Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie bo mam 2 F3 w raid 0 i wyniki mnie nie zachwycają,problem widze w płycie gdyz 1 z 2 portów na płycie przeznaczonych do raid nie działa,dlatego zmuszony byłem zrobienia raid 0 na zwykłych portach sata(czerwone).Czy to przez to wyniki sa takie srednie ?

 

Maxiumum 245

Miniumum 110

Avarage 192

Acces time 13,7

 

płyta asus p5qturbo

 

moze nie jest najgorzej ale chyba powinno byc troszke lepiej ?

 

Po za tym dyski są ciche,nie wibruja,rewelacja.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem widze w płycie gdyz 1 z 2 portów na płycie przeznaczonych do raid nie działa

Znaczy nie rozumiem dlaczego tylko dwa porty są niby przeznaczone na raid? Najlepiej podpiąć do tych które są obsługiwane przez ICH10R.

Natomiast co do wyników, powinno być troszkę jednak lepiej, nie wiem czy masz włączone write-back cache.

Dodatkowo miło byłoby zobaczyć screeny, po kształcie wykresu coś możnaby wywnioskować.

Hm, i nie wiem jakim programem testowane..

 

Jeden dysk w hdtach robi max około 145mb/s, minimum około 80, stąd teoretyczne maximum 2 dysków w raid0 to 290mb/s, ale nigdy przeciez tego się nie osiąga...

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden dysk w hdtach robi max około 145mb/s, minimum około 80, stąd teoretyczne maximum 2 dysków w raid0 to 290mb/s, ale nigdy przeciez tego się nie osiąga...

I tu sie mylisz.. oczywiście że się osiąga na RAIDzie 0 "jade" od czasów dysków 80GB na talerz i ZAWSZE osiągałem prawie 2krotny wzrost różnice są takie znikome że można śmiało powiedzieć że to 2 razy więcej. Oczywiście jeśli nie robisz RAIDa na jakiś starych nvidiach czy czyms w tym rodzaju :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam kiedyś obiecałem więc z braku laku dorwałem dzisiaj dwie sztuki HD503HI. Testy oczywiście w warunkach domowych. Organoleptycznie stwierdzam, że nie są ani głośniejsze ani cieplejsze od F2EG. Dla spragnionych dodam, że w reszcie nie słychać charakterystycznego "kliknięcia" przy wyłączaniu dysków ;)

 

Płyta: Gigabyte GA-MA790X-UD4 @ FSB 210

Procesor: Phenom II 940

RAM: GoodRam Pro 2x2Gb 1100MHz

System: Vista Ultimate x64 PL SP2

Tryb: SATA AHCI

Raid0 stripe: 64K

Dyski: 2 sztuki Samsunga 500GB F3EG

 

Pojedynczy dysk w HD Tune bez partycji:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pojedynczy dysk w HD Tune z NTFS:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pojedynczy dysk w HD Tach z NTFS (quick/long):

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pojedynczy dysk w Everest Disk Benchmark z NTFS:

 

Dołączona grafika

 

RAID0 w HD Tune bez partycji:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

RAID0 w HD Tune z NTFS:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

RAID0 w HD Tach z NTFS (quick/long):

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

RAID0 w Everest Disk Benchmark z NTFS:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Sprzęt wypożyczony z firmy:

Dołączona grafika

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tez sobie tego hd503hi, zrobilem partycje postawilem system i juz wydaje mi sie, ze glowica chodzi dosc glosno jak na nowy dysk, wyraznie slychac prace, pozniej okazuje sie, ze czasem sa wyczuwalne szarpniecia. Przykladowo mam otwarte 2 okna, zminimalizowane, chce z belki prawoklikiem zamknac oba, jedno po drugim, jedno zamkniesz 2 menu wysunie sie po ok 2-3 sek...zaden program w tym czasie nie pracuje w tle i uzycie procka jest 0%,musze postawic 2 system i zobaczyc czy to wina systemu, czy nie. Co z ta temperatura, nie ma oprogramowania, czy nie ma diody?

 

Dołączona grafika

 

wlaczone ahci

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem HD502HJ i mam taki dziwny problem. Ogólnie dysk chodzi dobrze, system postawiony, wszystko wydaje się być OK, ale po resecie komp zawiesza się przy wykrywaniu HDD przez BIOS. Wykrywa mi DVD na IDE i staje przy wykrywaniu dysków SATA. Stoi tak ponad minutę i nie wykrywa dysku. Wyłączę kompa, włączę spowrotem i dopiero wtedy wykrywa dysk prawidłowo. Sprawdzałem w różnych portach SATA, zawsze to samo. Po włączeniu komputera wykrywa dysk, a po restarcie już nie... Czyżby dysk był walnięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje zatem szansa że trafiła Ci się wadliwa sztuka.

Też mi się tak wydaje. Sprawdziłem we wszystkich portach, na 3 różnych kablach, zawsze to samo. Po włączeniu wykrywa, ale wystarczy wejść do BIOS-u, Save & Exit i już nie wykrywa.

No trudno, odsyłam na gwarancję. Szkoda tylko, że znowu tydzień jak nie dłużej bez dysku będę :/

 

edit:

Dla pewności jeszcze zaktualizowałem BIOS. Dalej to samo. :/

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze na innej maszynie.

Żebym miał inną to bym sprawdził :)

 

Może w taki sposób dają o sobie znać niedomagania zasilacza?

Nie sądzę. Ten zasilacz trzymał Athlona X2 na >3,3GHz, do tego 2 dyski IDE, 2 napędy DVD, jakieś karty rozszerzeń, itd, a teraz na niekręconym Sempronie 1,8ghz, z 1 dyskiem i bez dodatkowych kart/urządzeń nie daje rady? Wątpię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Ten zasilacz trzymał Athlona X2 na >3,3GHz, do tego 2 dyski IDE, 2 napędy DVD, jakieś karty rozszerzeń, itd, a teraz na niekręconym Sempronie 1,8ghz, z 1 dyskiem i bez dodatkowych kart/urządzeń nie daje rady? Wątpię :)

Rozbawił mnie ten tekst hehe . Mój stary Tracer 500W kupiony pod Epoxa 8RDA i Athlona 1800+ trzyma do dzisiaj E5200+4gb ram+3 hdd+dvd +8600GT i pare innych pierdół a oddałem go kumplowi bo na moim Sempronie 2800 S.754 nie chciał tak jakby działać w ogóle :D

 

Co to ma do rzeczy, że trzymał X2 ? Weź dysk do kumpla i sprawdź na jego kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy, że trzymał X2 ?

To ma do rzeczy, że jest sprawny w 100% i daje poprawne, stabilne napięcia. Zaraz mi powiesz pewnie, że BIOS nie wykrywa dysku bo lewy głośnik mam z prawej strony? Nie szukajmy problemu tam gdzie go nie ma... Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz tutaj pomocy czy służysz własnemu problemowi radą ? Słuchaj się jak ktoś doradza a nie wymądrzaj .... i nie lewy głośnik z prawej strony tylko subwoofer złą stroną do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Dla pewności jeszcze zaktualizowałem BIOS. Dalej to samo. :/

Im większa różnica w czasie pomiędzy wyprodukowaniem dysku i płyty tym większe ryzyko że będzie jakaś

niezgodność pomiędzy płytą i dyskiem nawet gdy specyfikacja płyty i dysku wykazuje zgodność.

W konkretnym przypadku obawiam się że to będzie seryjnie i druga sztuka dysku zachowa się identycznie.

Może zmiana w samum dysku lub bios płyty jakiegoś parametru typu APM usunie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogos, czy mógłbyś napisać co dalej z tym HD503HI wyniknęło, dalej się tnie?

Ponadto, mógłbyś napisać więcej o kwestii głośności, rzeczywiście jest odczuwalna (nie wiem czy możesz w jakikolwiek sposób porównać do np 502HI)?

 

Czy możecie poradzić - cały czas się zastanawiam czy wziąć HD502HI czy HD503HI? Czy warto się pakować w taką nowinkę czy lepiej dać spokój bo różnice nie wydają się być znaczące (a 502HI już sprawdzony) ?

Edytowane przez d124412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...