o padnieciu dysku nie biorac pod uwage czy to jest wynik przez badsectory czy moze jednak firmware. Zakladajac , ze to firmware powodowal rowniez bady . a ludzie nie robili zalecanego updejtu mozna powidziec , ze po czesci sami sa sobie winni (choc producent powinien tutaj nie popelnic takiego bledu) , jednak jak to sie ma do 12 , ktora nie ma buga w firmware , a bady tez leca? Przyklad 1TB jednej osoby z forum , ktory dostal ich 44 po 36h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz patrząc po temperaturze która jest zauważalnie wyższa w zrzutach z thtune i tach to i z ciszą może być wcale nie lepiej... czekaj na testy.

 

EDIT:

od f2eg który jest bardzo cichy. z tego co widziałem to i też od barki ale jak na razie z porównywaniem do barki to się wstrzymajmy w końcu to tylko jeden wykres...

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nie wiem, czy brać F3 500GB czy polecanego F2 500GB/5400 ;)

Właśnie również mam zagwozdkę, czy kupić sobie drugiego f2, czy spróbować F3. Na razie poczekam na jakiegoś kamikaze który przetestuje ten wynalazek :mrgreen:

 

wiesz patrząc po temperaturze która jest zauważalnie wyższa w zrzutach z thtune i tach to i z ciszą może być wcale nie lepiej... czekaj na testy.

Zauważalnie wyższa w porównaniu do czego? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze F3 jest cichszy od F1 i 7200.12 ale głośniejszy od F2 (w końcu do 5400obr). Ale zawsze można przecież włączyć AAM.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze F3 jest cichszy od F1 i 7200.12 ale głośniejszy od F2 (w końcu do 5400obr). Ale zawsze można przecież włączyć AAM.

szum talerzy mozna zawsze dosc mocno wyciszyc gorzej jesli dysk mocno chrobocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie troszkę lipka gdybym nie zbierał na autko to łyknął bym jakieś tanie ssd 32gb na sysa + dyskacz 1tb i mam spokój z dyskami na 2 latka :sad: a tak to 1tb zagości bo coraz bardzej mi miejsca brakue...acha moja roczna barka 11 nie ma badów więc nie generalizujmy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...