Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie wszystko rozbije się o czas dostępu - który pomiar jest prawdziwy. Bo 16ms to w dyskach eco jest, więc na systemowy nie byłoby rewelacji.

I ciekawe czy tak jak w F1 hałasliwośc dysku będzie rosła z czasem użytkowania.

 

Jak na razie WD 1TB black wydajnościowo nie pokonany (nie mówie o odczytach HDTach/HDTune) więc czekam na rewelacje Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. 11 nie sypała badami tylko "firmware'ami" ;)

Nie pisz bajek, wgranie "poprawionego" firmware kompletnie nic nie dawał jeśli chodzi o wzrastanie badów, a ze tobie nie przybyło to juz czysty przypadek.

 

Jak dla mnie wszystko rozbije się o czas dostępu - który pomiar jest prawdziwy. Bo 16ms to w dyskach eco jest, więc na systemowy nie byłoby rewelacji.

I ciekawe czy tak jak w F1 hałasliwośc dysku będzie rosła z czasem użytkowania.

 

Jak na razie WD 1TB black wydajnościowo nie pokonany (nie mówie o odczytach HDTach/HDTune) więc czekam na rewelacje Samsunga.

pewnie ktoś kto robił test i miał 16,1ms miał jakis syfiasty kontroler, po innym tescie w HDTune widac ze jest 13,4ms czyli całkiem ok na systemowy sie nada. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie ma szans żeby F3 były cichsze od F1, a przynajmniej jakoś zausłyszalnie. F1 to jedne z cichszych dysków 7200 RPM (przynajmniej te jednotależowe), fakt że trochę buczą ale to normalne. Nie liczył bym na to co w F2EG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby F3 były cichsze od F1, a przynajmniej jakoś zausłyszalnie. F1 to jedne z cichszych dysków 7200 RPM (przynajmniej te jednotależowe), fakt że trochę buczą ale to normalne. Nie liczył bym na to co w F2EG.

No to może chociarz kulture pracy poprawili. Bo te wibracje małe nie były a popiskiwanie w co którymś egzemplarzu też się zdarzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne żeby wibracje były mniejsze bo tak całą obudowa się telepie.

No właśnie z tym to różnie bywa, dlatego od kilku lat wszystkie moje hdd lądują na gąbce. Dzięki temu wszystkie możliwe hałasy są znikome. Oczywiście pozostaje kwestia kultury pracy dysku, bo jak taki chrobocze jak ciągnik w czasie zapisu/odczytu to mu nic nie pomoże. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od f2eg który jest bardzo cichy. z tego co widziałem to i też od barki ale jak na razie z porównywaniem do barki to się wstrzymajmy w końcu to tylko jeden wykres...

Warunki w jakich był testowany dysk znasz z fusów, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screenshot or it didn't happen'

 

jak z głosnoscią i wibracjami ?

Screeny mam ale w pracy mi leza, wiec dam jak tam dotre, o glosnosci nie moge sie wypowiedziec poniewaz na moim stanowisku o cisze bardzo trudno :)... a wibracje bardzo ladnie bo lezal normalnie polozony na biurku i pracuje ladniej niz moj stary F1 320GB

 

Ps. tak wogole to od jakiegos czasu kazdy dysk jest dla mnie glosny bo juz z 2 lata smigam tylko na ssd.

 

mam mozliwosc porownania z innymi dyskami wiec niebawem to zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli czas dostępu względem F1 się praktycznie nie zmienił, pewnie nie da się już z tym specjalnie nic zrobić.

Transfery za to świetne, moja 320-tka na starcie miała średni odczyt poniżej 100 MB/s, potem chyba można było trafić troszkę szybsze modele.

 

Swoją drogą transfery w tych programach sa mierzone w MB/s czy MiB/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mebibyte??? lol co jeszcze może obiadobyte? :/ wystarczy że windowsy przekłamują pojemność a tutaj jeszcze jakieś kolejne dupne jednostki. po co to komu??

 

a i jeszcze jedno. jakiegoś faq czy cuś raczej robić nie będę. nie jestem dobry w tych sprawach więc jak ktoś jest chętny przejąć temat w późniejszym czasie to niech da znać do moderatora i pokarze mój wpis.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...