Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

No wiem mam u siebie juz 4 F3 spięte w RAID10 na Win7. Całość w chodzi ale nie tak jak przypuszczałem jeśli chodzi o testy HD Tune. RAID10 wypadł gorzej niż matrix raid na 2szt F2EG (test tutaj klik)

 

Obecnie na RAID10 ( właściwie w biosie pisało RAID10(RAID0+1) ) wygląda to tak:

post-167236-1261868151_thumb.png

 

WBC ON, StripeSize na 64kb

 

Do tego te duże wahania w wykresie. Tak już jest z raid10 ? Trudno mi porownać działanie systemu, gdyż wcześniej mialem matrixa na XP i nie ma sie on nijak zapewne do Win7 no ale mimo wszystko nawet czas dostępu mnie zmartwił troszke.

 

Co sądzicie ?

 

PS. Być może tu się pogrzebałem ale czym się różni Intel Rapid Storage Technology (aktualnie posiadam) od Intel Matrix Storage ? Wcześniej się z pierwszym rozwiązaniem nie spotkałem i jest to podobno zastępstrow Inlet Matrix w nowszym wydaniu. Lepiej zainstalować 1 ? Czy 2 ?

Edytowane przez luqasss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu sterowniki w nowszym wydaniu ze zmienioną nazwą i wciąż jeszcze w wersji beta.

 

Żeby macierz na tylu dyskach dobrze działała to musiałbyś mieć sprzętowy kontroler. Te co są na płytach to sa rozwiązania oparte na oprogramowaniu/sterowniku i nigdy nie będą tak dobre jak przy dedykowanym kontrolerze z procesorem i pamięcią podręczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieje... no ale ok. Z tego co piszecie na dobry kontroler trzeba też troszkę wydać więc narazie musi wystarczyć.

 

Narazie dyski są nowe także na RAIDzie10 bezpiecznie po testuje. Po pół roku może przesiądę się na RAID0 + RAID1 tylko powiedzcie mi czy to będzie taka sama sytuacja ? W sensie, że 4 dyski to 4 dyski a czy one są w jednej macierzy czy dwóch - trzeba zewnętrznego sprzętowego kontrolera by to dobrze działało. Czy jednak w takim wypadku zintegrowany kontroler da radę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dyski to zawsze będzie spore obciążenie dla sterownika, jedyna różnica będzie wtedy gdy obciążony będzie np tylko Raid0 więc bez backup'owania in-line będzie wydajniej i bardzo zbliżenie do dwóch dysków.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 miesięcy tyle że od daty produkcji -->źródło

 

@Sciema

Mam dokładnie taką samą zagwozdkę, parametry w SMART podskoczyły tylko podczas pierwszych 22 h testowania, gdy dysk był jeszcze luzem(leżał na blisterze) i jego wydajność też była gorsza(niski średni transfer, czas dostępu ponad 15ms, pewnie z powodu czujnika przeciążeń) po włożeniu do budy SMART bez zmian, ale też czekam.

I jak u ciebie mi wartość C8 skoczyła do 13 jeśli chodzi o resztę (wydajność, hałas itp) OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem do SMARTA i się co nieco narobiło:

post-167354-1261958519_thumb.png

Martwi mnie podskoczenie (BF) G-Sense Error Rate do 447 dysk jest ciasno w obudowie z 2 starszymi dotykając obudowy czuję takie pulsujące wibracje. Czy może to dyskowi zaszkodzić czy poprostu czujnik jest tak czuły? Czy może jest coś nie tak?

C8 od czasu włożenia do budy bez zmian.

A wydajność ok:

post-167354-1261959013_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie zapodam się i ja tutaj, bo sprawa dotyczy obecnie sprzedawanych dysków i inne takie... i żeby wiedza była w jednym miejscu bla bla bla...

 

dwa nowiutkie samsungi f3 1tb. na obu mam wartość c8 odpowiednio dla jednego 8 a dla drugiego dysku 6, dyski siedzą w innym kompie więc nie mam zrzutu. jakieś pomysły? dodatkowo któryś z dysków chrobocze przy starcie komputera

jak ktoś chce więcej info to w odnośniku z cytatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci ktoś pomoże? Dysk się sypie ale jeszcze tego nie odczuwasz. W końcu odczujesz bo czarów nie ma, i w pewnym momencie zaczną padać obszary na których masz system.

To najpewniejszy scenariusz.

No tak rafa - według ciebie dysk się spypie - według smart wszystko jest ok....sądzisz że skąd mi błędy rosną?przecież cały czas głowica trafia na niby te złe obszary inaczej niby dlaczego miałoby coś rosnąć?

System wciąż nie zwiesił się ani razu - żadne oprogramowanie również a i każdy kopiowany plik jest w 100% poprawny

 

teraz mam 100 raw read, 1 g-sensor i 2000 write error...a test?wciąz rakieta i zero zwolnien i bez sektorów poniżej 150ms....tylko kilkadziesiąt poniżej 50ms.....

 

Sam nie wiem co o tym myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie mam małe pytanie.

Wpadam dzisiaj do sklepu z zamiarem kupna Samsunga 1TB HD103SJ F3 i slysze ze maja tylko na zamowienie bo podobno czesto padaja i mi proponuje WD Black ( co mi niebardzo odpowiada chocby ze wzgledu na halas )

Slyszal ktos cos podobnego ?

Pewnie i tak kupie Samsunga ale zapytac zawsze mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego często padają powiedzieli? co jest najczęstszą awarią?

Przyczyny nie podal, powiedzial tylko ze czesto wracaja na gwarancje i wcale nie lepiej z Seagate'm.

Dlatego zapytalem czy ktos moze gdzies cos takiego juz slyszal albo czytal czy po prostu wolal mi wcisnac WD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak rafa - według ciebie dysk się spypie - według smart wszystko jest ok....sądzisz że skąd mi błędy rosną?przecież cały czas głowica trafia na niby te złe obszary inaczej niby dlaczego miałoby coś rosnąć?

System wciąż nie zwiesił się ani razu - żadne oprogramowanie również a i każdy kopiowany plik jest w 100% poprawny

 

teraz mam 100 raw read, 1 g-sensor i 2000 write error...a test?wciąz rakieta i zero zwolnien i bez sektorów poniżej 150ms....tylko kilkadziesiąt poniżej 50ms.....

 

Sam nie wiem co o tym myśleć

Zawsze możesz poczekać do końca. Tylko sobie zrób kopie ważnych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi padają tak ... u mnie na wsi panuje to przekonanie od 4 lat a sprzedawcy polecają sigejty jako te niezawodne ;) więc :lol:

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz poczekać do końca. Tylko sobie zrób kopie ważnych danych.

Spoko spoko - po ostatnim padzie dysku (pierwszy i jedyny samsung jaki mi padł - F1 750 - głowice) odrazu poleciałem po nówkę F2 na backup - teraz leży grzecznie w szufladzie i raz na miesiąć wyjeżdża pokopiować dane (aż takich zmian nie mam by robił to częściej)

Myślałem o zamontowaniu w kompie i wykorzystania czegoś do backapów przyrostowych ale w domu to kompletna bzdura - tylko wzrośnie hałas, zuzycie prądu i szansa że i backapowy dysk zdechnie z nienacka :)

Najlepsze to jest mhdd - naprawde nie widziałem jeszcze tak świetnej powierzchni - zawsze tych średnich sektorów było więcej a tu wręcz przepięknie - taki byłem zaskoczony pierwszego dnia - drugiego już był szok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 2x500gb f3, szybkość ok, cisza jest, tylko że wibrują a dokładnie jeden, dyski o kolejnych numerach seryjnych a taki rozrzut, prawdę mówiąc buczenie obudowy większe jak przy 3 wd3200aaks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do mojej sztuki. Mianowicie strasznie mi skrobie przy pracy. Moja stara barracuda 40gb jest przy nim niesłyszalna. W s.m.a.r.t nie ma niczego niepokojącego i żadnych problemów z wydajnością. W porównaniu do każdej innej części w komputerze jest z 4x głośniejsza. Niewiem czy to jest powód do reklamiacji czy np. musze w AHCI uruchomić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zacznie... jeden z popularniejszych programów doczekał się opcji "komunikatów zdrowia" Brawo! Teraz 95% dysków będzie zepsutych ;) Mamy już pierwszego delikwenta... a przepraszam... mój Seagate 1,5TB i Samsung 1,5TB też już są umierające... "Warning" na obu HEHE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...