Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne te wykresy samsunga, czas dostępu na dobrym poziomie lepszy od 7200.12, odczyt średnio ok 120MB/s, mniej osiągają moje 2 barki 7200.10 w raid0. Czas najwyższy więc wymienić je na te samsungi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

prznar1 - ale Windowsy wcale nie przekłamują pojemności, podają faktyczną pojemność tych dysków w systemie dwójkowym, czyli takim jaki nas interesuje. To co podają producenci jest w systemie dziesiętnym (dyski, nośniki optyczne, pamięci flash). Co ciekawe np. pojemność pamięci RAM jest już przez producentów podawana w systemie dwójkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie porównuje pierwsze testy 500 -tek os samca i seagate i szału nie ma- wyniki ciut lepsze od seagate ma f3 i tyle. Tak naprawdę można mieć tylko nadzieję na np mniejszą awaryjność lub cichsza pracę bo nawet czasy dostępu nie różnią się jakoś diametralnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie porównuje pierwsze testy 500 -tek os samca i seagate i szału nie ma- wyniki ciut lepsze od seagate ma f3 i tyle. Tak naprawdę można mieć tylko nadzieję na np mniejszą awaryjność lub cichsza pracę bo nawet czasy dostępu nie różnią się jakoś diametralnie...

A czego się spodziewałeś? 150MB/s średniego odczytu i czasu dostępu na poziomie velociraptora? Samsung zapowiadał ok. 30% wzrost wydajności w stosunku do F1/F2 i takowy widać na wykresach. Czas dostępu 13-13,5 ms to norma dla dysków o takiej charakterystyce. Nie można oczekiwać cudów po zwykłym dysku twardym 7200obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Samsung zapowiadał ok. 30% wzrost wydajności w stosunku do F1/F2 i takowy widać na wykresach

30% więcej ? Ja tam nie widzę... F1 miał ok. 100Mb/s, 30% to 130... sporo brakuje...

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30% więcej ? Ja tam nie widzę... F1 miał ok. 100Mb/s, 30% to 130... sporo brakuje...

 

pzdr! Nix

samsung mówił że f3 będzie DO 30% szybszy. najważniejszy jest minimalny odczyt wyższy o 10mb/s od barki i ciągle trzyma się na poziomie 70mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć cichy , szkoda tylko że nie bardzo mam z czym porównać bo moje poprzednie dyski to raczej kombajny.

a jakie one były, wymień ostatnie dwa przed f3. i dodaj czy byś i tak potrzebował sqd czy innego wyciszacza względem innych czy w szumach dnia dysku nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie one były, wymień ostatnie dwa przed f3. i dodaj czy byś i tak potrzebował sqd czy innego wyciszacza względem innych czy w szumach dnia dysku nie słychać.

WD800BB i ST3250410AS. W szumach dnia dysku raczej nie słychać. Jeśli ktoś potrzebuje jeszcze jakiś testów innymi programami to jestem skłonny je zrobić. Edytowane przez Sadorusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie porównujecie wykresy które mają nie wiele wspólnego z pracą dysku który jest jako systemowy!

Poczekajcie na testy w PCMarkach, IO meter, testach na plikach itp wtedy będziemy mogli stwierdzić że dysk jest lepszy lub gorszy.

 

Takie dane z HD Tach czy HD Tune mówia więcej jak szybko przeniesiesz jeden duży plik z miejsca na miejsce np film z partycji C na D. Ewentualnie dla kogoś kto potrzebuje je do edycji video. Także radze powstrzymać osądy do czasu rzetelnych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich programach, masz tak niskie opóźnienie?

To jest uśredniony czas dostępu, czyli na początku dysku czas dostępu jest najmniejszy a na końcu największy.

 

Nawet jakby miał 10 ms to i tak nie sposób tego odczuć w normalnym użytkowaniu. Dopiero czas dostępu na SSD robi różnicę tak naprawdę choć zawsze lepiej mieć tą wartość jak najniższą.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ten czas dostępu nie jest jakiś porażający, mój WD6400AAKS (blue) osiąga 11.9ms w hdtune tylko ofc odczyt gorszy :wink:

Zaopmniales dodac , ze wylaczyles AAM , mam ten sam dysk i na defaulcie przy zalaczonym przez producenta czas dostepu to cos kolo 17ms ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopmniales dodac , ze wylaczyles AAM , mam ten sam dysk i na defaulcie przy zalaczonym przez producenta czas dostepu to cos kolo 17ms ;)

to zalezy ja kupiłem 2 jeden miał czas dostepu 16ms a drugi 12ms od nowosci,i z tego co sprawdzałem ten drugi nie miał wyłaczonego AAM ,aczkolwiek wylączenie go nie poprawiało juz ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak pardon, zapomniałem dodać że mam AAM ustawione na "performance" :razz:

 

W HDtach mam 12.2ms.

 

Ktoś się pytał czy głośno chodzi ??

 

wg. mnie WD 640gb blue na wylaczonym AAM chodzi cicho ale ja mam niewybredne ucho i ktoś inny może uważać inaczej :wink:

 

dobra eot bo to topic o Samsungu F3, a nie o Western Digital :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się też inna ciekawostka: HD503HI

 

Opisane to jest jako F3 Eco Green. Dostępne w sklepach. B-)

no i wlasnie to zamówiłem :lol2: :oops: musze to teraz zrewidowac bo chyba to jest F2 tylko sklepy mają błąd w oznaczeniach albo Samsung znów namieszał.W kazdym razie F3 HD503HI maja na 99% 5400. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...